Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο τελικό στάδιο τηs αναβάθμισηs μέσω kies, βγαίνει το παρακάτω μήνυμα και δεν συνεχίζεται η διαδικασία:

 

C:\Users\G?????s\AppData\Local\Temp\tmp605A.tmp.zipfolder\am ss.b

in file is invalid.

 

(απενεργοποίησα και το panda security).

έχω win 7.

 

 

παιδιά μπορεί να βοηθήσει κάποιοs; (έχω την ver. JEE).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mόλις έκανα την αναβάθμιση,από την XCJF1 στην XCJF3...

Οι πρώτες αλλαγες που βλέπω ειναι +1 μενου στις Ρυθμίσεις, "Ενημέρωση λογισμηκού" και πλέον στο εικονίδιο του WiFi δείχνει την ένταση του σήματος.

 

Παρουσιάστηκε και ένα μικρό προβληματάκι.

Όταν το ξανασύνδεσα με το PC το ΚΙΕS δε μου το αναγνώριζε (παρεπιπτώντος είχα ενεργό το κλείδωμα της κάρτας μνήμης και μου το ζήτησε το τηλέφωνο κατα τη σύνδεση με το ΚΙΕS,των έβαλα αλλά και πάλι δε το αναγνώριζε). Απενεργοποίσα το κωδικό,και στη συνέχεια έκανε πάλι εγκατάσταση των "οδηγών" μόμο το ΚΙΕS και το αναγνώρισε... Τώρα όλα είναι ΟΚ!!!

 

Μια ερώτηση έχω να κάνω, πως κάνεις "Ενημέρωση λογισμηκού" μέσω του τηλεφώνου; Προσπάθησα να κάνω μια δοκιμή, μου ζήτησε να συνδεθώ στο λογαριασμό της samsung, πηγα στο λογαριασμό που είχα δημιουργησει.... και μετά τι κάνουμε;;;

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Mόλις έκανα την αναβάθμιση,από την XCJF1 στην XCJF3...

Οι πρώτες αλλαγες που βλέπω ειναι +1 μενου στις Ρυθμίσεις, "Ενημέρωση λογισμηκού" και πλέον στο εικονίδιο του WiFi δείχνει την ένταση του σήματος.

 

Παρουσιάστηκε και ένα μικρό προβληματάκι.

Όταν το ξανασύνδεσα με το PC το ΚΙΕS δε μου το αναγνώριζε (παρεπιπτώντος είχα ενεργό το κλείδωμα της κάρτας μνήμης και μου το ζήτησε το τηλέφωνο κατα τη σύνδεση με το ΚΙΕS,των έβαλα αλλά και πάλι δε το αναγνώριζε). Απενεργοποίσα το κωδικό,και στη συνέχεια έκανε πάλι εγκατάσταση των "οδηγών" μόμο το ΚΙΕS και το αναγνώρισε... Τώρα όλα είναι ΟΚ!!!

 

Μια ερώτηση έχω να κάνω, πως κάνεις "Ενημέρωση λογισμηκού" μέσω του τηλεφώνου; Προσπάθησα να κάνω μια δοκιμή, μου ζήτησε να συνδεθώ στο λογαριασμό της samsung, πηγα στο λογαριασμό που είχα δημιουργησει.... και μετά τι κάνουμε;;;

 

Πρώτα ανοίγεις το λογαριασμό σου μέσω της επιλογής "Λογαριασμοί" στο εσωτερικό μενου και μετά μπαίνεις στην ενημέρωση.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

έχω την τελευταιά έκδοση στο κινητό, από τότε που πρωτοβγήκε. Παρατήρησα ότι μπορούμε να αλλάξουμε τα αρχικά εικονίδια των 3 κουμπιών εξωτερικά (πληκτρολόγιο, επαφές και μηνύματα) με οποιοδήποτε από το εσωτερικό μενού, ακόμα και με συντόμευση παιχνιδιού. Υπήρχε αυτό στις προηγούμενες εκδόσεις και δεν το ειχα πάρει χαμπάρι ή είναι μία από τις αλλαγές της τελευταιας έκδοσης?
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα ανοίγεις το λογαριασμό σου μέσω της επιλογής "Λογαριασμοί" στο εσωτερικό μενου και μετά μπαίνεις στην ενημέρωση.

 

ok, ανοίγοντας το "Λογαριασμοί" εμφανίζεται πρωτο-πρωτο, τον ανοίγω, μου εμφανιζει το e-mail και την ημερομηνία γέννησ. (με "αχνά γράμματα χωρίς να μπορω να επιλέξω κάτι) και την επιλογή "αλλαγή κωδικού", κάτω αριστερά "Διαγραφή" και δεξια "πίσω"...

Sorry αλλά κόλλησε το μυαλό μου...:worry:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα.

νεος κατοχος wave.

μερικς ερωτησεις ρε παιδια γιατι δεν βγαζω ακρη.

browser εχει εγκατεστημενο το κιν?

καποιο προγραμμα για gps χωρις συνδεση στο ιντερνετ υπαρχει?

επισης προσπαθησα να εγκαταστησω καποια παιχνιδια και εφαρμογες απο ipmart και δεν τα καταφερα.

κανεις καμια λυση?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

ok, ανοίγοντας το "Λογαριασμοί" εμφανίζεται πρωτο-πρωτο, τον ανοίγω, μου εμφανιζει το e-mail και την ημερομηνία γέννησ. (με "αχνά γράμματα χωρίς να μπορω να επιλέξω κάτι) και την επιλογή "αλλαγή κωδικού", κάτω αριστερά "Διαγραφή" και δεξια "πίσω"...

Sorry αλλά κόλλησε το μυαλό μου...:worry:

 

Όπως είσαι πάτα το κεντρικό κουμπί μπαίνεις στην ρυθμίσεις και πατάς ενημέρωση λογισμικού μετά πατάς το νούμερο 1 "Ενημέρωση..." και αναμένεις.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όπως είσαι πάτα το κεντρικό κουμπί μπαίνεις στην ρυθμίσεις και πατάς ενημέρωση λογισμικού μετά πατάς το νούμερο 1 "Ενημέρωση..." και αναμένεις.

 

Το έκανα και μου γράφει,

 

"Συνδεθείτε στο λογαριασμό της Samsung για ενημέρωσει λογισμηκού"

 

Τι φταίει;;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και μου γράφει,

 

"Συνδεθείτε στο λογαριασμό της Samsung για ενημέρωσει λογισμηκού"

 

Τι φταίει;;;

 

Έλα ντε.. αυτό ούτε η samsung μπορεί να το εξηγήσει μάλλον, σε άλλους παίζει σε άλλους δεν παίζει , τρέχα γύρευε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

2 ερωτησεις κρισεως για να δω αν θα παρω το κινητο

*Εχει οντως full flash υποστηριξη ο web browser ή οχι??

*Gps ειναι μονο με πληρωμη για χαρτες κ πλοηγηση ή οχι??

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

 

Το κατεβασα, δεν βρηκα καποια αλλαγη. Μαλλον bug fixes εγιναν, οποτε λογικα περιμενουμε νεο update συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

2 ερωτησεις κρισεως για να δω αν θα παρω το κινητο

*Εχει οντως full flash υποστηριξη ο web browser ή οχι??

*Gps ειναι μονο με πληρωμη για χαρτες κ πλοηγηση ή οχι??

 

thanks

 

Gps για χάρτη είναι free, για πλοήγηση μετά τον πρώτο μήνα πρέπει να πληρώσεις 30-40 euro και ισχύει για πάντα. Για full flash δεν είμαι σίγουρος να σου πω.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα.

νεος κατοχος wave.

μερικς ερωτησεις ρε παιδια γιατι δεν βγαζω ακρη.

browser εχει εγκατεστημενο το κιν?

καποιο προγραμμα για gps χωρις συνδεση στο ιντερνετ υπαρχει?

επισης προσπαθησα να εγκαταστησω καποια παιχνιδια και εφαρμογες απο ipmart και δεν τα καταφερα.

κανεις καμια λυση?

ευχαριστω.

 

Καλησπερα, ο browser ειναι στο μενου, το εικονιδιο που λεει browser. Μπορεις βεβαια να βαλεις και Opera Mini.

Gps εχει το route66, το οποιο πρεπει να το αγορασεις.

 

 

Γεια σας παιδια

2 ερωτησεις κρισεως για να δω αν θα παρω το κινητο

*Εχει οντως full flash υποστηριξη ο web browser ή οχι??

*Gps ειναι μονο με πληρωμη για χαρτες κ πλοηγηση ή οχι??

 

thanks

 

Καλησπερα, οι χαρτες ειναι δωρεαν, η πλοηγηση με πληρωμη, 40 ευρω νομιζω, για lifetime αδεια.

Flash υποστηριζει, τωρα δεν ξερω τι εννοεις full flash.

 

Edit : Με προλαβε ο Guzgun :)

Link to comment
Share on other sites

*Εχει οντως full flash υποστηριξη ο web browser ή οχι??

 

Αν εννοείς full flash όπως το galaxy tab που υποστηρίζει και flash 10.1 όχι δεν έχει το wave...έχει flash lite 4...φημολογείται όμως οτί στο μέλλον οτί θα δούμε και full flash...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Flash υποστηριζει, τωρα δεν ξερω τι εννοεις full flash.

 

 

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις

οταν λεω Full flash εννοω π.χ το http://www.bestradio.gr/ το σηκωνει?? :cool:

 

To flash lite 4 λογικα σηκωνει τα πιο πολλα embedded βιντεακια που υπαρχουν σε διαφορες σελιδες ε??

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις

οταν λεω Full flash εννοω π.χ το http://www.bestradio.gr/ το σηκωνει?? :cool:

 

To flash lite 4 λογικα σηκωνει τα πιο πολλα embedded βιντεακια που υπαρχουν σε διαφορες σελιδες ε??

 

Όχι αυτή την σελίδα δεν την σηκώνει όμως η συγκεκριμένη έχει και mobile έκδοση...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ειμαι νεος κατοχος του wave.. και οταν μεταφέρω τις επαφες μου με Bluetooth απο το SonyEricsson μεταφερονται μονο 199 απο τις 500 περίπου.. Μπορει κανεις να με βοηθήσει; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ειμαι νεος κατοχος του wave.. και οταν μεταφέρω τις επαφες μου με Bluetooth απο το SonyEricsson μεταφερονται μονο 199 απο τις 500 περίπου.. Μπορει κανεις να με βοηθήσει; Ευχαριστώ.

 

Τι να πω? Από Ericsson k750 τα μετέφερα με bluetooth και πήγαν όλα με όλα τα στοιχεία τους εκτός από τις φώτος (λογικό). Δοκίμασε τότε να τα μεταφέρεις 100 κάθε φορά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ειμαι νεος κατοχος του wave.. και οταν μεταφέρω τις επαφες μου με Bluetooth απο το SonyEricsson μεταφερονται μονο 199 απο τις 500 περίπου.. Μπορει κανεις να με βοηθήσει; Ευχαριστώ.

 

Κι εγω απο κ800 ειχα το ιδιο προβλημα.

Γενικά όσοι προσπάθησαν απο ericsson το ιδιο πρόβλημα είχαν.Θα περάσεις τα 199 και μετά μία μια τις υπόλοιπες επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, για μία-μία από τις 199 έως τις 500, θα πήξει άσχημα!:lol:

 

Να σου προτείνω να δοκιμάσεις με ομαδες των 150 επαφών και αν όχι, τότε καλύτερα με outlook.

 

PS: Εκνευρίζομαι που δεν έχει στα διαθέσημα πεδία, σταθερό τηλέφωνο εργασίας! Δηλαδή αυτοί στην Samsung δεν έχουν σταθερό τηλέφωνο στο γραφείο τους? Μόνο στο σπίτι τους?

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

To samsung wave τρέχει full 9.1 flash και στο μέλλον θα έχει flash 10.1. Αλλά προς το παρόν το φλας δεν δουλεύει πάντα, είναι ανάλογα τα κέφια του :Ρ. Θέλει δουλειά το implementation του. Το bestradio.gr δεν το παίζει αν και έχει mobile site για να πας αλλά και πάλι δεν μπορείς να ακούσεις bestradio μέσω του mobile site τους(παίζει μόνο σε wm κινητά).
Link to comment
Share on other sites

Καλά, για μία-μία από τις 199 έως τις 500, θα πήξει άσχημα!:lol:

 

Να σου προτείνω να δοκιμάσεις με ομαδες των 150 επαφών και αν όχι, τότε καλύτερα με outlook.

 

PS: Εκνευρίζομαι που δεν έχει στα διαθέσημα πεδία, σταθερό τηλέφωνο εργασίας! Δηλαδή αυτοί στην Samsung δεν έχουν σταθερό τηλέφωνο στο γραφείο τους? Μόνο στο σπίτι τους?

 

μπορείς να το προσθέσεις. Έχει προσθήκη πεδίου και βάζεις όσα θέλεις

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ο browser ειναι στο μενου, το εικονιδιο που λεει browser. Μπορεις βεβαια να βαλεις και Opera Mini.

Gps εχει το route66, το οποιο πρεπει να το αγορασεις.

 

παιδια στο δικο μου μενου δεν εχει πουθενα browser σαν επιλογη,πρεπει να πατησω πχ το εικονιδιο του youtube και μετα να πλοηγηθω.επισης δεν υπαρχει το route66.

να σας βγαλω και φωτο αν θελετε.

τι μπορω να κανω για να βαλω το οπερα?

προσπαθησα,το εβαλα μεσα στην καρτα και το εκανα εγκατασταση το εκανε αλλα εικονιδιο δεν εχει εμφανησει καπου για να μπορω να το ξεκινησω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο δικο μου μενου δεν εχει πουθενα browser σαν επιλογη,πρεπει να πατησω πχ το εικονιδιο του youtube και μετα να πλοηγηθω.επισης δεν υπαρχει το route66.

να σας βγαλω και φωτο αν θελετε.

τι μπορω να κανω για να βαλω το οπερα?

προσπαθησα,το εβαλα μεσα στην καρτα και το εκανα εγκατασταση το εκανε αλλα εικονιδιο δεν εχει εμφανησει καπου για να μπορω να το ξεκινησω.

 

Eχεις ενα εικονιδειο που γραφει Περιηγηση,πατας αυτο και σου ανοιγει το route66 ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ εχεισ εγκαταστησει καρτα μνημης μεσα στο κιν.Οσο για τον browser,εισαι σιγουρος οτι δεν εχεις ενα εικονιδειο που γραφει internet??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...