Jump to content

[Επίσημο] HTC HD mini


zalaros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να κανω 2 ερωτησεις κι'εγω για τους κατοχους.

1)Προστατευτικο οθονης δεν εχει???

2)Και για την μπαταρια μονο με 30 λεπτα τηλεφωνα αντε και κανα μυνημα την ημερα,θα κρατησει 3 ημερες.???

 

1) Εβαλα προστατευτικό απο ebay...μια χαρά δουλεύει και ειναι ακριβώς στο μέγεθος του,δεν χρειάζεται κόψιμο κτλ με 5$ παίρνεις 5.....

2)Λογικά ναι, με χρήση όμως,internet,wifi,gps,camera δεν ξεπερνάει τις 2 μέρες με τίποτα......

όσο για το update δείτε εδώ....http://www.htc.com/europe/supportdownloadlist.aspx?p_id=314&act=sd&cat=all

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισης:

 

συνδεομαι ιντερνετ με Οπερα,

κλεινω και κανω εξοδο απο Οπερα.

Αλλα το μικρο σημα "G" η "H" που σημαινει οτι υπαρχει συνδεση παραμενει....

οποτε πρεπει να πατησω πανω πανω στην οθονη ωστε να παω να βαλω απο τις

"Ειδοποιησεις"--> "Ασυρματα χειριστηρια"-->"Συνδεση δεδομενων"--> OFF

 

το Nodata απο οτι εχω καταλαβει κοβει τελειως την συνδεση,

 

εγω ομως θελω να εχω συνδεση (εχω 80 MB το μηνα) και απλα οταν βγαινω απο τον Opera να κλεινει τελειως το ιντερνετ...τι πιο απλο; :mad:

Link to comment
Share on other sites

Επισης:

 

συνδεομαι ιντερνετ με Οπερα,

κλεινω και κανω εξοδο απο Οπερα.

Αλλα το μικρο σημα "G" η "H" που σημαινει οτι υπαρχει συνδεση παραμενει....

οποτε πρεπει να πατησω πανω πανω στην οθονη ωστε να παω να βαλω απο τις

"Ειδοποιησεις"--> "Ασυρματα χειριστηρια"-->"Συνδεση δεδομενων"--> OFF

 

το Nodata απο οτι εχω καταλαβει κοβει τελειως την συνδεση,

 

εγω ομως θελω να εχω συνδεση (εχω 80 MB το μηνα) και απλα οταν βγαινω απο τον Opera να κλεινει τελειως το ιντερνετ...τι πιο απλο; :mad:

 

πας στο διαχείριση εργασιών και κλείνεις το όπερα,όπως και τα υπόλοιπα προγράμματα.....το σήμα G k H δεν σημαίνει πως έχεις σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

πας στο διαχείριση εργασιών και κλείνεις το όπερα,όπως και τα υπόλοιπα προγράμματα.....το σήμα G k H δεν σημαίνει πως έχεις σύνδεση.

 

επετρεψε μου να διαφωνησω.

 

Οταν διπλα απο το μεγαλο "G" η "H" εχει ενα μικροτερο....

και αν πατησεις πανω σε αυτο και σε παει στις "Ειδοποιησεις" μετραει ο χρονος...

τοτε εχεις συνδεση.

Το γραφει και στο εγχειριδιο...

 

το ειχα κλεισει και απο τη διαχειρηση....και το εχω τεσταρει 2-3 φορες.

Link to comment
Share on other sites

επετρεψε μου να διαφωνησω.

 

Οταν διπλα απο το μεγαλο "G" η "H" εχει ενα μικροτερο....

και αν πατησεις πανω σε αυτο και σε παει στις "Ειδοποιησεις" μετραει ο χρονος...

τοτε εχεις συνδεση.

Το γραφει και στο εγχειριδιο...

 

το ειχα κλεισει και απο τη διαχειρηση....και το εχω τεσταρει 2-3 φορες.

 

δεν πρόσεξα που έγραφες μικρό g k h.....ναι ,εχεις δικιο....εγω χρησιμοποιώ το nodata....και εφόσον συμβαίνει αυτό λογικά θα σε βολέψει αν το βάλεις γιατί ουσιαστικα θα ανοιγοκλείνεις την σύνδεση μέσω αυτού εντελώς όποτε θέλεις

Link to comment
Share on other sites

ουσιαστικα θα ανοιγοκλείνεις την σύνδεση μέσω αυτού εντελώς όποτε θέλεις

 

απλα δεν μου φαινεται πολυ βολικο. χρονοβορο θα ελεγα...

πιστευα οτι θα ειναι πιο ευκολο. εχω συνηθισει απο ενα χαμηλης ποιοτητας nokia 5800 που ομως σε αυτο ειχε προβαδισμα...

 

edit:

για τα προηγουμενα ερωτηματα κατι?

 

1)

Στο HTC με τον Opera μπορει καποιος να δει αν εχει το ιδιο προβλημα με εμενα στο http://www.meteo.gr ;

 

πατηστε π.χ. τις προγνωσεις θαλασσων στα αριστερα και στο νεο μενου πατηστε π.χ. αργολικο κολπο.

δεν μπορω να βρω στοχο να παρει!!!! φευγει το υπομενου κτλ....

 

2) TCPMP : αυτο γινεται εγκατασταση μεσα απο υπολογιστη; γιατι κατεβασα ενα αρχειο "SoftonicEN_tcpmp.pocketpc.0.72RC1.exe" και οταν το τρεχω απο το HTC μου βγαζει οτι δεν ειναι εγκυρη εφαρμογη του Pocket PC....και εχω μονο Ubuntu μπροστα μου τωρα....

Edited by whitecat
Link to comment
Share on other sites

απλα δεν μου φαινεται πολυ βολικο. χρονοβορο θα ελεγα...

πιστευα οτι θα ειναι πιο ευκολο. εχω συνηθισει απο ενα χαμηλης ποιοτητας nokia 5800 που ομως σε αυτο ειχε προβαδισμα...

 

edit:

για τα προηγουμενα ερωτηματα κατι?

 

καθόλου χρονοβόρο ,αυτο που περιέγραψες πριν αρκετά πιο πολύ,απλά θα το βάλεις το no data στην αρχική σου οθόνη...κ ειναι μικρό κ πολύ απλό πρόγραμμα...

δεν έχω ιντερνετ τώρα για να ελένγξω το όπερα και το προγραμματάκι να το βρείς σε .cab, υπάρχει και να το κάνεις install κατευθείαν στο κινητό....το έχω βρεί αλλά ακόμα δεν το έχω βάλει για να σου πώ αν λειτουργεί....

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις κανει update? εχει καμια διαφορα?

 

έκανα το update, δεν το έχω χρησιμοποιήσει τόσο πολύ το κινητό για να διαπιστώσω διαφορές....μέσω του spb wireless είδα οτι όντως έβαλε κάποια πράγματα στο system.....τώρα αν άλλαξαν κάτι τι να σου πω....:confused:

Link to comment
Share on other sites

πως ακριβως το εκανες? πιο αρχειο εβαλες? εκει που λεει europe 1 ?

 

ναι,κατέβασα το αρχείο για europe 1....το κάνεις install στο pc και έχει οδηγίες,μετά σύνδεσα μέσω usb με το pc το κινητό , σου λέει να κάνεις back up μέσω active sync μήπως και χάσεις τίποτα, έκανα αλλά δεν μου έσβησε κάτι και μετά σου κάνει update....για κανα δίλεπτο

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχουνε skin στην αναλυση της οθονης του mini...Μεχρι το dest7 φτιαχνονται skin μετα ειναι πιο δυσκολο..Παντως δυσκολα θα βγει skin σε αυτηνντην αναλυση μιας και ειναι το μοναδικο κινητο που την υποστηριζει

Ακριβώς την ίδια ανάλυση οθόνης έχει το Iphone οποτε δεν ξέρω για προγράμματα κτλ πάντως για Wallpaper θα βρείτε σίγουρα για την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει κανένα νέο για το Dropbox? Είναι ένα πρόγραμμα που χρησιμοποιώ κατα κόρον στη δουλειά μου και θα ήθελα να το εγκαταστήσω αμέσως μόλις βγει!! Εχεις κάποιος κανα καλό νέο να μου πει?
Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει αλλα ακομα αν δεν κανω λαθος δεν υποστηριζει την αναλυση της οθονης..Ριξε μια ματια στα τελευταια post στο θεμα του LEO(HD2)

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Το TCPMP...επειδη το βρισκω σε απειρες εκδοσεις...

το εχει δοκιμασει κανεις πανω στο HTC mini (;) ωστε να λειτουργει η αναλυση οθονης σωστα;

αν εχει κανεις μια δοκιμασμενη εκδοση ας μου στειλε ενα λινκ...πληηηζζζ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι και κυρίες, ελπίζω να είστε όλοι καλά

Διάβασα σε προηγούμενα posts ότι έχει Destinator όμως το GPS είναι κάπως ... "κακό"

Δηλαδή?

Έχει δοκιμάσει κάποιος μαγειρεμένη ΡΟΜ? και εάν ναι, ποια?

ευχαριστώ εκ προοιμίου

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια αξιζει?

ποιοτικα,απο οθονη και χρωματα?ευαισθησια?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

φιλε ταξιδιωτη εγω δεν ειμαι κατοχος αλλα το ειδα για λιγη ωρα στο πλαισιο,

Μπορω να πω οτι μου αρεσε μικρο οπως το θελω,η οθονη μου φανηκε να ανταποκρινετε πολυ καλα στο αγγιγμα,και πολυ καλη ταχυτητα.(μετα το diamond ολα μαλλον μου φαινονται γρηγορα)

Εγω αυτα ειδα με μια ματια τωρα οι κατοχοι που το εχουν ολη μερα καλο θα ηταν να μας πουνε τα αρνητικα...

Απο το ολο συνολο ενα πραγμα λειπει για εμενα, ενα φλας να ειχε και δεν ηθελα τπτ αλλο.

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω το τηλεφωνο περιπου 15 μερες. δεν εχω καποιο προβλημα.

ολα πανε καλα. ειμαι ευχαριστημενος απο το κινητο. απλος δεν του κανω χρηση ως pda.

ισως το μονο προβλημα να ειναι η αναλυση της οθονης . μιας και δεν υπαρχουν ακομα πολλα καλουδια .

αυτο ομως ισως ειναι και καλο μιας και σιγα σιγα το φορτωνουμαι και δεν χανουμε το ενδιαφερον μας για την συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, συμφωνώ κι εγώ με τον μανώλη77,μια χαρά το κινητό,ευχαριστημένη και απο την οθόνη και απο την απόκριση.προσωπικά με ενοχλεί που τελειώνει η μπαταρία μεσα σε δυο μέρες χωρίς ιδιαιτερη χρήση.
Link to comment
Share on other sites

1) Μόνο εμένα μου έχει τύχει να παγώσει το κινητό σε διάφορες περιπτώσεις και να χρειαστεί να βγάλω την μπαταρία για να ανταποκριθεί;

 

Σήμερα πάλι μου έτυχε λίγο αφού έβγαλα το USB της φόρτισης και πάτησα καταλάθος το ρολόι. Μετά πήγα να πατήσω "Τελος" και ήρθε κυριολεκτικά το τέλος.:X

Δεν έχω εντωπίσει κάποιο μοτίβο το οποίο να προκαλεί πάγωμα. Απλά σε κάποιες λειτουργίες κάποιες φορές μου έχει παγώσει τελείως.

Και το κακό είναι ότι ακριβώς επειδή δεν μου γίνεται συχνά ή με συγκεκριμένο τρόπο...ΔΕΝ μπορώ να το πάω και για σέρβις. δεν ξέρω τι να τους πω να κοιτάξουν...

 

ΟΚ μια χαρά το κινητό, όμορφο, γρήγορο, εντυπωσιακό....αλλα αν πάρω ξανα κινητό με windows να μου...:!::!::!:....:mad:

 

2) Μου έχει τύχει 2 φορές μέχρι στιγμής (το έχω μία εβδομάδα) να μιλάω είτε με τα ακουστικά της συσκευασίας είτε χωρίς ακουστικά και εκει που μιλαμε κανονικα ξαφνικά ο άλλος να μην με ακούει καθόλου. βγάζω ακουστικά συνεχίζει το πρόβλημα. δευτερη κληση το ιδιο. τριτη κληση εχει διορθωθει το προβλημα....

Την μία φορά μιλούσα με την εξυπηρετηση πελατων της Voda, την αλλη με φίλο.

Link to comment
Share on other sites

1) Μόνο εμένα μου έχει τύχει να παγώσει το κινητό σε διάφορες περιπτώσεις και να χρειαστεί να βγάλω την μπαταρία για να ανταποκριθεί;

 

συμβενει και σε μενα περιπου μια φορα το 48ωρο εμενα συνεχεια το παθενει σε κατασταση αναμονης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...