Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και ναι, μετα απο 1 χρονο ευτυχους κατοχης του samsung wave1 , διαθεσιμη επισημη αναβαθμιση στο bada 2.0, (από το sammobile, http://hotfile.com/dl/132108926/a58ef7d/S8500MBUKI1_-_S8500MVFGKI1.rar.html ).

 

ειναι για την Vodafone Ολλανδίας, αλλά εγω ηδη την εγκατεστησα με multiloader, και εχει Ελληνικα και σε γλωσσα τηλεφωνου και πληκτρολογιου. !! Οπως αναφερεται στην σελιδα sammobile, μπορει να εγκατασταθει σε οποιοδηποτε samsung wave απλα περναμε χειροκινητα ρυθμισεις δικτυου, internet κτλ. φαινεται ολα να κυλανε ρολόι , καμια σχεση με τις παλαιοτερες εκδοσεις του Αυγούστου :)

 

μιασς και δεν το χρησιμοποιω το wave σαν πρωτο κινητο πια λεω για πρωτη φορα να δοκιμασω να περασω εκδοση με multiloader!απλα εχω μια απορια:αν θελησω να το γυρισω παλι στην jl2 την 1.2 θα μπορω?υπαρχει εδω μεσα?

και οταν βγει η αναβαθμιση και για την ελλαδα θα μου βγαλει οτι την εχω η θα μου την αναβαθμισει?το τηλεφωνο ειναι ξεκλειδωτο κ εχει παρει ολες τις εκδοσεις κανονικα μεχρι τωρα!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επίσημα πότε λέτε να εχουμε το Bada 2.0? Μην ριψοκίνδυνεύουμε εμείς (εγω τουλάχιστον) που δεν ξέρουμε και πολλά με multiloader κλπ....
Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και παλι. Ναι φιλε, μπορεις ανετα να επιστρεψεις οποτε θελεις σε προηγουμενη εκδοση 1.2, υπαρχουν ολες οι εκδοσεις λογισμικου στην σελιδα http://www.sammobile.com .

 

Για το bada 2.0 επισημα ολοι λενε μεσα στον Οκτωβρη, προς τα τέλη του μήνα. Πάντως εγω δε θεωρω ιδιαιτερα ριψοκινδυνο τον τροπο που περιγραφω πιο πάνω.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και παλι. Ναι φιλε, μπορεις ανετα να επιστρεψεις οποτε θελεις σε προηγουμενη εκδοση 1.2, υπαρχουν ολες οι εκδοσεις λογισμικου στην σελιδα http://www.sammobile.com .

 

Για το bada 2.0 επισημα ολοι λενε μεσα στον Οκτωβρη, προς τα τέλη του μήνα. Πάντως εγω δε θεωρω ιδιαιτερα ριψοκινδυνο τον τροπο που περιγραφω πιο πάνω.

 

εκανα ακριβως οτι γραφεις αλλα δεν μου εχει κανει την επαννεκινησ εδω και 10 λεπτα?απλα ειναι στην οθονη download mode!τι προτεινεις?να την ξανακανω απο την αρχη?η να περιμενω λιγο ακομη?

 

με την δευτερη προσπαθεια εμεινε στην μπλε οθονη και δεν κανει τιποτα πλεον το κινητο!!!!χαχαχαχαχα

 

λοιπον με την τεταρτη φορα τα καταφερα!!αλλη φαση το 2.0 παιδια το συνιστω!!αργοτερα εντυπωσεισ!

να δοκιμασω και το chat on!

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

εκανα ακριβως οτι γραφεις αλλα δεν μου εχει κανει την επαννεκινησ εδω και 10 λεπτα?απλα ειναι στην οθονη download mode!τι προτεινεις?να την ξανακανω απο την αρχη?η να περιμενω λιγο ακομη?

 

με την δευτερη προσπαθεια εμεινε στην μπλε οθονη και δεν κανει τιποτα πλεον το κινητο!!!!χαχαχαχαχα

 

χμμ, προτεινω, βγαλε την μπαταρια και ξαναβαλε την. επισης κλεισε το προγραμμα multiloader, ξανανοιξε το, αφου βαλεις το κινητο παλι σε download mode συνδεσε το με τον υπολογιστη, και παλι τα βηματα απ την αρχη... ελπίζω να σου προχωρησει κανονικα η διαδικασια.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

χμμ, προτεινω, βγαλε την μπαταρια και ξαναβαλε την. επισης κλεισε το προγραμμα multiloader, ξανανοιξε το, αφου βαλεις το κινητο παλι σε download mode συνδεσε το με τον υπολογιστη, και παλι τα βηματα απ την αρχη... ελπίζω να σου προχωρησει κανονικα η διαδικασια.

 

ωπ, τωρα ειδα οτι με την τεταρτη το καταφερες :) τελος καλο, ολα καλα. .. ειναι της υπομονης και του σασπένς αυτός ο τρόπος αναβαθμισης, αλλα ευτυχως παντα εχει happy end σε εμένα. όντως άλλη αισθηση το bada 2.0 !! (εγω ηδη εβαλα μια ακομα καλητερη εκδοση, με εικονιδια και για facebook, twitter, και polarisoffice. (υπαρχει στο παραπανω forum διαθεσιμη και ειναι μερικα megabyte παραπανω).

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

ωπ, τωρα ειδα οτι με την τεταρτη το καταφερες :) τελος καλο, ολα καλα. .. ειναι της υπομονης και του σασπένς αυτός ο τρόπος αναβαθμισης, αλλα ευτυχως παντα εχει happy end σε εμένα. όντως άλλη αισθηση το bada 2.0 !! (εγω ηδη εβαλα μια ακομα καλητερη εκδοση, με εικονιδια και για facebook, twitter, και polarisoffice. (υπαρχει στο παραπανω forum διαθεσιμη και ειναι μερικα megabyte παραπανω).

 

πραγματικα αλλο τηλεφωνο!!!εχω παθει πλακα!!απο αυριο μαλλον θα χρησιμοποιω ξανα το wave!σαν να συμμαζευτηκε και ο browser του!

επισης σημαντικο οτι σε πολλα εχουν βαλει πληκτρο επιστροφης αλλα και οταν πατας το κουμπι της απενεργοποιησης δεν σε πεταει τελειως εξω!σε παει στο μενου!

ωραια και η απαλη δονηση που υπαρχει συνεχεια!

αν μπορεις βαλε το link για την καλυτερη εκδοση!!

ωραιο κ το mysic hub οπως επισης και φωνητικη εντολη!αν κ δεν εχω καταλαβει ακομη πως λειτουργει!

κ στις ρυθμισεις ολα συμμαζεμενα και συγκεντρωμενα εκει!:happy:

 

να και το πρωτο προβληματακι!μου εβγαλε οθονη μαυρη αλλα τωρα γραφει upload data to pc

τι κανουμε?

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα αλλο τηλεφωνο!!!εχω παθει πλακα!!απο αυριο μαλλον θα χρησιμοποιω ξανα το wave!σαν να συμμαζευτηκε και ο browser του!

επισης σημαντικο οτι σε πολλα εχουν βαλει πληκτρο επιστροφης αλλα και οταν πατας το κουμπι της απενεργοποιησης δεν σε πεταει τελειως εξω!σε παει στο μενου!

ωραια και η απαλη δονηση που υπαρχει συνεχεια!

αν μπορεις βαλε το link για την καλυτερη εκδοση!!

ωραιο κ το mysic hub οπως επισης και φωνητικη εντολη!αν κ δεν εχω καταλαβει ακομη πως λειτουργει!

κ στις ρυθμισεις ολα συμμαζεμενα και συγκεντρωμενα εκει!:happy:

 

Το νέο link: http://www.filesonic.gr/file/2534628941/S8500MBUKI1

 

Παιδιά είναι σταθερή η έκδοση ή κρασάρει?? Να το βάλω και εγώ αν είναι...

Link to comment
Share on other sites

Το νέο link: http://www.filesonic.gr/file/2534628941/S8500MBUKI1

 

Παιδιά είναι σταθερή η έκδοση ή κρασάρει?? Να το βάλω και εγώ αν είναι...

 

κρασαρε ηδη!με το που εβαλα την sim και την καρτα μνημης!τις ειχα αφαιρεσει κατα την αλλαγη!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

κρασαρε ηδη!με το που εβαλα την sim και την καρτα μνημης!τις ειχα αφαιρεσει κατα την αλλαγη!

 

Πάτα *#33284*# και επέλεξε debug level to LOW....

Μετά το φλασάρισμα καλό είναι να κάνεις και hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Πάτα *#33284*# και επέλεξε debug level to LOW....

Μετά το φλασάρισμα καλό είναι να κάνεις και hard reset.

 

εγω από το απογευμα, με λιγη σχετικα χρηση και την τελευταια εκδοση αυτη που αναφερεται στο link παραπανω, ακομα μια χαρα, δεν εχει κρασαρει. θα το αφησω ετσι να δω αμα κολλησει καπου, κ μετα εαν ειναι θα βαλω low debug level... δεν ειχα βγαλει καρτα sim και μνημης , ουτε εκανα hard reset .

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

εγω από το απογευμα, με λιγη σχετικα χρηση και την τελευταια εκδοση αυτη που αναφερεται στο link παραπανω, ακομα μια χαρα, δεν εχει κρασαρει. θα το αφησω ετσι να δω αμα κολλησει καπου, κ μετα εαν ειναι θα βαλω low debug level... δεν ειχα βγαλει καρτα sim και μνημης , ουτε εκανα hard reset .

 

τωρα περναω και την τελευταια!απο το λινκ πιο πανω!!!:)

ολα καλα αλλα παλι δεν μου βγαζει ολα τα εικονιδα(facebook,twitter κ.λ.π.)

και ενα τελευταιο ρυθμισεις cosmote πως τις περναμε??μπηκα στο site αλλα εχει για το 1.2

και δεν συνδεεται με το samsung app!γιατι?

 

Υ.Γ. Οκ και με τις ρυθμισεις!τισ περασα χειροκεινητα ολεσ απο το σιτε της cosmote!και ετσι συνδεεται παντου πλεον!

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

τωρα περναω και την τελευταια!απο το λινκ πιο πανω!!!:)

ολα καλα αλλα παλι δεν μου βγαζει ολα τα εικονιδα(facebook,twitter κ.λ.π.)

και ενα τελευταιο ρυθμισεις cosmote πως τις περναμε??μπηκα στο site αλλα εχει για το 1.2

και δεν συνδεεται με το samsung app!γιατι?

 

Υ.Γ. Οκ και με τις ρυθμισεις!τισ περασα χειροκεινητα ολεσ απο το σιτε της cosmote!και ετσι συνδεεται παντου πλεον!

 

έχει βγει νέα έκδωση με fb και "twitter" όσο για το αρ store λογικό μου φαίνεται αφού δεν έχει γίνει το επίσημο update!!!

Link to comment
Share on other sites

έχει βγει νέα έκδωση με fb και "twitter" όσο για το αρ store λογικό μου φαίνεται αφού δεν έχει γίνει το επίσημο update!!!

 

Ναι την εβαλα, τι να πω..φοβερο το bada 2.0!

Μ'αρεσε μεχρι τωρα οτι συνδεω το wave με το KIES μεσω wifi αντι για usb!!

 

Το samsung apps μια χαρα δουλευει, ανανεωμενο κιολας! Απλα για να συνδεθει με wifi πρεπει πρωτα να περασεις ρυθμισεις ιντερνετ του δικτυου που εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι την εβαλα, τι να πω..φοβερο το bada 2.0!

Μ'αρεσε μεχρι τωρα οτι συνδεω το wave με το KIES μεσω wifi αντι για usb!!

 

Το samsung apps μια χαρα δουλευει, ανανεωμενο κιολας! Απλα για να συνδεθει με wifi πρεπει πρωτα να περασεις ρυθμισεις ιντερνετ του δικτυου που εχεις.

 

αψογο το bada 2 δεν κρασαρει καθολου απλως δεν μπορω να σβυσω τις περιτες οθονες

εαν καποιος το ανακαλυψε ας με βοηθησει

Up The Irons \m/
Link to comment
Share on other sites

αψογο το bada 2 δεν κρασαρει καθολου απλως δεν μπορω να σβυσω τις περιτες οθονες

εαν καποιος το ανακαλυψε ας με βοηθησει

 

Από ότι θυμάμαι από τα video κάνεις pinch zoom out και εκεί μπορείς να κάνεις ότι θες (σβήσιμο, πρόσθεση, αλλάγη θέσης, όπως στην 1.2).

Link to comment
Share on other sites

έχω και τις δυο έκδοσις είναι τελικές? η beta γιατί διάβασα ότι μάλλον δεν είναι τελικές??

 

κάτι άκυρο η64 emulator με την bada 2.0 άντε να βγει

Link to comment
Share on other sites

Ναι την εβαλα, τι να πω..φοβερο το bada 2.0!

Μ'αρεσε μεχρι τωρα οτι συνδεω το wave με το KIES μεσω wifi αντι για usb!!

 

Το samsung apps μια χαρα δουλευει, ανανεωμενο κιολας! Απλα για να συνδεθει με wifi πρεπει πρωτα να περασεις ρυθμισεις ιντερνετ του δικτυου που εχεις.

 

Εγω παντως το samsung apps δε καταφερα να το λειτουργησω πληρως. Ενώ μπαίνει, οταν παω να κατεβασω καποια εφαρμογη, μου ζητά κωδικό λογαριασμου samsung, τον δίνω, αλλα επειτα μου εμφανιζει μηνυμα "αυτος ο λογαριασμός δεν μπορει να χρησιμοποιηθει στην χωρα σας" και διακόπτεται.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

 

τισ περασα χειροκεινητα ολεσ απο το σιτε της cosmote!και ετσι συνδεεται παντου πλεον!

δωσε ενα link

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το samsung apps δε καταφερα να το λειτουργησω πληρως. Ενώ μπαίνει, οταν παω να κατεβασω καποια εφαρμογη, μου ζητά κωδικό λογαριασμου samsung, τον δίνω, αλλα επειτα μου εμφανιζει μηνυμα "αυτος ο λογαριασμός δεν μπορει να χρησιμοποιηθει στην χωρα σας" και διακόπτεται.

 

Εγω κανονικα συνδεθηκα και κατεβαζω, τι να πω.

 

δωσε ενα link

 

Για κοσμοτε στειλε μηνυμα INTERNET στο 1333.

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα

σε αυτο το link http://www.badadownload.com/ εχει διαφορα παιχνιδια,εφαρμογες κτλ.

ξερει κανενας τον "οδηγο" για να τα περναμε στο κινητο μας?

Link to comment
Share on other sites

Από ότι θυμάμαι από τα video κάνεις pinch zoom out και εκεί μπορείς να κάνεις ότι θες (σβήσιμο, πρόσθεση, αλλάγη θέσης, όπως στην 1.2).

Σ'ευχαριστω εισαι αψογος

Up The Irons \m/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...