Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ναι! ;)

 

ωραια! το θεμα ειναι θα ειναι συμβατη με το mini? λογω αναλυσης οθονης. Ειδα οτι στο Χ10 παιζει κανονικα. Αληθεια ειναι δωρεαν ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ωραια! το θεμα ειναι θα ειναι συμβατη με το mini? λογω αναλυσης οθονης. Ειδα οτι στο Χ10 παιζει κανονικα. Αληθεια ειναι δωρεαν ή οχι?

 

Δεν νομίζω ότι θα υπάρχει πρόβλημα με την ανάλυση, καθώς η εφαρμογή πρακτικά δεν έχει UI, είναι widget, κατά κύριο λόγο. Δηλαδή πατάς το εικονίδιο από τη homescreen ενεργοποιείται/απενεργοποιείται το LED.

Κοίταξα και μέσα στο αρχείο εγκατάστασης και είδα ότι υποστηρίζει και ανάλυση mdpi (medium dpi) οπότε υποθέτω πώς θα παίζει.

Αλλά και αν όχι, μην ανησυχείς, όλο και κάποια θα παίζει/θα εμφανιστεί στην πορεία. ;)

Δωρεάν είναι, ναι!

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα όμως λόγω μικρότερης ανάλυσης θα υπάρχουν "θεματάκια" με τις διάφορες εφαρμογές τον πρώτο καιρό. Σίγουρα κάποιες δε θα μπορούν να παίζουν. Και είδα καλά ? (βαριέμαι να το ψάξω τώρα) Πόσταρε κάποιος πιο πίσω ότι του crash-αρει κάθε φορά που πάει να μπει στο Android-market? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα όμως λόγω μικρότερης ανάλυσης θα υπάρχουν "θεματάκια" με τις διάφορες εφαρμογές τον πρώτο καιρό. Σίγουρα κάποιες δε θα μπορούν να παίζουν.

 

Το θετικό είναι ότι πριν από το x10 mini, είχε βγάλει η htc το tattoo, με την ίδια ανάλυση και πολύ χαμηλότερα τα υπόλοιπα specs, και υπάρχουν ήδη πάρα πολλές εφαρμογές που πλέον υποστηρίζουν χαμηλότερες αναλύσεις.

Νομίζω ότι σε λίγο καιρό δε θα υπάρχουν πλέον θέματα ασυμβατότητας, καθώς το market αναπτύσσεται και το android κάνει ανοίγματα με mid-range συσκεύες! :)

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζετε εάν μπορείτε να κάνετε μεταφορά αρχείων μέσω bluetooth?

Και η σύνδεση μέσω bluetooth έχει πρόβλημα μέσω άλλων κινητών?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να στειλεις και να λαβεις΄απλά θελει να κατεβάσεις από το Android Μarket το Bluetooth File Transfer δωρεαν. Και ολα οκ. Ασχετο το κινητο εχει ραδιοφωνο και ο μεγάλος αδερφος (Χ10ι) δεν εχει. Κουλό τελείως.....
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιοςπου το εχει να σχολιασει την ποιοτητα/ενταση αναπαραγωγης τοσο MP3 οσο και ραδιο απο τα ακουστικα και απο το ηχειακι του? Σε συγκριση με καποιο αλλο SE που ισως ειχε πριν πως τα παει?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιοςπου το εχει να σχολιασει την ποιοτητα/ενταση αναπαραγωγης τοσο MP3 οσο και ραδιο απο τα ακουστικα και απο το ηχειακι του? Σε συγκριση με καποιο αλλο SE που ισως ειχε πριν πως τα παει?

 

Ευχαριστω

 

Θα έλεγα ότι είναι στα μέσα προς ικανοποιητικά επίπεδα.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα κι εγω το mini σημερα και δηλωνω ενθουσιασμενος! Ειναι μικροσκοπικο, ειναι touch και πανω απ΄ολα ειναι τηλεφωνο..και το τονιζω αυτο! Μπορει και ο πιο αρχαριος να εχει ευκολη προσβαση στις βασικες λειτουργιες του τηλεφωνου οπως ειναι οι κλησεις και τα μηνυματα, αλλα και στα υπολοιπα μενου χωρις να πελαγωσει! Κυκλοφορουν ενα σωρο smartphone που εχουν ξεχασει να ειναι τηλεφωνα, κι αυτο εδω κανει τη διαφορα! Τι κι αν εχει μικρη οθονη; Ανταποκρινεται τελεια στην αφη και προσφερει ολα τα πλεονεκτηματα ενος λειτουργικου, χωρις περιττες ρυθμισεις και κολληματα.

Αυτο ειναι κινητο παιδες! Και να μην ξεχασω να πω οτι βγαζει ακρως ικανοποιητικες φωτογραφιες με το πιο απλο και ευχρηστο μενου φωτογραφισης που υπαρχει!

Μπραβο στη S.E.:D

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ξαναρωτησω.. μπορει το μινι να παρει αναβαθμιση στην 2.1 η 2.2 ???

 

H SE έχει ανακοινώσει επίσημα ότι μέσα στο Q4 του 2010 θα διατεθεί UXP Upgrade σε 2.1 για όλη τη σειρά X10, συμπεριλαμβανομένων και των mini και pro.

Για 2.2 δεν έχει γίνει κανένας λόγος ακόμα.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πηρα κι εγω το mini σημερα και δηλωνω ενθουσιασμενος! Ειναι μικροσκοπικο, ειναι touch και πανω απ΄ολα ειναι τηλεφωνο..και το τονιζω αυτο! Μπορει και ο πιο αρχαριος να εχει ευκολη προσβαση στις βασικες λειτουργιες του τηλεφωνου οπως ειναι οι κλησεις και τα μηνυματα, αλλα και στα υπολοιπα μενου χωρις να πελαγωσει! Κυκλοφορουν ενα σωρο smartphone που εχουν ξεχασει να ειναι τηλεφωνα, κι αυτο εδω κανει τη διαφορα! Τι κι αν εχει μικρη οθονη; Ανταποκρινεται τελεια στην αφη και προσφερει ολα τα πλεονεκτηματα ενος λειτουργικου, χωρις περιττες ρυθμισεις και κολληματα.

Αυτο ειναι κινητο παιδες! Και να μην ξεχασω να πω οτι βγαζει ακρως ικανοποιητικες φωτογραφιες με το πιο απλο και ευχρηστο μενου φωτογραφισης που υπαρχει!

Μπραβο στη S.E.:D

 

Καλοριζικο...:happy:Μια ερωτηση.Φωτο βγαζει μονο με το πλαινο πληκτρο της καμερουλας ή και με την αφης??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα πωσ υπαρχει προβλημα με την συνδεση στο android store αληθευει θελω να βαλω tethering μετο ipad που εχω μηπως γνωριζει κανεις εαν υπαρχει προβλημα Edited by iliu_n
Link to comment
Share on other sites

Μονο με το κουμπακι βγαζει φωτο, αλλα προσωπικα δεν με πειραζει καθολου.. ειναι ευκολο στο πατημα! Αν εχεις σταθερο χερι βγαινουν πολυ καλες..ακομα και το βραδυ βγαζει μια χαρα τα προσωπα απο κοντα! Και το βιντεο αρκετα καλο, δεν εχω παραπονο. Μου αρεσει που τα κανω ολα τοσο ευκολα και χωρις ενα σωρο ρυθμισεις!

 

Στο android market μπηκα κανονικα με τα δωρεαν mb που εχω και κατεβασα καποιες δωρεαν εφαρμογες. Εχει απειρες!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

εχει δει κανεις στο e-click.gr οτι εχει και το pro διαθεσιμο?εχει αγορασει κανεις απο εκει?η ειναι μουφα?απλα μου φαινεται παραξενο και για τιμη αλλα και για το οτι το εχει

 

:X

http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

εχει δει κανεις στο e-click.gr οτι εχει και το pro διαθεσιμο?εχει αγορασει κανεις απο εκει?η ειναι μουφα?απλα μου φαινεται παραξενο και για τιμη αλλα και για το οτι το εχει

 

:X

 

Έχω αγοράσει πολλά πράγματα από το e-click, αλλά αξεσουάρ, θήκες, screen protector κτλ, όχι κινητό.

Αυτό που ξέρω είναι ότι το site τους είναι τρομερά παραπλανητικό σε σχέση με τις διαθεσιμότητες.

Έδειχνε ότι είχε μια θήκη σιλικόνης για το Xperia, την παρήγγειλα και την έφεραν στο κατάστημα 2 εβδομάδες αργότερα.

Βάλε με το νου σου λοιπόν τι θα γίνει με το mini pro...

Νομίζω ότι απλά έκαναν την καταχώρηση και κααααάποια στιγμή θα το φέρουν.

Πιθανότατα όταν το φέρουν και όλοι οι υπόλοιποι!

Φέξε μου και γλίστρησα! :X

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι και γω τωρα εβλεπα αξιολογησεις σχετικα με τις αποστολες τους και ειναι δραμα..ευχαριστω παντως για τη βοηθεια!!
http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ..πολυ ευκολα κανει δαχτυλιες στην οθονη και με βλεπω να ψαχνω για μεμβρανη! Επισης οποιος ξερει ας μου πει ποιο ειναι το προγραμματακι μεσα στο android market για να στελνω αρχεια με bluetooth. Εχει πολλα και διαφορα κι εχω χασει λιγακι τη μπαλα...:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ..πολυ ευκολα κανει δαχτυλιες στην οθονη και με βλεπω να ψαχνω για μεμβρανη! Επισης οποιος ξερει ας μου πει ποιο ειναι το προγραμματακι μεσα στο android market για να στελνω αρχεια με bluetooth. Εχει πολλα και διαφορα κι εχω χασει λιγακι τη μπαλα...:wacko:

 

Λέγεται Bluetooth File Transfer.

Να ρωτήσω κάτι;

Το X10 mini δεν υποστηρίζει αποστολή μέσω Bluetooth κανονικά, χωρίς πρόγραμμα, όπως το μεγάλο X10;

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ! Δεν βρηκα αλλο τροπο για να στειλω αρχεια με bluetooth...

 

Χμ, σε αυτή την περίπτωση, δυστυχώς, το bluetooth file transfer δε θα δουλέψει...

 

Xperia x10 mini bluetooth file transfer DOES NOT work even with Bluetooth File Transfer.

 

Το Bluetooth File Transfer αρχικά δούλευε στο HTC Magic (Android 1.5).

Στην 1.6 κλείσανε την "τρύπα" και έτσι το Bluetooth παρέμεινε κλειδωμένο για τη μεταφορά αρχείων.

Στην 2.1 έγινε ελεύθερο.

Το X10 το μεγάλο, με μια τροποποίηση της SE στο λογισμικό, μπορεί να στείλει και να λάβει αρχεία.

Αν η ίδια τροποποίηση δεν έγινε στο λογισμικό του mini, τότε δε θα μπορεί να υποστηρίξει OBEX. :(

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Τα δύο Χ10Mini με έχουν ενθουσιάσει πολύ.Η αναβάθμιση του adroid σε 2 πως θα μπορεί να γίνει όταν έρθει η ώρα? ελπίζω όποιος το δοκιμάσει πρώτος να μας πει τα μυστικά της επιτυχίας.

Σαν κανονική λειτουργία GPS ποιες οι εντυπώσεις?

ευχαριστώ εκ προοιμίου

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Lillifee τα κακα του μηλοφωνου τα εχουμε κι εδω;:p Οντως δεν δουλευει και αντε να περιμενουμε την αναβαθμιση τωρα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...