Jump to content

Cosmote Internet On The Go!


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι , μπορεις να το κάνεις και χωρίς δέσμευση , αλλά τότε οι προσφορές δεν ισχύουν και θα πληρώσεις την Ακριβώτερη τιμή.

Χωρίς συμβόλαιο ,μιλάμε για το internet on the go με κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι , μπορεις να το κάνεις και χωρίς δέσμευση , αλλά τότε οι προσφορές δεν ισχύουν και θα πληρώσεις την Ακριβώτερη τιμή.

Χωρίς συμβόλαιο ,μιλάμε για το internet on the go με κάρτα.

 

internet on the go με κάρτα με τις γνωστές πανακριβε τιμες . Σευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Τα 20 GΒ έχουν 35 από 45. Αυτό είναι με επιδότηση . Μπορείς να το πάρεις για 2 μήνες πληρώνοντας 45 τον μήνα χωρίς δέσμευση .

Δυστυχώς οι καλές τιμές σε όλα τα συμβόλαια είναι με δέσμευση.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ακουστε τι εχει παιχτει

η δικια μου εχει ενα on the go σπιτι της με ενα poket ρουτερακι που δουλευει μεσω κινητης

εναμιση χρονο εχει θεμα με το ιντερνετ με χαμηλες ταχυτητες.τις αλλαξαν δυο φορες στικακι και τη τριτη φορα της δοσαν ενα pocket.

το καλοκαιρι που τελειωνε το συμβολαιο της εκανε επεκταση και τις δωσανε ενα ipad mini για επιδοτηση.πριν 10 μερες και αφου το ιντερνετ δεν ανοιγει ουτε φωτο να δεις στο νετ πηρε τηλ και δηλωσε βλαβη και οτι θελει να διακοψει.τις ειπαν οτι οντως στη περιοχη προβλημα η κοσμοτε και οτι αν θελει να κανει διακοπη πρεπει να δωσει πισω το ipad για να μη πληρωσει καποιο προστιμο επειδη θελει να φυγει η να μεινει και να περιμενει να φτιαξουν το προβλημα το οποιο υπαρχει στη περιοχη πανω απο εναμιση χρονο

αυριο περιμενω να μας παρουν απο το τμημα παραπονων και θα τους προτινω δυο περιπτωσεις

Η επειδη εναμιση χρονο τη δουλευαν και δε τις ελεγαν οτι εχει βλαβη η περιοχη να ζητησω τα λεφτα που τοσο καιρο πληρωνε να συμψιφιστουν με την επιδοτηση ωστε να κρατησει το ταμπλετ και να διακοψει η να μεινει και να μη πληρωνει φραγκο μεχρι να φτιαχτει η βλαβη αν φτιαχτει ποτε

Λετε να πετυχω τιποτα αμα τους βαλω γκαζια ?ουτος η αλλος η βλαβη ειναι καθαρα της κοσμοτε και ειναι υπαιτιοι αυτοι

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά καλησπέρα,

είχα πάρει το καλοκαίρι (ιούλιο) ένα στικάκι cosmote internet on the go με κάρτα, από το οποίο μου έχουν περισσέψει 10€ χρήσης.

Πως μπορώ να δω πότε λήγει ο χρόνος για να προλάβω να κάνω ανανέωση και να μην τα χάσω ;

Ευχαριστώ πολύ.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να το δεις....

 

Όχι ότι δεν σε πιστεύω, αλλά είναι δυνατόν ;;;; :what:

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι δεν σε πιστεύω, αλλά είναι δυνατόν ;;;; :what:

Παίρνεις τηλ το cc cosmote και στο λεει,αυτό κάνω εγω

Edited by Vasileios
μορφοποίηση
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις τηλ το cc cosmote και στο λεει,αυτό κάνω εγω

 

Ευχαριστώ φίλε, αυτός είναι ο μόνος τρόπος. Να χρεωνόμαστε για να μαθαίνουμε πότε λήγει το υπόλοιπο....:X

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος σε φοιτητικο internet on the go με καρτα το πακετο που λεει 20ευρω εχει μεσα γραφει 8gb δωρο για 2 μηνες. Αν παρω το πακετο αυτα ειναι σαν πασο που τα ενεργοποιω οποτε θελω η αυτοματα με την ενεργοποιηση ξεκινανενδυο μηνες χρησης? γιατι πχ ηθενα ναντο παρω απον τωρα και να το ενεργοποιησω πχ το καλοκαιρι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος σε φοιτητικο internet on the go με καρτα το πακετο που λεει 20ευρω εχει μεσα γραφει 8gb δωρο για 2 μηνες. Αν παρω το πακετο αυτα ειναι σαν πασο που τα ενεργοποιω οποτε θελω η αυτοματα με την ενεργοποιηση ξεκινανενδυο μηνες χρησης? γιατι πχ ηθενα ναντο παρω απον τωρα και να το ενεργοποιησω πχ το καλοκαιρι

Εχει το 4g internet on the go 5gb με 7 ευρώ το μήνα τελική τιμή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θα ήθελα να αγοράσω ένα WIFI Pocket 4G ,

 

Είμαι χρήστης του HUAWEI και είμαι ευχαριστημένος.

Η αγορά του Huawei Pocket Wi-Fi E5776 κοστίζει γύρω στα 100€ από E-Bay.

 

Υπάρχει κάτι ανάλογο σε χαμηλότερη τιμή?

 

Μπορώ να αγοράσω μια συσκευή τηλεφώνου 4G και να κάνω την ίδια δουλειά με τη λειτουργεία φορητου σημείου που έχουν τα κινητά????

 

:happy::happy::happy::happy:

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα υπαρχουν και φτηνοτερα 4G ... περιπου με 60 το βρισκεις σε καταστημα κινητης ....

 

νομίζω ότι η φτηνότερη συσκευή κινητής τηλεφωνίας με 4g είναι στα 100ευρώ ή και κάτω διαφημίζε ο γερμανός ένα Zτε εάν θυμάμαι καλά. Όσο για το φορητό σημείο ναι μεν θα έχει καλύτερη μπαταρία από το κινητό αλλά θα χρειάζεται να βγάζεισ την κάρτα σήμ από το κινητό για να την βάλεις εκεί άμα δεν έχεις δεύτερη άρα για μένα καλύτερα πάρε ένα κινητό 4g !

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι η φτηνότερη συσκευή κινητής τηλεφωνίας με 4g είναι στα 100ευρώ ή και κάτω διαφημίζε ο γερμανός ένα Zτε εάν θυμάμαι καλά. Όσο για το φορητό σημείο ναι μεν θα έχει καλύτερη μπαταρία από το κινητό αλλά θα χρειάζεται να βγάζεισ την κάρτα σήμ από το κινητό για να την βάλεις εκεί άμα δεν έχεις δεύτερη άρα για μένα καλύτερα πάρε ένα κινητό 4g !

 

Προτείνεις δηλαδή να πάρω κινητό 4G αντί για WIFI routeraki??????

Πάντα μιλάμε στην τιμή των 100€:happy::happy::happy:

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Προτείνεις δηλαδή να πάρω κινητό 4G αντί για WIFI routeraki??????

Πάντα μιλάμε στην τιμή των 100€:happy::happy::happy:

 

ναι δες εδώ http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=27200&subid=2&pubid=113445600 αυτο το μοντέλο είναι 4g και λέει ότι έχει 99ευρώ στον γερμανό. Αν και νομίζω ότι και η ζτε έχει βγάλει κάτι τέτοιο , ρίξε μια μάτια στον γερμανό.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Μπορω να παρω την καρτα απο το στικακι που εχω για ίντερνετ και να την βαλω σε smartphone ωστε να χρησιμοποιώ απο εκει τα δεδομένα;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω internet on the go και βρισκομαι σαμοθράκη, ξέρει κανείς γιατί τρεις μέρες τώρα υπάρχει τόσο χαμηλή ταχύτητα; ενώ αρχικά ηταν κοντά στο 1000 kbps τώρα δουλεύει στα 150 εως καθόλου....
Link to comment
Share on other sites

Έχω internet on the go και βρισκομαι σαμοθράκη, ξέρει κανείς γιατί τρεις μέρες τώρα υπάρχει τόσο χαμηλή ταχύτητα; ενώ αρχικά ηταν κοντά στο 1000 kbps τώρα δουλεύει στα 150 εως καθόλου....

 

Παρε το τμημα εξυπηρετησης πελατων και ενημερωσε τους για το προβλημα ταχυτητας ! , Το βραδυ δεν εχεις καλυτερη ταχυτητα απο οτι στην ημερα; .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σύντροφοι

Θα ήθελα την γνώμη σας. Λόγο κάποιον προβλημάτων δεν μπορώ να έχω DSL γραμμή και έτσι παρηγορούμε με συνδέσεις ασύρματου ιντερνέτ.

Συγκεκριμένα από την Cosmote. Λόγο του ότι μοιράζω wifi από το κινητό στο σταθερό μου μηχάνημα με αποτέλεσμα να ξεζουμίζει την μπαταρία συνέχεια έχετε καμία άλλη φτηνή λύση να μου προτείνετε?

Καμία φτηνή λύση για διαμοιρασμό ιντερνέτ με wifi έχετε?

Από ebay μεριά γίνετε τίποτα?

 

*Εάν κάποιος σύντροφος έχει κάποιο περίσσευμα σε usb στικ Cosmote και θέλει να το δώσει ας μου στείλει μήνυμα.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σύντροφοι

Θα ήθελα την γνώμη σας. Λόγο κάποιον προβλημάτων δεν μπορώ να έχω DSL γραμμή και έτσι παρηγορούμε με συνδέσεις ασύρματου ιντερνέτ.

Συγκεκριμένα από την Cosmote. Λόγο του ότι μοιράζω wifi από το κινητό στο σταθερό μου μηχάνημα με αποτέλεσμα να ξεζουμίζει την μπαταρία συνέχεια έχετε καμία άλλη φτηνή λύση να μου προτείνετε?

Καμία φτηνή λύση για διαμοιρασμό ιντερνέτ με wifi έχετε?

Από ebay μεριά γίνετε τίποτα?

 

*Εάν κάποιος σύντροφος έχει κάποιο περίσσευμα σε usb στικ Cosmote και θέλει να το δώσει ας μου στείλει μήνυμα.

 

Ευχαριστώ.

 

Yπαρχουν τα pocket Wifi (MiFi) τα οποια βαζεις την sim καρτα και μπορεις να εχεις wifi μεχρι και 10 συσκευες συνδεμενες.αρχιζουν απο 30 ευρω και εχει και ποιο ακριβα.

στο ebay παιζει να βρεις και φτηνοτερα. Ριξε ενα ματι εδω

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχουν τα pocket Wifi (MiFi) τα οποια βαζεις την sim καρτα και μπορεις να εχεις wifi μεχρι και 10 συσκευες συνδεμενες.αρχιζουν απο 30 ευρω και εχει και ποιο ακριβα.

στο ebay παιζει να βρεις και φτηνοτερα. Ριξε ενα ματι εδω

Απλά ενημερωτικά εγώ χρησιμοποιώ το Huawei Pocket Wi-Fi E5776 με 4G στο δικτυο της cosmote και είναι πολύ καλό, αν κ λίγο ακριβό. Γενικά πιστεύω ότι αξίζει μία τέτοια αγορά, γιατί μπορούν να συνδεθούν παραπάνω από μια συσκευές με wifi, κ επίσης δεν έχεις το usb stick ακριβώς δίπλα σου-για θέματα ακτινοβολίας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...