Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα

 

Το απογευματακι αγορασα το κινητο. Σε πρωτη φαση, μου φαινεται πολυ καλο και γρηγορο μονο που εχω ενα θεμα. Προσπαθω να κατεβασω apps απο το Samsung apps, κατεβαινουν τα apps μεχρι τη μεση και μετα μου λεει αναμονη ή παυση. Τι μπορει να φταιει?

Επισης οποιαδηποτε συμβουλη για το κινητο, ειναι καλοδεχουμενη :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα

 

Το απογευματακι αγορασα το κινητο. Σε πρωτη φαση, μου φαινεται πολυ καλο και γρηγορο μονο που εχω ενα θεμα. Προσπαθω να κατεβασω apps απο το Samsung apps, κατεβαινουν τα apps μεχρι τη μεση και μετα μου λεει αναμονη ή παυση. Τι μπορει να φταιει?

Επισης οποιαδηποτε συμβουλη για το κινητο, ειναι καλοδεχουμενη :)

 

Γνωστό "θεματάκι" στην τελευταία έκδοση. Περιμένουμε να διορθωθεί με αναβάθμιση στην 1.2 έκδοση μέχρι το τέλος του χρόνου.

 

Αν το συνδέσεις με το kies από εκεί λογικά θα μπορείς να τις εγκαταστήσεις κανονικά

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καταφερα κι εκανα την ζευξη, το προγραμμα μου λεει πως εχω την τελευταια αναβαθμιση αλλα το θεμα με τα apps παραμενει :( Edited by stakhs
Link to comment
Share on other sites

sos έκανα την αναβάθμιση από το ..κιες.. και δεν βλέπω τις γραμματοσειρές μου της βγάζει μαύρο χρώμα και δεν φαίνονται στο μενού πχ στην έκθεση.. τι να κάνω..? αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει.. ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Eδώ και 2 μέρες όταν ανοίγω το πλοηγό μου βγάζει το εξής μύνημα (όταν πατησω τη πυξίδα που έχει δίπλα το θαυμαστικό),

%5Bimg%5Dhttp%3A//i913.photobucket.com/albums/ac335/johnovelix/20101117113959.jpg[/img]

 

Ξέρει κάποιος τι είναι αυτό και πως διορθώνεται;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Με το route 66 τι γίνετε ?

Εγώ το αγόρασα και μου βγάζει ακόμα μήνυμα ότι θα λήξη σε λίγες ημέρες, ξέρει κανείς κάτι πάνω σε αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

sos έκανα την αναβάθμιση από το ..κιες.. και δεν βλέπω τις γραμματοσειρές μου της βγάζει μαύρο χρώμα και δεν φαίνονται στο μενού πχ στην έκθεση.. τι να κάνω..? αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει.. ευχαριστώ

ξαναπερνώ το δικό του θέμα defauld linsmore, εάν το είχες αλαξει, και κανε 2/3/4 επανεκκινήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χθες αγορασα καρτα μνημης(συγκεκριμενα αυτη: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553988), και οταν τραβαω βιντεο στη μεγιστη αναλυση και παω μετα να το σταματησω κολλαει!Τι φταιει??Μηπως ειναι αργη η καρτα?

 

Και κατι αλλο,εχετε παρατηρησει οταν τραβατε βιντεο με το led οτι σβηνει μετα?

Link to comment
Share on other sites

Καταφερα κι εκανα την ζευξη, το προγραμμα μου λεει πως εχω την τελευταια αναβαθμιση αλλα το θεμα με τα apps παραμενει :(

 

Θελεις να πεις πως ούτε από το Kies μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές;

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Eδώ και 2 μέρες όταν ανοίγω το πλοηγό μου βγάζει το εξής μύνημα (όταν πατησω τη πυξίδα που έχει δίπλα το θαυμαστικό)

 

Ξέρει κάποιος τι είναι αυτό και πως διορθώνεται;;

Κάνε οκταράκια το κινητό σου όπως δείχνει το κίτρινο βέλος για απομαγνητιστεί το τσιπάκι της πυξίδας, μάλλον το έχεις πλησιάσει σε μαγνήτη. Και σε μένα το κάνει αυτό, δεν είναι τίποτα.

Edited by Tyxerakias
Aφαίρεση παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Eδώ και 2 μέρες όταν ανοίγω το πλοηγό μου βγάζει το εξής μύνημα (όταν πατησω τη πυξίδα που έχει δίπλα το θαυμαστικό),

 

Ξέρει κάποιος τι είναι αυτό και πως διορθώνεται;;

 

Κάνεις αυτό ακριβώς που σου δείχνει το γραφικό μήνυμα.

πιάνεις το κινητό στο χέρι σου , και κάνεις οχτάρια στον αέρα , όπως δείχνουν τα βελάκια, εάν δεν επανερθει άμεσα, κανε επανεκκίνηση.

λογικά εάν στο βγάζει αυτο το route66, θα πρέπει να στο κάνει το ίδιο λάθος και κάποια πυξίδα εάν εχεις .

 

εάν εχεις πυξίδα , προτίμησε την πυξίδα, και όταν δεις ότι μετά δουλεύει η πυξίδα, ξανανοιξε το route66 , θα δεις ότι θα δουλεύει και αυτό .

 

Δοκίμασε και πες μας τα αποτελέσματά σου, σε παρακαλώ.

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

 

Ειναι σιγουρο αυτο?

Το λεω γιατι πολα εχουν πει μεχρι τωρα που δεν ισχυαν........

Link to comment
Share on other sites

γιατι καποιες φορες το κινητο μου γραφει ενα G διπλα εκει που δειχνει το σημα και ξαφνικα το αλλαζει και κανει Ε χωρις να πειραξω τιποτα! Θελω να συνδεωμε μονο μεσω wi fi εχω απενεργωποιηση τα πακετα δεδομενων πρεπει να κανω κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

γιατι καποιες φορες το κινητο μου γραφει ενα G διπλα εκει που δειχνει το σημα και ξαφνικα το αλλαζει και κανει Ε χωρις να πειραξω τιποτα! Θελω να συνδεωμε μονο μεσω wi fi εχω απενεργωποιηση τα πακετα δεδομενων πρεπει να κανω κατι αλλο?

 

αυτο το σημα σου διχνει σε τι δυκτιο εισαι συνδεμενος

μονο αν ειναι κοκκινο ανταλασει δεδομενα .... αλλα αν το εχεις απενεργοποιημενο μην ανησιχεις....

Link to comment
Share on other sites

Κάνε οκταράκια το κινητό σου όπως δείχνει το κίτρινο βέλος για απομαγνητιστεί το τσιπάκι της πυξίδας, μάλλον το έχεις πλησιάσει σε μαγνήτη. Και σε μένα το κάνει αυτό, δεν είναι τίποτα.

 

Λοιπόν φίλτατε είχες δίκιο.

Βγήκα σε εξωτερικό χώρο,σε εσωτερικό δεν γινόταν, και μετά από 5-6 8άρια, όπως δείχνει η φορά του σχεδίου η πυξίδα επανήλθε στα φυσιολογικά χωρίς το θαυμαστικό. Να σημειώσω ότι μια εφαρμογή που είχα πυξίδας δούλευε κανονικά ενώ στο route όχι.

Ευχαριστώ πολύ....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

 

νομίζω είναι απλά εικασίες... μακάρι να ισχύει φυσικά...

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ μαζί σου, γιατί όπως διαβάζω στο mysamsungwave, δεν είναι κάτι σίγουρο.

Μάλιστα κάποιος χρήστης έλεγε ότι έχει γνωστό που είναι developer στη samsung και του είχε πει ότι αύριο θα έβγαινε η 1.2. Και αυτά όλα τα είχε γράψει κάπου στα μέσα Οκτωβρίου.

Ό,τι να 'ναι δηλαδή! :lol:

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλτατε είχες δίκιο.

Βγήκα σε εξωτερικό χώρο,σε εσωτερικό δεν γινόταν, και μετά από 5-6 8άρια, όπως δείχνει η φορά του σχεδίου η πυξίδα επανήλθε στα φυσιολογικά χωρίς το θαυμαστικό. Να σημειώσω ότι μια εφαρμογή που είχα πυξίδας δούλευε κανονικά ενώ στο route όχι.

Ευχαριστώ πολύ....

Το θέμα δεν είναι τα 8άρια αλλά το γεγονός ότι το Route δεν έβλεπε κλειδωμένους δορυφόρους.

Γι αυτό και η εφαρμογή πυξίδα λειτουργούσε και του Route όχι.

Άνοιξε το Route σε εσωτερικό χώρο, που δεν θα μπορεί να συνδεθεί, πάτα την πυξίδα και θα δεις το ίδιο μήνυμα. Αγνόησέ το, πάτησε κάπου αλλού στην οθόνη, μη κάνεις 8άρια και βγες σε εξωτερικό χώρο. Μόλις συνδεθεί θα φύγει και το θαυμαστικό!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μια ερώτηση. Θέλω από το μαιλ μου να φορτώσω στο κινητό συγκεκριμένος φάκελο. Πώς γίνεται? Με το exchange sunc? Και αν ναι, πώς. Δεν το βρίσκω.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι τα 8άρια αλλά το γεγονός ότι το Route δεν έβλεπε κλειδωμένους δορυφόρους.

Γι αυτό και η εφαρμογή πυξίδα λειτουργούσε και του Route όχι.

Άνοιξε το Route σε εσωτερικό χώρο, που δεν θα μπορεί να συνδεθεί, πάτα την πυξίδα και θα δεις το ίδιο μήνυμα. Αγνόησέ το, πάτησε κάπου αλλού στην οθόνη, μη κάνεις 8άρια και βγες σε εξωτερικό χώρο. Μόλις συνδεθεί θα φύγει και το θαυμαστικό!

 

Ο route δούλευε και είχε στίγμα, 8 δορυφόρους.

Το θαυμαστικό το βγάζει-έβγαζε όταν ήμουν εν στάση αλλά όταν ξεκινούσα έφευγε.Όταν σταματούσα ξαναεμφανιζόταν.

Τώρα που το δοκίμασα μέσα στο σπίτι,δεν έχω στίγμα αλλά θαυμαστικό στη πυξίδα δε μου έχει βγάλει....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μια ερώτηση. Θέλω από το μαιλ μου να φορτώσω στο κινητό συγκεκριμένος φάκελο. Πώς γίνεται? Με το exchange sunc? Και αν ναι, πώς. Δεν το βρίσκω.

 

Έχεις setάρει το email σου με exchange active sync ?

 

αν ναι, πηγαίνεις email->"..."->settings->email accounts->επιλέγεις το account Που θέλεις->τελευταία επιλογή είναι το "mail folders to push", και επιλέγεις ποια folders Θέλεις να συγχρονίζει.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.ερώτηση:

τι ισχυει τελικα με την εγγύηση?μηπως το διευκρινισε καποιος?

αν κανουμε μονοι μας αναβαθμιση-εχω βάλει την 1.02-τη χανουμε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια sorry αν εχει ξανασυζητηθει αλλα το κινητο μου δεν ανοιγει με τιποτα απο χθες...εχει τυχη σε καποιον κατι αναλογο με το wave του;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...