Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ποια καλυμματα εχετε?ο γερμανος φερνει το ασημι?

 

το μαυρο ειναι καλυτερο σαν αισθηση στο χερι και το ασημι στο ματι, εγω απο γερμανο εχω ασημι και λαδι αλλα το μαυρο δεν το αλλαζω :)

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λεω να το παρω.θα δω.καλο βραδυ και ονειρα αγγελικα.τα λεμε αυριο.

 

καληνυχτα φιλε και για να κοιμηθεις καλα θα σου πω οτι μονο καφε δεν κανει το κινητο, ενας λογος για να μην το παρεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εδω και καιρο γλυκοκοιταζω το mini αλλα θελω ακομα ενα μηνα για την επιδοτηση μου (αν υπαρχει διαθεσιμο ακομα). Δεν γνωριζω απο android και θελω να μαθω με αυτο. Η αληθεια ειναι οτι μεχρι τωρα το κινητο το χρησιμοποιω για τα βασικα και ελαχιστα καθε μερα. Πιστευετε οτι ειναι καλη συσκευη για να μπω στο κοσμο του android? Αν την αφησω οπως ειναι (χωρις root και ολα τα αλλα που λετε που δεν εχω ιδεα τι σημαινουν) θα μπορω να κανω δουλεια? Και χωρις ιδιαιτερη χρηση ποσο κραταει η μπαταρια? Εννοω δυο-τρια τηλεφωνα και κανενα μηνυμα. Σας ευχαριστω πολυ.....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εδω και καιρο γλυκοκοιταζω το mini αλλα θελω ακομα ενα μηνα για την επιδοτηση μου (αν υπαρχει διαθεσιμο ακομα). Δεν γνωριζω απο android και θελω να μαθω με αυτο. Η αληθεια ειναι οτι μεχρι τωρα το κινητο το χρησιμοποιω για τα βασικα και ελαχιστα καθε μερα. Πιστευετε οτι ειναι καλη συσκευη για να μπω στο κοσμο του android? Αν την αφησω οπως ειναι (χωρις root και ολα τα αλλα που λετε που δεν εχω ιδεα τι σημαινουν) θα μπορω να κανω δουλεια? Και χωρις ιδιαιτερη χρηση ποσο κραταει η μπαταρια? Εννοω δυο-τρια τηλεφωνα και κανενα μηνυμα. Σας ευχαριστω πολυ.....

 

για τα βασικα και ελαχιστα οπως λες σχεδον ολα τα κινητα σου κανουν. :lol:

σοβαρα τωρα, ειναι πολυ καλο το κινητο, δε θα σε προβληματισει πουθενα, κι ακομα και χωρις root να το αφησεις θα σε βολεψει. αν το ψαξεις βεβαια θα δεις πως τα πλεονεκτηματα απο το root και το app2sd (υπαρχουν αναλυτικοι οδηγοι για ολα αυτα, μην αγχωνεσαι) θα σε βαλουν στο τριπακι να το "πειραξεις".

οσο για την μπαταρια, δεν ειναι και η καλυτερη αλλα με τη χρηση που λες το κοβω να σου κραταει τουλαχιστον 3 μερες. φαντασου πως εγω μιλαω τουλαχιστον 2-3 ωρες τη μερα και στελνω και δεχομαι αρκετα mail στο κινητο λογω δουλειας, και μου κραταει μια μερα.

Link to comment
Share on other sites

Το περισσοτερο που μου χει κρατησει η μπαταρια ειναι 62 ωρες..

 

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το περισσοτερο που μου χει κρατησει η μπαταρια ειναι 62 ωρες..

 

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

φανταζομαι δε θα τοπιασες καθολου στα χερια σου ε?:lol::lol::lol:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι δε θα τοπιασες καθολου στα χερια σου ε?:lol::lol::lol:
Μην το λες...και μενα πανω κατω τοσο κραταει πολλες φορες.

Παντως οι 2 μερες ειναι στανταρ με αρκετη χρηση.

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι δε θα τοπιασες καθολου στα χερια σου ε?:lol::lol::lol:

 

 

η αληθεια ειναι οτι με αρκετη χρηση το πολυ να μου κρατησει μιαμιση μερα.

οταν επιασα τις 62 ωρες δεν ειχα μπει ουτε ιντερνετ,ουτε ειχα μιλησει πολυ,ουτε πολλα μηνυματα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παιδια και εγω το εχω και το ατιμουλι δεν μπορω να μην το πειραζω:lol::lol: και περναω την μια μερα και κατι με το ζορι :D:D
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Greeklish

 

το ιδιο προβλημα ειχα και εγω μεχρι εχθες που με βοηθησαν τα παιδια....κατεβασε απο το μαρκετ το handcent sms και δεν θα εχεις κανενα προβλημα....αυτο εκανα και εγω...:)

 

το ιδιο προβλημα ειχα και εγω μεχρι εχθες που με βοηθησαν τα παιδια....κατεβασε απο το μαρκετ το handcent sms και δεν θα εχεις κανενα προβλημα....αυτο εκανα και εγω...:)

Καλημερα ξανα....¨) μπορω να βαλω φοντο στην οθονη,χωρις να κανει ζουμ και να φαινεται τοσο μεγαλη και τοσο ασχημη????

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Greeklish

 

το ιδιο προβλημα ειχα και εγω μεχρι εχθες που με βοηθησαν τα παιδια....κατεβασε απο το μαρκετ το handcent sms και δεν θα εχεις κανενα προβλημα....αυτο εκανα και εγω...:)
Kάνε αυτό που σου είπε η φιλενάδα μας.

Επίσης να ξέρεις οτι απαγορεύεται απο τους όρους χρήσης η γραφή greeklish.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Kάνε αυτό που σου είπε η φιλενάδα μας.

Επίσης να ξέρεις οτι απαγορεύεται απο τους όρους χρήσης η γραφή greeklish.

 

εχεις καμια λυση και για μενα φιλε μου?????:)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.δοκιμασε και καταφερε κανεις να γραψει ελληνικα με το συρομενο πληκτρολογιο του προ στην cyanogen 3. 2. 1? Και αν ναι πως; (την εχω εδω και μερικες μερες και παει μια χαρα εκτος απο το πληκτρολογιο στα ελληνικα).

Ευχαριστω.

 

Στάλθηκε με ταχυδρομικό περιστέρι..

Link to comment
Share on other sites

εχεις καμια λυση και για μενα φιλε μου?????:)

Για να μην κανει zoom και γινεται τεράστια πρεπει δυστηχως να αφαιρεσεις οτι εχεις απο widget στη δευτερη και σε οσες αλλες screens εχεις και οτι χρειαζεσαι να τα εχεις στην αρχικη.:(

Link to comment
Share on other sites

εχεις καμια λυση και για μενα φιλε μου?????:)

 

πρεπει να βαλεις φωτο με μικρες διαστασεις.μερικες σελιδες πριν αναφερεται η λυση.για ψαξε λιγο και θα δεις με ποιες διαστασεις δεν θα υπαρχει προβλημα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ξανα....¨) μπορω να βαλω φοντο στην οθονη,χωρις να κανει ζουμ και να φαινεται τοσο μεγαλη και τοσο ασχημη????

 

βασικα να επειλεγεις 480χ320 εικονες και αν εχεις 2 homescreen ειναι οκ:lol: αλλιως αν εχεις πανω το Launcherpro να επειλεγεις απο εκει ταπετσαρια και ειναι πολυ καλυτερα :) παντα στην παραπανω αναλυση.

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.δοκιμασε και καταφερε κανεις να γραψει ελληνικα με το συρομενο πληκτρολογιο του προ στην cyanogen 3. 2. 1? Και αν ναι πως; (την εχω εδω και μερικες μερες και παει μια χαρα εκτος απο το πληκτρολογιο στα ελληνικα).

Ευχαριστω.

 

Στάλθηκε με ταχυδρομικό περιστέρι..

 

Αν δεις στους xda, σε δινει μετα ενα αρχειο για ελληνικα...Το βαζεις με xrecovery...

Εγω που το εβαλα δεν με δουλεψε παντως.

Ειναι ενα απο τα προβληματακια που εχω με το pro και 2.2 αλλα περιμενω το αντιστοιχο τοπικ για να τα αναφερω...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις στους xda, σε δινει μετα ενα αρχειο για ελληνικα...Το βαζεις με xrecovery...

Εγω που το εβαλα δεν με δουλεψε παντως.

Ειναι ενα απο τα προβληματακια που εχω με το pro και 2.2 αλλα περιμενω το αντιστοιχο τοπικ για να τα αναφερω...

 

Το εκανα και εγω αλλα τιποτα. Αναμονη λοιπον....

 

 

Στάλθηκε με ταχυδρομικό περιστέρι..

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις στους xda, σε δινει μετα ενα αρχειο για ελληνικα...Το βαζεις με xrecovery...

Εγω που το εβαλα δεν με δουλεψε παντως.

Ειναι ενα απο τα προβληματακια που εχω με το pro και 2.2 αλλα περιμενω το αντιστοιχο τοπικ για να τα αναφερω...

 

χαχαχ,μολις το ανεφερες!

γενικα αξιζει η 2.2 οπως ειναι τωρα?ή να περιμενουμε κατι καλυτερο στο μελλον?

ρωταω εσενα γιατι εχεις το προ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χαχαχ,μολις το ανεφερες!

γενικα αξιζει η 2.2 οπως ειναι τωρα?ή να περιμενουμε κατι καλυτερο στο μελλον?

ρωταω εσενα γιατι εχεις το προ.

 

ναι, ας μας πει καποιος τι διαφορες εχει πρακτικα απο την 2.1 γιατι πιο πολυ προβληματα ακουω...

Link to comment
Share on other sites

Στο quadrant χτυπάει 1000άρια άνετα. Τα παιχνίδια δεν κόλλανε.το κινητο παει σφαιρα. Χωρια οτι τα παντα πανε καρτα παμευκολα.μαλλον αξιζει :Ρ

 

Στάλθηκε με ταχυδρομικό περιστέρι..

Link to comment
Share on other sites

ναι, ας μας πει καποιος τι διαφορες εχει πρακτικα απο την 2.1 γιατι πιο πολυ προβληματα ακουω...

 

Μεγαλη παραμετροποιηση

Απειρες ρυθμισεις

Ταχυτητα λειτουργικου

Εγκατασταση εφαρμογων στην καρτα μνημης

Καλυτερη διαχειριση πορων συστηματος, και αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη παραμετροποιηση

Απειρες ρυθμισεις

Ταχυτητα λειτουργικου

Εγκατασταση εφαρμογων στην καρτα μνημης

Καλυτερη διαχειριση πορων συστηματος, και αλλα...

 

*τελευταιο οφφτοπικ*

παραμετροποιηση μπορεις να χεις και με καποια ρομ αλλη.ακομα και με laucher.

δεν μπορω να πω οτι το κινητο γενικα ειναι αργο

η εγκατασταση που λεμε γινεται και με το app2sd

οσο για την διαχειριση πορων.αυτο ειναι ενα πολυ μεγαλο θετικο.ομως μπροστα στα υπολοιπα αρνητικα που αναφερονται,δεν θα το τολμουσα.προσωπικη αποψη.ισως αν σταθεροποιηθει σε λιγο καιρο περισσοτερο,να το τολμησω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...