Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλα κατάλαβες kalas.. :)

δεν έχει τελειωσει ακόμα την αναβάθμιση.. μάλλον την ο.6 μου κατεβάζει..

οπότε πρέπει να κανω την διαδικασία που έχει ο dark dog στο forum?

 

Το καινούργιο SuperOneClick δεν ήθελε τόση διαδικασία και συγχρονισμό όσο αυτό που περιγράφει ο DaRk (τουλάχιστον όταν το χρειάστηκα εγώ μια φορά, έγινε με τη μία). Αν θες να ξεμπερδεύεις εύκολα, θα πρότεινα να χρησιμοποιήσεις αυτό εδώ. Χθες το δοκίμασα στην .06 που πέρασα δοκιμαστικά, και τα πέρασε όλα κανονικά, όσο πρόλαβα να δω πριν ξανά φλασάρω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα ..ερωτηση εχω ενα xperia mini και οτα βαζω την καρτα sim μετα το πιν δεν βρισκει δικτυο cosmote.η καρτα σε αλλο τηλ.δουλευει κανονικα .καμμια ιδεα ?
Link to comment
Share on other sites

έχω την 2.1 με την αναβάθμιση σε ποια έκδοση θα έχει το κινητό.

έχει flash η νέα έκδοση ή που μπορώ να δω τα χαρακτηριστικά της νέας έκδοσης?

 

Κάτι άσχετο

έχω το backgammon στο κινητό δηλαδή τις πόρτες υπάρχει κάποιο παιχνίδι που να έχει και το πλακωτό και το φεύγα?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα έκανε update το κινητο (firmware ver 2.1-update1) και δεν μπορώ να συνδεθώ στο internet από το wifi. Δοκίμασα με static ip ,mac adr κλπ αλλά τίποτα. Έχει κανείς καμιά ιδέά; Είμαι καινουργιός χρήστης του xperia mini, και κατ'επεκταση του android os.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους μετα απο καιρο(NOKIA N82 και πλεον X10 MINI):)

πολλα thanks στους darkdog και nobody at all για τη φοβερη τους δουλεια!:respect:

εχω διαβασει μπορω να πω το 90% του τοπικ,ολα o.k. με το mini,δυο μικρα προβληματα σας παραθετω...

1,με τη φοβερη rom του nobody at all,οταν με καλουν χτυπαει μονο μια φορα το τηλεφωνο!!(δεν εχω δει να συμβαινει σε κανενα!)και

2,ελληνικα στα μηνυματα,πως μπορω να γραψω;)

αν εχει κανεις τα notes της SE θα με υποχρεωνε...

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια... ενω περασα το xrecovery στο sytem/bin στην επανεκκινηση δεν μπαινει στο menu του... μιαα γρηγορη απαντηση παρακαλω γιατι καθομαι σε ξενο pc...:D
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους μετα απο καιρο(NOKIA N82 και πλεον X10 MINI):)

πολλα thanks στους darkdog και nobody at all για τη φοβερη τους δουλεια!:respect:

εχω διαβασει μπορω να πω το 90% του τοπικ,ολα o.k. με το mini,δυο μικρα προβληματα σας παραθετω...

1,με τη φοβερη rom του nobody at all,οταν με καλουν χτυπαει μονο μια φορα το τηλεφωνο!!(δεν εχω δει να συμβαινει σε κανενα!)και

2,ελληνικα στα μηνυματα,πως μπορω να γραψω;)

αν εχει κανεις τα notes της SE θα με υποχρεωνε...

 

αριστερο κουμπι κινητου μετα ρυθμισεις στην συνεχεια γλωσσα και πληκτρολογιο μετα πληκτρολ android και εκει που λεει γλωσσα εισοδου μαρκαρισε οσες γλωσες θελεις για να γραφεις και στην συνεχεια οταν γραφεις μηνυμα το κουμπι που ειναι το κενο το συρεις δεξια αριστερα και βαζεις οποια γλωσσα θελεις :)

 

μια ερωτηση παιδια... ενω περασα το xrecovery στο sytem/bin στην επανεκκινηση δεν μπαινει στο menu του... μιαα γρηγορη απαντηση παρακαλω γιατι καθομαι σε ξενο pc...:D

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294476 κανε τα βηματα οπως λεει ο φιλος μας bmw116, κατι δεν κανεις σωστα

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Το καινούργιο SuperOneClick δεν ήθελε τόση διαδικασία και συγχρονισμό όσο αυτό που περιγράφει ο DaRk (τουλάχιστον όταν το χρειάστηκα εγώ μια φορά, έγινε με τη μία). Αν θες να ξεμπερδεύεις εύκολα, θα πρότεινα να χρησιμοποιήσεις αυτό εδώ. Χθες το δοκίμασα στην .06 που πέρασα δοκιμαστικά, και τα πέρασε όλα κανονικά, όσο πρόλαβα να δω πριν ξανά φλασάρω.

 

ευχαριστώ kalas.

τώρα έγινα μέλος στους xda. μετά κατεβάζω το winzip αρχείο απο εκεί?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ kalas.

τώρα έγινα μέλος στους xda. μετά κατεβάζω το winzip αρχείο απο εκεί?

 

το κατεβαζεις αποσυμπιεζεις συνδεεις το κινητο σε μορφη φορτησης τρεχεις το προγραμμα πατας ρουτ και περιμενεις σε ενα λεπτο εισαι οκ

 

edit και να μην ξεχασεις να κλικαρεις αγνωστες πηγες και εντοπισμος σφαλματων

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

εχω το mini pro με την 2.1 update1 .021 .εχω κανει root,app2sd(fat32-ext2),xrecovery,jit enabled.θελω να βαλω την νεα rom απο τους xda.πειτε μου παρακαλω αν η διαδικασια που περιγραφω ειναι σωστη κι αν οχι που κανω λαθος.κατ' αρχην λεω να κανω format στην καρτα γιατι τα 2 partition δεν χρειαζονται γιατι στην 2.2 froyo η app2sd χρησιμοποιει την sdcard χωρις να χρειαζεται ξεχωριστο partition ext2 η ext3.μετα εγκαθιστω την .06 και μετα την CyanogenMod6-v3.1.κανω factory reset απο το xrecovery και ετοιμο.για root το κανω μεσω superoneclick.τελος τα bugs που εχουν απομεινει στην νεα rom εχουν να κανουν μονο με compass,camcorder,fm radio η υπαρχουν και αλλα προβληματα?

παρακαλω οποιος ξερει ας απαντησει μηπως και προλαβω και φλασαρω σημερα το βραδυ την νεα rom!!!THANKS!

Edited by kegokego
Link to comment
Share on other sites

Θα ηταν ευκολο καποιος φιλος με mini pro στην 2.1 να ανεβασει ολοκληρο τον φακελο usr απο το system? Δηλ. system/usr . Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Θα ηταν ευκολο καποιος φιλος με mini pro στην 2.1 να ανεβασει ολοκληρο τον φακελο usr απο το system? Δηλ. system/usr . Ευχαριστω!

 

Δικός σου!

http://dl.dropbox.com/u/9678137/usr.zip

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να βρω με τιποτα το .06 firmware για να το κανω εγκατασταση.απο το SEUS δινει αλλο πιο καινουργιο update.μηπως ξερει κανεις πως να το βρω και που?:(

edit.για mini pro

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να βρω με τιποτα το .06 firmware για να το κανω εγκατασταση.απο το SEUS δινει αλλο πιο καινουργιο update.μηπως ξερει κανεις πως να το βρω και που?:(

edit.για mini pro

 

Τι brand έχεις; Vodafone μήπως; Γιατί για Cosmote και Wind έχει βγει... Ο,τι και να έχεις πάντως, θα έρθει και σε εσένα κάποια στιγμή μόνο του. Δεν χάνεις και τίποτα που δεν το έχεις ακόμα, απλά περίμενε το.

 

@xlidas: Όπως στα περιέγραψε ο dimtz.:)

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να βρω με τιποτα το .06 firmware για να το κανω εγκατασταση.απο το SEUS δινει αλλο πιο καινουργιο update.μηπως ξερει κανεις πως να το βρω και που?:(

edit.για mini pro

 

Δηλαδή έκανες update και σου πέρασε άλλο firmware? Και αν ναι ποιο?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έκανες update και σου πέρασε άλλο firmware? Και αν ναι ποιο?

 

Oh, τώρα είδα το "πιο" στην πρόταση του. Αλλά μάλλον το .24 εννοεί.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση... το πρωτο boot στην rom των xda με την froyo ποσο κραταει? επι μιση ωρα κολλησε στο boot animation. ειναι φυσιολογικο αυτο?

 

 

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!! θα ηθελα να κανω αλλη μια ερωτηση? αν χρησιμοποιω το handcent sms για τα μυνηματα τελειωνει πιο γρηγορα η μπαταρια η ειναι το ιδιο με αν χρησιμοποιω αυτο που εχει μεσα????
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα που το σύνδεσα στο pc μου λέει πως υπάρχει νέα έκδοση (τώρα έχω 2.1-update1). Αν πατήσω για update χάνω root κ xrecovery ?

 

Πως μπορώ να δω ποια έκδοση πάει να κατεβάσει και που μπορώ να βρω το changelog ?

Link to comment
Share on other sites

Το market όπου κατεβάζουμε τις εφαρμογές, υπάρχει πουθενά στο ίντερνετ ώστε να μπαίνουμε από το pc μας και να ψάχνουμε;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...