Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μου δίνει την επιλογή επαναφοράς..

 

Κατέβασα και έβαλα το vibrator αλλά και πάλι τζίφος...

 

ΣΚΑΤΑ ΜΕ ΜΠΑΜΙΕΣ :!: :X :!:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ τη φράση την ξέρω ως σκ@τ@ μ'αυγά, αλλά anyway :p

 

Τότε είναι λογικά πρόβλημα hardware! Είσαι σίγουρος ότι δε σου παρουσίασε εξαρχής πρόβλημα η δόνηση; Π.χ. περίεργα τριξιματα όταν χτυπούσε, διακοπές κλπ. Μου κάνει εντύπωση χωρίς κακομεταχείριση να χάλασε.

 

Υ.Γ.: Λογικά, έχει κουνηθεί το μοτεράκι και δεν πατάει καλά στις επαφές του.

Link to comment
Share on other sites

Όχι στην αρχή ήταν μια χαρά και από κάποια στιγμή και μετά αντιλαμβάνομαι ότι με άφησε μονάχο μου σε αυτή την ζωή να περιπλανιέμαι... Και το κακό είναι χωρίς να το ακουμπήσω καλά καλά...

 

Τραγική ειρωνία ότι και το προηγούμενο κινητό μου στην 1η του πτώση είχε χαλάσει στο βίσμα του φορτιστή και δεν φόρτιζε οπότε έφυγε με την μία για service. Αυτό ούτε καν στην πρώτη;

Link to comment
Share on other sites

για να δούμε αν θα έχουμε περισσότερη μπαταρία τώρα.

 

 

Φιλε μου το αλλαξα και εγω.Αντε να δουμε..Περιμενω να δω αν δω συμπεριφορα..

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάλι με την δόνηση έχω ένα θεματάκι όταν την ρυθμίζω στο 7 δλδ στο δυνατότερο και κρατήσω την συσκευή από το κάτω πλαστικό μέρος της τρίζει κάτι...αν πάλι το έχω στο 6 όλα είναι οκ..Εκτός από αυτό η οθόνη του wave έχει τα 2/3 ενός pixel καμμένα...λέτε να μου δημιουργήσει μελλοντικά προβλήματα αυτό;

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εχθές την αναβάθμιση της συσκευής και δεν μπορούσα να εγκαταστήσω την αναβάθμιση του App store,τελικά απ ενεργοποίησα το firewall του router και κατευθείαν μου έκανε την αναβάθμιση.:)
Link to comment
Share on other sites

κανεις που γνωρίζει??

 

Πας ρυθμίσεις-εφαρμογές-κλήση-φωνητική κλήση 1 και εκεί βρίσκεις εκτροπή, φραγή, αναμονη και αυτόματη επανάκληση

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δίνει την επιλογή επαναφοράς..

 

Κατέβασα και έβαλα το vibrator αλλά και πάλι τζίφος...

 

ΣΚΑΤΑ ΜΕ ΜΠΑΜΙΕΣ

 

Εάν θέλεις μπορείς χειροκίνητα να περάσεις ξανά το firmware. Οδηγίες για το πως θα το κάνεις αυτό μπορείς να βρεις εδώ(προσοχή PDF). Προσοχή, θα σβηστούν όλα εάν το κάνεις αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα σου έβγαλε; :confused:

 

η δόνηση έκανε την συσκευή να τρίζει σαν τζιτζίκι... (και όχι δεν ήταν το καπάκι του usb)....

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χρησιμοποιώ ένα desktop pc με Windows 7 Ultimate 64bit κι ένα Netbook με Windows XP Pro SP3. Όταν συνδέω το Wave στο netbook, μου το εμφανίζει ως "portable device" στον windows explorer και μπορώ να έχω πρόσβαση στα περιεχόμενα της μνήμης του τηλεφώνου και της κάρτας μνήμης ακόμη κι όταν μπω στο μενού του τηλεφώνου (κλείσιμο του εικονιδίου USB στην οθόνη του Wave). Όμως δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα στο pc γιατί μόλις πατήσω το κάτω δεξιά πλήκτρο και μπω στην οθόνη αναμονής, χάνεται η συσκευή από τον windows explorer (και από το Kies φυσικά). Είναι θέμα έκδοσης Windows? Πως μπορώ να κάνω το desktop να "βλέπει" το Wave στον windows explorer? Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις-εφαρμογές-κλήση-φωνητική κλήση 1 και εκεί βρίσκεις εκτροπή, φραγή, αναμονη και αυτόματη επανάκληση
Χίλια ευχαριστώ stama:) Δεν φανταζεσαι πόσες φορές μπίκα στις ρυθμίσεις αλλά πότε δεν σκέφτηκα πως θα είναι στις εφαρμογές. :O

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε εδώ. Το έχει δοκιμάσει κανείς? :worry:

 

πιο κατω σε αυτο το αρθρο καποιος αναφερει οτι αν το γυρισεις σε αυτη την ρυθμιση τοτε χανεις σε ταχυτητα internet κ hd βιντεο!!οποιος το δοκιμασει να μας ενημερωσει.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εχθές την αναβάθμιση της συσκευής και δεν μπορούσα να εγκαταστήσω την αναβάθμιση του App store,τελικά απ ενεργοποίησα το firewall του router και κατευθείαν μου έκανε την αναβάθμιση.:)

φιλε τάσο εκανεσ μεσω κιες αναβάθμιση του σαμσουνγκ απσ? μπορεισ να μου πεισ ακριβως πως?γιατι μεσω του κινητου μου βγαζει σφαλμα εγκαταστασης και προσπαθηστε αργοτερα...

Link to comment
Share on other sites

πιο κατω σε αυτο το αρθρο καποιος αναφερει οτι αν το γυρισεις σε αυτη την ρυθμιση τοτε χανεις σε ταχυτητα internet κ hd βιντεο!!οποιος το δοκιμασει να μας ενημερωσει.

 

Δεν εχει να κανει αυτη η ρυθμιση με το HD video εχει να κανει με την ποιοτητα σηματος (οχι με την ενταση) απο και προς τις κεραιες κινητης. Πραγματι το Ιντερνετ μεσω 3G μπορει να επηρεαστει (να γινει λιγο πιο αργο) αλλα οχι το wifi. Παιδια παντα να ξερετε οτι αν ειστε σε περιοχη που το σημα δεν ειναι δυνατο η υπαρχουν συνεχεις εναλλαγες απο σημα 3G σε κανονικο τοτε η μπαταρια θα ξεφορτιζει πολυ πιο γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει να κανει αυτη η ρυθμιση με το HD video εχει να κανει με την ποιοτητα σηματος (οχι με την ενταση) απο και προς τις κεραιες κινητης. Πραγματι το Ιντερνετ μεσω 3G μπορει να επηρεαστει (να γινει λιγο πιο αργο) αλλα οχι το wifi. Παιδια παντα να ξερετε οτι αν ειστε σε περιοχη που το σημα δεν ειναι δυνατο η υπαρχουν συνεχεις εναλλαγες απο σημα 3G σε κανονικο τοτε η μπαταρια θα ξεφορτιζει πολυ πιο γρηγορα.

 

α δν το ηξερα αυτο για τις εναλλαγες!!γι αυτο κ βλεπω την μπαταρια μ να ξεφορτιζεται για πλακα!!

παντως ποσο πιο αργα να παει το 3G απο οτι τωρα??πιανει κ οποτε θελει αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα!!

αρα να το γυρισουμε σε αυτην την ρυθμιση?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάλι με την δόνηση έχω ένα θεματάκι όταν την ρυθμίζω στο 7 δλδ στο δυνατότερο και κρατήσω την συσκευή από το κάτω πλαστικό μέρος της τρίζει κάτι...αν πάλι το έχω στο 6 όλα είναι οκ..Εκτός από αυτό η οθόνη του wave έχει τα 2/3 ενός pixel καμμένα...λέτε να μου δημιουργήσει μελλοντικά προβλήματα αυτό;

 

Αν εχεις εγγυηση να το πας πισω να σου αλλαξουν την οθονη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγγνωμη που το ξαναγραφω αλλα καταλαβατε ο tasosblue τι εννοει; εκανε αναβαθμιση το σαμσουνγκ απσ του κινητου μεσω κιες? γιατί εγώ μεσα απο το κινητο μου αποτυγχανει, και αν περασω εφαρμογεσ απο το κιες, τοτε κολλαει το κινητο καθε φορα που το ανοιγω
Link to comment
Share on other sites

α δν το ηξερα αυτο για τις εναλλαγες!!γι αυτο κ βλεπω την μπαταρια μ να ξεφορτιζεται για πλακα!!

παντως ποσο πιο αργα να παει το 3G απο οτι τωρα??πιανει κ οποτε θελει αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα!!

αρα να το γυρισουμε σε αυτην την ρυθμιση?

 

Καταρχην Ρυθμισε το τηλεφωνο να πιανει σημα μονο απλο (GSM) Και οχι 3G (UMTS) και θα δεις τεραστια διαφορα στη μπαταρια. Το Ιντερνετ ουτως η αλλως σε απλο δικτυο (GSM) ειναι αργο.

Link to comment
Share on other sites

φιλε τάσο εκανεσ μεσω κιες αναβάθμιση του σαμσουνγκ απσ? μπορεισ να μου πεισ ακριβως πως?γιατι μεσω του κινητου μου βγαζει σφαλμα εγκαταστασης και προσπαθηστε αργοτερα...

Μέσω κιες έκανα την αναβάθμιση της συσκευής.Μέσω wi fi προσπαθούσα να κάνω την αναβάθμιση του samsung Apps και μου έβγαζε αυτό που βγάζει σε όλους "σφάλμα εγκατάστασης ...".

Από τον Η/Υ πήγα στις ρυθμίσεις του ρουτερ και απενεργοποιησα το firewall του ρουτερ.Μετά έκανα την αναβάθμιση μέσω wifi μου γέμισε κανονικά το εικονίδιο του samsung Apps,όπως όταν κάνει download κάποια εφαρμογή.Έκανα επανεκκίνηση το τηλ, πάτησα το samsung Apps και μου ζήτησε επιβεβαίωση(όπως όταν το τρέχεις πρώτη φορά).Τώρα δουλεύει κανονικά,απλός,όπως σε όλους,το μενού είναι στα αγγλικά.

Edited by TASOSBLUE
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην Ρυθμισε το τηλεφωνο να πιανει σημα μονο απλο (GSM) Και οχι 3G (UMTS) και θα δεις τεραστια διαφορα στη μπαταρια. Το Ιντερνετ ουτως η αλλως σε απλο δικτυο (GSM) ειναι αργο.

 

επειδη το χρησιμοποιω το 3G οταν ειμαι εξω το εχω βαλει στο αυτοματα την λειτουργια δικτυου..

αναγκαστικα λοιπον καταπονειται η μπαταρια!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

πιο κατω σε αυτο το αρθρο καποιος αναφερει οτι αν το γυρισεις σε αυτη την ρυθμιση τοτε χανεις σε ταχυτητα internet κ hd βιντεο!!οποιος το δοκιμασει να μας ενημερωσει.

 

το είχα δει και αυτό.το δοκιμάζω να δω πως πάει η μπαταρία και βλέπουμε

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μέσω κιες έκανα την αναβάθμιση της συσκευής.Μέσω wi fi προσπαθούσα να κάνω την αναβάθμιση του Απστορε και μου έβγαζε αυτό που βγάζει σε όλους "σφάλμα εγκατάστασης ...".

Από τον Η/Υ πήγα στις ρυθμίσεις του ρουτερ και απενεργοποιησα το firewall του ρουτερ.Μετά έκανα την αναβάθμιση μέσω wifi μου γέμισε κανονικά το εικονίδιο του απστορε,όπως όταν κάνει download κάποια εφαρμογή.Έκανα επανεκκίνηση το τηλ, πάτησα το απστορε και μου ζήτησε επιβεβαίωση(όπως όταν το τρέχεις πρώτη φορά).Τώρα δουλεύει κανονικά,απλός,όπως σε όλους,το μενού είναι στα αγγλικά.

Μαλιστα.. ευχαριστώ θα το ψάξω στο ρουτερ μου γιατι ειναι thomson κ δεν το ξερω καλα..

Link to comment
Share on other sites

επειδη το χρησιμοποιω το 3G οταν ειμαι εξω το εχω βαλει στο αυτοματα την λειτουργια δικτυου..

αναγκαστικα λοιπον καταπονειται η μπαταρια!!

 

Καταλαβαινω οτι ειναι σπαστικο καθε φορα που πας εξω να το γυριζεις σε 3G χειροκινητα αλλα αξιζει τον κοπο οσον αφορα τη ζωη της μπαταριας αλωστε τα ιδια τραβαω...

Link to comment
Share on other sites

φίλε τασο το ξανακοιταξα και το firewall ειναι disabled....ασε που το δοκιμασα και σε αλλα ρουτερ(των οποιων βεβαια τα firewalls δεν ξερω αν ηταν απενεργοποιημενα) και απέτυχε.αν θελησω να το κανω μεσω 3g ιντερνετ λες να δουλέψει;;;
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω οτι ειναι σπαστικο καθε φορα που πας εξω να το γυριζεις σε 3G χειροκινητα αλλα αξιζει τον κοπο οσον αφορα τη ζωη της μπαταριας αλωστε τα ιδια τραβαω...

 

θα το γυρισω σε GSM κ βλεπουμε!!ευχαριστω!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...