Jump to content

Γιατί πουλάνε όλοι τα iPhone τους;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πολυ λιγο,αν και τωρα εχω κατασταλλαξει στο iphone4,galaxy s2,galaxy r...

Ποιός ο λόγος να έχεις και το s2 και το r?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 202
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και αλλα κινητα πουλανε σε αγγελιες,σαφως σε μικροτερο ποσοστο βεβαια,καθως το iphone εχει κανει θραυση...:)

Ε αυτό σου λέω ρε φίλε...Αφού είναι ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ, γιατί να το πουλήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτό σου λέω ρε φίλε...Αφού είναι ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ, γιατί να το πουλήσεις;

 

Γιατί έχει άλλη αξία μεταπώλησης και ζήτηση....Το θέμα είναι πόσοι από αυτούς που το πουλάνε το πουλάνε είτε για να πάνε σε άλλο iphone είτε το είδαν μόνο ως τρόπο επένδυσης....

 

Δεν θα πω ότι δεν μου αρέσει το iphone και από γενικότερη σχεδίαση και από άποψη μεγέθους...αλλά α)με τα linux που έχω δεν μπορώ να περάσω ούτε 1 τραγούδι β)αν είναι να κάνω jb για να κάνω τα βασικά όπως bt trasfer τότε απλά δεν είναι για μένα....

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτό σου λέω ρε φίλε...Αφού είναι ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ, γιατί να το πουλήσεις;

Ρε σουβλακι ο καθενας το πουλαει για τον δικο του λογο, για σενα δηλαδη επρεπε να πουλαμε μονο μαπα κινητα και προβληματικα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ρε σουβλακι ο καθενας το πουλαει για τον δικο του λογο, για σενα δηλαδη επρεπε να πουλαμε μονο μαπα κινητα και προβληματικα.

Ε όταν βλέπεις κάθε μέρα να πουλούντα 50 iPhone, λες τι γίνεται...Δεν με ενδιαφέρει αν είναι καλό ή κακό τηλέφωνο, μιας και δεν διαθέτω τόσα χρήματα για τηλέφωνο...και 1000 άλλους λόγους που δεν είναι του παρόντος...

 

Και δεν είπα πουθενά να πουλάει ο κόσμος προβληματικές συσκευές, που το είδες αυτό γραμμένο δεν μπορώ να καταλάβω...

Link to comment
Share on other sites

Ο βασικός λόγος, ως επί το πλείστον, που πουλιούνται είναι για να αγοράσει κανείς το επόμενο μοντέλο και να κάνει το κομμάτι του.....
Link to comment
Share on other sites

Ο βασικός λόγος, ως επί το πλείστον, που πουλιούνται είναι για να αγοράσει κανείς το επόμενο μοντέλο και να κάνει το κομμάτι του.....

ΟΚ, αλλά όταν βλέπεις να πωλούνται εκατοντάδες καθημερινά, πολύ πριν καν ανακοινωθεί το επόμενο μοντέλο...τι μπορεί να υποθέσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, αλλά όταν βλέπεις να πωλούνται εκατοντάδες καθημερινά, πολύ πριν καν ανακοινωθεί το επόμενο μοντέλο...τι μπορεί να υποθέσει κάποιος;

 

Ότι προσπαθούν να πιάσουν τα λεφτά τους.... Τώρα στο εν τω μεταξύ τι θα μοστράρουν δεν ξέρω να σου πω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΟΚ, αλλά όταν βλέπεις να πωλούνται εκατοντάδες καθημερινά, πολύ πριν καν ανακοινωθεί το επόμενο μοντέλο...τι μπορεί να υποθέσει κάποιος;

 

Αν ηταν στο χερι μου (στις οικονομικες μου δυνατοτητες) θα αλλαζα κινητο καθε μηνα. Ετσι, επειδη το βαριεμαι, και ας ειναι το καλυτεροτερο..:p Ενας λογος πιστευω ειναι η βαρεμαρα που μας δερνει. Ισως καποιοι μετανιωσαν που δε πηραν κατι αλλο με την αρχικη αγορα τους και θελουν να δουν και μια αλλη μαρκα συσκευης- τις δυνατοτητες τις,κτλ/.

Παντως ενα ασχετο..:p.. εχω δει παιδια που "δεν εχουν να φανε" και εχουν iphone. Ελπιζω τουλαχιστον να εχουν pc σπιτι τους ωστε να εκμεταλευτουν τις δυνατοτητες τους..

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα παρα πολλες αγγελιες με iphones4!!!:blink:

η λογικη λεει το πουλας για να παρεις κατι καλυτερο....το πουλας ομως για να παρεις το 4s?

 

δεν εχει κ τρελες διαφορες με το προκατοχο....αλλα νταξει γουστα ειναι!

Στην Ελλαδα το κλασσικο φαινομενο βλεπεις ατομα που πραγματικα δυσκολευονται να τα βγαλουνε περα οικονομικα αλλα το iphone να υπαρχει να σκασει ενα μηνιατικο απλα για να κοκορευεται στην καφετερια η στο κλαμπ στη καθε χαζογκομενα και να το πεζει μπρουκλης κ αμα τον γυρισεις τουμπα δεν εχει μια πανω του...Ελληναρα αυτα σε μαραναν...κινητο να κανεις τη δουλεια σου δε θες..ολα για το πουλ μουρ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Θέλω να απαντήσω ότι μια μέρα είχα μιλήσει με έναν έλληνα developer iOS Apps και μου είπε ότι υπάρχουν πάρα πολλοί που αγοράζουν το iPhone μόλις βγεί για να ρυθμίζουν τις εφαρμογές που πουλάνε και προγραμματίζουν και μετά τα πουλάνε σαν μεταχειρισμένα ή τα κρατάνε για δοκιμές..
Link to comment
Share on other sites

τα περισσοτερα ειναι απο επιδοτησεις που τα περνουν και επειδη το iphone πουλαει γιαυτο τον λογο το περνουν και το πουλανε. θα βρειτε πααρα πολλα σφραγιστα iphone να πουλιουνται ειτε 4αρια ειτε 4s μολις αρχισει να πωλειτε επισημα Ελλαδα. Edited by ccinderella
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Είναι ενα κινητό το οποίο δεν χάνει την αξία του τόσο εύκολα όπως τα υπόλοιπα κινιτά. Ο καθένας επιλέγει το κινιτό που χρειάζεται δεν μπορούμαι να τον κρίνουμαι, ο καθένας έχει τον δικό του τρόπο σκεψης τη θέλει απο ένα κινητό.

Creative your world!!

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

και το κινητο που εχεις εσυ ο μονος κερδισμενος ειναι η εταιρεια που τα βγαζει.

δεν ειναι λογικη αυτη.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Ειναι διαφορετικο αν εχεις δικαρτο κινητο.κανω αποσβεση την αγορα του μεσα στο εξαμηνο απο τις διαφορετικες χρεωσεις κλησεων που κανω.αλωστε το δικο μου κανει 89 ευρω και οχι 700!!!!καρτα καθε διμηνο τριμηνο !τι συγκρινουμε τωρα?
Link to comment
Share on other sites

γτ ειναι μι αμοδα που περναει και γτ δεν αξιζουν τα λεφτα τους. επισης σε σχεση με symbian kai android δεν ειναι τοσο φιλικα και ευχρηστα. για παραδειγμα δοκιμασε να περασεις φωτο στο pc. τα παντα θελουν itunes το οποιο ειναι τελειως αχρηστο. εκανε καποτε τη διαφορα το 2g αλλα πλεον ειναι μπιζου και πανακριβο για κινεζικο.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms (τπτ, κ, γτ, κλπ)

 

... Χωρις σχολια

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

γτ ειναι μι αμοδα που περναει και γτ δεν αξιζουν τα λεφτα τους. επισης σε σχεση με symbian kai android δεν ειναι τοσο φιλικα και ευχρηστα. για παραδειγμα δοκιμασε να περασεις φωτο στο pc. τα παντα θελουν itunes το οποιο ειναι τελειως αχρηστο. εκανε καποτε τη διαφορα το 2g αλλα πλεον ειναι μπιζου και πανακριβο για κινεζικο.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms (τπτ, κ, γτ, κλπ)

Δεν είναι κινέζικο. Είναι αμερικάνικο.

Κινέζικη μάρκα είναι η apple??

(εγώ Ειρήνη, θέλω να σχολιάσω :) )

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κινέζικο. Είναι αμερικάνικο.

Κινέζικη μάρκα είναι η apple??

(εγώ Ειρήνη, θέλω να σχολιάσω :) )

 

Τι πας να εξηγησεις βρε Γιαννη; Αφου απο το post του φωναζει, πως ουτε καν το εχει πιασει στα χερια του. Απλα σχολιαζει..

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ειναι διαφορετικο αν εχεις δικαρτο κινητο.κανω αποσβεση την αγορα του μεσα στο εξαμηνο απο τις διαφορετικες χρεωσεις κλησεων που κανω.αλωστε το δικο μου κανει 89 ευρω και οχι 700!!!!καρτα καθε διμηνο τριμηνο !τι συγκρινουμε τωρα?

 

μα δεν συγκρινω καθε ποτε βαζεις καρτα και σε ποσο χρονο το κανεις αποσβεση. απλα λες οτι ο μονος κερδισμενος ειναι η εταιρεια.ποιος θελεις να ειναι κερδισμενος? αυτο λεω. καμια εταιρεια δεν σκεφτεται εσενα απλα το ονομα της.

σιγουρα το δικο σου ειναι πολυ φθηνοτερο αλλα παλι κερδισμενη ειναι η εταιρεια σου. τωρα εσυ σιγουρα μπορεις με πολυ λιγοτερα να κανεις την ιδια δουλεια, αν εννοεις αυτο οκ

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κινέζικο. Είναι αμερικάνικο.

Κινέζικη μάρκα είναι η apple??

(εγώ Ειρήνη, θέλω να σχολιάσω :) )

Γι αυτό και το γουστάρω,όπως και τα αμερικάνικα αυτοκίνητα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό και το γουστάρω,όπως και τα αμερικάνικα αυτοκίνητα.

Αν και δεν φημιζονται για την αξιοπιστια τους, ΝΑΙ συμφωνω:)

Γι αυτο γουσταρω και Μοτορολα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν φημιζονται για την αξιοπιστια τους, ΝΑΙ συμφωνω:)

Γι αυτο γουσταρω και Μοτορολα.

 

Για τα αυτοκινητα δεν εχω αποψη, αλλα για τα κινητα, ΝΑΙ!!! Apple, blackberry, Motorola...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν φημιζονται για την αξιοπιστια τους, ΝΑΙ συμφωνω:)

Γι αυτο γουσταρω και Μοτορολα.

Καλά και τα γερμανικα είναι νομίζεις πιο αξιόπιστα???

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...