Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ιδια εκδοση εχουν.για αναβαθμιση κατι για αρχες νοεμβρη λεγανε.ειναι λιγο πιο μεγαλο και λιγο πιο βαρυ αλλα ακομα παραμενει το δευτερο μικροτερο σμαρτφον (μετα το Χ10 μινι)

 

Ευχαριστω πολυ, συνεπώς εγω που συχαινομαι τα slide κινητα, δε χανω κατι απο το pro.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω πολυ, συνεπώς εγω που συχαινομαι τα slide κινητα, δε χανω κατι απο το pro.

 

θαρρω πως οχι!:p:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

στην 2η οθονη στην πρωτη μπαρα με τη σειρα εχουμε :

 

wifi, bt,gps,τι ειναι το 4ο ?, φωτεινοτητα οθονης

 

σωστα ?

Link to comment
Share on other sites

στην 2η οθονη στην πρωτη μπαρα με τη σειρα εχουμε :

 

wifi, bt,gps,τι ειναι το 4ο ?, φωτεινοτητα οθονης

 

σωστα ?

 

και γω ακριβως την ιδια απορια εχω και δεν ξερω αν πρεπει να το χω ενεργοποιημενο η οχι...:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το 5ο είναι η φωτεινότητα. το 4ο είναι για να μπορεί να συνδέεστε στο μαρκετ. δεν θυμαμαι ακριβως πως λέγεται.
Link to comment
Share on other sites

καμια φορα μου το κοτσαρει πανω στην ψυχρα..σπανια βεβαια και οταν ειμαι στο νετ.μαλλον οντως να εχει να κανει με το μαρκετ.

η κωλοδονηση απο τα μηνυματα και γενικα την πληκτρολογηση πως στο καλο βγαινει???τσαμπα μπαταρια και θορυβος το βραδυ...εγω ειδικα ειμαι πολυ του μηνυματος και ειναι κριμα..

δεν υπαρχει καποια εφαρμογη που να την απενεργοποιει??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στην 2η οθονη στην πρωτη μπαρα με τη σειρα εχουμε :

 

wifi, bt,gps,τι ειναι το 4ο ?, φωτεινοτητα οθονης

 

σωστα ?

 

Το 4ο είναι τα δεδομένα φόντου. Χρειάζεται και για το market.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

η κωλοδονηση απο τα μηνυματα και γενικα την πληκτρολογηση πως στο καλο βγαινει???τσαμπα μπαταρια και θορυβος το βραδυ...εγω ειδικα ειμαι πολυ του μηνυματος και ειναι κριμα..

δεν υπαρχει καποια εφαρμογη που να την απενεργοποιει??

 

αυτη την ερωτηση την ειχες κανει και πριν καμια δεκαρια μερες...το ειχα ψαξει τοτε και το απενεργοποιησα αλλα ξεχασα να σε γραψω πως το εκανα...

Και τωρα εχει κανα τεταρτο που ψαχνω να το βρω και δεν το βρισκω!!!:mad:

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

καμια φορα μου το κοτσαρει πανω στην ψυχρα..σπανια βεβαια και οταν ειμαι στο νετ.μαλλον οντως να εχει να κανει με το μαρκετ.

η κωλοδονηση απο τα μηνυματα και γενικα την πληκτρολογηση πως στο καλο βγαινει???τσαμπα μπαταρια και θορυβος το βραδυ...εγω ειδικα ειμαι πολυ του μηνυματος και ειναι κριμα..

δεν υπαρχει καποια εφαρμογη που να την απενεργοποιει??

 

πηγες δλδ στις ρυθμίσεις των μυνημάτων και δεν βρήκες τρόπο να τα απενεργοποιήσεις;

Link to comment
Share on other sites

πηγες δλδ στις ρυθμίσεις των μυνημάτων και δεν βρήκες τρόπο να τα απενεργοποιήσεις;

 

ακριβως..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποιο προγραμμα χρησιμοποιείς;

 

handcent.το κανει και στο οριτζιναλ του κινητου και σαυτο.μπαινω στις ρυθμισεις της σονυ και δεν αλλαζει.επισης πηρα τηλ την ερικσον και ρωτησα και μου πανε οτι δεν γινεται να το απενεργοποιησω...:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καμια φορα μου το κοτσαρει πανω στην ψυχρα..σπανια βεβαια και οταν ειμαι στο νετ.μαλλον οντως να εχει να κανει με το μαρκετ.

η κωλοδονηση απο τα μηνυματα και γενικα την πληκτρολογηση πως στο καλο βγαινει???τσαμπα μπαταρια και θορυβος το βραδυ...εγω ειδικα ειμαι πολυ του μηνυματος και ειναι κριμα..

δεν υπαρχει καποια εφαρμογη που να την απενεργοποιει??

Πας ρυθμίσεις- Sony ericsson-μηνύματα-απενεργοποιείς την Δόνηση ειδοπ. Αν χρησιμοποιείς το handcent sms απενεργοποιησε τα όλα εκεί μέσα και φτιάξε τις ρυθμίσεις μέσα από το handsent.

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις->ρυθμίσεις ειδοποίησης. επιλέγεις το ρυθμίσεις ειδοποίησης (παραμετροποίηση των ειδοποιήσεων). απο κει βρίσκεις το "δονηση" και την απενεργοποιείς.

 

μετά κατεβάζεις το πρόγραμμα audio manager και κλείνεις και τον ηχο για τα sms. so simple. ;)

 

edit. Οι παραπάνω ρυθμίσεις είναι για το handcent sms. εννοείται οτι στις ρυθμίσεις του ενσωματωμένου προγράμματος που είναι κάτω από το μενου "sony ericsson", είναι όλα απενεργοποιημένα.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις- Sony ericsson-μηνύματα-απενεργοποιείς την Δόνηση ειδοπ. Αν χρησιμοποιείς το handcent sms απενεργοποιησε τα όλα εκεί μέσα και φτιάξε τις ρυθμίσεις μέσα από το handsent.

 

Ρυθμίσεις->ρυθμίσεις ειδοποίησης. επιλέγεις το ρυθμίσεις ειδοποίησης (παραμετροποίηση των ειδοποιήσεων). απο κει βρίσκεις το "δονηση" και την απενεργοποιείς.

 

μετά κατεβάζεις το πρόγραμμα audio manager και κλείνεις και τον ηχο για τα sms. so simple. ;)

 

edit. Οι παραπάνω ρυθμίσεις είναι για το handcent sms. εννοείται οτι στις ρυθμίσεις του ενσωματωμένου προγράμματος που είναι κάτω από το μενου "sony ericsson", είναι όλα απενεργοποιημένα.

 

ωπα!ρε παιδια δεν καταλαβατε!!δεν εννοω την δονηση του κινητου..εννοω την δονηση οταν γραφω μηνυμα..υπαρχει μια μικροδονηση καθε φορα που γραφω μηνυμα....οταν παταω κουμπι καθε φορα.ειτε ειναι μηνυμα,ειτε διεθυθυνση στο νετ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ε δεν είσαι κ εσυ συγκεκριμένος!

 

ρυθμίσεις->τοπικές ρυθμίσεις και κειμενο->Προεπ. μέθ. είσ.(προεπ. μεθ. είσ. ρυθμίσεις). εκεί απενεργοποιείς το "Δόν. με πάτ. πλ."

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα κ ωραια με το κινητουλι,αλλα πολυ δυσχρηστο το λειτουργικο βρε παιδι μου..Ολοκληρο φροντιστηριο χρειαζεται για να βρεις το καθε πραγμα...:lol:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα κ ωραια με το κινητουλι,αλλα πολυ δυσχρηστο το λειτουργικο βρε παιδι μου..Ολοκληρο φροντιστηριο χρειαζεται για να βρεις το καθε πραγμα...:lol:

 

όλα ειναι θέμα προσαρμογής. όσοι είχαν ηδη smartphone το έμαθαν σχεδόν αμέσως το κινητό. πχ για μένα που παλιά είχα το sony ericsson P1i, μέσα σε 2 μερούλες το είχα μάθει πανω-κατω το κινητό. για αυτούς που έρχονται από symbian και λοιπά λυτά λειτουργικά, τους είναι δύσκολο στην εκμάθηση γιατι είναι κάτι το τελειως νέο.

Link to comment
Share on other sites

ε δεν είσαι κ εσυ συγκεκριμένος!

 

ρυθμίσεις->τοπικές ρυθμίσεις και κειμενο->Προεπ. μέθ. είσ.(προεπ. μεθ. είσ. ρυθμίσεις). εκεί απενεργοποιείς το "Δόν. με πάτ. πλ."

 

όλα ειναι θέμα προσαρμογής. όσοι είχαν ηδη smartphone το έμαθαν σχεδόν αμέσως το κινητό. πχ για μένα που παλιά είχα το sony ericsson P1i, μέσα σε 2 μερούλες το είχα μάθει πανω-κατω το κινητό. για αυτούς που έρχονται από symbian και λοιπά λυτά λειτουργικά, τους είναι δύσκολο στην εκμάθηση γιατι είναι κάτι το τελειως νέο.

 

σορρυ δικο μου λαθος!!ρε ανθρωπε εισαι ενας μικρος θεουλης και συ και ολα τα παιδια που μας ξεστραβωνεται εδω περα..εγω που ερχομαι απο htc με windows λειτουργικο και ipod touch δικαιολογουμαι ε??:O

(παντως ρε παιδι μου θα μπορουσαν αυτο το προεπ.μεθ.εισ.να το βαλουν ολοκληρο..να καταλαβαινει και ο απλος ο κοσμος τι παιζει.τα ζωαδια στην ερικσον μου παν οτι δεν απενεργοποιειται γιαυτο δεν το ψαξα παραπανω..)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS μου έγινε κάποιο λάθος στο συγχρονισμο και έχασα όλα μου τα τηλέφωνα.Υπάρχει περίπτωση να το αντιστρέψω?

 

ΟΚ βρήκα τρόπο!!!!Sorry για το άχρηστο post αλλά με έπιασε λίγο πανικός!

Edited by spirus

Pigs have flown!

http://olivia.canal13.cl/medios/data/entretencion/musica/0703_live8_m_l.jpg

Link to comment
Share on other sites

2) Οταν παω να αγορασω με καρτα απο το μαρκετ, τι βαζω στη διευθυνση, πολη, ΤΚ και κατασταση? Χωρα επελεξα Αμερικη επειδη δεν εχει Ελλαδα και εχω κανει emulate sim Αμερικης

 

up!

 

Ρε παιδια, κανενας δεν αγορασε ποτε απο το μαρκετ να με πει τι εβαλε σε αυτα τα πεδια? Θελω να κανω 5-6 αγορες και κολλαω εκει...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

θα το σπάσω ρε παιδιά και μόλις το πήρα :blink:

 

Είναι δυνατόν εν έτει 2010 να παίρνεις ένα τηλέφωνο και "εις το όνομα του Android" να μην υπάρχει ένας εύκολος και γρήγορος τρόπος να κάνεις ένα συγχρονισμό των επαφών / ημερολογίου / notes του Outlook ?!?!?!

 

Είναι δυνατόν ? Kάτι που σε SE δύο γενεών πίσω, γινόταν σε 10 λεπτά ?!?!?!

 

Έχω φάει όλη την ημέρα μου (διαβάζω, έχω κατεβάσει και εγώ δεν ξέρω τι) και έχω καταφέρει απλά να συγχρονίσω τις επαφές μου....

Και ΟΧΙ δε γουστάρω να βγάλω ΟΛΑ τα προσωπικά μου στη...φόρα (Google και δε συμμαζεύεται).

 

Έχω την αίσθηση ότι αν το iphone μου, που είναι ακριβώς δίπλα μου, μπορούσε να εκφραστεί, θα είχε ξεραθεί στα γέλια με την κατάνια μου....

 

Τελικά τι ακριβώς εξυπηρετεί το Android ? Φιλικότητα ? Ταχύτητα ? ΤΙ ?

 

Και να φανταστεί κανείς ότι έπινα νερό στο όνομα της SE....

 

Γι΄ αυτό το iphone τους πήρε και τα σώβρακα με ΜΙΑ και μόνο συσκευή...

 

Και μετά από αυτό το ξέσπασμα ΔΥΟ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ (δεν κατάφερα να τις εντοπίσω στις 200-τόσες σελίδες)

 

1) Τελικά ΓΙΝΕΤΑΙ συγχρονισμός με το Outlook ΧΩΡΙΣ να χρειάζεται να καταφύγω σε Google και gmail κλπ. ? Από το PC στο τηλέφωνο ? Απλά ? ΟΛΩΝ των στοιχείων του Outlook και όχι μόνο των επαφών ?

 

2) Έχω καταφέρει να περάσω (με χίλια βάσανα τις επαφές) τις οποίες το τηλέφωνο σορτάρει βάζοντας πρώτα το name και μετά το surname. Υπάρχει καμία περίπτωση να ρυθμίζεται αυτό το απλό πράγμα σε αυτό το διαμάντι τεχνολογίας και ευχρηστίας (χωρίς να πρέπει να καταφύγω στη NASA) ?

 

Υ.Γ: Και να σκεφτεί κανείς ότι ήμουν μέσα στην τεχνολογία και στα κινητά για πάνω από 12 χρόνια. 3 χρόνια δεν παρακολούθησα τις εξελίξεις (και ειδικά το Android) και απ΄ ότι βλέπω πολύ καλά έκανα :lol::lol::lol:

 

Εάν έχει κανένας την υπομονή (και τη γνώση που χρειάζεται) για τα δύο παραπάνω ερωτήματα, θα του είμαι ευγνώμων....

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι αν το iphone μου, που είναι ακριβώς δίπλα μου, μπορούσε να εκφραστεί, θα είχε ξεραθεί στα γέλια με την κατάνια μου....

 

Τελικά τι ακριβώς εξυπηρετεί το Android ? Φιλικότητα ? Ταχύτητα ? ΤΙ ?

 

Δηλαδή και εγώ που δεν έχω καμία εμπειρία πάνω σε mac σημαίνει οτι είναι για πέταμα και δύσχρηστα..

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι...παω να ανοιξω το SEUS και μου βγαζει error και δεν ανοιγει. Να κανω παλι εγκατασταση? Ειχα αλλαξει τα αρχεια μεσα για να το κανω unbrand και μετα απο καποιο διαστημα σταματησε να λειτουργει.
Το εχει βγαλει σε κανεναν ? Να το κανω παλι εγκατασταση?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή και εγώ που δεν έχω καμία εμπειρία πάνω σε mac σημαίνει οτι είναι για πέταμα και δύσχρηστα..

 

Είχα HTC και λοιπά τηλέφωνα, κάποια εποχή που το myphone ήταν ακόμα....concept.

Έχω χειριστεί πάμπολλα Nokia, SE, LG κλπ. καθώς και διάφορα λειτουργικά.

Λόγω δουλειάς (που έκανα τότε) όχι λόγω χόμπυ.

Όταν είχε βγει το iphone το...σνόμπαρα και το θεωρούσα ακόμα ένα cadget της Apple.

Όταν πήρα κάποια στιγμή το iphone, κατάλαβα τι σημαίνει ευχρηστία.

Τόσο απλά.

 

Όταν σήμερα πήρα το εν λόγω SE, ξαναγύρισα πολλά χρόνια πίσω, τότε που για να καταφέρεις να κάνεις 5 στοιχειώδη πράγματα, έπρεπε να φας μία μέρα, να ρωτήσεις 10 άτομα, να ψάξεις στο internet κλπ.

Με το Android δεν είχα καμία επαφή μέχρι σήμερα.

Η σημερινή μου εμπειρία, απλά δείχνει ότι η τεχνολογία, αντί να απλουστεύει τα πράγματα τα κάνει ακόμα πιο δύσκολα, όταν φυσικά δεν υλοποιείται από την Apple...

 

Εάν δεν είχες μέχρι τώρα καμία εμπειρία πάνω σε Mac ή σε άλλα προϊόντα της Apple, θα στο πρότεινα ειλικρινά.

Ίσως καταλάβεις και το γιατί μία εταιρία με την πρώτη της προσπάθεια στα κινητά, έβαλε τους μεγάλους κατασκευαστές να τρέχουν και να μη φτάνουν.

 

Πέρα από την ειρωνική σου απάντηση, μήπως έχεις και κάποιον ΑΠΛΟ τρόπο για να κάνω αυτά τα δύο ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ πράγματα που ζήτησα ? Το να συγχρονίσω contacts, tasks & notew και τα contacts να εμφανίζονται με το ΕΠΩΝΥΜΟ πρώτα από το όνομα ?

 

Και όταν λέω συγχρονίσω, δεν εννοώ μέσω ΛΑΜΙΑΣ (ανοίγοντας με το ζόρι gmail account, περνώντας τα δεδομένα μου στο Internet κλπ.). Εννοώ συνδέοντας ένα απλό καλωδιάκι και συνδέοντας το τηλέφωνο με το PC....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...