Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8910 & 8910i


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον rigasnic

 

Ναι το πρόβλημα με το Τ9 υπάρχει ακόμα.

Το ΒΤ το χρησιμοποιώ μια χαρά για να το δω σαν modem. Handsfree δεν έχω, αλλά νομίζω ότι ο mcde έχει και το λειτουργεί. Ας το επιβεβαιώσει.

 

Τώρα είδα αυτά τα posts. Ναι, έχω το bluetooth handsfree της nokia και δεν μπορώ να πω ότι είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος. Δεν φταίει το κινητό πάντως, το handsfree είναι προβληματικό και το έχω διαβάσει σε διάφορα reviews. Απλά το πήρα γιατί φοριέται εύκολα, αλλάζει η μπαταρία του και έχει τον ίδιο φορτιστή με το κινητό. Όμως, η αυτονομία του είναι πολύ μικρή, γύρω στη 1.5 μέρα (κλειστό το βράδυ), το πλαστικό που το κρατάει στο αυτί σπάει από μόνο του, πολλές φορές αποσυνδέεται από το κινητό χωρίς λόγο και τέλος μερικές φορές μου έχουν πει ότι με ακουν με διακοπές μάλλον όταν είμαι σε εξωτερικούς χώρους. Έχω μετανιώσει που δεν πήρα το Jabra το οποίο είναι σκάλες ανώτερο :(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 447
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον simotemplar

 

eyxaristw gia tis plirofories! pantos einai toulaxiston ntropi pou i edw antiprosopeia den exei balei ena t9! sigoura den agorazeis ayto to kinito gia to t9 alla einai kai aytos enas logos pou tha se kanei na to protimiseis endezomenos apo kapoio allo. h apantisi tou texnikou apo thn alpha copy itan toulaxiston afelhs!

 

Ντροπή και αίσχος για την Nokia είναι η έλλειψη Τ9, αλλά και η αντιμετώπιση της κοπέλας στο service όταν της είπα ότι δεν είναι δυνατόν να έχουν όλα τα μοντέλα της nokia ελληνικό Τ9 και να μην έχει αυτό. Ούτε λίγο ούτε πολύ μου είπε ότι όταν το αγόρασα το ήξερα αυτό... και ότι αυτό το κινητό δεν το παίρνεις για το Τ9. Πως κρατήθηκα και δεν την έστειλα ξέρετε που, δεν έχω καταλάβει ακόμα. Για το handsfree τα έγραψα στο άλλο post, αλλά όταν είχα πάει στο service το είχα αφήσει και αυτό... τρομάρα του... Δεν έγινε τίποτα βέβαια. Άσε που το πλαστικό που το κρατάει στο αυτί σπάει μόνο του και δεν στο αλλάζουν! Δύο τεχνικοί μου έχουν πει ότι είναι γνωστό το πρόβλημα και ότι είναι θέμα του υλικού από το οποίο είναι φτιαγμένο, αλλά για να το αλλάξουν ούτε λόγος. Και λέμε για ένα κομμάτι πλαστικό που κοστίζει €15! Ελπίζω να βγει το Τ9, αλλά φοβάμαι ότι όταν πάω να κάνω την αναβάθμιση θα ακούσουν ότι δεν έχουν ακούσει ως τώρα από όλους τους άλλους μαζί.
Link to comment
Share on other sites

Pote? Htan na anakoinw8ei ton augousto ypoti8etai alla tipota....Etsi k alliws to 8910i to martio bgike ousiastika...Poly nwris den einai gia antikatastasi? H timi tou einai poly ypsili gia ayta pou prosferei. Epese sta 715 alla eprepe na kanei ~500 to poly!
Link to comment
Share on other sites

€30; Ούτε για αστείο! Παλιότερα είχε αναφερθεί ένα πολύ μεγάλο ποσόν... δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει, ρώτα κάποιο club nokia.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mcde

 

€30; Ούτε για αστείο! Παλιότερα είχε αναφερθεί ένα πολύ μεγάλο ποσόν... δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει, ρώτα κάποιο club nokia.

 

 

Και πες μας και μας, καλό είναι να ξέρουμε πόσο μας κοστίζει ένα πέσιμο :p

(αν και από ότι έχω παρατηρήσει είναι εξαιρετικά ανθεκτικό για βαμμένο)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έγραψα πριν γιατί... θυμάμαι κάτι για €300 για το πορτάκι μόνο... Όλα αυτά πριν από κάτι μήνες στο unwired, μπορεί (ελπίζω) να θυμάμαι λάθος :worry:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον oresti$

 

30-35 euro :D

 

χα,χα,χα,χα,χα,ΧΑ,ΧΑ,ΧΑ,ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!! :lol: :lol: :lol: κΑΡΑΚΑΡΑΚΑΡΑΛΟΛ!!!!!!Με εκανες και γελασα.....230 ευρω ειναι η τιμη χονδρικης για μας τους ντηλερ.....Εδω του 8850 ολο το σετ τα καπακια ειναι 150 ευρω χονδρικη ακομα(ΣΥν τις φαπες..)

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Προς όλους τους 8910i άδες. Βγήκε η νέα αναβάθμιση για το Nokia 8910i

(MCU SW 4.46) από 8/9/03. Λύνει αρκετά προβληματάκια (για όσους τα έχουν), (σβήνει μόνο του...,κολλάει στα μυνήματα, δεν κρατάει αναπάντητες...κ.α.)

Αφού δεν μπορούμε να δώσουμε χρόνια στη ζωή μας....ας δώσουμε ζωή στα χρόνια μας.
Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι να έχει Τ9... Προβλήματα το κινητό γενικά δεν έχει ευτυχώς.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Handsetman

 

Προς όλους τους 8910i άδες. Βγήκε η νέα αναβάθμιση για το Nokia 8910i

(MCU SW 4.46) από 8/9/03. Λύνει αρκετά προβληματάκια (για όσους τα έχουν), (σβήνει μόνο του...,κολλάει στα μυνήματα, δεν κρατάει αναπάντητες...κ.α.)

 

Παράξενο δεν είναι να πήγαν από το 3.01 στο 4.46; Μήπως είναι για το 8910 το απλό που όντως βρίσκεται κάπου στο 4;

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν υπάρχει νέα έκδοση λογισμικού που ρώτησα σήμερα. Και μιας και είχα όρεξη (είχα βρίσει προηγουμένως citibank, Ολυμπιακή) τα ακούσανε από τη καλή στο club nokia careline... Ευγενέστατη πάντως η κοπελιά...:p

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον rigasnic

 

Όντως δεν υπάρχει νέα έκδοση λογισμικού που ρώτησα σήμερα.

 

A, τηλεφώνησες ε; Με πρόλαβες...

Αρχικό Μήνυμα από τον rigasnic

 

Και μιας και είχα όρεξη (είχα βρίσει προηγουμένως citibank, Ολυμπιακή) τα ακούσανε από τη καλή στο club nokia careline... Ευγενέστατη πάντως η κοπελιά...:p

 

Τους έπιασες με τη σειρά, καλό αυτό, για να τα παίρνεις μόνο μια φορά και καλή :p
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχει κανείς δοκιμάσει κανέναν καλό ΒΤ adapter με το 8910/8910i για συγχρονισμό με outlook;

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kinitoneidimonas

 

χα,χα,χα,χα,χα,ΧΑ,ΧΑ,ΧΑ,ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!! :lol: :lol: :lol: κΑΡΑΚΑΡΑΚΑΡΑΛΟΛ!!!!!!Με εκανες και γελασα.....230 ευρω ειναι η τιμη χονδρικης για μας τους ντηλερ.....Εδω του 8850 ολο το σετ τα καπακια ειναι 150 ευρω χονδρικη ακομα(ΣΥν τις φαπες..)

 

 

Ennoeite, re aliws oute :lol: tha evaza! Siga mhn ekane toso ena kommati titanio pou einai panakrivo! Ama htan tha agoraza kamia 500aria prwsopseis tha tis eliwna kai tha tis poulousa sthn pragmatikh timh titaniou! Panakriva! Re, toso kanei gia aplo kinhto, siga mhn ekane gia 8910 re!

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ναι, η 4.46 κυκλοφόρησε για το 8910i (τώρα πώς από την 3.01 πήγε στην ... 4.46, μόνο η Νοκια ξέρει το γιατί). Χθες την εγκατέστησα. Περίμενα και εγώ πολλές αλλαγές! Αλλά η μόνη διαφορά είναι ότι έχει ελληνικό Τ9. Κάποια bugs της προηγούμενης δεν έχουν διορθωθεί (πχ. 1) Messages/Other Settings/Large Fonts, αλλά όταν γράφεις μηνύματα τα fonts εξακολουθούν να είναι τα μικρά. 2) Games/Lights-ON, και το φώς πάλι σβήνει μετά από λίγα δυτερόλεπτα).

Επίσης δεν είδα καμμία διαφορά στα υπόλοιπα με την προηγούμενη version 3.01 (σημειωτέον ότι η 3.02 είναι η ασιατική έκδοση της ευρωπαικής 3.01, δηλ προορίζεται για την Ν.Α. Ασία)

 

Και να φανταστείτε ότι πριν από 4 μήνες είχα στείλει επίσημη επιστολή στον ίδιο τον Πρόεδρο της Νοκια (κ. Ογίλα) και σε όλο το ΔΣ της Nokia και μου είχαν επίσημα τότε απαντήσει ότι στην επόμενη έκδοση θα τα φτιάξουν!!! Φωνή βοώντος εν τη ερήμω!

 

Ε, αυτό θα είναι και το τελευταίο Νοκια τηλέφωνο από την πλευρά μου! Τους βαρέθηκα! Αμάν πιά! Το επόμενο τηλέφωνο μου θα είναι 100% άλλη μάρκα! Χαίρετε!

Link to comment
Share on other sites

.... Και κάτι ακόμα για να διαπιστωθεί το μέγεθος της ανοησίας που τους δέρνει! Ενώ έχει κυκλοφορήσει νέα version (1.9) για το παιχνίδι backgammon, η 4.46 έχει ακόμα μέσα την παλιά (1.1.2)!

Και εκείνες οι ανόητες εικόνες στα Templates να μην μπορείς να τις σβήσεις...!!! Βέβαια κάτι καλό που πρόσεξα είναι ότι ο ελεύθερος χώρος μνήμης για παιχνίδια-εφαρμογές έχει αυξηθεί (τώρα 546ΚΒ)! ΄

 

Πάντως μην περιμένετε και πολλά από την 4.46! Πώς γίνεται να βοηθήσεις ... αβοήθητους? Δεν γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

.... Και το πιο καταπληκτικό και απίστευτο (μόνο μια Νοκια θα μπορούσε να το κάνει): Το PC SUITE 5.1 βγάζει μόνιμα "unexpexted error" (κάπου προς το 75% της διαδικασίας) όταν πάς να κάνεις restore backup στο τηλέφωνο μετά το νέο φλασάρισμά του! Τελικά μετά από πολλές ανεπιτυχείς προσπάθειες έκανα το restore με το ... Oygen!

 

Μου δίνει την εντύπωση ότι αυτή η εταιρία είναι .. υπό διάλυση! Παιδιά κρατείστε τα παλιά σας Νοκια, σε λίγο θα είναι ... συλλεκτικά κομμάτια (πχ. από κάποια εταιρία που κάποτε υπήρχε και αυτή)!

Link to comment
Share on other sites

To club nokia πάντως μέχρι την Πέμπτη δεν ήξερε τίποτε για νέα έκδοση... την έχει βάλει κανείς άλλος;

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον knight

 

.... Και το πιο καταπληκτικό και απίστευτο (μόνο μια Νοκια θα μπορούσε να το κάνει): Το PC SUITE 5.1 βγάζει μόνιμα "unexpexted error" (κάπου προς το 75% της διαδικασίας) όταν πάς να κάνεις restore backup στο τηλέφωνο μετά το νέο φλασάρισμά του!

 

Αυτό συμβαίνει και σε μένα. Δεν είναι πρόβλημα συγκεκριμένης version του software του κινητού. Δοκίμασε να αλλάξεις την ταχύτητα στην IrDA.
Link to comment
Share on other sites

κι εγω σημερα που πηρα και στην AC και στο Nokia Careline μου ειπαν οτι η μοναδικη εκδοση που εχουν ειναι η 3.01,η αρχικη δηλαδη..δεν εχουν ενημερωθει για καποιο upgrade ακομη..φιλε knight απο που εβαλες την 4.46?? σε ποια πολη και σε ποιο καταστημα αν επιτρεπεται??
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά,να ρωτήσω η τιμή του χωρίς σύνδεση με φ.π.α όπως και σε πακέτα σύνδεσης που μπορεί να βρεθεί??Στο vodafoneshop.gr δεν το έχουν στη λίστα μοντέλων τους ενώ το δίνουν.
" Similis simili gaudet"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...