Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όπως και να'χει ευχαριστώ...είναι αξιόλογο widget :)

 

εγω που δουλευω με ADW την τριτη οθονη την εχω γεματη με 4 widget controls χ5 λειτουργιες το καθενα δηλ ολες τις λειτουργιες του, καλη φαση ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω που δουλευω με ADW την τριτη οθονη την εχω γεματη με 4 widget controls χ5 λειτουργιες το καθενα δηλ ολες τις λειτουργιες του, καλη φαση ;)

 

μωρέ...καμία αντίρρηση αλλά έλεγα αρχικά να κρατηθώ στον μαμίσιο launcher :/ ...by the way ρε παιδιά μήπως τώρα με το 2.1 τελειώνει η μπαταρία πολύ γρήγορα ;;

Link to comment
Share on other sites

μωρέ...καμία αντίρρηση αλλά έλεγα αρχικά να κρατηθώ στον μαμίσιο launcher :/ ...by the way ρε παιδιά μήπως τώρα με το 2.1 τελειώνει η μπαταρία πολύ γρήγορα ;;

 

μπα οχι στην αρχη αυτην την εντυπωση ειχα και εγω αλλα οσο περνουσαν οι μερες μετα την αναβαθμιση τοσο πιο πολυ κρατουσε η αιτια ηταν οτι δεν το πειραζα τοσο συχνα το κινητο :lol:

Link to comment
Share on other sites

μάλλον έχεις δίκιο :) έχει κανείς να προτείνει κανένα καλό site για warez για να μην googlάρω όλη την ώρα ; paid apps κυρίως...

 

applanet ψάξε στον γούγλη...όλα δωρεάν...

 

Sent from my E10i using Tapatalk

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

applanet ψάξε στον γούγλη...όλα δωρεάν...

 

χμμμμ, καλο δειχνει αυτο, το εχει βαλει κανενας? εχει οντως οσα λεει?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα λεβεντες πως μπορω να σβησω ολες τις επαφες απο το τηλ? δεν ξερω εκανε συνχρονισμο και καθε ονομα εχει 2 φορες το τηλ, λογικα πρεπει να τα σβησω ολα και ξανα περασμα υπαρχει τροπος?:worry:

 

edit γιατι γινετε αυτο το πραμα????????? πως θα το αποφυγουμε???????? εναν τροπο που θυμαμε ειναι ρυθμισεις-λογαριασμοι και συγχρονισμος και σβηνω τον λογαριασμο gmail???????? ισχυει αυτο η μετα δε θα συγχρονιζετε??????

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

2 widgets στην ίδια οθόνη με τον μαμίσιο launcher πώς γίνεται ρε συ ; ...μήπως έχεις κατά νου το ADW ;
launcher pro plus δοκίμασε να ψάξεις στο 4shared βάζοντας κατάληξη .apk
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα λεβεντες πως μπορω να σβησω ολες τις επαφες απο το τηλ? δεν ξερω εκανε συνχρονισμο και καθε ονομα εχει 2 φορες το τηλ, λογικα πρεπει να τα σβησω ολα και ξανα περασμα υπαρχει τροπος?:worry:

 

edit γιατι γινετε αυτο το πραμα????????? πως θα το αποφυγουμε???????? εναν τροπο που θυμαμε ειναι ρυθμισεις-λογαριασμοι και συγχρονισμος και σβηνω τον λογαριασμο gmail???????? ισχυει αυτο η μετα δε θα συγχρονιζετε??????

 

Εγώ έβαλα το contact remover από το market, που είχα πάθει το ίδιο! Μετά βέβαια συγχρόνισα με το Outlook που είχα κρατήσει τις επαφές και όχι από το gmail. Νομίζω τον λογαριασμό στο gmail τον θες για να μπαινει market. Από τις ρυθμίσεις-->λογαριασμοί και συγχρονισμός εγώ απλά ξετικάρισα το "αυτόματος συγχρονισμός" και είμαι οκ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα!

θα μπορουσε να μου εξηγησει καποιος την διαδικασια λιγο

πιο αναλυτικα για να περασω ενα θεμα στο x10 mini?

βρηκα αυτο αλλα δεν πολυκαταλαβαινω και δεν ξερω αν κανει

για το mini.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=845014

 

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα το contact remover από το market, που είχα πάθει το ίδιο! Μετά βέβαια συγχρόνισα με το Outlook που είχα κρατήσει τις επαφές και όχι από το gmail. Νομίζω τον λογαριασμό στο gmail τον θες για να μπαινει market. Από τις ρυθμίσεις-->λογαριασμοί και συγχρονισμός εγώ απλά ξετικάρισα το "αυτόματος συγχρονισμός" και είμαι οκ!

 

Μπορεις να μου πεις φιλε ποια ειναι η δουλεια του contact remover???????? σβηνει ολες τις επαφες?????? τι μπορει να κανει????? ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μόλις πήρα το mini μου. Έχω δουλειές με "φούντες" σήμερα!

Είναι wind branded τελικά. Συνεπώς, αν κατάλαβα καλά, πάω πρώτα για root, μετά unbrand, αναβάθμιση σε 2.1 κ ξανά root; Έμαθα σωστά το μαθημά μου;

Μπορώ να κάνω πρώτα αναβάθμιση σε 2.1 , να χαζέψω λίγο κ τα υπόλοιπα μετά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μόλις πήρα το mini μου. Έχω δουλειές με "φούντες" σήμερα!

Είναι wind branded τελικά. Συνεπώς, αν κατάλαβα καλά, πάω πρώτα για root, μετά unbrand, αναβάθμιση σε 2.1 κ ξανά root; Έμαθα σωστά το μαθημά μου;

Μπορώ να κάνω πρώτα αναβάθμιση σε 2.1 , να χαζέψω λίγο κ τα υπόλοιπα μετά;

 

Νομίζω έχουν δώσει την αναβάθμιση για wind οπότε κάνεις απλά κανονικό update και μετά root κλπ όταν αποφασίσεις..

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα λεβεντες πως μπορω να σβησω ολες τις επαφες απο το τηλ? δεν ξερω εκανε συνχρονισμο και καθε ονομα εχει 2 φορες το τηλ, λογικα πρεπει να τα σβησω ολα και ξανα περασμα υπαρχει τροπος?:worry:

 

edit γιατι γινετε αυτο το πραμα????????? πως θα το αποφυγουμε???????? εναν τροπο που θυμαμε ειναι ρυθμισεις-λογαριασμοι και συγχρονισμος και σβηνω τον λογαριασμο gmail???????? ισχυει αυτο η μετα δε θα συγχρονιζετε??????

 

Ρυθμίσεις - εφαρμογές- διαχείρηση εφαρμογών-πατάς το αριστερό πλήκτρο κλικάρεις το φίλτρο και επιλέγεις όλα. Βρίσκεις τις επαφές από την λίστα και κάνεις εκκαθάριση δεδομένων.... ;)

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - εφαρμογές- διαχείρηση εφαρμογών-πατάς το αριστερό πλήκτρο κλικάρεις το φίλτρο και επιλέγεις όλα. Βρίσκεις τις επαφές από την λίστα και κάνεις εκκαθάριση δεδομένων.... ;)

 

Οκκκκκ σ ευχαριστω :rolleyes:

 

 

edit δεν εγινε η δουλεια μας πατησα εκκαθαριση αλλα υπαρχουν παλι οι επαφες

edit2 contact remover που ανεφερε ο Μigel_D πολυ καλη επιλογη γρηγορη και απλη

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Θα ηθελα πολυ την βοηθεια σας σε ενα θεμα.Χθες ηθελα να κανω αναβαθμιση το xperia x10 mini της ξαδερφης μου.Προσπαθησα να σωσω επαφες και μηνυματα με το site της Sony Ericsson και δεν καταφερα τιποτα.Τελικα κατεβασα το myphone explorer και εκανα δουλεια.Εκανα κανονικα την αναβαθμιση και οταν προσπαθησα μετα να συνδεσω το κινητο με το myphone explorer δεν το αναγνωρισε.Το δοκιμασα και σε αλλο υπολογιστη και με το x10 το δικο μου και μου ελεγε οτι δεν βρισκει συνδεση usb!!Τελικα τις επαφες τις περασα σε ενα w595 και απο εκει με Bluetooth sto x10 mini.Το θεμα μου ειναι πως θα γινει να περασω τα μηνυματα.Παλι καλα ειναι αποθηκευμενα ολα στο myphone explorer και εκανα και αντιγραφο ασφαλειας.Καμια ιδεα πως να περασω τα μηνυματα?? Help please!!
Link to comment
Share on other sites

Οκκκκκ σ ευχαριστω :rolleyes:

 

edit δεν εγινε η δουλεια μας πατησα εκκαθαριση αλλα υπαρχουν παλι οι επαφες

Λάθος μου...μέσα στίς εφαρμογές βρές τον αποθηκευτικό χώρο επαφών και κάνε εκεί εκκαθάριση...

 

 

Sent from my E10i using Tapatalk

Edited by vassaki
Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Θα ηθελα πολυ την βοηθεια σας σε ενα θεμα.Χθες ηθελα να κανω αναβαθμιση το xperia x10 mini της ξαδερφης μου.Προσπαθησα να σωσω επαφες και μηνυματα με το site της Sony Ericsson και δεν καταφερα τιποτα.Τελικα κατεβασα το myphone explorer και εκανα δουλεια.Εκανα κανονικα την αναβαθμιση και οταν προσπαθησα μετα να συνδεσω το κινητο με το myphone explorer δεν το αναγνωρισε.Το δοκιμασα και σε αλλο υπολογιστη και με το x10 το δικο μου και μου ελεγε οτι δεν βρισκει συνδεση usb!!Τελικα τις επαφες τις περασα σε ενα w595 και απο εκει με Bluetooth sto x10 mini.Το θεμα μου ειναι πως θα γινει να περασω τα μηνυματα.Παλι καλα ειναι αποθηκευμενα ολα στο myphone explorer και εκανα και αντιγραφο ασφαλειας.Καμια ιδεα πως να περασω τα μηνυματα?? Help please!!

 

να τις περασεις με wifi, υπολογιστης που ειναι το myphone explorer και κινητο να ειναι με το ιδιο ρουτερ, ανοιξε το myphone explorer πηγαινε αρχειο - επιλογες και βαλε με wifi σε 5 δευτερα εισαι ετοιμος, εννωειτε να ανοιξεις και το myphone explorer στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχουν δώσει την αναβάθμιση για wind οπότε κάνεις απλά κανονικό update και μετά root κλπ όταν αποφασίσεις..

Ευχαριστώ πολύ. Αυτό θα κάνω.

Επαφές από nokia πώς μπορώ να περάσω;

Κι άλλη μια πρώτη απορία έιναι πως ότι εφαρμογές ανοίγω δεν κλείνουν; Μένουν ανοικτές;

Link to comment
Share on other sites

να τις περασεις με wifi, υπολογιστης που ειναι το myphone explorer και κινητο να ειναι με το ιδιο ρουτερ, ανοιξε το myphone explorer πηγαινε αρχειο - επιλογες και βαλε με wifi σε 5 δευτερα εισαι ετοιμος, εννωειτε να ανοιξεις και το myphone explorer στο κινητο

 

thanks!το δοκιμαζα και με wifi αλλα τιποτα!δεν ηξερα οτι επρεπε να εγκαταστησω και το myphone explorer στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, εχω ενα μικρο προβληματάκι, έκανα αναβάθμιση το κινητό μου, έχω το xperia 10 mini, πριν μου ερθεις το μυνημα ότι υπάρχει νεο λογισμικο για την συσκευή μου, οπως περιγράφεται τον τρόπο.

Μετά την αναβάθμιση δεν λειτουργεί το πλήκτρο τησ κάμερα, υπάρχει τρόπος να το διορθώσω.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω απεγκαταστησει το pccompanion.apk και εχω διαγραψει το dop.iso. Βρηκα ομως στο sdcard/pccompanion εναν φακελο applications που εκτος των αλλων εχει ενα αρχειο mediago που ειναι 175 ΜΒ. Αυτα τα αρχεια εχουν να κανουν μονο με το pc companion και μπορω να τα διαγραψω η' μηπως θα κανω βλακεια να τα διαγραψω για να γλιτωσω τα ΜΒ;

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, εχω ενα μικρο προβληματάκι, έκανα αναβάθμιση το κινητό μου, έχω το xperia 10 mini, πριν μου ερθεις το μυνημα ότι υπάρχει νεο λογισμικο για την συσκευή μου, οπως περιγράφεται τον τρόπο.

Μετά την αναβάθμιση δεν λειτουργεί το πλήκτρο τησ κάμερα, υπάρχει τρόπος να το διορθώσω.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Ξανακάνε την αναβάθμιση! :)

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

thanks!το δοκιμαζα και με wifi αλλα τιποτα!δεν ηξερα οτι επρεπε να εγκαταστησω και το myphone explorer στο κινητο

 

λιγο παραξενο να μην μπορεις να το κανεις, ανοιξε το myphone explorer πηγαινε αρχειο επιλογες τσεκαρισε το τηλεφωνο με λειτουργικο google android μετα απο κατω τσεκαρισε το wifi και πιο κατω τσεκαρισε τις επιλογες 1 και 3, λοιπον ανοιξε και απο το κινητο το myphone explorer , τσεκαρισε την επιλογη αναφορα σφαλματων απο το κινητο και εισαι ετοιμος και μην ξεχνας και ο υπολογιστης αλλα και το κινητο θα εκπεμπουν απο το ιδιο ρουτερ, οχι με 3g.

Link to comment
Share on other sites

Οκκκκκ σ ευχαριστω :rolleyes:

 

 

edit δεν εγινε η δουλεια μας πατησα εκκαθαριση αλλα υπαρχουν παλι οι επαφες

edit2 contact remover που ανεφερε ο Μigel_D πολυ καλη επιλογη γρηγορη και απλη

 

Διαβάστε λίγο και το faq, για αυτό φτιάχτηκε.... σβήνετε το περιεχόμενο του phonebook μέσα από το ρυθμίσεις\ εφαρμογές και είστε ετοιμοι να τα ξαναπεράσετε από την αρχή.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...