Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το xperia x10 mini pro

Απο προχθες δεν δεχομαι μηνυματα, ουτε μπορω να στειλω(δεν ειναι απο φραγη μηνυματων, εκανα την εντολη που μου ειπαν)

Με συμβουλευσαν να παω σε καταστημα γνωστης αλυσιδας και να μου το φτιαξουν εκει.

Θελει λεει αναβαθμιση, 40 ευρω καπελο ομως.

Μπορω με καποιον τροπο να την κανω εγω ?

Το PC Companion λεει οτι ενημερωθηκε σημερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μηπως σου εχει βγαλει μυνημα "Προσοχη δεν υπαρχει αρκετος διαθεσιμος ελευθερος χωρος"?Εγω μια φορα που μου το ειχε βγαλει αυτο δεν δεχοταν sms.Μετα μολις διεγραψα μερικες εφαρμογες και ελευθερωθηκε χωρος, δεχοταν κανονικα.Αμα σου εχει βγαλει αυτο το μυνημα,διεγραψε εφαρμογες.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως σου εχει βγαλει μυνημα "Προσοχη δεν υπαρχει αρκετος διαθεσιμος ελευθερος χωρος"?Εγω μια φορα που μου το ειχε βγαλει αυτο δεν δεχοταν sms.Μετα μολις διεγραψα μερικες εφαρμογες και ελευθερωθηκε χωρος, δεχοταν κανονικα.Αμα σου εχει βγαλει αυτο το μυνημα,διεγραψε εφαρμογες.

 

ισχυει..

αλλιως κανε καμια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ή ξαναφλασαρε με SEUS.απο το να σκασεις τα 40 εγω αυτο θα εκανα..:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μηπως σου εχει βγαλει μυνημα "Προσοχη δεν υπαρχει αρκετος διαθεσιμος ελευθερος χωρος"?Εγω μια φορα που μου το ειχε βγαλει αυτο δεν δεχοταν sms.Μετα μολις διεγραψα μερικες εφαρμογες και ελευθερωθηκε χωρος, δεχοταν κανονικα.Αμα σου εχει βγαλει αυτο το μυνημα,διεγραψε εφαρμογες.

 

 

Αυτο ηταν, ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος να με ενημερωσει σχετικα με το πως θα περασω τις επαφες μου απο το gmail στο χ10 mini τηλεφωνο μου?

 

Απλώς μπαίνεις στις ρυθμίσεις συγχρονισμός&λογ/σμοί και κάνεις συγχρονισμό στο λογ/σμό του gmail σου και λογικά θα περαστούν οι επαφές εγώ έτσι το χα κάνει νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος να με ενημερωσει σχετικα με το πως θα περασω τις επαφες μου απο το gmail στο χ10 mini τηλεφωνο μου?

Αν λες αυτό που νομίζω, ρυθμίσεις > Λογαριασμοί και συγχρονισμός > πατας πάνω στο gmail account σου > Συγχρονισμός Επαφές

 

Παίδες έριξα μια ματιά στο φορουμ και φαντάζομαι ότι μπορείτε να μου δώσετε τα φώτα σας...

Έχω ένα κινητό Xperia X10 mini pro(U20i), αγορασμένο από T-Mobile. Κατά την εκκίνηση ζητούσε PIN της κάρτας SIM και στη συνέχεια PIN ξεκλειδώματος δικτύου(όπου πατούσα παράβλεψη). Για να το κάνω debrand δοκίμασα να του αλλάξω το build.prop από το φάκελο system. ...

 

Δε γνωρίζω τί γίνεται με το unbrand, αλλά αν του βάλεις μία custom rom λογικά δε θα παίξει μετά;

Επίσης όταν έκανες paste το build.prop άλλαξες τα permissions;

 

konstantilelp εσύ που έχεις καταλάβει τόσα περι cwm και όλα τα λοιπά κινέζικα στείλε μου και μένα καμία οδηγία γιατί εγώ μόνο τη διαδικασία που είχα βάλει 2.2 με xrecovery ξέρω..τι αλλάζει στη διαδικασία της 2.3????:confused::confused::confused::(

 

Λίγη υπομονή και παρόλο που δεν είμαι κοπέλα ( :p ) έχει δρομολογηθεί συγγραφή οδηγού για το πρόβλημά σας.

 

Ο οδηγός είναι έτοιμος, περιμένω απλά το ΟΚ :)

Edited by kissmyarch
Link to comment
Share on other sites

Αν λες αυτό που νομίζω, ρυθμίσεις > Λογαριασμοί και συγχρονισμός > πατας πάνω στο gmail account σου > Συγχρονισμός Επαφές

 

 

 

Δε γνωρίζω τί γίνεται με το unbrand, αλλά αν του βάλεις μία custom rom λογικά δε θα παίξει μετά;

Επίσης όταν έκανες paste το build.prop άλλαξες τα permissions;

 

 

 

 

 

Ο οδηγός είναι έτοιμος, περιμένω απλά το ΟΚ :)

 

 

Περιμενουμε φιλεεε!

 

Sent from my SK17i using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τη βοηθεια σας παρακαλω

Ειχα κατεβασει το angry birds και πανω που το ειχα λιωσει ενας κακοβουλος:ninja: μου εσβησε το εικονιδιο απο την επιφανεια εργασιας!

Εψαξα στο τηλ. αλλα δεν το βρισκω πουθενα:cry:

Μπορω να κανω τπτ να το επαναφερω γιατι δεν θελω να το ξαναρχισω απο την αρχη!!

ευχαριστω

2.3.7-nAa14- AnTuTu score 2335-E10i mini

lite ics rom kozbar666-kamarush kernel v3 AnTuTu score 5282-st15i smultron

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,θέλω να σας κάνω μια ερώτηση.Η κοπέλα μου έχει το xperia x10 mini και έχει πρόβλημα με το msn messenger.Ενώ το κατεβάζει από το market και μπαίνει δεν μπορεί να μιλήσει,όταν πάω να της μιλήσω εγώ από τον υπολογιστή δεν βλέπω τα μηνύματα της ενώ εκείνη βλέπει τα δικά μου και την πετάει συνέχεια έξω.Μήπως ξέρετε τι πρέπει να κάνει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τη βοηθεια σας παρακαλω

Ειχα κατεβασει το angry birds και πανω που το ειχα λιωσει ενας κακοβουλος:ninja: μου εσβησε το εικονιδιο απο την επιφανεια εργασιας!

Εψαξα στο τηλ. αλλα δεν το βρισκω πουθενα:cry:

Μπορω να κανω τπτ να το επαναφερω γιατι δεν θελω να το ξαναρχισω απο την αρχη!!

ευχαριστω

 

σου σβησε μονο το εικονιδιο ή ολο το παιχνιδι?

οπως και να χει δες αμα εχει σωσει τις πιστες σε καναν φακελο στην SD.ετσι αμα το ξανακατεβασεις λογικα θα παιξεις απο κει που το χες αφησει.λογικα..:rolleyes:

 

Γεια σας παιδιά,θέλω να σας κάνω μια ερώτηση.Η κοπέλα μου έχει το xperia x10 mini και έχει πρόβλημα με το msn messenger.Ενώ το κατεβάζει από το market και μπαίνει δεν μπορεί να μιλήσει,όταν πάω να της μιλήσω εγώ από τον υπολογιστή δεν βλέπω τα μηνύματα της ενώ εκείνη βλέπει τα δικά μου και την πετάει συνέχεια έξω.Μήπως ξέρετε τι πρέπει να κάνει;

 

γιατι δεν κατεβαζει αλλον client?

τοσα υπαρχουν στο μαρκετ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σου σβησε μονο το εικονιδιο ή ολο το παιχνιδι?

οπως και να χει δες αμα εχει σωσει τις πιστες σε καναν φακελο στην SD.ετσι αμα το ξανακατεβασεις λογικα θα παιξεις απο κει που το χες αφησει.λογικα..:rolleyes:

 

 

 

γιατι δεν κατεβαζει αλλον client?

τοσα υπαρχουν στο μαρκετ!

Στο market υπάρχει μόνο το msn messenger,τι άλλο client να κατεβάσει;

Link to comment
Share on other sites

Στο market υπάρχει μόνο το msn messenger,τι άλλο client να κατεβάσει;

 

Αν ψαξει για msn σου βγαζει δεκαδες επιλογες. Πες της να βαλει το ebuddy

Link to comment
Share on other sites

Στο market υπάρχει μόνο το msn messenger,τι άλλο client να κατεβάσει;

 

msn talk pro και mercury ειναι 2 απο τα 10δες..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, προσπαθώ να περάσω custom rom σε ένα φίλο μου που έχει το x10 mini. Έκανα τη διαδικασία για root με superoneclick. Η έκδοση που έχει στο κινητό είναι η 2.0.A.0.504. Πρέπει να επιλέξω ανάμεσα σε συγκεκριμένες ρομ? Πως μπορώ να αναβαθμίσω προκειμένου να μπορώ να εγκαταστήσω τις ρομ που βρήκα οι οποίες ζητάνε έκδοση Latest 2.1.1.A.0.6/2.1.1.C.0.0 SE firmware
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, προσπαθώ να περάσω custom rom σε ένα φίλο μου που έχει το x10 mini. Έκανα τη διαδικασία για root με superoneclick. Η έκδοση που έχει στο κινητό είναι η 2.0.A.0.504. Πρέπει να επιλέξω ανάμεσα σε συγκεκριμένες ρομ? Πως μπορώ να αναβαθμίσω προκειμένου να μπορώ να εγκαταστήσω τις ρομ που βρήκα οι οποίες ζητάνε έκδοση Latest 2.1.1.A.0.6/2.1.1.C.0.0 SE firmware

 

πρεπει να εχεις την .06 αφου οι ρομς που θες να βαλουν υποστηριζουν μονο την .06

μεσω pc companion γινεται αυτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχεις την .06 αφου οι ρομς που θες να βαλουν υποστηριζουν μονο την .06

μεσω pc companion γινεται αυτο

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αν λες αυτό που νομίζω, ρυθμίσεις > Λογαριασμοί και συγχρονισμός > πατας πάνω στο gmail account σου > Συγχρονισμός Επαφές

 

 

 

Δε γνωρίζω τί γίνεται με το unbrand, αλλά αν του βάλεις μία custom rom λογικά δε θα παίξει μετά;

Επίσης όταν έκανες paste το build.prop άλλαξες τα permissions;

 

 

 

 

 

Ο οδηγός είναι έτοιμος, περιμένω απλά το ΟΚ :)

Permissions δε πειραξα. Δε διαβασα κάτι σχετικό πουθενά... Μπορείς να αναφέρεις λεπτομέρειες για το πως γίνεται;

Edited by manolisglx
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.ηθελα να σας ρωτησω το εξης.αγορασα ενα χ10 μινι με rooted την 2.2.1.πως μπορω να το επαναφερω στην μαμισια εκδοση λογισμικου την τελευταια????τι βηματα πρεπει να κανω??

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κάνεις μέσω του SEUS.

 

an den σου κανει κοπο θα μπορουσες σε παρακαλω να μου εξηγησεις βημα βημα τι κανω?>?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζει το SEUS απο εδώ, το εγκαθιστάς, συνδέεις το κινητό σου και κάνεις επιδιόρθωση. Δεν είναι κάτι δύσκολο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν ψαξει για msn σου βγαζει δεκαδες επιλογες. Πες της να βαλει το ebuddy

 

Το ebuddy το είχε δοκιμάσει χθες και της έλεγε ότι δεν είναι διαθέσιμο για android κινητό..

Link to comment
Share on other sites

Το ebuddy το είχε δοκιμάσει χθες και της έλεγε ότι δεν είναι διαθέσιμο για android κινητό..

Καποιο λαθος κανει γιατι πρωτα το εγκατεστησα και το δοκιμασα και μετα στο προτεινα

Permissions δε πειραξα. Δε διαβασα κάτι σχετικό πουθενά... Μπορείς να αναφέρεις λεπτομέρειες για το πως γίνεται;

Θα σου γραψω αυριο αναλυτικα γιατι ειμαι απο κινητο τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Καποιο λαθος κανει γιατι πρωτα το εγκατεστησα και το δοκιμασα και μετα στο προτεινα

 

Θα σου γραψω αυριο αναλυτικα γιατι ειμαι απο κινητο τωρα.

 

Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ από ποια σελίδα το κατέβασες και επίσης αν το κατέβασες από το κινητό ή από τον υπολογιστή;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ από ποια σελίδα το κατέβασες και επίσης αν το κατέβασες από το κινητό ή από τον υπολογιστή;

 

Από το κινητό μπαίνεις στο market και ψάχνεις για ebuddy. Αν θες από πισι, πας εδώ και πατάς εγκατάσταση αφού έχεις πρώτα συνδέσει το κινητό.

 

------

 

Έτοιμος και ο οδηγός για να βάλετε το 2.3 στο mini pro.

 

Παίδες έριξα μια ματιά στο φορουμ και φαντάζομαι ότι μπορείτε να μου δώσετε τα φώτα σας...

Έχω ένα κινητό Xperia X10 mini pro(U20i), αγορασμένο από T-Mobile. Κατά την εκκίνηση ζητούσε PIN της κάρτας SIM και στη συνέχεια PIN ξεκλειδώματος δικτύου(όπου πατούσα παράβλεψη). Για να το κάνω debrand δοκίμασα να του αλλάξω το build.prop από το φάκελο system. Η διαδικασία που ακολούθησα έχει ως εξής:

1)Κατέβασμα και εγκατάσταση του root explorer v2.12 στο κινητό

2)Αντιγραφή του αρχείου build.prop στην κάρτα μνήμης

3)Κατέβασμα και εγκατάσταση του Superoneclick 2.1.1 στο PC για να κάνω root το τηλέφωνο

4)Τρέξιμο του Superoneclick 2.1.1 και πάτημα του Root

5)Επανεκκίνηση τηλεφώνου

6)Τρέξιμο της εφαρμογής Root explorer και αντιγραφή του build.prop στο φάκελο system.

7)Επανεκκίνηση του τηλεφώνου

Δοκίμασα 12 build.prop αρχεία. Το 1 από αυτά ήταν παλαιότερη έκδοση και πάλι κλειδωμένη, αλλά λειτουργούσε κανονικά. Τα 11 μετά την τελευταία επανεκκίνηση προκαλούσαν συνεχόμενες επανεκκινήσεις στο κινητό. Πιο συγκεκριμένα, το κινητο έφτανε στο σημείο που εμφανίζει το λογότυπο της SE και έκανε επανεκκίνηση. Για να επανέλθω σε μια κατάσταση που να λειτουργεί, έκανα επαναφορά του τηλεφώνου με το Companion ή το SEUS, τα οποία επανέφεραν το τηλέφωνο στην αρχική του κατάσταση. Το τελευταίο build.prop προκάλεσε αυτές τις επανεκκινήσεις αλλά το τηλέφωνο δεν επανέρχεται ούτε με το Companion ούτε με το SEUS. Για την ακρίβεια και τα 2 βγάζουν μύνημα ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο λογισμικό για το τηλέφωνο σας, προσπαθήστε αργότερα.

Έχετε να προτείνετε κάτι;

 

Λοιπόν υποθέτω ότι τα build.prop τα έκανες edit από windows μηχάνημα και πιθανόν να άλλαξαν τα permissions. Αν βάλεις το clockwordmod recovery κάπου έχει επιλογή fix permissions. Δε θυμάμαι αν την έχει αυτή την επιλογή και το xrecovery. Όσο για το θέμα που σου λεει ότι «δεν υπάρχει διαθέσιμο λογισμικό για το τηλέφωνο σας» δες εδώ πως γράφω ότι το έκανα με το flashtool. Κάποια στιγμή θα το μεταφέρω και εδώ στους οδηγούς.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...