Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να σαι καλά. Εγώ έκανα την μεγάλη μετάβαση σε galaxy s3, ελαφρώς μεταχειρισμένο και είμαι κάτι παραπάνω από ευχαριστημένος. Αν θες λεπτομέρειες στείλε μου pm.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
υπαρχει καποιος τροπς να βαλω viber στο wave1 bada2.0?και επισης καποιος μια φορα ειχε βρει τροπο πως να φενεται το κινητο μας σαν iphone οταν το αναγνωριζουν αλλες μηχανες αναζυτησης ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπς να βαλω viber στο wave1 bada2.0?και επισης καποιος μια φορα ειχε βρει τροπο πως να φενεται το κινητο μας σαν iphone οταν το αναγνωριζουν αλλες μηχανες αναζυτησης ευχαριστω

 

εδώ. Για το viber δεν νομίζω να παίζει τίποτα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές ημέρες έχει βγει έκδοση Android (Jelly Bean 4.2.2) με μερική υποστήριξη του modem...

Δηλαδή γίνεται αποστολή και λήψη SMS μόνο....

Βέβαια από ότι διαβάζω υπάρχουν κάποια προβλήματα...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2092353

 

Δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα την συγκεκριμένη έκδοση... θα το κάνω τις επόμενες ημέρες.

Έχω δοκιμάσει πριν 2 μήνες προηγούμενη έκδοση από τον συγκεκριμένο developer και πήγαινε αρκετά καλά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα στους τελευταιους που εχουν αντεξει με αυτο το αθλιο κινητο!!για να μπω στο facebook πρεπει να κανω 5 προσευχες κ 10 ταματα!αργει υπερβολικα κ δεν το εμφανιζει σωστα!!και η εφαρμογη στο samsung apps ειναι για γελια κ για κλαματα αρχαια με περιορισμενες δυνατοτητες ,αν ξερει κανεις κανα τροπο να μπαινω στο facebook τον ευχαριστω bada 2.0 εχω...για να εφαρμοσεις απλες εφαρμογες που εχουν κινητα android των (100 ευρω!!!!! )πρεπει να γινεις hacker....π.χ whats up και viber...και αν τα καταφερεις και παλι!!ακομα δεν εχω καταλαβει που ειναι χρησιμη η htlm5 που μας επρηξαν,flash player αστα να πανε!!! μονο απο την εφαρμογη του you tube βλεπεις on line videos!και τελος ο μονος λογος που δεν το εχω σπασει απο τα νευρα μου ειναι η super amoled,μεγαααααλη η χαρη της εξαιτιας της εμπλεξα με γαμ:X το wave!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα στους τελευταιους που εχουν αντεξει με αυτο το αθλιο κινητο!!για να μπω στο facebook πρεπει να κανω 5 προσευχες κ 10 ταματα!αργει υπερβολικα κ δεν το εμφανιζει σωστα!!και η εφαρμογη στο samsung apps ειναι για γελια κ για κλαματα αρχαια με περιορισμενες δυνατοτητες ,αν ξερει κανεις κανα τροπο να μπαινω στο facebook τον ευχαριστω bada 2.0 εχω...για να εφαρμοσεις απλες εφαρμογες που εχουν κινητα android των (100 ευρω!!!!! )πρεπει να γινεις hacker....π.χ whats up και viber...και αν τα καταφερεις και παλι!!ακομα δεν εχω καταλαβει που ειναι χρησιμη η htlm5 που μας επρηξαν,flash player αστα να πανε!!! μονο απο την εφαρμογη του you tube βλεπεις on line videos!και τελος ο μονος λογος που δεν το εχω σπασει απο τα νευρα μου ειναι η super amoled,μεγαααααλη η χαρη της εξαιτιας της εμπλεξα με γαμ:X το wave!!!!!!!

 

Εγώ μέχρι πρόσφατα χρησιμοποιούσα την επίσημη Java έκδοση του Facebook app. Δουλέυει ρολόι και ταχύτατα. Εναλλακτική, επίσης, είναι μέσω Opera, αλλά και αυτή την εφαρμογή την καταστρέψανε τελευταία και δε δείχνει σωστά την γραμματοσειρά...

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι πρόσφατα χρησιμοποιούσα την επίσημη Java έκδοση του Facebook app. Δουλέυει ρολόι και ταχύτατα. Εναλλακτική, επίσης, είναι μέσω Opera, αλλά και αυτή την εφαρμογή την καταστρέψανε τελευταία και δε δείχνει σωστά την γραμματοσειρά...

 

τι εγινε με τον opera ? απο την μια μερα στην αλλη γαμ$#θηκε και δεν βγαζεις ακρη με τα γραμματα.. Τον εχει απεγκαταστησει κ ξαναεγκαταστησει κανεις? εχω χασει τους κωδικους απο το samsung apps και θελω να ξέρω αν υπάρχει λύση .

καλα οσο βλέπω αλλα κινητα να ρολαρουν οι browser τους γρηγορα, ολο και πιο αργός μου φαίνεται ο dolphin..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω και ξαναδιαβάζω το πρώτο μήνυμα στην ενότητα για το wave! Ακόμα θυμάμαι με πόσο ενθουσιασμό αγόρασα την συσκευή αυτή...Μετά από 2 χρόνια και κάτι ψιλά, ευτυχώς απαλλάχτηκα από το Bada! Η συσκεύη ακόμα και σήμερα (αν εξαιρέσεις την οθόνη των 3,3 ιντσών) θα μπορούσε να βάζει κάτω πάρα πολλές συσκευες του ανταγωνισμού ΑΝ είχε ένα καλύτερο λογισμικό (πχ Android).

 

Είναι η τελευταία φορά που γράφω εδω μέσα αφού το δικό μου wave παίρνει χαρακτήρα "κινητό αντικατάστασης".

 

Εμεινα στην Samsung και πλέον έχω τον γαλαξία 3 (mini) και αφήνω πίσω αυτό το μιζερο και κουραστικό bada! Σας ευχαριστώ ΟΛΟΥΣ σας, για την κατα καιρούς βοήθεια που βρήκα εδω μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα στους τελευταιους που εχουν αντεξει με αυτο το αθλιο κινητο!!για να μπω στο facebook πρεπει να κανω 5 προσευχες κ 10 ταματα!αργει υπερβολικα κ δεν το εμφανιζει σωστα!!και η εφαρμογη στο samsung apps ειναι για γελια κ για κλαματα αρχαια με περιορισμενες δυνατοτητες ,αν ξερει κανεις κανα τροπο να μπαινω στο facebook τον ευχαριστω bada 2.0 εχω...για να εφαρμοσεις απλες εφαρμογες που εχουν κινητα android των (100 ευρω!!!!! )πρεπει να γινεις hacker....π.χ whats up και viber...και αν τα καταφερεις και παλι!!ακομα δεν εχω καταλαβει που ειναι χρησιμη η htlm5 που μας επρηξαν,flash player αστα να πανε!!! μονο απο την εφαρμογη του you tube βλεπεις on line videos!και τελος ο μονος λογος που δεν το εχω σπασει απο τα νευρα μου ειναι η super amoled,μεγαααααλη η χαρη της εξαιτιας της εμπλεξα με γαμ:X το wave!!!!!!!

 

Mιας και είμαι ένας από τους ελάχιστους που έχουν ακόμα αυτό το κινητό-παρωδία (ας όψεται η έλλειψη χρημάτων αλλιώς θα έιχα πάρει χαλαρά iPhone) να σου πω οτι κι εγώ αντιμετώπιζα και αντιμετωπίζω τα ίδια προβλήματα και νομζω οτι ο καλύτερος τρόπος να μπεις είναι από το web και πατώντας m.facebook.com

Για δοκιμασε το και μου λες..

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω και ξαναδιαβάζω το πρώτο μήνυμα στην ενότητα για το wave! Ακόμα θυμάμαι με πόσο ενθουσιασμό αγόρασα την συσκευή αυτή...Μετά από 2 χρόνια και κάτι ψιλά, ευτυχώς απαλλάχτηκα από το Bada! Η συσκεύη ακόμα και σήμερα (αν εξαιρέσεις την οθόνη των 3,3 ιντσών) θα μπορούσε να βάζει κάτω πάρα πολλές συσκευες του ανταγωνισμού ΑΝ είχε ένα καλύτερο λογισμικό (πχ Android).

 

Είναι η τελευταία φορά που γράφω εδω μέσα αφού το δικό μου wave παίρνει χαρακτήρα "κινητό αντικατάστασης".

 

Εμεινα στην Samsung και πλέον έχω τον γαλαξία 3 (mini) και αφήνω πίσω αυτό το μιζερο και κουραστικό bada! Σας ευχαριστώ ΟΛΟΥΣ σας, για την κατα καιρούς βοήθεια που βρήκα εδω μέσα.

 

Σε ζηλεύω!!!!!!!!!

Κι εγώ θυμάμαι με πόσο ενθουσιασμό το είχα πάρει...

άντε και στα δικά μας να φύγουμε από αυτό!

Κρίμα την συσκευή κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε με τον opera ? απο την μια μερα στην αλλη γαμ$#θηκε και δεν βγαζεις ακρη με τα γραμματα.. Τον εχει απεγκαταστησει κ ξαναεγκαταστησει κανεις?

Ναι. Το πρόβλημα παραμένει. :(

Edited by siciliano

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Mιας και είμαι ένας από τους ελάχιστους που έχουν ακόμα αυτό το κινητό-παρωδία (ας όψεται η έλλειψη χρημάτων αλλιώς θα έιχα πάρει χαλαρά iPhone)

Και εγώ ακόμα το έχω και είμαι μιά χαρά με αυτό. Του έχω βάλει μερικά προγραμματάκια και παιχνίδια με το που το πήρα και με καλύπτει 100% το κινητό. Αν δεν θέλετε να ασχολείστε με πολλά προγράμματα/παιχνίδια κτλ κτλ μια χαρά είναι το κινητό.

Αν πάλι θέλετε, κακώς το αγοράσατε το κινητό. Έπρεπε να πάτε σε iphone η android. Κάνατε λάθος επιλογή,δεν σας φταίει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια θελω να μου δώσει κάποιος, για κάποιο λόγο χωρίς να ξέρω τι είχα πατήσει κατα λάθος,

δεν μου εμφανίζει τίποτα στο Αρχεία Καταγραφής πατώντας το αριστερό κουμπί!!!

Πως μπορώ να το ξαναεμφανίσω!!!!!Και να βλέπω τις εισερχόμενες κλήσεις - μυνήματα??????:(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω το s8500 αλλα έχει χαλάσει το κουμί του βγάζει φωτογραφίες έχετε να μου προτεινετε καποια λυση ? θεσσαλονικη μένω το πατας και βγάζει με παρα πολυ δυσκολια υστερα απο 5 λεπτα που το πιέζεις... ξερετε καποιο μαγαζι ή κάπου να πάρω τηλ ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω το s8500 αλλα έχει χαλάσει το κουμί του βγάζει φωτογραφίες έχετε να μου προτεινετε καποια λυση ? θεσσαλονικη μένω το πατας και βγάζει με παρα πολυ δυσκολια υστερα απο 5 λεπτα που το πιέζεις... ξερετε καποιο μαγαζι ή κάπου να πάρω τηλ ?

 

το touch δε σε βολεύει?

Samsung Galaxy S23

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια θελω να μου δώσει κάποιος, για κάποιο λόγο χωρίς να ξέρω τι είχα πατήσει κατα λάθος,

δεν μου εμφανίζει τίποτα στο Αρχεία Καταγραφής πατώντας το αριστερό κουμπί!!!

Πως μπορώ να το ξαναεμφανίσω!!!!!Και να βλέπω τις εισερχόμενες κλήσεις - μυνήματα??????:(

 

κάνε backup μόνο τα Call Logs στο Kies (απο-επέλεξε τα υπόλοιπα) και έπειτα κάνε restore backup

Link to comment
Share on other sites

bada 1.2 η 2.0 εχεις? στο 2 εχει κουμπι touch.

 

Οχι το 1,2 έχω δεν το ήξερα οτι το 2 το έχει σε touch .. Καλα θα ρωτήσω πόσο έχει να μου το κάνουν το κουμπι και αμα ειναι ακριβο θα βαλω το 2 !!

Σε ευχαριστω παρα πολυ !!

 

Να κάνω και μια άλλη ερώτηση μέσα εχω το 1,2 που ειχα κατεβασει απο καπου και το περασα για να εχει και τα ελληνικα και αυτο τι ειχα κανει πριν πολυ καιρο.. και θυμαμαι οτι απο Kies δεν μπωρει να ανανεωσει σε 2 . γινεται να μου πειτε τελικα αν αξίζει να βάλω την 2 η οχι ? γιατι οπως βλεπω στα προηγουμενα σχολια γινετε πανικος... σας ευχαριστω εκ τον προτέρων

 

ποιο firmware να κατεβάσω με ελληνικό csc ?

---------------------------------------------------------------------------------

Εντάξει έβαλα το bada 2,0 ύστερα απο τόσο καιρό και εχω να πώ οτι ειναι ομορφουλικό δυσταζα να το βάλω επειδη σας εβλεπα εδω να το κατηγορείτε ολοι επειδη το συγκρινατε μαλλων με καποιο αλλο android και ζητουσατε πολλα απο αυτο....

Η μπαταρια δεν έχει τοσο τραγικο προβλημα που λέτε δουλεβουν ολα ιντερνετ οπερα samsung apps..

 

Το μονο μειωνεκτημα ειναι οτι το κινητο δεν έχει πολλες εφαρμογες αλλα εμενα με καλυπτει...

Επισης εχω να συμπληρωσω οτι καθως εβαλα το bada 2.0 ηθελε και το fota ως τελευτεο βημα...

έχει προβλημα το κουμπακι της φοτογραφικης εμενα αλλα με το 2 υπάρχει σε touch αυτο δεν το ηξερα και ευχαριστω πολυ τον john_shadow που με βοηθησε να ειστε καλα !!

Edited by iordanhsp
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια θελω να μου δώσει κάποιος, για κάποιο λόγο χωρίς να ξέρω τι είχα πατήσει κατα λάθος,

δεν μου εμφανίζει τίποτα στο Αρχεία Καταγραφής πατώντας το αριστερό κουμπί!!!

Πως μπορώ να το ξαναεμφανίσω!!!!!Και να βλέπω τις εισερχόμενες κλήσεις - μυνήματα??????:([/QUOTM

 

 

Μια βοηθεια ρε παιδια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις γιατί δεν δουλέυουν τα samsung bluetooth headset hm 1500 στο bada 2.0 ; Δεν τα αναγνωρίζει το bluetooth σαν συσκευη ξερετε γιατι ?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που τα είχα παλιότερα δούλευαν μια χαρά και στο χρόνο πάνω χάλασαν.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...