Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το video βγαινει 60,8 mb

 

Η ταχύτητα του bluetooth 2 (που υποθέτω πως έχεις στο pc) , είναι (ιδανικά) 3 Mbps, δηλαδή,

 

3/8 = 0.375

 

άρα 0.375 MBps, που σημαίνει πως κάθε δευτερόλεπτο, ιδανικά μπορείς να μεταφέρεις 0,375 MB.

 

Άρα για να μεταφέρεις 60,8 ΜΒ, θέλεις τουλάχιστον 60,8/0,375= 162.13 δευτερόλεπτα. Άρα λίγο λιγότερο από 3 λεπτά.

 

Αν εχεις bluetooth 1 όμως στο pc σου, τα 10 λεπτά που έκανε, είναι φυσιολογικά, γιατί έχει ταχύτητα 1Mbps.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω για την απαντηση.Αλλα δεν ξερω εαν ειναι bleutooth 1 η 2 .

Ο υπολογιστης μου δεν εχει bluetooth αλλα εχω ενα usb stick bluetooth που το ειχα αγορασει το 2003-2004.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.Αλλα δεν ξερω εαν ειναι bleutooth 1 η 2 .

Ο υπολογιστης μου δεν εχει bluetooth αλλα εχω ενα usb stick bluetooth που το ειχα αγορασει το 2003-2004.

 

αν ξέρεις ακριβώς το μοντέλο μπορείς να το βρεις από το internet (αν έχει τα χαρακτηριστικά η εταιρία).

 

όπως και να' χει πρόβλημα με μεταφορά δεδομένων με bluetooth γενικά δεν υπάρχει γιατί το χρησιμοποιώ συχνά από τον υπολογιστή.

 

Τώρα μένει να πάρω ένα bluetooth 3 adaptor για το pc γιατί η διαφορά ταχύτητας είναι τεράστια ! (24Mbps !!)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν το πήρες το 2003 -2004 όπως λες, τότε το πιθανότερο είναι να είναι bluetooth 1. Νομίζω ότι τότε δεν υπήρχε BT V2.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το βρηκα το usb stick bluetooth εινε 1.1

οποτε γι΄αυτο αργει τοσο.

θα παρω ενα 2.0

υπαρχει και 3.0?

και αν ναι ποσο εχει ?

και που το βρισκω?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδία, θυμίστε μου κάτι. Πάω για αναβάθμιση και μου λέει ανεπαρκής χώρος-απαιτούνται τουλάχιστον 1000MB. Στο κινητό δεν έχω τίποτα. Είναι καινούργιο και θέλω να το φλασάρω γιατί είναι της Vodafone. Τί πρέπει να σβήσω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, το κινητό πως τα πάει με την μπαταρία του; Διαβάζω καλούς χρόνους στα χαρτιά, σε ένα video review όμως δεν άκουσα τα καλύτερα...

 

Εγω πριν το αγορασω το αντιθετο διαβασα στα review και αποδειχθηκε και στην πραξη. Πολυ ικανοποιητικη μπαταρια για τετοιου ειδους κινητου.

Μην σε ανησυχει η μπαταρια, μπαταρια και ποιοτητα κατασκευης ειναι κορυφαια στο wave.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους ,απο τεταρτη θα ειμαι κ εγω μελος της παρεας σας,ελπιζω να εκανα καλη επιλογη.Οι εφαρμογες πως πανε?πληθαινουν?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Έχουμε κανένα νέο από την 1.2 έκδοση?

πότε θα είναι διαθέσιμη κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πήρα το wave πρίν δύο βδομάδες και προσπάθησα να του κάνω αναβάθμηση

Δοκίμασα με ένα netbook με ΧΡ αλλά στο ΚΙΕς έλεγε παρακαλώ περιμένετε.... ακόμα και μετά από 20 λεπτά.

Άρα μετά το δοκίμασα με άλλο PC με windows 7. Εκεί συνδέονταν αλλά όταν πατούσα να το κάνω αναβάθμηση την ώρα που έλεγε ¨λήψη δυαδικών αρχείων" μου βγάζει πρόβλημα.

Έτσι αποφάσισα να Πάω σε Net μήπως και γίνει. Σε υπολογιστή με ΧΡ εγκατέστησα το ΚΙΕς βρήκε την συσκευή αλλά στο σημείο που μου έβγαζε πρόβλημα στα 7 δλδ όταν έλεγε "λήψη δυαδικών αρχείων" εκεί έκλεινε το παράθυρο χωρίς να μου βγάλει τίποτα ούτε μήνυμα για πρόβλημα.

Δεν ξέρω τι φταίει... μήπως κάποιος από εσάς μπορεί να με βοηθήσει?? Θέλω να κάνω αναβάθμιση μήπως και παίζει τα flash videos..

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Μην σε ανησυχει η μπαταρια, μπαταρια και ποιοτητα κατασκευης ειναι κορυφαια στο wave.

Oπότε το μόνο που με ανησυχεί είναι το Bada.. Χάθηκε να το βγάλουν Android όπως το Galaxy-S;

Link to comment
Share on other sites

αν ειχατε την κσαλοσυνη

1) αν βαλω μια εφαρμογη widget για να βλεπω τον καιρο η τισ ειδησεισ τοτε το κινητο μπαινει στο ιντενετ και χρεονομαι??εχω cosmote.αποεκει μου ειπαν οτι χρεωνετεσαι σαν ιντερνετ.

2) apo thn cosmote μου ειπαν οτι καθε φορα που μπαινεισ ιντερνετ η χρεωση ειναιανα μεγαμπαιτ με ελαχιστη χρεωση το 1 μεγαμπαιτ.σηλαδη αν μπεισ για ενα δευτερολεπτο τοτε πληρωνεισ για ενα μεγαμπαιτ σωστα?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα το wave απο το πλαισιο πριν λιγες μερες,παω να του κανω αναβαθμιση και μου λεει το kies οτι εχω την τελευταια?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να κοιτάξει αν το Route66 έχει καλύτερους χάρτες απο παλαιότερα ??? Εννοώ οτι παλιά είχε μόνο Αθήνα - Πάτρα - Θεσ/νίκη και το κύριο οδικό δίκτυο.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

έκανα αναβάθμιση στην jh3 (είχα vodafone κινητό και έβγαλα αυτό που είχε όπως έχουν ςδώ μέσα) και μετά το hard reset δεν εγκαθιστά εφαρμογές από το samsung apps του κινητού. είδα ότι και άλλοι έιχαν αυτό το πρόβλημα? τί παίζει? από αυτές που είχα πριν το reset και πώ να ξαναβάλω, 1 στις 4 βάζει. στις άλλες γράφει "έγινε παύση".

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

έκανα αναβάθμιση στην jh3 (είχα vodafone κινητό και έβγαλα αυτό που είχε όπως έχουν ςδώ μέσα) και μετά το hard reset δεν εγκαθιστά εφαρμογές από το samsung apps του κινητού. είδα ότι και άλλοι έιχαν αυτό το πρόβλημα? τί παίζει? από αυτές που είχα πριν το reset και πώ να ξαναβάλω, 1 στις 4 βάζει. στις άλλες γράφει "έγινε παύση".

 

δυστυχώς υπάρχει μικρό θεματάκι με αυτό... δες κι εδώ: http://www.samsungwaveforum.com/samsung-wave-troubleshooting/samsung-apps-download-problem-on-mobile/

 

πως μπωρο να βαλω εφαρμογη οχι widget μπροστα στην οθονη?

 

δεν μπορείς (προς το παρών)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να κοιτάξει αν το Route66 έχει καλύτερους χάρτες απο παλαιότερα ??? Εννοώ οτι παλιά είχε μόνο Αθήνα - Πάτρα - Θεσ/νίκη και το κύριο οδικό δίκτυο.

 

Οταν ειχα παει διακοπες ειχα τον δωρεαν μηνα και ειχε τα παντα, απο Βολο μεχρι Παργα-Γιαννενα.

Μπορεις να κατεβασεις το προγραμμα που συγχρονιζει το wave με το route66 απο το site της route66, εκει εχει και τους χαρτες οποτε μπορεις να δεις και μονος σου αν σε καλυπτουν.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς υπάρχει μικρό θεματάκι με αυτό... δες κι εδώ: http://www.samsungwaveforum.com/samsung-wave-troubleshooting/samsung-apps-download-problem-on-mobile/

 

 

 

δεν μπορείς (προς το παρών)

 

ok σε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να κοιτάξει αν το Route66 έχει καλύτερους χάρτες απο παλαιότερα ??? Εννοώ οτι παλιά είχε μόνο Αθήνα - Πάτρα - Θεσ/νίκη και το κύριο οδικό δίκτυο.

 

Φίλε από δρόμους πλέον τους έχει όλους ακόμα και χωματόδρομους σε χωριά έχει ΑΛΛΑ μερικές καινούργιες χαράξεις δεν τις έχει πχ από χαλκίδα εώς αθηνών λαμίας έχει γίνει μια νέα χάραξη τα τελευταία 1-2 χρόνια...αυτή δεν την έχει δηλαδη όταν πέρναγα από εκεί μου έδειχνει οτί πέρναγα από χωράφια....δηλαδή τους δρόμους μέχρι το 2008 περίπου πρέπει να τους έχει όλους από εκεί και μετά όμως ότι καινούργιο έχει γίνει δεν το έχουν ανανεώσει...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί αλλά για το wave δεν ισχύει Σ=σ=ς. Δηλαδή το ΓΙΩΡΓΟΣ δεν είναι ίδιο με το Γιώργος. Μάλλον είναι ΓΙΩΡΓΟΣ = Γιώργοσ και όχι Γιώργος.

Τελικά στο τηλεφωνικό κατάλογο και την διαχείρησή του έχει αρκετά θέματα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί αλλά για το wave δεν ισχύει Σ=σ=ς. Δηλαδή το ΓΙΩΡΓΟΣ δεν είναι ίδιο με το Γιώργος. Μάλλον είναι ΓΙΩΡΓΟΣ = Γιώργοσ και όχι Γιώργος.

Τελικά στο τηλεφωνικό κατάλογο και την διαχείρησή του έχει αρκετά θέματα.

 

Η μετάφρασή του έχει προβλήματα. Στα αγγλικά σε διαβεβαιώ είναι όλα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...