Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:lol::lol::lol:

Για ποιον λόγο την θές;

Αν για παράδειγμα είναι για να περάσεις κάποια custom ROM, απ' ότι διάβασα στο XDA,δουλεύουν όλα κανονικότατα!!!

 

χαχα!!ειστε πολύ γρήγοροι εδώ και δε σας προλαβαίνω..ναι ήθελα την 0.6 για να φλασάρω γιατί είχα δει καπου αυτή χρειάζεται λεει..και μου σκασε αυτη 0.0 που από ότι λέτε είμαι η ΜΟΝΗ που την έχει??χαχα!!Μάλιστα..ε θα δοκιμάσω να βαλω τότε αλλη ρομ αλλα αυτό που σας ρώτησα κανενα παιδάκι δεν μου απάντησε ακόμα....2.2????η 2.3???και γιατί??!!! ευχαριστώ εκ των προτερων :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χαχα!!ειστε πολύ γρήγοροι εδώ και δε σας προλαβαίνω..ναι ήθελα την 0.6 για να φλασάρω γιατί είχα δει καπου αυτή χρειάζεται λεει..και μου σκασε αυτη 0.0 που από ότι λέτε είμαι η ΜΟΝΗ που την έχει??χαχα!!Μάλιστα..ε θα δοκιμάσω να βαλω τότε αλλη ρομ αλλα αυτό που σας ρώτησα κανενα παιδάκι δεν μου απάντησε ακόμα....2.2????η 2.3???και γιατί??!!! ευχαριστώ εκ των προτερων :)

 

Θεωρητικά θα προτιμούσες να πας σε 2.3. Το βασικότερο όμως κατά την γνώμη μου είναι να δεις ποια ROM είναι πιο σταθερή και έχει τα λιγότερα bugs. Και για αυτό θα πρέπει μάλλον να διαβάσεις μερικές σελίδες στο thread της κάθε ROM.

Link to comment
Share on other sites

τι ρυθμιση χρειάζεται να κάνω για να μπαίνω ιντερνετ;

 

Επικοινώνησε με τον πάροχό σου

 

τοτες τι κανω λαθος ?

 

εχω wind , πηρα τηλ , μου εστειλαν τις ρυθμισεις ... και παλι δεν ....

 

Ρίξε μια ματιά σε αυτό

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλη τη παρέα,

είμαι και εγώ κάτοχος ενός Mini (unrooted) με τη τελευταία έκδοση..

Γενικά δεν είμαι πολύ του πειράγματος και θεωρώ ότι το προσέχω το κινητό...

Μέχρι τώρα δεν μου είχε κάνει κανένα "παλαβο"...

Εχτές το βράδυ το έβαλα για φόρτιση, σήμερα το ρπωι το έβγα από το φιρτιστή (η φόρτιση υπολογίζω να είχε ολοκληρωθεί κατά τις 04:30 το πρωι) και του κάνω το κλασσικό πλέον restart......

Ε....τί το ήθελα....

ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!

 

ΤΙ ΚΑΝΩ παιδιά....????

έχω τηλ μέσα που δε τα έχω πουθενά αλλού....

Δοκίμασα να το ξαναβάλω για φόρτιση ..τίποτα...ούτε λαμπάκι οτι φορτίζει ούτε τίποτα....:mad::mad::mad:

 

Help Παιδιάαααααα:cry:

 

καμιά ιδέααααα???

Dark_Dog καλέ μου άνθρωπεεεεεε????

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλη τη παρέα,

είμαι και εγώ κάτοχος ενός Mini (unrooted) με τη τελευταία έκδοση..

Γενικά δεν είμαι πολύ του πειράγματος και θεωρώ ότι το προσέχω το κινητό...

Μέχρι τώρα δεν μου είχε κάνει κανένα "παλαβο"...

Εχτές το βράδυ το έβαλα για φόρτιση, σήμερα το ρπωι το έβγα από το φιρτιστή (η φόρτιση υπολογίζω να είχε ολοκληρωθεί κατά τις 04:30 το πρωι) και του κάνω το κλασσικό πλέον restart......

Ε....τί το ήθελα....

ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!

 

ΤΙ ΚΑΝΩ παιδιά....????

έχω τηλ μέσα που δε τα έχω πουθενά αλλού....

Δοκίμασα να το ξαναβάλω για φόρτιση ..τίποτα...ούτε λαμπάκι οτι φορτίζει ούτε τίποτα....:mad::mad::mad:

 

Help Παιδιάαααααα:cry:

 

καμιά ιδέααααα???

Dark_Dog καλέ μου άνθρωπεεεεεε????

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

δοκιμασε να το συνδεσεις με το pc να δεις αν αντιδραει... :)

Link to comment
Share on other sites

Το συνέδεσα και μέσω USB στο PC...τίποτα....κάποιος φίλος εδώ από τη παρέα το είχε πάθει, ΑΝ θυμάμαι καλά...τί είχε κάνει όμως....οεο?
paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, το κουμπί POWER πατημένο με το μεσαίο hardware κουμπί, κάνει restart το κινητό.

Το δοκίμασες αυτό; (ίσως έχει κολλήσει το άτιμο...)

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, το κουμπί POWER πατημένο με το μεσαίο hardware κουμπί, κάνει restart το κινητό.

Το δοκίμασες αυτό; (ίσως έχει κολλήσει το άτιμο...)

 

ναι! αυτο... πως μου ξεφυγε? νομιζα πως το ειχε δοκιμασει ηδη... :)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κι αυτό έκανα....Τ Ι Π Ο Τ Α ...

 

το θέμα είναι πως αν έχει φάει καμιά μπλόκα με τη μπαταρία έτσι όπως είναι "πρεσαριστή"...δε μπορώ να τη βγάλω....

Τα νεύρα μου!!!!

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κι αυτό έκανα....Τ Ι Π Ο Τ Α ...

 

το θέμα είναι πως αν έχει φάει καμιά μπλόκα με τη μπαταρία έτσι όπως είναι "πρεσαριστή"...δε μπορώ να τη βγάλω....

Τα νεύρα μου!!!!

 

με το reboot τι εγινε? κολλησε παλι στο λογοτυπο της sony???

Link to comment
Share on other sites

"νεκρό"!!!

εντελώς "νεκρό"!!!

Δεν ανάβει ούτε το λαμπάκι του όυτε τίποτα...

 

ειχε ολοκληρώσει την φόρτισή του, η στάθμη της μπαταρίας είχε πάει στο 100%, το αποσύνδεσα από τον φορτιστή, και πάτησα τα 2 γνωστά πλήκτρα για να κάνει restart...και εκ τότε...dead!

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κι αυτό έκανα....Τ Ι Π Ο Τ Α ...

 

το θέμα είναι πως αν έχει φάει καμιά μπλόκα με τη μπαταρία έτσι όπως είναι "πρεσαριστή"...δε μπορώ να τη βγάλω....

Τα νεύρα μου!!!!

 

Να επιμείνεις με το power off + το πλήκτρο home πατημένα μέχρι να κάνει δόνηση. Αν ΔΕΝ κάνει και έτσι δόνηση τότε πάμε στα πιο σκληροπυρηνικά:

 

Θα πάρεις το τσιμπιδάκι από τα φρύδια της κοπελιάς (ή ακόμα καλύτερα ένα μυτοτσίμπιδο ηλεκτρολόγου) και θα βγάλεις το ελαστικό κάλυμα του connector πάνω από την μπαταρία:

 

http://l.imagefra.me/4c3iba96.png

 

Κατόπιν θα αποσυνδέσεις με ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ το connector και κατόπιν θα το επανασυνδέσεις επίσης ΜΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ. Φρόντισε να κουμπώσει όντως και κάνε ξανά το power off + home.

 

Αν δεν ανοίξει και έτσι τότε μάλλον πρέπει να το πας από το service της SE.

 

ΥΓ: Εννοείται οτι τα παραπάνω τα εκτελείς με ΔΙΚΗ σου ευθύνη. ;)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αφού σε ευχαριστήσω πολύ, για το "tutorial", μια ερώτηση μόνο:

έχεις ακούσει - σου έχει τύχει, ξανά αυτό που περιγράφω και να διορθώθηκε "ξεμπουκώνοντας" την μπαταρία...???

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Αφού σε ευχαριστήσω πολύ, για το "tutorial", μια ερώτηση μόνο:

έχεις ακούσει - σου έχει τύχει, ξανά αυτό που περιγράφω και να διορθώθηκε "ξεμπουκώνοντας" την μπαταρία...???

 

Θα σου πω πως έχει vaniasgr. Έχει τύχει στο παρελθόν να "ξεκουμπώσω την μπαταρία για να σταματήσω bootloop και να φλασάρω με SEUS.

Στην δική σου περίπτωση εφόσον δεν λειτουργεί το home+power off, τότε reset μπορεί να κάνει εναλλακτικά μόνο με connector unplug. Αν πάλι δεν κάνει reset και έτσι, φαντάζομαι πως δεν το γλιτώνεις το service.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ όπως και όλα τα παιδια για τις πολύτιμες συμβουλές σας...

Μου φαίνεται θα το ψιλοπαλέψω λίγο μόνος όταν πάω σπίτι, αρκεί να βρώ τόσο μικρό κατσαβιδάκι :rolleyes:

 

Μακάρι να τη σκαπουλάρω έτσι..ειλικρινά, δεν έχει φάει ούτε μια τούμπα το άτιμο...να έχω να λέω ότι τουλάχιστον ξέρω τον λόγο που συνέβει...

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Πείραξα αρκετές φορές τη συσκευή, δοκίμασα πολλές ρομ κλπ και επανήλθα στην εργοστασιακή. Το πρόβλημα είναι ότι δεν θυμάμαι αν εγκατέστησα το app2sd. Λογικά το είχα κάνει, αλλά βλέπω σιγά σιγά την εσωτερική μνήμη να μειώνεται. ("κρατάει αρχεία στην internal ακόμη και αν είναι εγκατεστημένο το app2sd;;). Μπορώ να διαπιστώσω αν είναι εγκατεστημένο; Αν το ξαναπεράσω από πάνω θα υπάρχει κανένα θέμα;

 

Κανείς καμία ιδέα ή λύση;

Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

Με βάση αυτό το thread http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1101332

πέρασα το νέο firmware στην συσκευή μου.

 

Μέχρι στιγμής φαίνονται όλα καλά με μόνες εμφανές διαφορές τις εξής:

Η εκκίνηση φαίνεται λίγο πιο γρήγορη (τα widgets φορτώνουν πια αμέσως)

Υπάρχει voice search και στο widget αλλά και ως πρόγραμμα.

Ο dialer είναι πιο γρήγορος στην απόκρισή του.

Στο ακουστικό bluetooth έχουν εξαλειφθεί κάποιοι θόρυβοι που υπήρχαν μέχρι τώρα.

Rooting, Xrecovery και JIT enabler φαίνεται ότι δουλεύουν κανονικά.

 

ΥΓ1: Αν δεν καταλαβαίνετε τι γράφει ο δημιουργός του πιο πάνω thread δείτε και αυτό:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=928343

ΥΓ2: Μέχρι το μεσημέρι το SEUS έβαζε ακόμα το 2.1.0.6. Αν κάποιος ξαναδοκιμάσει update ας μας πει τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πηρα για να μου στειλουνε αλλα και παλι το ιδιο το δευτερο σημαντικο μηνυμα δεν μου ερχεται..δεν ξερω τι εχει γινει...:(

 

Δεν ξερω τι στο καλο εγινε ξαφνικα,αλλα αντιμετωπιζω παρομοιο προβλημα με εσενα φιλε μου.Στην περιπτωση μου,αν εχω κλειστη την μεταφορα δεδομενων ουτε στελνει ουτε δεχεται mms.Αν ειναι ανοιχτη ολα κανονικα,αλλα το κακο ειναι οτι οσο ειναι ανοιχτη υπαρχει πιθανοτητα για διαφορες χρεωσεις internet.

Μηπως μπορει καποιος αλλος να βοηθησει την κατασταση?

Link to comment
Share on other sites

Με βάση αυτό το thread http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1101332

πέρασα το νέο firmware στην συσκευή μου.

 

Δεν λέω... πολύ ωραίος και κατατοπιστικός οδηγός... αλλά έχω ένα θεματάκι να καταλάβω τα αγγλικά του.

 

Ευχαριστούμε που το μοιράστηκες όμως! :)

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω... πολύ ωραίος και κατατοπιστικός οδηγός... αλλά έχω ένα θεματάκι να καταλάβω τα αγγλικά του.

 

Ευχαριστούμε που το μοιράστηκες όμως! :)

 

Είναι πολύ advanced τα αγγλικά του συγκεκριμένου κυρίου αλλά εγώ ξέρω και σουαχίλι!

:lol:

 

Θα δοκιμάσω να κάνω upload κάπου το firmware έτοιμο για flashing με το flashtool οπότε όποιος είναι αρκετά τολμηρός...

:happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω ενεργοποιω το Gps αλλα συνεχεια μου λεει οτι δεν μπορει να με εντοπισει.

Και περιμενω για την "εγκυροτητα" του σηματος...

Το εχω δοκιμασει εξω απο το σπιτι μου μονο, αλλα δεν νομιζω να ειναι αυτο..κεντρο αθηνας ειμαι...

Εχει κανεις καμια σκεψη-προταση?

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά θα προτιμούσες να πας σε 2.3. Το βασικότερο όμως κατά την γνώμη μου είναι να δεις ποια ROM είναι πιο σταθερή και έχει τα λιγότερα bugs. Και για αυτό θα πρέπει μάλλον να διαβάσεις μερικές σελίδες στο thread της κάθε ROM.

 

Μμμ..ναι εχω ακούσει διάσπαρτα διαφορα bugs και ειδικα για τη 2.3 οτι έχει χάλια φωτογραφική..σωστα?άλλα κάπου συγκεντρωμένα εδώ σε μας υπάρχουν η πρέπει να ανατρέξω αλλού??:confused: εντυπώσεις κανεις που να χει βαλει την μια,ή την άλλη ή και τις δυο??:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Τελικά το πήρα από την vodafone και δεν έχει καμία διαφορά.Θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας.Αν μπορούσατε να μου πείτε κάποιες free εφαρμογές γιατί αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα.Ακόμα θα ήθελα λίγη βοήθεια με τις playlist, υπάρχει κανένας απλός τρόπος για να φτιάξω και να μπορώ να προσθέσω τραγούδια από την κάρτα μνήμης?Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ όπως και όλα τα παιδια για τις πολύτιμες συμβουλές σας...

Μου φαίνεται θα το ψιλοπαλέψω λίγο μόνος όταν πάω σπίτι, αρκεί να βρώ τόσο μικρό κατσαβιδάκι :rolleyes:

 

Μακάρι να τη σκαπουλάρω έτσι..ειλικρινά, δεν έχει φάει ούτε μια τούμπα το άτιμο...να έχω να λέω ότι τουλάχιστον ξέρω τον λόγο που συνέβει...

 

 

φιλε μου το προβλημα που αντιμετωπιζεις το ειχα και γω πριν απο περιπου ενα μηνα. Δεν ανοιγε με τιποτα και αποφασισα να το παω σε ενα απο τα καταστηματα που συνεργαζονται με τη se προκειμενου να μου το στειλουν για σερβις! Ε το αλλο πρωι που το πηγα, σε πληροφορω το πηρε στα χερια του ο τυπος που ειχε το μαγαζι, πηγε να το ανοιξει(δεν ανοιγε καθολου μεχρι το προηγουμενο βραδυ) και ως δια μαγειας αναψε το κοκκινο λεντ χωρις να αναβει οθονη...το βαλε για φορτιση και........ανοιξε κανονικα :wacko: Οποτε σε προτρεπω να το αφησεις, χωρις να το πειραξεις καθολου για κανα 24ωρο (ετσι εκανα και γω) και μετα να επιχειρησεις να το ανοιξεις κανονικα και να το βαλεις για φορτιση! ;)

 

Υ.Γ εμενα ειχε γυρω στο 30% μπαταρια πριν κανω το reboot που μου το μπλοκαρε..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ειμαι κατοχος ενος x10 mini pro,το οποιο το αγορασα απο το ΠΛΑΙΣΙΟ. Το εχω κανει root(εχει βγει και το εικονιδιο superuser). Απλως θελω να μου πειτε πως μπορω σαν superuser να απεγκαταστησω καποιες προεγκατεστημενες εφαρμογες οπως τους χαρτες,το facebook,το youtube. Επισης θα ηθελα να μου προτεινεται καποια ξυπνητηρι γιατι το εργοστασιακο μου κανει μα*****ες και δεν ειμαστε για τετοια.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...