Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το κινητο ειχε καποια προειδοποίηση οταν εχεις κληση και δεν το ακους και το ledaki της καμερας να γινετε φακος νομιζω οτι θα ηταν οτι ποιο τελειο:happy:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν το κινητο ειχε καποια προειδοποίηση οταν εχεις κληση και δεν το ακους και το ledaki της καμερας να γινετε φακος νομιζω οτι θα ηταν οτι ποιο τελειο:happy:

 

προειδοποιηση??τι εννοεις?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους δεν δουλεύει η αναβάθμιση (το ΚΙΕΣ λέει ότι δεν υπάρχει αναβάθμιση), και δεν έκαναν το κόλπο με την registry , τώρα τους δούλεψε με την καινούρια που βγήκε;

 

(πολλές αναβαθμίσεις σε σύντομο χρονικό διάστημα... καλό; κακό;)

 

Μετά την αναβάθμιση τι σου "χαλάει" στο κινητό, όσον αφορά εγκαταστάσεις ρυθμίσεις επαφές κτλ. ;;;

 

Ποτε δεν ειχε προβλημα η αναβαθμιση, απλα εβγαζε το μηνυμα "η συσκευη δεν μπορει να αναβαθμιστει" και πολλοι θεωρησαν οτι εχει προβλημα.

Δουλευει κανονικα, μολις αρχισα :)

 

προειδοποιηση??τι εννοεις?

 

Μαλλον εννοει αν εχεις αναπαντητη ή μηνυμα να χτυπαει πχ καθε 10 λεπτα για υπενθυμιση. Ακομα καλυτερα θα ηταν οπως αυτο που ειχε το E71 να αναβοσβηνει μια λυχνια.

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

προειδοποιηση??τι εννοεις?

 

Να ερχεται καποιος απο την Samsung (κατα προτιμηση γυναικα πανω απο 1,75 ξανθια με ωραιες καμπυλες) να σου λεει οτι σε λιγο θα εχεις κληση αλλα για να μην περιμενεις και σε τρωει η αγωνια... μπορουμε να κανουμε "αλλα κολπα" μαζι!!

 

Για να κανουμε και λιγο πλακα....

Link to comment
Share on other sites

Πάλι πρώτος σας ενημερώνω! Βγήκε καινούργια αναβάθμιση μέσω του Kies!

 

Εκανε κανεις την αναβαθμιση προσφερει κατι καινουργιο?

Link to comment
Share on other sites

Εκανε κανεις την αναβαθμιση προσφερει κατι καινουργιο?

 

εκανα αναβαθμιση κ εγω παιδια κ μπαινω στο app store κανει ληψη ενημερωσης αλλα μετα μ βγαζει αποτυχια!!δν βγαζω νοημα!

κατα τα αλλα δν βλεπω καμμια αλλαγη μεγαλη αλλα μαλον εγινε πιο γρηγορο το GPS!!

 

Οτι νεοτερο δω θα ενημερωσω!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

μαλλον απο δω κ περα δν μπορουμε να κατεβασουμε τπτ απο το app store μεχρι να διορθωθει το προβλημα!!μ εσπασε τα νευρα!

 

κατι αλλο να ρωτησω αν ξερει κανεις υπαρχει καμμια ειδοποιηση για το facebook ωστε να μας δειχνει αν εχουμε κατι νεοτερο χωρις βεβαια να μπαινουμε μεσα στην εφαρμογη??

τι ζηταω τωρα ε???

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στις επιλογες του GPS εχει τις επιλογες:

Συνθετο gps

Ενεργοποιηση της θεσης δικτυου

Ενεργοποιηση βοηθητικου αισθητηρα

 

Ποια απο αυτα αν τα εχεις ενεργοποιημενα σε χρεωνει?

Το συνθετο gps ειναι το λεγομενο A-GPS; Ο βοηθητικος αισθητηρας τι ειναι;

 

Και μια αλλη ερωτηση, αφου φτιαξω την διαδρομη και πατησω εναρξη μου γραφει επιλογη πρωτης στασης και μου εχει 2 επιλογες, την αρχη και το τελος. Εκει τι παταω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στις επιλογες του GPS εχει τις επιλογες:

Συνθετο gps

Ενεργοποιηση της θεσης δικτυου

Ενεργοποιηση βοηθητικου αισθητηρα

 

Ποια απο αυτα αν τα εχεις ενεργοποιημενα σε χρεωνει?

Το συνθετο gps ειναι το λεγομενο A-GPS; Ο βοηθητικος αισθητηρας τι ειναι;

 

 

 

Και μια αλλη ερωτηση, αφου φτιαξω την διαδρομη και πατησω εναρξη μου γραφει επιλογη πρωτης στασης και μου εχει 2 επιλογες, την αρχη και το τελος. Εκει τι παταω;

 

βασικα να εχεις απενεργοποιημενο το GPS κ οταν θα κανεις εναρξη της πλοηγησης τοτε θα σου ζηταει να γινει εναρξη του GPS πατας οκ κ λειτουργει κανονικα!στο λεω γτ αν ειναι ηδη ανοιχτο δν δουλευει τουλαχιστον σε μενα!

 

πατας το σημειο απο που θελεις να ξεκινησεις σταση πρωτη ειναι η αφετηρια κ σταση δευτερη ο τερματισμος.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

βασικα να εχεις απενεργοποιημενο το GPS κ οταν θα κανεις εναρξη της πλοηγησης τοτε θα σου ζηταει να γινει εναρξη του GPS πατας οκ κ λειτουργει κανονικα!στο λεω γτ αν ειναι ηδη ανοιχτο δν δουλευει τουλαχιστον σε μενα!

 

πατας το σημειο απο που θελεις να ξεκινησεις σταση πρωτη ειναι η αφετηρια κ σταση δευτερη ο τερματισμος.

 

Ευχαριστω!

Το δοκιμασα αυτο που λες αλλα με τον τροπο αυτο απο οτι ειδα μου ανοιγει ολες τις επιλογες gps μαζι και αυτες που χρεωνουν. Αν πας στις ρυθμισεις θεσης θα το δεις.

Εισαι σιγουρος οτι ετσι δεν χρεωνει;

 

Και σε μενα βγαζει σφαλμα το app store, απο το pc δουλευει ομως. Υπομονη θα φτιαχτει, μηπως κανουν κανα update να εχουμε προσβαση στις paid apps;

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

και εγω αναβαθμισα χωρις προβλημα XXJF7 η παλια XXJF8 η νεα, διαφορες ακομα δεν βλεπω, το app store δεν δουλευει και σε εμενα γραφει υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση πατας επιβεβεωση και-------ληψη----------------σφαλμα η εγκατασταση απετυχε :( τωρα δεν δουλευει καθολου ουτε απο το widget Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

Με ποια εκδοση kies κανετε την αναβάθμιση?

 

εκδοση 1.5.1.10074_2

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!

Το δοκιμασα αυτο που λες αλλα με τον τροπο αυτο απο οτι ειδα μου ανοιγει ολες τις επιλογες gps μαζι και αυτες που χρεωνουν. Αν πας στις ρυθμισεις θεσης θα το δεις.

Εισαι σιγουρος οτι ετσι δεν χρεωνει;

 

Και σε μενα βγαζει σφαλμα το app store, απο το pc δουλευει ομως. Υπομονη θα φτιαχτει, μηπως κανουν κανα update να εχουμε προσβαση στις paid apps;

 

ναι οντως χρεωνει.εχεις δικιο χιλια συγνωμη ξεχασα να το αναφερω!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

και αναβαθμίσατε χωρίς τις πατέντες στην registry ;

αν και λέω (με αυτά που ακούω ) να περιμένω να διορθωθεί το θέμα με το app store.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Αντε με "ψησατε" και το τσιμπισα το εργαλειο!! 330 ερωπουλα μαζι με τα μεταφορικα απο το Εbay απο Γερμανια! Καλοριζικο μου ( θα του πεταξω ψιλα μολις ερθει !)
Link to comment
Share on other sites

Με ελληνικό μενού απο που το έχετε πάρει παιδιά? ρώτησα στο tech n' easy και μου είπαν ότι αυτό το κινητό μάλλον βγαίνει με αγγλικό μενού, θα ρωτήσουν να μάθουν και αυτοί:confused: . Καλά αν δεν ξέρουν οι ίδιοι τι πουλάνε θα ξέρω εγώ? Πείτε από που να το αγοράσω με ελληνικό μενού
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τη Vodafone το πήρα και μια χαρά ελληνικό menu έχει.:)

 

Λοιπόν παιδιά δώστε προσοχή :

 

Για όσους είχατε πρόβλημα έως και πριν λίγες μέρες με την αναβάθμιση ( σας έβγαινε μήνυμα από το KIES ότι δεν υποστήριζεται αναβάθμιση της έκδοσης που έχετε , της JEE για παράδειγμα ) να ξέρετε ότι από εχτές ( μπορεί και νωρίτερα ) μπορείτε να κάνετε αναβάθμιση. Προφανώς οι αναβαθμίσεις που είχαν κυκλοφορήσει δεν ήταν επίσημες και για αυτό δεν μας άφηνε το kies.

 

Aπό χτες λοιπόν πέρασα επιτυχώς την έκδοση JF8 και πλέον δεν χρειάζομαι τον Napi Player για να δω ελληνικούς υπότιτλους.Το κουφό βέβαια είναι ότι αν θυμάμαι καλά είχα διαβάσει ότι οι υπότιτλοι πρέπει να είναι αποθηκευμένοι με κωδικοποίηση UTF-8.Σε μένα συμβαίνει το αντίθετο.Αν είναι ANSI ( σχεδόν όλοι οι ελληνικοί είναι ΑNSI ) παίζουν κανονικότατα χωρίς να χρειάζεται να κάνω τίποτα.Αντίθετα αν είναι UTF-8 φαίνονται κινέζικοι και πρέπει να τους αποθηκεύω στο notepad ως ANSI.

 

Πάντως ρε παιδιά σπουδαίο πράγμα που υποστηρίζει πλήρως τα avi και τα mkv.Tα σέρνω από το PC μου στο κινητό και αυτό ήταν. :) Τέλειο κινητό και σε αυτόν τον τομέα !

 

Μια ερώτηση θέλω να κάνω τώρα άσχετη :

 

Επειδή στο internet θέλω να μπαίνω μόνο με Wi-Fi γίνεται να θέσω από τις ρυθμίσεις να μην μπαίνει αυτόματα με 3G αν δεν βρίσκει το Wi-fi ? Έχω ψάξει τις ρυθμίσεις και δεν βρίσκω τέτοια επιλογή.Αν δεν γίνεται,υπάρχει τρόπος τουλάχιστον να πειράξω τις ρυθμίσεις για να μην μπορεί να μπει με τίποτα με 3G ?

 

Να σημειώσω ότι στις ρυθμίσεις,στην επιλογή "Δίκτυο" έχω θέσει GSM 900/1800 αλλά αυτό δεν κάνει τίποτα.Αν πατήσω να μπω στο internet με Wi-fi και δεν βρει Wi-fi τότε μου ανοίγει αυτόματα το 3G.Γίνεται να του απαγορεύσω εντελώς να μου ανοίγει το 3G?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στο internet θέλω να μπαίνω μόνο με Wi-Fi γίνεται να θέσω από τις ρυθμίσεις να μην μπαίνει αυτόματα με 3G αν δεν βρίσκει το Wi-fi ? Έχω ψάξει τις ρυθμίσεις και δεν βρίσκω τέτοια επιλογή.Αν δεν γίνεται,υπάρχει τρόπος τουλάχιστον να πειράξω τις ρυθμίσεις για να μην μπορεί να μπει με τίποτα με 3G ?

 

Να σημειώσω ότι στις ρυθμίσεις,στην επιλογή "Δίκτυο" έχω θέσει GSM 900/1800 αλλά αυτό δεν κάνει τίποτα.Αν πατήσω να μπω στο internet με Wi-fi και δεν βρει Wi-fi τότε μου ανοίγει αυτόματα το 3G.Γίνεται να του απαγορεύσω εντελώς να μου ανοίγει το 3G?

 

Λογικά δεν θα μπαίνει σε 3g,σε edge ή gprs θα μπαίνει...τέλοςπάντων...για να σταματήσει να μπαίνει internet από το δίκτυο κινητής πήγαινε στις ρυθμίσεις>δυνατότητες σύνδεσης και ξετικάρισε το εικονίδιο χρήση δεδομένων πακέτου...Οπότε μετά δεν θα μπαίνει καμία εφαρμογή internet από το internet του δικτύου σου..

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου.Το έκανα και πλέον με ρωτάει. :)

 

Μένει να λύσω πως να μην μειώνεται κάθε φορά αυτόματα η φωτεινότητα της οθόνης όταν πρωτομπαίνω στο internet.Μην μου απαντήσεις!Θα το βρω μόνος μου :p

Link to comment
Share on other sites

Guest gtr4460

γεια σας παιδια το περα το samsung το wave και τωρα τη κανω νιοθο να εχω πελαγωσει αφου να φανταστειται δεν ρωτισα ποσες ωρες θελει η αρχικη φορτιση ξεχασα απο την χαρα μου που το πειρα να ρωτισω υποψειν η μπανταρια μεχρι την μεση ειναι γεματη περιμενω να αδειασει και μετα το φπρτοζο και αν ναι ποσες ορες

 

και θελω να κανο και μια δεφτερη ερωτηση θελω να παρω μια καρτα μνημης και ειδα μια φτηνη στα δεκαοχοτ ευρω οχτω γκιγκα αλα σκετη χωρις καποιο usb reder πρεπει να παρω και καποιο usb reder η αμα συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη μεσου του καλοδιου usb μπορω να περναω κατευθειαν δεδομενα στο τηλεφωνω η μεσου καποιου προγραματος ευχαριστο εκ τον προτερον

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω λίγο γιατί έχω μπερδευτεί.

Έχω διαβάσει όλα όσα γράφετε εδω αλλά δεν έχω καταλήξει ακόμη.

Έχω την JEE και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα...

Να επιχειρήσω αναβάθμιση?Θα πρέπει να αφαιρέσω sim και sd για να

την κάνω?Είμαι λίγο επιφυλακτικός γιατί έχω ακούσει

διάφορα..Κάπου αλλού διάβασα ότι κάποιος έκαψε στην κυριολεξία

ένα wave πάνω στη διαδικασία αναβάθμισης...

Το KIES που έχω νομίζω λέει 32 έκδοση αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα..

Θα του βάλω την τελευταία έκδοση...

Να σημειώσω επίσης οτι έχω win 7 64 bit.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...