Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά την αναβάθμιση, έχω ένα προβληματάκι. Δεν μου εμφανίζεται στο μενού ο Dolphin. Βέβαια από πριν είχα περάσει το widget αυτό που σου εμφανίζει άλλα τρία εικονίδια, όπου ένα από αυτά ήταν του browser, αλλά στο μενού πουθενά. Μήπως να του έκανα ένα φορμάτ; Κάποια άλλη λύση μήπως.

Πάντως, είμαι πολύ ευχαριστημένος με την αναβάθμιση και πιο πολύ επειδή φοβόμουν με τη vodafone για τις αναβαθμίσεις.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση, έχω ένα προβληματάκι. Δεν μου εμφανίζεται στο μενού ο Dolphin. Βέβαια από πριν είχα περάσει το widget αυτό που σου εμφανίζει άλλα τρία εικονίδια, όπου ένα από αυτά ήταν του browser, αλλά στο μενού πουθενά. Μήπως να του έκανα ένα φορμάτ; Κάποια άλλη λύση μήπως.

Πάντως, είμαι πολύ ευχαριστημένος με την αναβάθμιση και πιο πολύ επειδή φοβόμουν με τη vodafone για τις αναβαθμίσεις.

 

κανε ενα soft reset για αρχη και βλεπεις περιμενε το μεχρι αυριο θα στρωση:scared:

Link to comment
Share on other sites

κανε ενα soft reset για αρχη και βλεπεις περιμενε το μεχρι αυριο θα στρωση:scared:

Εννοείς επανεκκίνηση; Γιατί του έχω κάνει τρεις. Βασικά, μετά την αναβάθμιση, στο μενού είχε δύο κενές θέσεις και κάτι έγραφε από κάτω, αλλά επειδή το πλάτος ήταν πολύ μικρό, δεν μπορούσα να το διαβάσω. Αφού του έκανα επανεκκίνηση, εξαφανίστηκαν αυτές οι δύο θέσεις στα εικονίδια. Το ένα ήταν αυτό για το Vodafone music και το άλλο ο browser. Κάποιος που δεν το έχει αγοράσει από Vodafone, πώς ήταν το εικονίδιο; Γιατί σε εμένα ήταν κόκκινο και έδειχνε κάτι σαν τη γη, τέλος πάντων κάτι σφαιρικό. Το ρωτάω αυτό, γιατί στο widget που έχω περάσει, εμφανίζει το εικονίδιο γαλάζιο.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς επανεκκίνηση; Γιατί του έχω κάνει τρεις. Βασικά, μετά την αναβάθμιση, στο μενού είχε δύο κενές θέσεις και κάτι έγραφε από κάτω, αλλά επειδή το πλάτος ήταν πολύ μικρό, δεν μπορούσα να το διαβάσω. Αφού του έκανα επανεκκίνηση, εξαφανίστηκαν αυτές οι δύο θέσεις στα εικονίδια. Το ένα ήταν αυτό για το Vodafone music και το άλλο ο browser. Κάποιος που δεν το έχει αγοράσει από Vodafone, πώς ήταν το εικονίδιο; Γιατί σε εμένα ήταν κόκκινο και έδειχνε κάτι σαν τη γη, τέλος πάντων κάτι σφαιρικό. Το ρωτάω αυτό, γιατί στο widget που έχω περάσει, εμφανίζει το εικονίδιο γαλάζιο.

 

μενου-Ρυθμισεις-Επαναφορα-Επιλογη ολων-Μηδενισμο

παρε και το hard reset με κωδικό *2767*3855#προσοχη διαγραφονται τα παντα

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

μενου-Ρυθμισεις-Επαναφορα-Επιλογη ολων-Μηδενισμο

παρε και το hard reset με κωδικό *2767*3855#προσοχη διαγραφονται τα παντα

Αυτό με την επαναφορά το έκανα, αλλά πάλι ο browser δεν εμφανίστηκε. Μάλλον θα το κάνω hard reset. Ό,τι εφαρμογές έχω στην κάρτα μνήμης, θέλουν επανεγκατάσταση ή λειτουργούν κατευθείαν; Και επίσης, δε βγάζω κάρτα sim και κάρτα μνήμης ε;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΆ Η ΈΚΔΟΣΗ JH3 ΓΙΑΤΊ ΕΊΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΉ ΠΟΛΛΟΊ ΑΠΌ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΊΧΑΝ ΠΡΌΒΛΗΜΑ ΑΦΟΎ...ΒΈΒΑΙΑ ΤΟ FOTA ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΎΕΙ ΣΩΣΤΆ ΑΚΌΜΑ ΑΛΛΆ ΌΛΑ ΤΑ ΑΛΛΆ ΕΊΝΑΙ ΣΦΑΊΡΑ
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ!

Πως ρυθμίζω κάθε πότε να κάνει έλεγχο για νέα emails???????????

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, εγγραφή που μπορούμε να κάνουμε ώστε να χρησιμοποιήσουμε κάποια στιγμή την αναβάθμιση μέσω κινητού? Στην σύνδεση μέσω kies δεν έχει κάπου για εγγραφή.

Κ εγώ απορώ γιατι η jh3 είναι προβληματική, 3-4 μέρες που την έχω όλα κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ!

Πως ρυθμίζω κάθε πότε να κάνει έλεγχο για νέα emails???????????

 

Πήγαινε Λογαριασμοί και πάτα το γρανάζι στο email που θες και θα σου βγάλει επιλογές. Απ'ότι φαίενται η επιλογή υπάρχει μόνο στην εφαρμογή των Λογαριασμών, ενώ καλό θα ήταν να υπήρχε και μέσα στην εφαρμογή email.

 

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, εγγραφή που μπορούμε να κάνουμε ώστε να χρησιμοποιήσουμε κάποια στιγμή την αναβάθμιση μέσω κινητού? Στην σύνδεση μέσω kies δεν έχει κάπου για εγγραφή.

Κ εγώ απορώ γιατι η jh3 είναι προβληματική, 3-4 μέρες που την έχω όλα κομπλέ.

 

Νομίζω μπορείς να φτιάξεις και μέσα από το τηλέφωνο samsung λογαριασμό. Πήγαινε λογαριασμοί και Προσθήκη Λογάρ. :p

Edited by Zenor
Link to comment
Share on other sites

μπράβο φίλε μου, δεν το είχα σκεφτεί ότι γίνεται και από εκεί, δημιούργησα ήδη λογαριασμό και στην ενημέρωση από τις ρυθμίσεις μου λέει ότι δεν υπάρχει νέα ενημέρωση.
Link to comment
Share on other sites

 

Νομίζω μπορείς να φτιάξεις και μέσα από το τηλέφωνο samsung λογαριασμό. Πήγαινε λογαριασμοί και Προσθήκη Λογάρ. :p

 

 

Ναι εκεί τον φτιάχνεις. Αλλα και που τον φτιάχνεις... :worry:

Εσάς σας προχωράει? Εμένα μένει κολλημένο στο "σύνδεση με τον διακομιστή" μέχρι που δίνω άκυρο. Δεν προχωράει με τπτ. Το έχω αφήσει και μισάωρο μπας και, αλλά.....

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκεί τον φτιάχνεις. Αλλα και που τον φτιάχνεις... :worry:

Εσάς σας προχωράει? Εμένα μένει κολλημένο στο "σύνδεση με τον διακομιστή" μέχρι που δίνω άκυρο. Δεν προχωράει με τπτ. Το έχω αφήσει και μισάωρο μπας και, αλλά.....

 

περιεργο!!εγω να φανταστεις με την παλια εκδοση ακομα κ με συνδεει σε δευτερολεπτα!

Νομιζω οτι θα στρωσει απο μονο του καποια στιγμη..

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μερικές φορές που το έχω πατήσει μου λέει μετά από λίγο πως δεν υπάρχει διαθέσημη ενημέρωση και άλλες φορές μένει στο σύνδεση με τον διακομιστή με τις ώρες...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. εδω και δυο μερες εχω και εγω το wave.ειναι το καλυτερο κινητο που ειχα μεχρι τωρα.Θελω μια βοηθεια σχετικα με το wifi.δινω το κλειδη και μου βγαζει αποτυχια ελεγχου ταυτοτητας.θελει αλλες ρυθμισεις?
Link to comment
Share on other sites

Σε τι wifi προσπαθείς να μπείς; στου σπιτιού σου;

Τι encryption έχει;

 

Μπορεί να βάζεις και λάθος το κλειδί :p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. εδω και δυο μερες εχω και εγω το wave.ειναι το καλυτερο κινητο που ειχα μεχρι τωρα.Θελω μια βοηθεια σχετικα με το wifi.δινω το κλειδη και μου βγαζει αποτυχια ελεγχου ταυτοτητας.θελει αλλες ρυθμισεις?

 

όχι, πρόσεξε τα γράμματα να είναι ακριβώς όπως είναι στο router σου.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μαλλον καταληγω για αγορα στο s8500.

Πως σας φαινεται το λειτουργικο του συστημα και ο ρυθμος αναπτυξης του;

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο λειτουργικό αλλά θέλει κάποιες βελτιώσεις, μιας και είναι καινούριο.

Θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγο καιρό, έχουν ανακοινωθεί καινούρια Bada τηλέφωνα(τα οποία θα είναι κατώτερων χαρακτηριστικών από το wave) και μαζί με αυτά περιμένουμε καινούρια έκδοση του λειτουργικού.

 

Έχει υποσχεθεί πολλά η badateam αλλά δεν ξέρουμε αν θα έρθουν τώρα ή ίσως κάποια στιγμή στο μέλλον. Τώρα αν το λειτουργήσεις και δεις ότι για την χρήση που το θες σε καλύπτει αγόρασέ το άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

Σαν λειτουργικό είναι πολύ λριτουργικό και εύχρηστο!

 

Γενικά κάνει όσα πρέπει να κάνει ενώ δεν υπάρχουν τίποτα δυσκολίες για το που βρίσκεται τί. Πιστεύω πως σε λίγο καιρό θα είναι κορυφαίο

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα στο γαλαξια και το κυμα.Ο γαλαξιας αν και μου αρεσει,με χαλαει η τιμη του,η ελλειψη φλας και το οτι ειναι τεραστιο!

Το κυμα μου αρεσει περισσοτερο,αλλα με ενδιαφερει να εχει ενα λειτουργικο που να μην κρασαρει,να εχει εφαρμογες(οχι οπως τα symbian sony ericsson,ουτε απειρες,αλλα να χει καμια 500αρια),να αναβαθμιζεται κ γενικα να παιζει ταινιες ανευ μετατροπης απο νετ.

Ποιο απο τ απαραπανω πληρει το κυμα?

ΥΓ.Χαρτες ακομη να βγουν στα διαφορα μαγαζακια για το bada?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα στο γαλαξια και το κυμα.Ο γαλαξιας αν και μου αρεσει,με χαλαει η τιμη του,η ελλειψη φλας και το οτι ειναι τεραστιο!

Το κυμα μου αρεσει περισσοτερο,αλλα με ενδιαφερει να εχει ενα λειτουργικο που να μην κρασαρει,να εχει εφαρμογες(οχι οπως τα symbian sony ericsson,ουτε απειρες,αλλα να χει καμια 500αρια),να αναβαθμιζεται κ γενικα να παιζει ταινιες ανευ μετατροπης απο νετ.

Ποιο απο τ απαραπανω πληρει το κυμα?

ΥΓ.Χαρτες ακομη να βγουν στα διαφορα μαγαζακια για το bada?

 

 

Όλα !!!!!!!:):):):)

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο λειτουργικό αλλά θέλει κάποιες βελτιώσεις, μιας και είναι καινούριο.

Θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγο καιρό, έχουν ανακοινωθεί καινούρια Bada τηλέφωνα(τα οποία θα είναι κατώτερων χαρακτηριστικών από το wave) και μαζί με αυτά περιμένουμε καινούρια έκδοση του λειτουργικού.

 

Έχει υποσχεθεί πολλά η badateam αλλά δεν ξέρουμε αν θα έρθουν τώρα ή ίσως κάποια στιγμή στο μέλλον. Τώρα αν το λειτουργήσεις και δεις ότι για την χρήση που το θες σε καλύπτει αγόρασέ το άφοβα.

 

Να υποθεσω οτι για το νεο λειτουργικο, θα βγει update στο wave ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...