Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Έχω βάλει μέσω Exchange να συγχρονίζω το gmail μου (επαφές, ημερολόγιο) στη συσκευή, αλλά τα πεδία στις επαφές της συσκευής (κινητό, σπίτι, εργασία, κλπ) μου εμφανίζονται άλλα αντί άλλων σε σχέση με το πως είναι αποθηκευμένα στο Gmail.

Επίσης κάποια τηλέφωνα δεν φαίνονται καν. Προφανώς, υπάρχει πρόβλημα με την αντιστοίχηση πεδίων επαφών wave με gmail.

Θέλω να σώσω μια επαφή στη συσκευή και δεν ξέρω πως να την χαρακτηρίσω (π.χ. το "κινητό (προσωπικό)" στη συσκευή είναι το "σπίτι" του gmail).

Φαντάζομαι θα το έχετε παρατηρήσει.

Λύνεται το θέμα αυτό;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά βρέθηκε καμιά λύση για της επαφές τις sim που εμφανίζονται με @@@ ενδιάμεσα στα ονόματα? ειδικά σε μερικές είναι όλο @@@@@@@@ και έχει μόνο κανα 2-3 γράμματα ελληνικά.... :(
Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς προστατευτικό οθόνης στο τηλέφωνο??

 

Ναι εγώ και το έβγαλα αμέσως, δεν με βόλευε και το βρήκα άχρηστο τελείως. Τώρα χρησιμοποιώ μία θήκη δερμάτινη και το βάζω μέσα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ και το έβγαλα αμέσως, δεν με βόλευε και το βρήκα άχρηστο τελείως. Τώρα χρησιμοποιώ μία θήκη δερμάτινη και το βάζω μέσα εκεί.

 

 

Εγώ έχω σιλικόνης θήκη. Απλώς σκέφτομαι μήπως γρατσουνιστεί.. Εσύ από που πήρες την θήκη που χρησιμοποιείς?

Link to comment
Share on other sites

Την είχα αγοράσει από το amazon,αλλά πουλάνε παντού,ακόμα και οι πλανόδιοι πακιστανοί έχουνε. Πολύ καλές είναι και οι θήκες που είναι σαν κάλτσα στυλ.
Link to comment
Share on other sites

Καλώς οκ... Και εγώ από κει πήρα μια σιλικόνης, απλώς η οθόνη είναι ακάλυπτη. Ευχαριστώ...:)
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς προστατευτικό οθόνης στο τηλέφωνο??

 

Δεν χρειαζεται γιατι εχει αντιχαρακτικη οθονη, μια θηκουλα και εισαι ετοιμος!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω σιλικόνης θήκη. Απλώς σκέφτομαι μήπως γρατσουνιστεί.. Εσύ από που πήρες την θήκη που χρησιμοποιείς?

 

Φοβάσαι για την Gorilla Glass οθόνη? Κάνεις πλάκα μάλλον...

 

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φοβάσαι για την Gorilla Glass οθόνη? Κάνεις πλάκα μάλλον...

 

 

Εννοείτε ότι κάνουν πλάκα:p έχω το κινητό εδώ και ενάμιση χρόνο χωρίς θήκη, χωρίς τίποτα και δεν έχει ίχνος γρατζουνιας η οθόνη:wacko: και δεν λέω ότι δεν το προσέχω αλλά αρκετές φορές έχει βρεθεί να κάνει παρέα με κλειδιά μέσα στην τσέπη;)

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μπορει να με βοηθησει καποιος γιατι εχω χαθει λιγακι;Συνδεω το κινητο με το kies και δεν βρισκει τον driver ενω πιο παλια συνδεοτανε κανονικα.

Με το hard reset τι παιζει;Θα χαθουνε τα ελληνικα;

Link to comment
Share on other sites

Φοβάσαι για την Gorilla Glass οθόνη? Κάνεις πλάκα μάλλον...

 

 

Να είχε και Gorilla glass το wave καλά θα ήτανε... Δυστυχώς έχει Hardened Glass οθόνη και η δικιά μου όσο και αν το προσέχω έχει μια μικρή γρατσουνιά πάνω. Αν σας βολεύει η ζελατίνα πάνω στην οθόνη βάλτε την, το wave ΔΕΝ ΕΧΕΙ GORILLA GLASS!!! :ninja: Τώρα το τι παίζει με το βίντεο δεν ξέρω, η το κάνει με συγκεκριμένο τρόπο το μαχαίρι για να μην γρατσουνιστεί η μπορεί να είναι και fake!

Link to comment
Share on other sites

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

οντως και το δικο μου που το βαζω με πολλα κλειδια στη τσεπη καμια φορα εχει γρατζουνιες οποτε δεν παιζει να ειναι gorilla glass!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Να είχε και Gorilla glass το wave καλά θα ήτανε... Δυστυχώς έχει Hardened Glass οθόνη και η δικιά μου όσο και αν το προσέχω έχει μια μικρή γρατσουνιά πάνω. Αν σας βολεύει η ζελατίνα πάνω στην οθόνη βάλτε την, το wave ΔΕΝ ΕΧΕΙ GORILLA GLASS!!! :ninja: Τώρα το τι παίζει με το βίντεο δεν ξέρω, η το κάνει με συγκεκριμένο τρόπο το μαχαίρι για να μην γρατσουνιστεί η μπορεί να είναι και fake!

 

οντως και το δικο μου που το βαζω με πολλα κλειδια στη τσεπη καμια φορα εχει γρατζουνιες οποτε δεν παιζει να ειναι gorilla glass!

 

Τσεκάρετε το LINK...

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα λογω ενος restore που εκανα στο συστημα το kies δεν λειτουργει - βγαζει μηνυματα λαθους.

ετρεξα το προγραμμα εγκαταστασης , επελεξα repair αλλα δεν εγινε τιποτα! βγαζει συνεχεια μηνυματα λαθους (απο τη registry)

τι κανω τωρα ? πως συνεχιζω? αν κανα επανεγκατασταση θα χασω ο,τι προγραμματα ειχα? γιατι πολλα δεν τα ειχα περασμενα στο κινητο...

mega thanks οποιος βοηθησει...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Τσεκάρετε το LINK...

 

Εγώ πάντος πριν το αγοράσω θυμάμαι ότι το μόνο που με χαλούσε στο κινητό ήταν ότι δεν είχε gorilla glass αλλά Hardened Glass(Σκληρό γυαλί) και το είχα ψάξει πολύ τότε το θέμα...

Η samsung πουθενά δεν διαφήμιζε ότι έχει gorilla glass επίσης.

Και εκτός αυτού αν και το προσέχω πάρα πολύ το κινητό έχει ήδη μιά μικρη γρατσουνιά πάνω!

 

Τι να πω ρε μάγκες μακάρι να έχει gorilla glass αλλά μην ξενιάζεστε κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

Το ότι έχει gorilla glass δε σημαίνει ότι είναι άθραυστο ή ότι δεν γρατσουνίζεται με τίποτα.

Απλά, είναι ένα γυαλί λίγο πιο ανθεκτικό από τα "απλά". Μην παρασύρεστε από τα ονόματα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντος πριν το αγοράσω θυμάμαι ότι το μόνο που με χαλούσε στο κινητό ήταν ότι δεν είχε gorilla glass αλλά Hardened Glass(Σκληρό γυαλί) και το είχα ψάξει πολύ τότε το θέμα...

Η samsung πουθενά δεν διαφήμιζε ότι έχει gorilla glass επίσης.

Και εκτός αυτού αν και το προσέχω πάρα πολύ το κινητό έχει ήδη μιά μικρη γρατσουνιά πάνω!

 

Τι να πω ρε μάγκες μακάρι να έχει gorilla glass αλλά μην ξενιάζεστε κιόλας!

 

Καλό είναι να ψάχνεις αρκεί να ξέρεις που να κοιτάξεις. Αν πχ κάποιος έβλεπε το παραπάνω σου ποστ, που με ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ τόνιζες την ανυπαρξία Gorilla Glass οθόνης στο S8500, θα υιοθετούσε αυτή την λανθασμένη άποψη.

 

Ο Ήλιος είναι άστρο. Δεν χωράει γνώμη σε αυτό. Είναι τεκμηριωμένο γεγονός. Όπως τεκμηριωμένο και αδιαμφισβήτητο γενονός είναι και η Gorilla Glass οθόνη στο S8500.

 

Να συζητάμε εκεί που έχει νόημα να συζητάμε και να επιμένουμε εκεί που είμαστε σίγουροι για κάτι (όχι επειδή έτσι ακούσαμε στο τάδε φόρουμ από τον τάδε ανώνυμο).

 

Τσεκάρετε ξανά λοιπόν, την λίστα συσκευών από την ίδια την εταιρεία της Gorilla Glass ώστε να χαθεί κάθε αμφιβολία: LINK

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω κατι,συμφωνα με την παραπανω λιστα και το νοκια x6 ειχε και αυτο γοριλο-τζαμο, αλλά μεσα σε ενα χρονο εκανε αρκετες γρατσουνιες(οχι πολυ εντονες) κατι το οποιο δεν το κοβω να γινεται με το wave ,δλδ πιστευω οτι εχει καλυτερο γοριλοτζομο το wave
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...