Jump to content

Γιατί πουλάνε όλοι τα iPhone τους;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το iphone είναι άχρηστο όπως λένε και οι αποπάνω. δεν έχω δει από κοντά αλλά θεωρώ αδιανόητο να πληρώνω για να βάλω ήχο κλήσης ή να πάρω εφαρμογές δεν προσφέρουν κάτι αλλά είναι για χαβαλέ. με λίγα λόγια το iphone είναι η μετενσάρκωση των Mac σε κινητό

 

Ποιος σου πε ότι πρέπει να πληρώσεις για να βάλεις ήχο κλήσης??? Αν δεν το έχεις δει, καλύτερα να μη μιλάς.. Πώς γίνεται να σχολιάζεις κάτι που δεν ξέρεις? :X

 

Για πες μου 2 δυνατότητες του τηλεφωνου που δεν εχουν τα αλλα smartphones στο ιδιο ευρος τιμής.

 

.

 

Τόσο καλή οθόνη με τόσο καλή απόκριση αφής και χωρίς να γεμίζει δαχτυλιές χάρη στην ειδική επίστρωση που έχει (σαν χαρακτηριστικό αυτό) και γενικά σαν εμπειρία internet.. Απίστευτα εύκολο και εντυπωσιακό..

Τώρα από δυνατότητες από μόνο του μπορεί να μην έχει κάτι παραπάνω , αλλά αν βάλεις τις εφαρμογές?? Υπάρχουν και αρκετές free μην ξεχνάς.. Αλλά και paid, οι περισσότερες έχουν 80 λεπτά.. Και περα από αυτό υπάρχει και η λύση με το jb..

Μην ξεχνάς ότι και τα windows πχ έτσι δουλεύουν ακριβώς..

Πέρα από το ότι είναι μια πολύ σταθερή συσκευή που δεν κολλάει σχεδόν ποτέ..

Σε όποιον αρέσουν αυτά.. , αλλίως υπάρχουν και άλλα κινητά.. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσο μίσος για μια συσκευή.. Έχετε πολύ πλάκα μερικοί.. :lol: Δεν σας πίεσε κανείς με το ζόρι να το πάρετε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 202
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηγα σημερα σε ενα μεγαλο πολυκαταστημα,που εχει ''ζωντανα τα κινητα για να δεις λειτουργιες πηγα σε ενα κινητο ιδια τιμη με το δικο μου και το παρατησα αμεσως.......γιατι αραγε ενω εχω περασει απο ποοοοοοοοοολλλλλα κινητα....
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Τόσο καλή οθόνη με τόσο καλή απόκριση αφής και χωρίς να γεμίζει δαχτυλιές χάρη στην ειδική επίστρωση που έχει (σαν χαρακτηριστικό αυτό) και γενικά σαν εμπειρία internet.. Απίστευτα εύκολο και εντυπωσιακό..

Τώρα από δυνατότητες από μόνο του μπορεί να μην έχει κάτι παραπάνω , αλλά αν βάλεις τις εφαρμογές?? Υπάρχουν και αρκετές free μην ξεχνάς.. Αλλά και paid, οι περισσότερες έχουν 80 λεπτά.. Και περα από αυτό υπάρχει και η λύση με το jb..

Μην ξεχνάς ότι και τα windows πχ έτσι δουλεύουν ακριβώς..

Πέρα από το ότι είναι μια πολύ σταθερή συσκευή που δεν κολλάει σχεδόν ποτέ..

Σε όποιον αρέσουν αυτά.. , αλλίως υπάρχουν και άλλα κινητά.. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσο μίσος για μια συσκευή.. Έχετε πολύ πλάκα μερικοί.. :lol: Δεν σας πίεσε κανείς με το ζόρι να το πάρετε...

 

To HD2 εχει οθόνη απο tempered glass και την ιδια αποκρση με το iPhone. Με ενα καλοστημενο opera δεν εχεις να ζηλεψεις τίποτα σχεδον. Στα επιπλέον καλυτερος επεξεργαστης και μεγαλύτερη οθόνη με μκρότερη τιμη.

 

Μίσος δεν εχω για κανεναν και τίποτα απλα δεν ζω στο Jobs distortion field of reality για να νομιζω οτι η συσκευη ειναι super duper. Ειναι ενα ΚΑΛΟ smartphone με αρκετές ελλείψεις που ομως μπορουν να συμπληρωθουν με αλλους τρόπους.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To HD2 εχει οθόνη απο tempered glass και την ιδια αποκρση με το iPhone. Με ενα καλοστημενο opera δεν εχεις να ζηλεψεις τίποτα σχεδον. Στα επιπλέον καλυτερος επεξεργαστης και μεγαλύτερη οθόνη με μκρότερη τιμη.

 

Μίσος δεν εχω για κανεναν και τίποτα απλα δεν ζω στο Jobs distortion field of reality για να νομιζω οτι η συσκευη ειναι super duper. Ειναι ενα ΚΑΛΟ smartphone με αρκετές ελλείψεις που ομως μπορουν να συμπληρωθουν με αλλους τρόπους.

 

Συμπληρώνονται με εφαρμογές.. είτε με το δωρεάν τρόπο είτε και με τον κανονικό.. Διαλέγεις και παίρνεις.. Που σοβαρές ελλείψεις δεν πιστεύω ότι έχει και εργοστασιακά..

Και μην ξεχνάς ότι βγαίνουν 2-3 updates το χρόνο στο software και καλύπτονται τυχόν ελλείψεις ή προβλήματα..

Και όσο για τις εφαρμογές.. Και να τις αγοράσεις όλες αυτές τις χρήσιμες και κάποια παιχνίδια που θες.... πάνω από 30-40 ευρώ δεν θα χαλάσεις.. Οι περισσότερες εφαρμογές ξαναλέω έχουν από 0,79 ευρώ - 5 κάποιες καινούριες συνήθως ή παιχνίδια.. Δεν είναι τυχαίο που μεγάλες εταιρίες εφαρμογών software ασχολούνται με εφαμοργές για το iPhone , ενώ για άλλα κινητά δεν έχουν ασχοληθεί ποτέ..

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρώνονται με εφαρμογές.. είτε με το δωρεάν τρόπο είτε και με τον κανονικό.. Διαλέγεις και παίρνεις.. Που σοβαρές ελλείψεις δεν πιστεύω ότι έχει και εργοστασιακά..

Και μην ξεχνάς ότι βγαίνουν 2-3 updates το χρόνο στο software και καλύπτονται τυχόν ελλείψεις ή προβλήματα..

Και όσο για τις εφαρμογές.. Και να τις αγοράσεις όλες αυτές τις χρήσιμες και κάποια παιχνίδια που θες.... πάνω από 30-40 ευρώ δεν θα χαλάσεις.. Οι περισσότερες εφαρμογές ξαναλέω έχουν από 0,79 ευρώ - 5 κάποιες καινούριες συνήθως ή παιχνίδια.. Δεν είναι τυχαίο που μεγάλες εταιρίες εφαρμογών software ασχολούνται με εφαμοργές για το iPhone , ενώ για άλλα κινητά δεν έχουν ασχοληθεί ποτέ..

 

Το οτι θελουν να βγάλουν λεφτα δεν ειναι τυχαιο. και επειδη το εφερε η κουβέντα για πες μας 2-3 ΜΕΓΑΛΕΣ εταιρίες που ασχολούνται μονο με το iPhone... Εγκυκλοπαιδική απορία

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το iphone είναι άχρηστο όπως λένε και οι αποπάνω. δεν έχω δει από κοντά αλλά θεωρώ αδιανόητο να πληρώνω για να βάλω ήχο κλήσης ή να πάρω εφαρμογές δεν προσφέρουν κάτι αλλά είναι για χαβαλέ. με λίγα λόγια το iphone είναι η μετενσάρκωση των Mac σε κινητό

 

φιλε μου εσυ (χωρις ειρωνεια μιλαω και εντελως φιλικα) για να εχεις μια πιο ολοκληρομενη αποψη γιατι τωρα εισαι αδικος πορε καποια στιγμη ενα..μπορει να σ'αρεσει μπορει οχι :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή και σήμερα όλη μέρα είμαι στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ από το κινητό διότι έχει πάθει ζημιά το pc μου και γράφω πολύ γρήγορα με την φανταστική του οθόνη, είναι ένα από τα προτερήματα του, τι αλλο να ζητήσει κανείς, έχω βάλει και κάποιες εφαρμογές δωρεάν και έχω ένα πλήρες κινητό, και οι εφαρμογές δωρεάν.....
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Η αίσθηση που σου δίνει το iPhone δε στη δίνουν τα υπόλοιπα ούτε με 2+4+6GHz επεξεργαστές!Η οθόνη του και η μέθοδος αφής είναι απίστευτη. . Πληθώρα εφαρμογών; Σε 1.5 χρόνο, από το άνοιγμα του AppStore, έχει περισσότερες από 115.000 εφαρμογές με 2aa και καταϊδρωμένα τα WM που δεν ξεπερνάνε τις 40.000 μετά από 6 χρόνια κυκλοφορίας!!!.

Syncronize? Backup? Firmware update? Δε θα σε απασχολήσουν ποτέ. Νομίζω πως είναι το ΜΟΝΑΔΙΚΟ τηλέφωνο που σου κάνει backup τα πάντα, ακόμα και τις εφαρμογές σου και μετά από format/update fw το συνδέεις στον υπολογιστή και στα φτιάχνει ΟΛΑ όπως ήταν. Ούτε εγκαταστάσεις, ούτε ρυθμίσεις, τίποτα!Αν δεν ήταν το κορυφαίο δε θα προσπαθούσαν όλοι να το αντιγράψουν, ούτε θα είχε πουλήσει >17.000.000 συσκευές (Μάρτιος 2009), νούμερο ρεκόρ για μοντέλο κινητού.

Τα μονα mobile που θα περάσουνε στάνταρ to iphone θα είναι Android Phones και αυτά έχουνε ακόμα δρόμο μπροστά.. (το μέλλον είναι εκεί) Το μέλλον ανήκει δικαιωματικά σε Android!

 

Και τώρα που στο 4g θα τα κλείσουνε όλα ποιος power user θα πάρει και θα δόση και 400$ για όλα τα προγράμματα? ;)

 

P.s:Και έτσι το έδωσα και εγώ εδώ δεν κόλλησα σε γκόμενα θα κολλήσω σε mobile mpaa

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

Το οτι θελουν να βγάλουν λεφτα δεν ειναι τυχαιο. και επειδη το εφερε η κουβέντα για πες μας 2-3 ΜΕΓΑΛΕΣ εταιρίες που ασχολούνται μονο με το iPhone... Εγκυκλοπαιδική απορία

 

Πολλές έχω πετύχει.. Δεν σε δουλεύω.. Μία που μου ρθε τώρα στο μυαλό πχ από τα παιχνίδια... η Rockstar με το Grand Theft Auto.. Και πραγματικά είναι κι άλλες πολλές που τώρα δεν μπορώ να κάθομαι και να ψάχνω... Υπάρχουν απίστευτες εφαρμογές που μπορείς πλέον να κάνεις πραγματικά ό,τι θες.. Πέρα από τα χαζά που λες.

Π.χ. υπάρχει εφαρμογή για scanner, printer, quickoffice, shazam, photoshop (αλήθεια η adobe έχει βγάλει photoshop πχ για άλλα κινητά?? δεν είμαι σίγουρος γι αυτό) κτλ κτλ... Πραγματικά δεν πιστεύω ότι λείπει κάτι..

Και αυτός ο τρόπος λειτουργεία του app store , μπορεί να επιδρά αρνητικά στο ότι πρέπει να αγοράσει εφαρμογές (υπάρχει βέβαια και η λύση του δωρεάν μη ξεχνιόμαστε), αλλά δρα και θετικά.. Στο ότι πολλές εταιρίες ασχολούνται με το να βγάλουν εφαρμογές στο app store για να κερδίσουν πολλά από εκεί..

Link to comment
Share on other sites

Ποιοι απο εσας εχουν μετοχες Apple? Γιατι αλλιως τετοιο κολλημα και αγνόηση της πραγματικότητας δεν εξηγείται αλλιώς...

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και η εφημερίδα Εθνος έβγαλα βιβλίο για αρχάριους για το iPhone....τι να πεις άλλο,τέτοια ασχολία και τόσες σελίδες για ένα κινητό δεν έχει ξαναγίνει.....!!!!!!
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δεν μπορεί να αμφισβητηθεί είναι η εμπειρία πλοήγησης, ιδίως ο τρόπος του zoom, που καθιστά παιχνιδάκι την πλοήγηση. Όμως, ο Safari δεν είναι και ό,τι καλύτερο, λόγω έλλειψης flash player. Και η έλλειψη οφείλεται φυσικά σε ( surprise! surprise!) περιορισμό της Apple. :wacko: Σε όλα τα υπόλοιπα, πλην του Ίντερνετ- και εκεί μόνο όσον αφορά τον τρόπο zoom, όχι σε συνολική εμπειρία, λόγω της προαναφερόμενης έλλειψης-, συμφωνώ στο ότι το i-phone είναι με απλά λόγια « πολύ φασαρία για το τίποτα » .
Link to comment
Share on other sites

Σιγά το πράμα που είναι το flash.

Εδώ στον υπολογιστή μου υπερφορτώνει τον Opera, να μου λείπει στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το κακό με τα win mobile είναι οτι μείνανε πολύ πίσω... Η Apple δεν στηρίζεται στις πωλήσεις των συσκευών, αλλά στις πωλήσεις του App store. Γι'αυτό και βρίσκεις τα πάντα, γιατί ότι θές να βάλεις στο κινητό σου, περνάει πρώτα από την "τσέπη" της apple και μετά από του δημιουργού...

Αυτό, μαζί με 2 -3 άλλα πράγματα είναι οι λόγοι με διώχνουν μακριά.

Στα wm - symbian υπάρχουν χιλιάδες εφαρμογές τις οποίες με λίγο ψάξιμο θα τις βρείς σπασμένες και θα στήσεις το κινητό σου. Τι γλυτώνεις? Αν κατσω και υπολογίσω, πάνω από 200 ευρώ.

Επιπλέον, δεν μπορώ να δεχτώ με τίποτα ότι ένα κινητό σήμερα δεν έχει αποσπώμενη μπαταρία. Και μετά από ένα χρόνο, αν θέλω να αλλάξω μπαταρία θα πρέπει να πάω στο σέρβις!!

Από design είναι όμορφο, εντυπωσιακό.

Η οθόνη του δεν με ενθουσιάζει, όπως πλέον έχουν πάψει να με ενθουσιάζουν γενικά οι οθόνες κινητών. Άσε που και η ανάλυση θεωρείται πλέον ξεπερασμένη.

Για την απόκριση της οθόνης, οκ, είναι πολύ καλή, αλλά νομίζω ότι τα παραλέτε λίγο.

Από εκεί και πέρα, υάρχουν και διάφορες χαζές ελλείψεις, τα έχουμε πεί χιλιάδε φορές.

Προσωπικά δεν καταλαβαίνω γιατί τόσος ντόρος. Περισσότερο κερδίζει η εμφάνιση πιστεύω μιας και το συνηθέστερο είναι να δώ κάποιο iphone στα χέρια μιας γκομενίτσας (που πιο πριν κυκλοφορούσε με LG Prada) ή κάποιου πολύ τρέντυ τυπάκου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

@ ddr2,

 

η οθόνη του σε απόκριση δεν είναι η μοναδική της αγοράς που είναι τόσο ευαίσθητη στο άγγιγμα. Και οι οθόνες πολλών άλλων μοντέλων έχουν ίδια απόκριση, οπότε προσωπικά δεν το θεωρώ τόσο μεγάλο πλεονέκτημα του i-phone. Η πλοήγηση όμως στο Διαδίκτυο είναι μοναδική πραγματικά. Μπορεί κάποιος να κατηγορήσει την Apple για 1002, αλλά το browsing είναι άπαιχτο. Σε κάνει να μη θες να το αποχωριστείς.

 

Υ.Γ.: Εν τέλει, το αποχωρίζεσαι βεβαια :p, διότι καλό το browsing, αλλά με τόσους άλλους περιορισμούς και τόσο άθλιο πομποδέκτη σε απολαβή σήματος καταλαβαίνεις πως δεν αξίζει και τόσο πολύ. Πάνω απ'όλα πρόκειται για τηλέφωνο και η Apple πρέπει να προσέξει πάρα πολύ το RF κομμάτι, διότι έχει γίνει άθλια δουλειά. Θες από σταθερότητα παραμονής στο 3g, θες από ευαισθησία, γενικά είναι ένα μάτσο χάλια το RF τμήμα.

Link to comment
Share on other sites

@ ddr2,

 

η οθόνη του σε απόκριση δεν είναι η μοναδική της αγοράς που είναι τόσο ευαίσθητη στο άγγιγμα. Και οι οθόνες πολλών άλλων μοντέλων έχουν ίδια απόκριση, οπότε προσωπικά δεν το θεωρώ τόσο μεγάλο πλεονέκτημα του i-phone. Η πλοήγηση όμως στο Διαδίκτυο είναι μοναδική πραγματικά. Μπορεί κάποιος να κατηγορήσει την Apple για 1002, αλλά το browsing είναι άπαιχτο. Σε κάνει να μη θες να το αποχωριστείς.

 

Υ.Γ.: Εν τέλει, το αποχωρίζεσαι βεβαια :p, διότι καλό το browsing, αλλά με τόσους άλλους περιορισμούς και τόσο άθλιο πομποδέκτη σε απολαβή σήματος καταλαβαίνεις πως δεν αξίζει και τόσο πολύ. Πάνω απ'όλα πρόκειται για τηλέφωνο και η Apple πρέπει να προσέξει πάρα πολύ το RF κομμάτι, διότι έχει γίνει άθλια δουλειά. Θες από σταθερότητα παραμονής στο 3g, θες από ευαισθησία, γενικά είναι ένα μάτσο χάλια το RF τμήμα.

 

Δεν έχψ ασχοληθεί τόσο πολύ, ώστε να παρατηρήσω την ποιότητα του σήματος. Ούτε καν κλήση δεν έχω κάνει από άιφον.

Τώρα, ο browser είναι πολύ καλός. Αλλά να σου πώ κάτι?

Σήμερα δοκίμασα στο hd τον opera mini 5.

Τι είναι αυτό το πράγμα ρε παιδιά?

Μιλάμε ότι τις σελίδες τις καταπίνει κυριολεκτικά. Όσο γρήγορα ανοίγουν τα μενού στα προγράμματα, τόσο γρήγορα ανογει η αρχική σελίδα του myphone!!!

Γι αυτό σου λέω. Από πορτοκαλιές....βρωμάει ο τόπος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχψ ασχοληθεί τόσο πολύ, ώστε να παρατηρήσω την ποιότητα του σήματος. Ούτε καν κλήση δεν έχω κάνει από άιφον.

Τώρα, ο browser είναι πολύ καλός. Αλλά να σου πώ κάτι?

Σήμερα δοκίμασα στο hd τον opera mini 5.

Τι είναι αυτό το πράγμα ρε παιδιά?

Μιλάμε ότι τις σελίδες τις καταπίνει κυριολεκτικά. Όσο γρήγορα ανοίγουν τα μενού στα προγράμματα, τόσο γρήγορα ανογει η αρχική σελίδα του myphone!!!

Γι αυτό σου λέω. Από πορτοκαλιές....βρωμάει ο τόπος.

 

Στο θέμα πομποδέκτης είναι άθλιο, καλύτερα που δεν το δοκίμασες :p

 

Συμφωνώ πως ο μόνος browser που μπορεί να φτάσει τον Safari είναι ο Opera mobile και αυτό μόνο στο HD2. Αλλά θέλει λίγη δουλειά όμως ακόμη κατά την άποψή μου.

 

Παρ'όλα αυτά, είμαι περίεργος να δω τι θα αλλάξει η Apple στα μελλοντικά μηλόφωνα, δεδομένου ότι αν ξεχώριζε το μηλόφωνο για 2-3 πραγματάκια, με την ανταγωνιστικότητα που υπάρχει, ίσως να μην είναι και τόσο "ξεχωριστό". Και με τους όποιους περιορισμούς και κλειδώματα σίγουρα δεν αποτελεί ελκυστική πρόταση.Ίδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα πομποδέκτης είναι άθλιο, καλύτερα που δεν το δοκίμασες :p

 

Συμφωνώ πως ο μόνος browser που μπορεί να φτάσει τον Safari είναι ο Opera mobile και αυτό μόνο στο HD2. Αλλά θέλει λίγη δουλειά όμως ακόμη κατά την άποψή μου.

 

Παρ'όλα αυτά, είμαι περίεργος να δω τι θα αλλάξει η Apple στα μελλοντικά μηλόφωνα, δεδομένου ότι αν ξεχώριζε το μηλόφωνο για 2-3 πραγματάκια, με την ανταγωνιστικότητα που υπάρχει, ίσως να μην είναι και τόσο "ξεχωριστό". Και με τους όποιους περιορισμούς και κλειδώματα σίγουρα δεν αποτελεί ελκυστική πρόταση.Ίδωμεν.

 

Εγώ το χρησιμοποιώ 3 μήνες το Iphone 3Gs πάντως και δεν έχω παρατηρήσει καμία διαφορά σε σχέση με ένα SE που είχα πριν... Και στο σπίτι μου και γενικά στα μέρη που θυμόμουν τις μπάρες του σήματος.. Ίσα ίσα που στο iphone μου φαίνεται ότι πιάνει πιο εύκολα το 3G σε περιοχές όπου είναι στο ενδιάμεσο.. Εκτός κι αν άλλαξε κάτι στο δίκτυο δεν ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση με SE και Blackberry. Αυτό θα το καταλάβεις καλύτερα σε πολύ δύσκολα μέρη και σε gsm και σε 3g. Εκτός του ότι κάνει handover σε gsm από 3g πανεύκολα, δεν είναι πολύ ευαίσθητος ο πομποδέκτης του:) Να φανταστείς, μου έχει τύχει μέσα στο σπίτι μου, το SE να μου δείχνει ένταση σήματος περίπου -80 με -85 dBm σε gsm και το i-phone να αναζητά δίκτυο:blink: Και όλα αυτά χωρίς να είναι προβληματική η συσκευή και με την τελευταία έκδοση firmware που βγήκε πριν 1 μήνα περίπου
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα πομποδέκτης είναι άθλιο, καλύτερα που δεν το δοκίμασες :p

 

Συμφωνώ πως ο μόνος browser που μπορεί να φτάσει τον Safari είναι ο Opera mobile και αυτό μόνο στο HD2. Αλλά θέλει λίγη δουλειά όμως ακόμη κατά την άποψή μου.

 

MINI opera,not mobile. Surprise!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση με SE και Blackberry. Αυτό θα το καταλάβεις καλύτερα σε πολύ δύσκολα μέρη και σε gsm και σε 3g. Εκτός του ότι κάνει handover σε gsm από 3g πανεύκολα, δεν είναι πολύ ευαίσθητος ο πομποδέκτης του:) Να φανταστείς, μου έχει τύχει μέσα στο σπίτι μου, το SE να μου δείχνει ένταση σήματος περίπου -80 με -85 dBm σε gsm και το i-phone να αναζητά δίκτυο:blink: Και όλα αυτά χωρίς να είναι προβληματική η συσκευή και με την τελευταία έκδοση firmware που βγήκε πριν 1 μήνα περίπου

 

Πάντως ξέρω ότι από έρευνα που έγινε για το συγκεκριμένο θέμα που λες, ο πομποδέκτης του iPhone βγήκε ''αθώος'' και μη προβληματικός..

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση με SE και Blackberry. Αυτό θα το καταλάβεις καλύτερα σε πολύ δύσκολα μέρη και σε gsm και σε 3g. Εκτός του ότι κάνει handover σε gsm από 3g πανεύκολα, δεν είναι πολύ ευαίσθητος ο πομποδέκτης του:) Να φανταστείς, μου έχει τύχει μέσα στο σπίτι μου, το SE να μου δείχνει ένταση σήματος περίπου -80 με -85 dBm σε gsm και το i-phone να αναζητά δίκτυο:blink: Και όλα αυτά χωρίς να είναι προβληματική η συσκευή και με την τελευταία έκδοση firmware που βγήκε πριν 1 μήνα περίπου

 

Τι λέτε βρε παιδιά τώρα και θα μας πέσουν τα μαλλιά; :p

Παρόλο που δεν το πολυσυμπαθώ για εντελώς διαφορετικούς λόγους μια χαρά δέκτη έχει το iPhone. Στο ίδιο δίκτυο και δίπλα - δίπλα με το BB9700 μου ανάθεμά με και αν έχω δει κάποιο από τα δύο να υπολείπεται ή να υπερέχει στο σήμα, ακόμα και στις δυσκολότερες συνθήκες. Είπαμε να κατηγορούμε τα μεμπτά σημεία του που δεν είναι και λίγα, αλλά μην καθόμαστε τώρα και αναμασάμε ανοησίες του web. ;)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κι εγω για περιπου μια βδομαδα ενα iphone 3G 8g (τοσο το αντεξα).Το εδωσα οχι γιατι δεν ηταν καλο γι'αυτα που κανει αλλα επειδη οπως ελεγε και η διαφημιση : "το iphone ειναι ΚΑΙ τηλεφωνο".Αυτα που ηθελα οπως π.χ. μια απλη αποστολη μυνηματος γραμμενο στα ελληνικα σε 170 χαρακτηρες και με αναφορα παραδοσης ηταν κατι δυσκολο στο μηλοφωνο.Απλες λειτουργιες ενος κινητου τηλεφωνου δηλαδη.Επρεπε να το χακαρω για να εχει κατι πολυ απλο που εχουν τα αλλα κινητα απο το 2000.Επισης χαλαστηκα τρελα με το νταβατζιλικι του itunes.Ξενερωσα οταν ειδα ποσο κανει το πισω καπακι που γρατζουνιεται πανευκολα.Ειχα πριν απο αυτο ενα ΝΟΚΙΑ 5800 και πιστεψτε με το gps του ηταν κλασεις ανωτερο απο αυτο του iphone.Αυτα τα κουσουρια του με χαλασαν πολυ κι ηταν οι λογοι που το κρατησα μονο μια βδομαδα.

Οφειλω να ομολογησω ομως οτι η οθονη του κι η ευκολια του στην περιηγηση στο ιντερνετ ηταν απιστευτη εμπειρια!Για οτι αφορα την διασκεδαση και την ψυχαγωγια ηταν απιστευτο.Σαν ipod ειναι απιστευτη συσκευη αλλα σαν κινητο τηλεφωνο ειναι μαπα το καρπουζι.Το ipod θα το επαιρνα χαλαρα το iphone με τιποτα ξανα.

Ο λογος που βλεπεις πολλα iphone στα μεταχειρισμενα ειναι γιατι πολλοι το αγορασαν μονο για μοδα χωρις να ξερουν να το χρησιμοποιησουν, και μολις ειδαν τα κουσουρια του το παρατησαν.Επισης φυσικο ειναι να υπαρχουν πολλα αφου πουλησε σαν τρελο κι οι μαγαζατορες τα αγοραζουν αφου ξερουν πως θα τα μοσχοπουλησουν!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν φορές που δεν τους καταλαβαίνω πάντως τους κατόχους iPhone. Οι ίδιοι συμφωνούν ότι και ο δέκτης και η ποιότητα κλήσης είναι μέτρια. Το τηλέφωνο έχει ελλείψεις που και πάλι συμφωνούμε ότι είναι εκνευριστικές. Επίσης δε νομίζω να διαφωνεί κάποιος ότι ο τρόπος με τον οποίο η Apple αντιμετωπίζει τους πελάτες της (έλεγχος στο τι θα κάνει και δε θα κάνει το τηλέφωνο αλλά και άψογη συνεργασία ΜΟΝΟ με άλλα προϊόντα της εταιρίας, με σκοπό φυσικά την αύξηση των κερδών της και μόνο) είναι πολύ κακός.

Και παρόλο που το τηλέφωνο (3ετίας πια) είναι αρκετά ακριβό συνεχίζουν να θεωρούν ότι είναι η μοναδική επιλογή για κινητό προσπαθόντας να πείσουν τον εαυτό τους και τους άλλους ότι ό,τι δεν μπορεί να κάνει το τηλέφωνο απλά δεν τον χρειάζονται. Η οθόνη του έχει πάψει να είναι "μοναδική" και φυσικά δεν είναι αυτός ο λόγος να αγοράσει κανείς ένα ΤΗΛΕΦΩΝΟ. Όσο συνεχίζουν οι κάτοχοι του να σκέφτονται με τον τρόπο που σκέφτονται απλά δεν βοηθούν στην εξέλιξη της τεχνολογίας αφου συμπεριφέρονται σαν τους ιθαγενείς με τα καθρεφτάκια...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...