Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβάζετε το .jad όχι το .jar το εκτελείτε και είστε έτοιμοι. Εννοείτε ότι πρέπει να είστε συνδεδεμένοι σε internet. Δεν θα το βρείτε μέσα στα παιχνίδια αλλά στο εικονίδιο ΙΜ.

Σε εμένα, αν δεν είχα κατεβάσει και το .jar μου έβγαζε σφάλμα στην εκτέλεση του .jad.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε τοτε ειναι πειραγμενο απο vodafone οποτε μαλλον γι αυτο δεν μπορεις. Εμενα ευτυχως ειναι "καθαρο".

 

Για τον φιλο που το ηθελε, το HTC clock με τον καιρο στα ελληνικα, αφαιρεσα ακομα την λεξη update και κατι πολυχρωμα σχεδια που ειχε. Κλικαροντας στις ωρες αλλαζει το background, στα λεπτα κανει update και στο εικονιδιο του καιρου πατε στα setting.

 

http://img340.imageshack.us/img340/8545/20100904163530.th.jpg

 

http://www.mediafire.com/?cnivbvfcfzebc5p

 

Διαβαζει το θεμα μας καποιος mod; Αν ναι θα τον παρακαλουσα να φτιαχνει ενα ξεχωριστο για να βαλουμε widgets και προγραμματα γιατι χανονται εδω μεσα.

 

Με ποιο πρόγραμμα το επεξεργάστηκες?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα, αν δεν είχα κατεβάσει και το .jar μου έβγαζε σφάλμα στην εκτέλεση του .jad.

 

Τι να πω. Εμένα με το jar μου έβγαζε πρόβλημα και όταν κατέβασα τo jad δούλεψε.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω. Εμένα με το jar μου έβγαζε πρόβλημα και όταν κατέβασα τo jad δούλεψε.

Μα το jad εκτελείς, απλά πρέπει να υπάρχει και το jar.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Σαν να αρχίζω να το μετανιώνω που το πήρα

Τα mails δεν τα δείχνει ,δείχνει μόνο αποστολέα και θέμα , το μήνυμα τίποτα

Λευκή οθόνη

Δεν δείχνει ούτε τα παλιά mails ,παρά μόνο τους τίτλους που έχουν

Τι να σου πω, εγώ ξενέρωσα φοβερά από τις επεμβάσεις της Vodafone. Δεν περίμενα ότι δε θα μπορώ να κάνω αναβαθμίσεις λόγω της vodafone. Και φυσικά, αν το φλασάρω με το multiloader, χάνεται η εγγύηση.

Σε τέτοια περίπτωση, μπορώ να επαναφέρω την αρχική rom της Vodafone;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, εγώ ξενέρωσα φοβερά από τις επεμβάσεις της Vodafone. Δεν περίμενα ότι δε θα μπορώ να κάνω αναβαθμίσεις λόγω της vodafone. Και φυσικά, αν το φλασάρω με το multiloader, χάνεται η εγγύηση.

Σε τέτοια περίπτωση, μπορώ να επαναφέρω την αρχική rom της Vodafone;

 

Δεν έχω ιδέα , εγώ δεν θέλω κινητά που να ανακατεύεται η vodafone γιατί το'χει αυτό (να πειράζει τα λογισμικά )

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, εγώ ξενέρωσα φοβερά από τις επεμβάσεις της Vodafone. Δεν περίμενα ότι δε θα μπορώ να κάνω αναβαθμίσεις λόγω της vodafone. Και φυσικά, αν το φλασάρω με το multiloader, χάνεται η εγγύηση.

Σε τέτοια περίπτωση, μπορώ να επαναφέρω την αρχική rom της Vodafone;

Εγώ το πήρα από Vod ερχές Αυγούστου.

Έχει όντως το welcome σήμα της όταν ξεκινάει.

Είχε την JEE και το αναβάθμισα κανονικά στην JF8 μέσα Αυγούστου.

 

Βέβαια και τότε ενώ οι υπόλοιποι έκαναν αναβάθμιση εγώ δεν μπορούσα, όπως και τώρα.

Μερικές ημέρες μετά σταμάτησε να μου λέει ότι έχει την πιο πρόσφατη έκδοση και αναβαθμίστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα , εγώ δεν θέλω κινητά που να ανακατεύεται η vodafone γιατί το'χει αυτό (να πειράζει τα λογισμικά )

Είχα διαβάσει αρκετές σελίδες πριν αποφασίσω να το αγοράσω και το μόνο που είχα διαβάσει για τη Vodafone ήταν ότι πρόσθετε ένα εικονίδιο. Αλλά στο δικό μου έχει διαφορετική rom. Με βλέπω με το που τελειώνει το συμβόλαιό μου να αλλάζω εταιρεία (μπορεί να το έχει ο Γερμανός 11 ευρώ ακριβότερο, αλλά είναι "καθαρό").

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

προβλημα... μετα απο πολες προσπαθειες με το mult... το τηλεφ.. απλα επανεKINEI συνεχως. ανοιγει βλεπεις την αρχικη οθονη και σβηνει και παλι απο την αρχη. εβαλα την JH3, την JH1 αλλα τιποτα. βοηθεια ....Καμια βοηθεια ρε παιδια ειναι η δευτερη μερα που παλευω

 

Βάλε μέσω multiloader τo jf7 firmware με ελληνικό csc. Γενικά ακολούθησε τις οδηγίες σε αυτό το pdf http://www.mediafire.com/?x3kw1g6h4m818nl . Τα γράφει όλα αναλυτικά και έχει και φωτογραφίες και links που χρειάζεσαι. Επίσης μήπως το κινητό σου ήταν vodafone;

 

Ξεκαθαρίστε μου, σας παρακαλώ, αυτό για το ότι δε μου βγάζει αναβάθμιση, οφείλεται ή όχι στη Vodafone

 

Είναι πιθανό να οφείλεται σε αυτό(S8500VFGJF1) αλλά μην πανικοβάλλεσαι, μπορείς να το αλλάξεις. Νομίζω μπορείς να το αλλάξεις αλλάζοντας κάτι στο registry ώστε το kies να νομίζει ότι έχεις άλλο κινητό. Επίσης μπορείς να αλλάξεις firmware μέσω του multiloader αλλά πρώτα τσέκαρε να δεις εάν είναι sim ή network locked το κινητό. Το pdf που λίνκαρα πιο πάνω γράφει αναλυτικά πως μπορείς να το τσεκάρεις αυτό και να χρησιμοποιήσεις το multiloader για να αλλάξεις firmware.

 

Eμενα με εχει βολεψει τρελα το e-buddy lite, δηλαδη msn, facebook κλπ μεσω του browser. Κανει refresh μονο του και παραλληλα χρησιμοποιω και αλλες λειτουργιες του τηλεφωνου.

 

Έχεις δοκιμάσει τη beta του palringo;

 

Ρε παιδια πως γινεται να κανω αναβαθμιση απο multiloader χωρις να κανει format?

 

Δεν μπορείς. Απλώς αυτό που μπορείς είναι να κάνεις backup ότι θέλεις και μετά restore. Πάντως εάν κάνεις firmware upgrade μέσω kies, δεν πειράζεται τίποτα, απλώς γίνεται η αναβάθμιση και όλα τα υπόλοιπα πχ ρυθμίσεις, επαφές, κλπ μένουν όπως ήταν(εφόσον όλα πάνε καλά :Ρ).

 

Δεν μπορώ ,μου γράφει "αποτυχία DNS" ενώ μπαίνω ίντερνετ κανονικά

 

Ξαναπροσπάθησε, εμένα φορτώνει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

σε μενα το parlingo beta δν μπαινει στο facebook ενω στο msn κανονικα!!

κ μενα μου εβγαζε το DNS μεχρι που μπηκα απο το myphone το πατησα απο εκει το link k μπηκε!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιθανό να οφείλεται σε αυτό(S8500VFGJF1) αλλά μην πανικοβάλλεσαι, μπορείς να το αλλάξεις. Νομίζω μπορείς να το αλλάξεις αλλάζοντας κάτι στο registry ώστε το kies να νομίζει ότι έχεις άλλο κινητό. Επίσης μπορείς να αλλάξεις firmware μέσω του multiloader αλλά πρώτα τσέκαρε να δεις εάν είναι sim ή network locked το κινητό. Το pdf που λίνκαρα πιο πάνω γράφει αναλυτικά πως μπορείς να το τσεκάρεις αυτό και να χρησιμοποιήσεις το multiloader για να αλλάξεις firmware.

Θα το δοκιμάσω αυτό με τη registry, νομίζω δόθηκε πριν μερικές σελίδες. Το pdf το έχω κατεβάσει ήδη και κοίταξα και δεν είναι τίποτα locked, όλα είναι στο off. Μάλλον θα δοκιμάσω πρώτα με το κολπάκι της registry και μετά θα προσπαθήσω με το multiloader. Είτε με τον ένα, είτε με τον άλλο τρόπο, η εγγύηση χάνεται, έτσι δεν είναι; Και επίσης, αν συμβεί κάτι στη συσκευή, μπορώ να επιστρέψω στη rom της Vodafone;

τη beta του palringo;

Στο pdf εκεί που λέει να συνδέσουμε το τηλέφωνο στον υπολογιστή, με το kies το συνδέουμε ή σαν μαζική αποθήκευση;

 

edit

@ conlab Τώρα μόλις διάβασα το μήνυμά σου. Είναι πολύ καλό αυτό που λες. Αφού σου άφησε να το αναβαθμίσεις, σημαίνει ότι δεν το κλειδώνει η Vodafone. Τώρα που το έχεις αναβαθμισμένο, εμφανίζεται πάλι το wellcome screen της Vodafone;

Edited by ostvarivanje
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω αυτό με τη registry, νομίζω δόθηκε πριν μερικές σελίδες. Το pdf το έχω κατεβάσει ήδη και κοίταξα και δεν είναι τίποτα locked, όλα είναι στο off. Μάλλον θα δοκιμάσω πρώτα με το κολπάκι της registry και μετά θα προσπαθήσω με το multiloader. Είτε με τον ένα, είτε με τον άλλο τρόπο, η εγγύηση χάνεται, έτσι δεν είναι; Και επίσης, αν συμβεί κάτι στη συσκευή, μπορώ να επιστρέψω στη rom της Vodafone;

τη beta του palringo;

Στο pdf εκεί που λέει να συνδέσουμε το τηλέφωνο στον υπολογιστή, με το kies το συνδέουμε ή σαν μαζική αποθήκευση;

 

edit

@ conlab Τώρα μόλις διάβασα το μήνυμά σου. Είναι πολύ καλό αυτό που λες. Αφού σου άφησε να το αναβαθμίσεις, σημαίνει ότι δεν το κλειδώνει η Vodafone. Τώρα που το έχεις αναβαθμισμένο, εμφανίζεται πάλι το wellcome screen της Vodafone;

Δυστυχώς υπάρχει ακόμη.

 

Και αυτό και στις ρυθμίσεις προφίλ internet και e-mail όλες οι επιλογές Vodafone MMS, Vodafone Internet κτλ

 

Αν θυμάμαι όμως καλά, αρκετές σελίδες πιο πίσω είχα διαβάσει και από άλλους ότι δεν μπορούσαν να αναβαθμίσουν και δεν το είχαν πάρει από vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε kommatias προσπαθούσες και εσύ χθές να το αναβαθμίσεις.

Τελικά τι έγινε;

Από vod το πήρες ή καμία σχέση;

 

Δοκιμασα παλι πριν καμμια ωρα αλλα δεν!!

Απο Vodafone το ειχα παρει μεσα Ιουλιου αλλα δν εχει τπτ μεσα το κινητο σε σχεση με την εταιρια κ εχω τσεκαρει κ τις ρυθμισεισ του δν ειναι τπτ κλειδωμενο!!

Το περιεργο ειναι οτι τισ προηγουμενες αναβαθμισεις τις εκανε αμεσως χωρις κανενα προβλημα!

Αυτο που υποθετω ειναι οτι επειδη αυτη η εκδοση η xxjh3 δεν ειναι η full εκδοση,εκει να οφειλεται ολο αυτο το μπαχαλο!

Θα δειξει...;)

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς υπάρχει ακόμη.

 

Και αυτό και στις ρυθμίσεις προφίλ internet και e-mail όλες οι επιλογές Vodafone MMS, Vodafone Internet κτλ

 

Αν θυμάμαι όμως καλά, αρκετές σελίδες πιο πίσω είχα διαβάσει και από άλλους ότι δεν μπορούσαν να αναβαθμίσουν και δεν το είχαν πάρει από vodafone.

Δε με ενοχλεί καθόλου αν υπάρχουν όλα αυτά. Αν μπορώ να κάνω αναβαθμίσεις, δεν έχω κανένα πρόβλημα. Από τότε που το πήρες, πόσες αναβαθμίσεις έχεις κάνει; Και τότε που ενώ είχε βγει η αναβάθμιση, μετά από πόσο καιρό περίπου (αν θυμάσαι), κατάφερες να το αναβαθμίσεις;

Επίσης, κάτι άλλο: μιας και δεν μπορώ να αναβαθμίσω, σκέφτηκα να εγκαταστήσω κάτι :p

Δεν υπάρχει πιθανότητα από το samsungapps να τα κατεβάσω στον υπολογιστή και από εκεί να τα περάσω στο κινητό και να τα εγκαταστήσω; Γιατί σε ενδεχόμενο hard reset, πώς θα θυμάμαι τι είχα για να το ξαναεγκαταστήσω;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Δε με ενοχλεί καθόλου αν υπάρχουν όλα αυτά. Αν μπορώ να κάνω αναβαθμίσεις, δεν έχω κανένα πρόβλημα. Από τότε που το πήρες, πόσες αναβαθμίσεις έχεις κάνει; Και τότε που ενώ είχε βγει η αναβάθμιση, μετά από πόσο καιρό περίπου (αν θυμάσαι), κατάφερες να το αναβαθμίσεις;

Επίσης, κάτι άλλο: μιας και δεν μπορώ να αναβαθμίσω, σκέφτηκα να εγκαταστήσω κάτι :p

Δεν υπάρχει πιθανότητα από το samsungapps να τα κατεβάσω στον υπολογιστή και από εκεί να τα περάσω στο κινητό και να τα εγκαταστήσω; Γιατί σε ενδεχόμενο hard reset, πώς θα θυμάμαι τι είχα για να το ξαναεγκαταστήσω;

Η αλήθεια είναι ότι και εμένα δεν με ενοχλεί και τόσο, αν και θα ήθελα να μάθω πχ ποιές είναι η διαφορές της επιλογής προfίλ internet vodafone MMS και vodafone internet.

 

Μια αναβάθμιση έκανα. Από JEE που είχε σε JF8. Περίπου 3-4 μέρες μετά αν θυμάμαι καλά.

 

Αν εγκαταστήσεις προγράμματα μέσω του samsung apps του kies, τότε υπάρχει ιστορικό downloads. Και από το κινητό να απεγκαταστήσεις μια εφαρμογή μέσω kies και χωρίς να το ξανακατεβάσεις μπορείς να το εγκαταστήσεις ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν εγκαταστήσω από το τηλέφωνο και όχι από το kies, δεν κρατάει ιστορικό;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Κρατάει, μέσα στο Downloads option από το Samsung Apps(στο τηλέφωνο) αλλά αν κάνεις hard reset χάνονται φαντάζομαι.

 

Αν εννοείς να κατεβάζεις από το κινητό και να τα εμφανίζει και στο kies αυτό θα ήταν πολύ καλό, αλλά δεν νομίζω πως γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πιστεύω και εγώ, αλλά δεν έχω εγκαταστήσει κάτι από το τηλέφωνο να δω αν εμφανίζεται στο kies. Τέλος πάντων, πιστεύω ότι μιλάμε για λεπτομέρειες, γιατί κάτι που θα σου αρέσει πολύ και θα σου είναι απαραίτητο, σίγουρα θα θυμάσαι και πώς λέγεται. Πάντως, σήμερα πρωτοασχολήθηκα με το samsungapps και μου άρεσε πολύ. Είναι πολύ απλή η διαδικασία.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ ,μου γράφει "αποτυχία DNS" ενώ μπαίνω ίντερνετ κανονικά

Πολύ καλή ιδέα

Μου έβγαζε συνέχεια πρόβλημα DNS και μπήκα τελικά μέσω του myphone στο λινκ της beta έκδοσης όπως είπε ένα παιδί πριν

Ανοιξε η σελίδα λοιπόν και επέλεξα το parlingo samsung lismore 2.1.7.jad

Δεν ήξερα ποιό να επιλέξω απ'όλα

Θα δω τώρα αν δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν να ενεργοποιήσουν την απόκρυψη αριθμού:

Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Κλήση - Όλες οι κλήσεις - Εμφάνιση αριθμού μου και επιλέγουμε Απόκρυψη.

 

Επίσης όσους τους ενδιαφέρει το text reflow ας δοκιμάσουν τον opera mini 5.1 java.

Edited by Zenor
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...