Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να το κάνετε το dual touch ρε παιδιά σε τόσο μικρή οθόνη :p:p:)

 

για να παιζει angry birds!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικα τι παιζει εδω ρε παιδια? Ειναι αυτο το remote desktop? Εχω παιδευτει απιστευτα γι αυτο και δεν εχω καταφερει τιποτα! Θα με λυσει τα χερια αν δουλεψει!! Δωστε info στο λαο!!!!!!!

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Ειναι κατι σαν remote desktop. Αλλα το θεμα ειναι πως το desktop που βλεπεις τρεχει στο ιδιο το κινητο και οχι σε καποιον υπολογιστη.

 

Για να δουλεψεις με το remote desktop στο pc σου χρειαζεσαι την εφαρμογη RDP client.

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Ειναι κατι σαν remote desktop. Αλλα το θεμα ειναι πως το desktop που βλεπεις τρεχει στο ιδιο το κινητο και οχι σε καποιον υπολογιστη.

 

Για να δουλεψεις με το remote desktop στο pc σου χρειαζεσαι την εφαρμογη RDP client.

 

Ωραια. RDP client στο κινητο.

Στο pc?

 

Sent from my U20i using Tapatalk

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ στο ΚΑΛΟ?! Πηγα σημερα να κανω ροοτ το κινητο.

και είπα να ξεκινησω να το κανω update πρωτα σε 2.0.2.Α.24 και μετά ροοτ.

Ανοιγω το SEUS στο pc, μου λεει διαλεξε κινητο,οκ διαλέγω χ10 μινι προ.

Πάτα το πισω <- παρατεταμένα ενώ βαζεις το καλώδιο ,οκ , μετα ξεκιναει ,κατεβαζει ενα update 100~ mB μου λεει το κλασσικο warning "αν κανετε αναβαθμιση χανετε τα δεδομενα κτλ κτλ εκτος της sim" το κάνω και παρόλο που εφαγα ολα τα settings ξανα στα μούτρα παω κανω ρυθμισεις wireless/gmail account μπλα μπλα...

και παω στο "σχετικά με το τηλεφωνο" και ΠΑΛΙ ΛΕΕΙ 2.0.Α.0.504...

 

Αναλυτικά:

Εκδοση firmware : 2.1-update1

Εκδοση kernel: 2.6.29 SEMCUser@SEMCHost #1

Aριθμος εκδοσης: 2.0.Α.0.504

 

Τι να κάνω?! :wacko:

 

Βασικά,ψαχνω εδώ και 1 ώρα στο ιντερνετ και να το εμβαθύνω λιγο:

Το 2.0.2.Α.0.24 ΠΡΩΤΑ ΑΠΟΛΑ υπαρχει για Ελλάδα? Η χρησιμοποιειτε καποια απο αυτα τα Generic που λενε κτλ? Γιατι σε ενα ξένο φορουμ συζητούσαν "οχι στο Μεξικο δεν ηρθε ειμαστε με 2.0.Α.0.504 ακομα" "εδω στην ινδια ήρθε" και μιλάμε για ποστ που έγιναν πριν μια βδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω με την έκδοση 2.1 του android, πόσες μέρες είναι η αυτονομία του κινητού?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω με την έκδοση 2.1 του android, πόσες μέρες είναι η αυτονομία του κινητού?

 

2 μερες φουλ...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με ποιο προγραμμα να κανω απεγκατασταση τις εφαρμογες ?? Ειμαι ροοτ και περασα τις εφαρμογες που θελω να κανω απεγκατασταση στο /data/app ..
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με ποιο προγραμμα να κανω απεγκατασταση τις εφαρμογες ?? Ειμαι ροοτ και περασα τις εφαρμογες που θελω να κανω απεγκατασταση στο /data/app ..

 

Πήγαινε ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Διαχείριση Εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα!!μια χαρά το παίζει και τώρα βρε:lol::p

 

χ8ες που το παιζα δεν ειχε ζοομ!:X :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω εγω το προβλημα μ π ειναι αρκετα σοβαρο νομιζω.μετα την αναβαθμιση σε 2.1 αποφασισα να μην ξαναχρησιμοποιησω task killer.ετσι λοιπον το αφηνα να κανει μονο του τη δουλεια του!απο κει και περα ομως μηνυματα μεγαλυτερα απο 160 χαρακτηρεσ δεν μου ερχονταν!αυτο δεν ηταν προβλημα δικτυου.μετα την απεγκατασταση αρκετων εφαρμογων και τη χρηση εκ νεου task killer το προβλημα λυθηκε.εβγαλα το συμπερασμα οτι εφταιγε η χαμηλη μνημη.βεβαια και τωρα εχω 68 μνημη που παλι με ανησυχει ειναι αρκετα λιγη.εχω το x10 mini pro.αν μπορειτε να με βοηθησετε σχετικα με το προβλημα που ειχα, γιατι πλεον φοβαμαι να βαλω νεες εφαρμογες μηπως ξαναεχω το ιδιο προβλημα...
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω εγω το προβλημα μ π ειναι αρκετα σοβαρο νομιζω.μετα την αναβαθμιση σε 2.1 αποφασισα να μην ξαναχρησιμοποιησω task killer.ετσι λοιπον το αφηνα να κανει μονο του τη δουλεια του!απο κει και περα ομως μηνυματα μεγαλυτερα απο 160 χαρακτηρεσ δεν μου ερχονταν!αυτο δεν ηταν προβλημα δικτυου.μετα την απεγκατασταση αρκετων εφαρμογων και τη χρηση εκ νεου task killer το προβλημα λυθηκε.εβγαλα το συμπερασμα οτι εφταιγε η χαμηλη μνημη.βεβαια και τωρα εχω 68 μνημη που παλι με ανησυχει ειναι αρκετα λιγη.εχω το x10 mini pro.αν μπορειτε να με βοηθησετε σχετικα με το προβλημα που ειχα, γιατι πλεον φοβαμαι να βαλω νεες εφαρμογες μηπως ξαναεχω το ιδιο προβλημα...

 

Αν έχεις χαμηλή εσωτερική μνήμη (όχι RAM) και σου έχει βγάλει το μηνυματάκι για λιγοστό ελεύθερο χώρο, δεν θα σου έρχονται μηνύματα, το είχα πάθει και εγώ αυτό... Δεν καταλαβαίνω καλά αν εννοείς αυτό όμως... Ο μόνος τρόπος να συνεχίσεις να βάζεις εφαρμογές είναι να περάσεις στο κινητό σου app2sd.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά,ψαχνω εδώ και 1 ώρα στο ιντερνετ και να το εμβαθύνω λιγο:

Το 2.0.2.Α.0.24 ΠΡΩΤΑ ΑΠΟΛΑ υπαρχει για Ελλάδα? Η χρησιμοποιειτε καποια απο αυτα τα Generic που λενε κτλ? Γιατι σε ενα ξένο φορουμ συζητούσαν "οχι στο Μεξικο δεν ηρθε ειμαστε με 2.0.Α.0.504 ακομα" "εδω στην ινδια ήρθε" και μιλάμε για ποστ που έγιναν πριν μια βδομαδα.

Εγω την εκανα απο το επίσημο site, με το που το συνεδεσα με το pc companion εγινε!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραια. RDP client στο κινητο.

Στο pc?

 

Sent from my U20i using Tapatalk

 

Στο pc θα ενεργοποιησεις το remote desktop των windows.. Δεν το εχω δοκιμασει αλλα λογικα θα δουλευει..

 

ΥΓ: Sorry που αργησα να απαντησω, αλλα εβλεπα tron legacy :cool:

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

kalas ο τασκ μανατζερ μου δειχνει ελευθερη μνημη απο 60-70.τωρα τι μνημη ειναι αυτη δεν ξερω ειμαι λιγο ασχετος.απλα εχω ελαχιστες εφαρμογες και το κινητο μ φαινεται οτι εχει ελαχιστη μνημη.τι μου συνιστας?οσο για το app2sd δεν ειναι rooted το κινητο μ...τι μ προτεινεις?και γτ ειχα αυτο το προβλημα με τα μηνυματα?
Link to comment
Share on other sites

Στο pc θα ενεργοποιησεις το remote desktop των windows.. Δεν το εχω δοκιμασει αλλα λογικα θα δουλευει..

 

ΥΓ: Sorry που αργησα να απαντησω, αλλα εβλεπα tron legacy :cool:

 

Thanx! Θα το δοκιμασω!

 

Sent from my U20i using Tapatalk

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Στο pc θα ενεργοποιησεις το remote desktop των windows.. Δεν το εχω δοκιμασει αλλα λογικα θα δουλευει..

 

ΥΓ: Sorry που αργησα να απαντησω, αλλα εβλεπα tron legacy :cool:

 

μιλαμε για κατι σαν το team viewer ή καμια σχεση..:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω την εκανα απο το επίσημο site, με το που το συνεδεσα με το pc companion εγινε!!

 

Ti PC companion τι SEUS.... κανενα δεν δουλευει! το εχω κανει 3 φορές επιδιόρθωση/ενημέρωση ,παντα λεει οτι εχω το πιο προσφατο λογισμικό.

 

Κανένας απο τους ειδικούς? Πηγα εκει στη αρχη που πατας το πισω/αρχικη/πισω,πισω..τεσπα που σου δείχνει αναλυτικά το software.

 

Πάρτε τα όλα μπας και βρείτε ακρη.

Sofware Info:

Phone Software version:

1235-3411_2.0.A.0.504

GENERIC - user

 

File System Version:

WORLD-1-8_2.0.A.0.504

 

S1 Boot Version:

1229-3593 R8A029

 

ETS Software Version:

1233-8531_54_3A

 

Customization Version:

1238-7036_R4B

Memory Card:

No file found

 

Content Version:

PA4

 

Type Number:

AAD-3880072-BV

 

Αυτα. Παρακαλώ οποιος μπορεί ας βοηθήσει ,αλλιώς δευτέρα θα πάω στον γερμανό να δω αν μπορουν να το κάνουν αυτοι,γιατι σιχαθηκα την ζωη μου 3 μερες τώρα πάνω στο pc για να κάνω ->update->root ,διαδικασία 5-10 λεπτών συνολικά :cry:

Link to comment
Share on other sites

Την Καλημερα μου στον anastazio83....!! και στους υπολοιπους....

 

Προσπαθησε απο την-μαμισια-by sonyericsson λειτουργια,να συνδεσεις το bluetooth....αφου πρωτα αφαιρεσεις τα προυπαρχον δεδομενα συνδεσης....

Αν η συσκευη σου (bluetooth-Samsung) χρειαζεται καποια συγκεκριμενη κατασταση συνδεσης -connect mode- να την υποβαλεις σε αυτην την -mode- και δεν νομιζω να εχεις προβλημα.....

 

EDIT / Στην δευτερη σου ερωτηση,,απαντουν τα σεβαστα μελη kalas :respect: (προηγουμενη σελιδα) και επιβεβαιωνει τα λεγομενα του creditarontas τον,,,και λιγο πιο κατω,ο ΣΥΝΘΕΤΗΣ...!!! Dark_dOg...:respect: :respect:

 

Να εισαι καλα.....!!

 

Σευχαριστώ για την απάντηση...αλλά μόλις κατάλαβα ότι κάτι δε πάει καλά με το bluetooth μου...δέν με βρίσκουν οι άλλες συσκευές και εγώ δε μπορώ να στείλω παντού...την μαμίσια εφαρμογή για το bluetooth δε την έχω...την έχω σβήσει...απο ένα αρχείο με όλες τις εφαρμογές μου μου έστειλε ο dark πείρα την bluetooth.apk την έκανα εγκατάσταση αλλά τίποτα..μπορεί και να μην έχω δώσει τα σωστά permisions τι να πω...αν ξέρει κάποιος ας πεί....

 

υγ: Στο SE w910 που έιχα και προσπάθησα να στείλω έστειλε κανονικα, αυτό όμως δεν μπορεί να μου στείλει, δε με βρίσκει κάν....στο Nokia της αδερφής μου δεν μπορώ να στείλω ενώ την βρίσκω...αυτή δε με βρίσκει κάν επίσης.

Link to comment
Share on other sites

υγ: Στο SE w910 που έιχα και προσπάθησα να στείλω έστειλε κανονικα, αυτό όμως δεν μπορεί να μου στείλει, δε με βρίσκει κάν....στο Nokia της αδερφής μου δεν μπορώ να στείλω ενώ την βρίσκω...αυτή δε με βρίσκει κάν επίσης.

 

να φανταστω εχεις πατησει ανιχνευσιμο..:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να φανταστω εχεις πατησει ανιχνευσιμο..:rolleyes:

 

Φαντάσου το....:lol::D

Αν κατα;φέρω να επαναφέρω το μαμίσιο bluetooth θα στρώσει πιστεύω....

Edited by anastazio83
Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου το....:lol::D

Αν κατα;φέρω να επαναφέρω το μαμίσιο bluetooth θα στρώσει πιστεύω....

 

κατεβασε καμια εφαρμογη bluetooth να κανεις τη δουλεια σου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για πειτε μου ρε παιδια καποια αλλη εφαρμογη (δοκιμασμενη) εκτος απο την μαμα για το bluetooth? δεν μπορω να το συνδεσω με την οθονη του car μου για ανοιχτει ακροαση ενω με αλλα κινητα γινετε μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!!!!! θελω να ρωτησω κατι τι διαφορα θα εχει η αναβαθμιση απο 1.6 σε 2.2 υπαρχει κατι για τη μπαταρια να κραταει περισσοτερο η ειναι ιδιο με τ 1.6 ?????κ γενικα τη διαφορες εχουν????????? πηρα χτεσ το κινητο κ επειδη δν ξερω απο αυτα ρωταω!!!!! ευχαριστω!!!!!!!!!

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...