Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό είναι να ψάχνεις αρκεί να ξέρεις που να κοιτάξεις. Αν πχ κάποιος έβλεπε το παραπάνω σου ποστ, που με ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ τόνιζες την ανυπαρξία Gorilla Glass οθόνης στο S8500, θα υιοθετούσε αυτή την λανθασμένη άποψη.

 

Έχεις δίκιο για να το γράφουν στο site της εταιρείας έτσι θα είναι.:ninja:

 

Ο ήλιος είναι άστρο, μέχρι να βγει κάποιος με νέα δεδομένα και να το αμφισβητήσει, όπως έγινε και με την γη που είναι στρογγυλή και όχι επίπεδη... :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω παίδες, όσοι έχουν την KF3 πρέπει να γυρίσουν στην JL2 για να πάρουν την αναβάθμιση μέσω Kies οκ?

Μέσω ΟΤΑ μπορούμε να πάρουμε την αναβάθμιση ή πάλι πρέπει να γυρίσουμε στην JL2?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παίδες, όσοι έχουν την KF3 πρέπει να γυρίσουν στην JL2 για να πάρουν την αναβάθμιση μέσω Kies οκ?

Μέσω ΟΤΑ μπορούμε να πάρουμε την αναβάθμιση ή πάλι πρέπει να γυρίσουμε στην JL2?

 

Πρεπει να γυρισουμε στην JL2, καλα που μου το θυμησες!

Link to comment
Share on other sites

.................................!

φιλε μου ολα καλα με το KIES σε ευχαριστω για τη βοηθεια...ολα πηγαν καλα αν και υπηρχε ενα θεμα με το .net framework (εβαλα το 4)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Η Apple καλά ανακοίνωσε ότι το IOS 5 θα διατεθεί στις 12 Οκτώβρη... Η Samsung γιατί μας βασανίζει έτσι......
Link to comment
Share on other sites

sorry κιόλας αλλα η samsung ποτε δεν είπε καλοκαίρι και αυτά!! είπε Q4 και μόλις ανακοίνωσε το wave 3 τότε μάθαμε ότι λογικά βγαίνει από σεμπτέβρη k μετά πιο συγκεκριμένα msa στον οκτώμβριο και από το tweeter για 15 οκτωμβρίου και αν παρατηρήσετε εκείνη την εβδομάδα θα γίνει χαμός !!! ΙΟΣ5 android fix update και αλλα! και mango update θα έχει γίνει!!! το "appstore" ήδη κάνει δουλειά gt σε κάποιες χώρες έχει αναβαθμιστεί με rent and play και το try! ένας φίλος εδώ είχε ανεβάσει το σχεδιάγραμμα άρα καλο θα ήταν να μην λέμε πράγματα που δεν στέκουν!! επειδή υπήρχαν beta rom δεν σημαίνει ότι θα ήταν το καλοκαίρι έτοιμο! ότι λέγαν ήταν φήμες! από τις φήμες την πάθανε k εχθές και οι φίλοι του iphone!
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η offiial rom του Wave 3 σε γνωστό site.... Μακάρι να έμπαινε και στο δικό μας το Wave.... :O
Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν δεχομαι mms με παραπεμπει στο site της Cosmote για να τα δω? Δεν πρεπει να μου τα εμφανιζει στα μυνηματα?

 

Προφανώς δεν έχεις τις ρυθμίσεις για mms... Στείλε μήνυμα γράφοντας mms στο 1313 και θα σου τις στείλουν.

Link to comment
Share on other sites

παιδες θελω τη βοηθεια σας Plz

η εκδοση λογισμικου μου ειναι: S8500XXJH3/S8500OXCJH1 κ δε μπορω να κανω αναβαθμιση για καποιο λογο.τι πρεπει να κανω? το κινητο το ειχα παρει απο βονταφον κ ειχα κανει τη διαδικασια για να σβησω οτιδηποτε VF ειχε η συσκευη.

φανταζομαι οτι θα εχουν κανει κ αλλοι αυτη την ερωτηση αλλα εψαξα κ δε μπορεσα να βγαλω ακρη..εξαλλου δεν ειμαι μαθημενος στα φορουμ, εχω να μπω απο τοτε που εσβησα τα VF!!

να με συμπαθατε λοιπον κ ευχαριστω για τη βοηθεια! :)

Link to comment
Share on other sites

παιδες θελω τη βοηθεια σας Plz

η εκδοση λογισμικου μου ειναι: S8500XXJH3/S8500OXCJH1 κ δε μπορω να κανω αναβαθμιση για καποιο λογο.τι πρεπει να κανω? το κινητο το ειχα παρει απο βονταφον κ ειχα κανει τη διαδικασια για να σβησω οτιδηποτε VF ειχε η συσκευη.

φανταζομαι οτι θα εχουν κανει κ αλλοι αυτη την ερωτηση αλλα εψαξα κ δε μπορεσα να βγαλω ακρη..εξαλλου δεν ειμαι μαθημενος στα φορουμ, εχω να μπω απο τοτε που εσβησα τα VF!!

να με συμπαθατε λοιπον κ ευχαριστω για τη βοηθεια! :)

 

Η εκδοση που εχεις ειναι η τελευταια, δεν υπαρχει αλλη να κανεις αναβαθμιση, οταν με το καλο βγει η bada 2.01 τοτε θα μπορεις μεσω KIES.

Link to comment
Share on other sites

α δηλαδη πλεον στο samsungapps κυκλοφορουν εφαρμογες που ειναι μονο για wave II? γιατι οταν παω να κατεβασω καμια τετοια μου λεει να κανω αναβαθμιση, αλλα δε μπορω!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η τελευταία αυτή. JL2 είναι η τελευταία
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

ωραια uncommandable

κ τι πρεπει να κανω για να την αποκτησω?

 

Εξήγησε τι εννοείς με το "δε μπορώ να κάνω αναβάθμιση". Το συνδέεις στο Kies και σου λέει "this is the latest version" ή "this version cannot be updated"?

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ειμαι σχετικα καινουργιος στο bada. Θα θελα να ρωτησω αν ξερει κανεις πως μπορω να εγκαταστησω μια εφαρμογη την οποια δεν κατεβασα απο το samsung apps η μεσω kies αλλα απο το ιντερνετ. Πιο συγκεκριμενα θελω να εγκαταστησω το συγκεκριμενο

--> http://www.badadownload.com/2011/10/android-shortcuts-widgets-new.html#more

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ειμαι σχετικα καινουργιος στο bada. Θα θελα να ρωτησω αν ξερει κανεις πως μπορω να εγκαταστησω μια εφαρμογη την οποια δεν κατεβασα απο το samsung apps η μεσω kies αλλα απο το ιντερνετ. Πιο συγκεκριμενα θελω να εγκαταστησω το συγκεκριμενο

--> http://www.badadownload.com/2011/10/android-shortcuts-widgets-new.html#more

 

Αυτά δεν είναι εφαρμογές αλλά απλά widgets-shortcuts για εκδόσεις πριν την 2.0

Απλά αποσυμπιέζεις το rar και περνάς τα αρχεία .wgt στο κινητό. Ύστερα στο κινητό τα τρέχεις και τα εγκαθιστάς.

Link to comment
Share on other sites

και ναι, μετα απο 1 χρονο ευτυχους κατοχης του samsung wave1 , διαθεσιμη επισημη αναβαθμιση στο bada 2.0, (από το sammobile, http://hotfile.com/dl/132108926/a58ef7d/S8500MBUKI1_-_S8500MVFGKI1.rar.html ).

 

ειναι για την Vodafone Ολλανδίας, αλλά εγω ηδη την εγκατεστησα με multiloader, και εχει Ελληνικα και σε γλωσσα τηλεφωνου και πληκτρολογιου. !! Οπως αναφερεται στην σελιδα sammobile, μπορει να εγκατασταθει σε οποιοδηποτε samsung wave απλα περναμε χειροκινητα ρυθμισεις δικτυου, internet κτλ. φαινεται ολα να κυλανε ρολόι , καμια σχεση με τις παλαιοτερες εκδοσεις του Αυγούστου :)

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ!!! ΤΕΛΕΙΑ!!! μπορεις να φτιαξεις ενα οδηγο ή περναει με την ιδια διαδικασια οπως οι αλλες?

ρυθμισεις δικτυου-internet μπορεις να δωσεις?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ!!! ΤΕΛΕΙΑ!!! μπορεις να φτιαξεις ενα οδηγο ή περναει με την ιδια διαδικασια οπως οι αλλες?

ρυθμισεις δικτυου-internet μπορεις να δωσεις?

 

περναει πολυ ευκολα, ακριβως με την ιδια διαδικασια που λεει στον οδηγο που υπαρχει για το multilοader. εγω χρησιμοποιησα το multiloader 5.65, την πρωτη φορα διακοπηκε η διαδικασια (μπλε οθονη) , την δευτερη φορα ολα πηγαν καλα. ρυθμισεις δικτυου-internet ακομα δεν εχω φτιαξει (εχω cosmote whatsup εγω), ενω mms πρεπει να ειναι ήδη ετοιμες οι ρυθμισεις (με sms στο 1313 την λεξη mms δεν ελαβα καποιες καινουριες ρυθμισεις εγκαταστασης όπως συνηθως).

 

ΥΓ.ενας πολυ απλός οδηγός εγκαταστασης :

 

-Κατεβαζουμε το multiloader 5.65 (απο google ευκολα βρισκεται γραφωντας multiloader 5.65 free download).

-Κατεβαζουμε την εκδοση λογισμικου από το παραπάνω link και αποσυμπιεζουμε το rar.

-Mε κλειστό το κινητο (εγω δεν αφαιρεσα καρτα μνημης ή sim, ισως για περισσότερη σιγουρια ειναι καλο να αφαιρουνται), παταμε ταυτοχρονα για μερικα δευτερολεπτα το πληκτρο που χαμηλωνει την ενταση, το πληκτρο κλειδωματος του τηλεφωνου και το πληκτρο απενεργοποίησης του τηλεφώνου. Θα αναψει η ενδειξη download mode στην οθονη του κνητου.

-Συνδεουμε το κινητο με τον υπολογιστη με το καλωδιο micro usb.

-Ανοιγουμε το multiloader, τικάρουμε το Boot Change και το Full Download.

--Στο Boot επιλεγουμε το Bootfiles από τον φακελο της εκδοσης λογισμικου που κατεβασαμε.

--Συνεχιζουμε, επιλεγοντας τα Amss, Αpps, Rsrc1, Rsrc2, Factory FS, CSC, SHP APP, από τον ίδιο φακελο. Στο Rsrc2 εχει 4 αρχεια, εγω επελεξα "τυχαια (αυτο προτεινεται και στο forum ) το πρώτο που λεει (Low).

--Επειτα, κανουμε κλικ στο Port Search , λογικα θα βρει σε καποια COM ετοιμο το συνδεδεμενο μας τηλεφωνο και μετα Download, και ξεκιναει η διαδικασια.

 

Στην αρχη της διαδικασίας, κανει μια επανεκκινηση το τηλεφωνο και συνεχιζεται η διαδικασια.

Εμενα την 1 φορα, μετα απο μερικα δευτερολεπτα από την επανεκκινηση, κόλλησε η διαδικασία, και εμεινε με αναμμενη μπλε οθόνη το τηλεφωνο.

Αποσυνδεσα το καλωδιο, το ξανασυνδεσα, εκανα τα ιδια ακριβως βηματα, και σε περιπου 15 λεπτά ολοκληρωθηκε η αναβαθμιση.

 

ΥΓ.Εμπεριεχει ρισκο η διαδικασία, ο καθενας αποφασίζει για το τηλεφωνο του. Εγω την εχω δοκιμασει περιπου 10 φορες απο τον Αυγουστο την μεθοδο αυτή, για μεταβαση σε bada 2.0 δοκιμαστικες εκδοσεις, επιστροφη σε bada 1.2 κτλ. ευτυχως δεν είχα μόνιμα προβληματα στο τηλεφωνο.

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

περναει πολυ ευκολα, ακριβως με την ιδια διαδικασια που λεει στον οδηγο που υπαρχει για το multilοader. εγω χρησιμοποιησα το multiloader 5.65, την πρωτη φορα διακοπηκε η διαδικασια (μπλε οθονη) , την δευτερη φορα ολα πηγαν καλα. ρυθμισεις δικτυου-internet ακομα δεν εχω φτιαξει (εχω cosmote whatsup εγω), ενω mms πρεπει να ειναι ήδη ετοιμες οι ρυθμισεις (με sms στο 1313 την λεξη mms δεν ελαβα καποιες καινουριες ρυθμισεις εγκαταστασης όπως συνηθως).

ωραια! εντυπωσεις απο το 2? ολα οκ? αξιζε η αναμονη?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ωραια! εντυπωσεις απο το 2? ολα οκ? αξιζε η αναμονη?

 

Πόσταρα παραπανω τον "οδηγο" που ακολουθω εγω.

Εντυπωσεις πολυ καλες εως τωρα.

Απλα πιο βελτιωμενο και σταθερο απο τις δοκιμαστικες εκδοσεις του Αυγουστου, ακόμα δεν εχω βρει ή δοκιμασει αν υποστηριζει live wallpapers. Απλα πιο εντυπωσιακο πολυχρωμο φόντο προεπιλεγμενο εχει. οι αναφορες στα μηνυματα νομιζω δεν ερχονται πλεον σα ξεχωριστο μηνυμα αλλα απλα σαν ειδοποιηση, και νομιζω η προβολη μηνυματων εχει την μορφη "συζητησης" , δεν βρηκα απο που το αλλαζεις σε "φακελους εισερχομενων, εξερχομενων κτλ" αλλα λογικα θα γινεται.

Ενα - ότι η οθονη κλειδωνει/ξεκλειδωνει μονο με το πλαινο κουμπι, αλλα ενταξει θεμα συνηθειας ειναι (ειχα συνηθισει την επιλογη να φωτιζεται η οθονη πατωντας οποιοδηποτε κουμπι).

Γενικα δεν εχω πολυψαξει τις αλλαγες/ βελτιωσεις... Θα το ανακαλυψω στην πορεια.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

και ναι, μετα απο 1 χρονο ευτυχους κατοχης του samsung wave1 , διαθεσιμη επισημη αναβαθμιση στο bada 2.0, (από το sammobile, http://hotfile.com/dl/132108926/a58ef7d/S8500MBUKI1_-_S8500MVFGKI1.rar.html ).

 

ειναι για την Vodafone Ολλανδίας, αλλά εγω ηδη την εγκατεστησα με multiloader, και εχει Ελληνικα και σε γλωσσα τηλεφωνου και πληκτρολογιου. !! Οπως αναφερεται στην σελιδα sammobile, μπορει να εγκατασταθει σε οποιοδηποτε samsung wave απλα περναμε χειροκινητα ρυθμισεις δικτυου, internet κτλ. φαινεται ολα να κυλανε ρολόι , καμια σχεση με τις παλαιοτερες εκδοσεις του Αυγούστου :)

 

Ωραιος!! Θα την τιμησω το Σ/Κ αφου εχει και ελληνικα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...