Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν προσπαθώ να αμφισβητήσω τα όσα λέτε περί φόρτισης μπαταρίας ,ούτε να ισχυρισθώ ότι έχω εγώ δίκιο .Απλά συζήτηση κάνουμε και μας δίνεται η ευκαιρία να μάθουμε και πέντε πράγματα παραπάνω

Εγώ λόγω ανασφάλειας ( δικής μου ) δεν σας κρύβω ότι για την πρώτη φόρτιση θα το αφήσω το βράδυ να φορτίζει

Αυτό δεν σημαίνει ότι διαφωνώ με όσα λέτε , απλά έτσι νιώθω εγώ πιο ασφαλής

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα εφόσον φτάσει στο 100% δεν φορτίζει άλλο οπότε δεν υπάρχει λόγος.

Αλλά και να το αφήσεις δεν θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να μου πει καποιος σιγουρα αν η τελευταιες χρονικα αναβα8μισεις εχουν τις βελτιστοποιησεις των προηγουμενων εκδοσεων?
Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Δεν στα χωνουμε μην αγχωνεσαι , να σου αλλαξουμε γνωμη προσπαθουμε.Γιατι να νιωθεις πιο ασφαλης για κατι τετοιο ομως.εγω θα το ελιωνα το κινητο με το που το επερνα , δεν θα περιμενα ολο το βραδυ να φορτισει.....In fact , το ελιωσα ahahah , καλα αυτο το caligo τι παιχνιδακι ειναι , πολυ το χω χαρει .Και με κραταει και η μπαταρια.Εκανα ταξιδι 2 μιση ωρες και η μπαταρια απο το 90 περιπου πηγε στο 20-30? καπου κει , μια χαρα για τετοιο καψιμο :P
Link to comment
Share on other sites

Δεν στα χωνουμε μην αγχωνεσαι , να σου αλλαξουμε γνωμη προσπαθουμε.

 

E καλά ....φορτίζει ήδη 3 ώρες , σε 5 ώρες θα σου πω ότι μου την άλλαξες

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Και για να πούμε κάτι διαφορετικό γιατί στις τελευταίες σελίδες όλο για την μπαταρία λέμε το HD video που βγάζει σε μέρα είναι άπαιχτο, όπως και οι photos.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να μου πει καποιος σιγουρα αν η τελευταιες χρονικα αναβα8μισεις εχουν τις βελτιστοποιησεις των προηγουμενων εκδοσεων?

 

Φίλε, εξαρτάτε για τι πράγμα μιλάμε. Οι επίσημες αναβαθμίσεις μέσω KIES εννοείτε ότι περιέχουν όλα τα προηγούμενα.

Αν μιλάς για firmware που βρήκες στο ίντερνετ και θες να τα περάσεις με multiloader, αυτά παίζει να χρειάζονται προηγούμενη έκδοση για να εγκατασταθούν, δηλαδή να μην είναι full εκδόσεις. Π.χ. μπορεί να βρείς την XXJH2 και να απαιτεί εγκατεστημένη την προηγούμενη έκδοση (XXJH1) για να μπεί. Αν αυτό είναι το πρόβλημά σου, βρες την τελευταία full έκδοση του update και βάλε την, πριν βάλεις τις επόμενες.

 

Δες τι εννοώ:

S8500XXJF8 - Size: 225.57 MB (FULL DUTCH) (2010 June)

S8500XXJG5 - Size: 161.66 MB (JF7 or JF7_mixed_JF3 first) (2010 July)

S8500XXJG6 - Size: 162.09 MB (JG5 first) (2010 July)

S8500XXJH1 - Size: 164.03 MB (JG5 or JG6 first) (2010 August)

S8500XXJH3 - Size: 163.7 MB (JG5, JG6 or JH1 first) (2010 August)

S8500XEJH2 - Size: 321.87 MB (2010 August) (FULL)

είναι από το samsungwaveforum.com

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω δοκιμασει το βιντεο του ακομα μιας και χρειαζομαι μνημη για να το κανω.Σκεφτομαι να παρω μια 8αρα
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό όσο αφορά το skype :)

One functional difference is the phonebook, which now allows you to link your contacts to their IM (you can choose from AIM, Windows Live, Yahoo, Skype, QQ and Google Talk) and social accounts (Facebook, MySpace, Twitter)

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό όσο αφορά το skype :)

One functional difference is the phonebook, which now allows you to link your contacts to their IM (you can choose from AIM, Windows Live, Yahoo, Skype, QQ and Google Talk) and social accounts (Facebook, MySpace, Twitter)

 

Παίζει όμως το ΙΜ (Parlingo) μετά την αναβάθμιση?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίζει όμως το ΙΜ (Parlingo) μετά την αναβάθμιση?

 

Αυτό δεν το ξέρω , και επειδή νομίζω κάπου πήρε το μάτι μου ότι σε κάποιους δεν δούλευε ,δεν θα κάνω αναβάθμιση ,τουλάχιστον όχι προς το παρών

Link to comment
Share on other sites

Aπορία ν1

Πως μετακινώ τα widgetάκια ? τα κουνάω με το δάχτυλο στην οθόνη και δεν μετακινούνται .Δεν μπορώ να καταργήσω τα widgetάκια

Τα πρόσθεσα στην επιφάνεια και δεν κουνιέται κάποιο για να το επαναφέρω κάτω

 

Απορία 2

Πως σβύνω εντελώς την δυνατότητα να μπαίνει με 3G στο ίντερνετ ? διότι ήδη μπήκε με αυτή τη βλακεία του financial και με χρέωσε κάτι kb

 

Δυστυχώς απ'ότι βλέπω δεν μετακινείται τίποτα ούτε στην επεξεργασία των εικονιδίων ,έπεσα σε προβληματικό :(

Πρέπει να το πάω πίσω μάλλον

Edited by woudoulis
Link to comment
Share on other sites

τελικά η νέα έκδοση καταστρέφει την ομαλότητα του ζουμ στο browser είναι σίγουρα από γρήγορη αλλά το ζουμ έχει γίνει πλέον σπαστικό
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Aπορία ν1

Πως μετακινώ τα widgetάκια ? τα κουνάω με το δάχτυλο στην οθόνη και δεν μετακινούνται .Δεν μπορώ να καταργήσω τα widgetάκια

Τα πρόσθεσα στην επιφάνεια και δεν κουνιέται κάποιο για να το επαναφέρω κάτω

 

Απορία 2

Πως σβύνω εντελώς την δυνατότητα να μπαίνει με 3G στο ίντερνετ ? διότι ήδη μπήκε με αυτή τη βλακεία του financial και με χρέωσε κάτι kb

 

Καλημέρα,

 

1. Αφού πατήσεις το κουμπί widget στην κεντρική οθόνη και ανοίξουν κάτω όλα τα widgets πατάς και κρατάς το widget που θέλεις να αφαιρέσεις μέχρι να μπει όλο σε ένα πλαίσιο. Στη συνέχεια, χωρίς να το αφήσεις το πας κάτω και το ρίχνεις μέσα στα άλλα...

 

2. Πας στις ρυθμίσεις --> δυνατότητα σύνδεσης --> Δικτυο --> Λειτουργία Δικτύου και βάζεις GSM.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

1. Αφού πατήσεις το κουμπί widget στην κεντρική οθόνη και ανοίξουν κάτω όλα τα widgets πατάς και κρατάς το widget που θέλεις να αφαιρέσεις μέχρι να μπει όλο σε ένα πλαίσιο. Στη συνέχεια, χωρίς να το αφήσεις το πας κάτω και το ρίχνεις μέσα στα άλλα...

.

 

Kαλημέρα κ ευχαριστώ πολύ

Μόλις γύρισα από κατάστημα της wind

Εγώ δεν άφηνα το δάχτυλο στην οθόνη ,απλά το έσερνα

Πήγα πανικόβλητος και μου λέει ο υπάλληλος ,το πατάς και το σέρνεις όπου θες

και του απαντώ "τώρα πάτα και μένα και σύρε με όπου θες " :lol:

Επίσης μου είπε να μην κάνω αναβάθμιση αν δεν έχω κάποιο πρόβλημα γιατί η αναβάθμιση μπορεί να χαλάσει κάτι

Μου απενεργοποίησε και το 3G και την σύνδεση στο ίντερνετ μέσω δικτύου και τώρα είμαι ok

Link to comment
Share on other sites

......Μου απενεργοποίησε και το 3G και την σύνδεση στο ίντερνετ μέσω δικτύου και τώρα είμαι ok

 

Εγώ πριν από 1 μήνα περίπου ειχα πάει το XPeria X10 mini pro. Την πρώτη μέρα που το πήρα και το ρύθμιζα στο άνοιξε-κλείσε αυτό συνδέονταν στο Internet και μου ξέσκισε την κάρτα. Πήρα στην εξυπηρέτηση της Vodafone και μου είπε ότι συνδέεται αυτόματα. Εκείνη κιόλας τη στιγμή έκανα απενεργοποίηση του 3G (με αρνητικό βέβαια την μη αποστολή και λήψη MMS - δεν έστελνα ούτως ή άλλως, και την μη χρήση video κλήσης). Στη συνέχεια βέβαια ανακάλυψα ότι απενεργοποιούνταν και από την ίδια τη συσκευή... Ομως την "ξεφορτώθηκα" την συσκευή γρήγορα γιατί απογοητεύτηκα, και διατήρησα όμως την απενεργοποίηση του 3G από την Vodafone για τον "φόβο των Ιουδαίων".

Μπαίνω στο Ιντερνετ μόνο με WiFi...

Link to comment
Share on other sites

Μια πιο γενική ερώτηση

Τα τηλέφωνα τα αποθηκεύουμε με +30 μπροστά ή όχι ? αν τα βάλω με +30 θα υπάρχει πρόβλημα αναγνώρισης μετά ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, σκεφτομαι να αγορασω το 8500 αλλα εχω καποιες αποριες:

1)Υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαζω σταθμους οταν ακουω ραδιοφωνο απο το handsfree?

2)Οι χαρτες ειναι φορτωμενοι ή θα πρεπει να πληρωσω για να τους κατεβασω? γενικα εχει κανενα καλο gps?

3) Η μπαταρια κραταει οντος 3 μερες??

Link to comment
Share on other sites

Μια πιο γενική ερώτηση

Τα τηλέφωνα τα αποθηκεύουμε με +30 μπροστά ή όχι ? αν τα βάλω με +30 θα υπάρχει πρόβλημα αναγνώρισης μετά ;

 

Kαι αυτό το "κουλό" το αντιμετώπισα με το Xperia mini pro. Αν τις έβαζες χωρίς το 030 δεν έβγαζε το όνομα αυτού που σε καλούσε, παρα μόνο τον αριθμό του. Οχι, στο Wave πέρασα τις επαφές όλες - λόγω του ότι δεν ήταν στη sim - χωρις το +30 ή 030...

Κανένα πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Kαι αυτό το "κουλό" το αντιμετώπισα με το Xperia mini pro. Αν τις έβαζες χωρίς το 030 δεν έβγαζε το όνομα αυτού που σε καλούσε, παρα μόνο τον αριθμό του. Οχι, στο Wave πέρασα τις επαφές όλες - λόγω του ότι δεν ήταν στη sim - χωρις το +30 ή 030...

Κανένα πρόβλημα...

 

Ευχαριστώ

Αλλη απορία ,τόνους έχει βρε παιδιά ; δεν μπορώ να βρω τονισμό για Ελληνικούς χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

Αλλη απορία ,τόνους έχει βρε παιδιά ; δεν μπορώ να βρω τονισμό για Ελληνικούς χαρακτήρες

 

αναλογως για ποιο πληκτρολογι θελεις!!αν ρωτας για το QWERTY τοτε πατας παρατεταμενα το φωνηεν κ σ βγαζει με τονο η σκετο!!

 

εχει κατεβασει κανενας την εφαρμογη Walk and Write η το smscamera?οταν γραφω μηνυμα κ μετα παταω επιλογη να το στειλω μου το πεταει στα 'μηνυματα' αλλα κενο!!

τοτε ποιοσ ο λογος υπαρξης τησ εφαρμογης??:confused:

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Κράτα πατημένο το γράμμα που θες να τονίσεις.

Επίσης αν ενεργοποιήσεις την έξυπνη δημιουργεία κειμένου από τις ρυθμίσεις(press & hold language button) τονίζει αυτόματα τις λέξεις.

Edited by Zenor
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...