Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περίμενε το bada 2.0 που ελπίζουμε να διορθώνονται αυτά το προβλήματα που λες. Ποια έκδοση λογισμικού έχεις την 1.0 ή την 1.2?

 

ειχα τα ιδια προβληματα με σενα στην 1.0, αλλα απο τοτε που εβαλα την 1.2 δν μου ξανασυνεβη. οι επανεκκινησεις ελυναν μονο προσωρινα το προβλημα. ακομα και χωρις widgets ή ανοιχτες εφαρμογες εκανε τα ιδια.. τι να πεις, υπομονη (ή service?)!

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια! Ξέρει κανείς τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να μπαίνω στο internet με COSMOTE WHATS UP. Τους πήρα και τηλέφωνο για να μου στείλουνε τις ρυθμίσεις αλλά τίποτα δεν μου ήρθε

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ηρθε ενα sms το οποιο γραφει : congratulations !!! your mobile just won 350000 pounds at the uk 2011 orange mobile promo.for claims e-mail your name and luck code no: uk -or9 to orange2@w.cn . ο αριθμος που μου τοστειλε ειναι +4479670... παιζει να εγκαινιασα κανα ιό bada? το κιν τοχω αγορασει απο wind ...τα φερνει μηπως απ΄εξω και 'μπερδευτηκε'?αν εχει ερθει κατι αναλογο σε καποιον ή ξερει τπτ...πρεπει να ανησυχω? α! χτες κατεβασα κ εγκατεστησα angry birds μεσω wifi απο ενα site...
Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ηρθε ενα sms το οποιο γραφει : congratulations !!! your mobile just won 350000 pounds at the uk 2011 orange mobile promo.for claims e-mail your name and luck code no: uk -or9 to orange2@w.cn . ο αριθμος που μου τοστειλε ειναι +4479670... παιζει να εγκαινιασα κανα ιό bada? το κιν τοχω αγορασει απο wind ...τα φερνει μηπως απ΄εξω και 'μπερδευτηκε'?αν εχει ερθει κατι αναλογο σε καποιον ή ξερει τπτ...πρεπει να ανησυχω? α! χτες κατεβασα κ εγκατεστησα angry birds μεσω wifi απο ενα site...

 

Ιός δεν είναι. Παίζει να έστειλε τα στοιχεία σου το παιχνίδι, και να σου στέλνουν spam μηνύματα. Επίσης θα μπορούσε να είναι κάτι τέτοιο READ

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πως μπορώ να κάνω να μην γυρνάει μόνο του της εικόνες σαν playback όταν μπαίνω να της δω???

 

πηγαινε στις ρυθμισεις>γενικες και εκει ψαξε να απενεργοποιησεις κατι με ροη στοιχειων...δεν εχω το κινητο κοντα μου τωρα που το γραφω...

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ηρθε ενα sms το οποιο γραφει : congratulations !!! your mobile just won 350000 pounds at the uk 2011 orange mobile promo.for claims e-mail your name and luck code no: uk -or9 to orange2@w.cn . ο αριθμος που μου τοστειλε ειναι +4479670... παιζει να εγκαινιασα κανα ιό bada? το κιν τοχω αγορασει απο wind ...τα φερνει μηπως απ΄εξω και 'μπερδευτηκε'?αν εχει ερθει κατι αναλογο σε καποιον ή ξερει τπτ...πρεπει να ανησυχω? α! χτες κατεβασα κ εγκατεστησα angry birds μεσω wifi απο ενα site...

 

Spam μύνημα είναι, αν κολούσες ιο δεν θα το καταλάβαινες καν. Εννοείτε πως δεν πρέπει να απαντήσεις το μύνημα.... Το νούμερο αυτό που σου το έστειλε είναι από Αγγλία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος αν υπάρχει επιλογή να στειλω με blyetooth ολες τις επαφες μαζί (τηλεφωνικο καταλογο) στο νεο μου τηλέφωνο που θα πάρω και θα είναι android.

Εχω ψάξει ολες τις ρυθμίσεις και δεν βρήκα κάτι παρα μονο την αποστολη μιας προς μια επαφής, κάτι που είναι πρακτικα αδύνατον με 500+ επαφες που εχω.

Aυτά με outlook και τα λοιπα δεν τα πολυ κατέχω και για αυτο ρωτάω τα παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος αν υπάρχει επιλογή να στειλω με blyetooth ολες τις επαφες μαζί (τηλεφωνικο καταλογο) στο νεο μου τηλέφωνο που θα πάρω και θα είναι android.

Εχω ψάξει ολες τις ρυθμίσεις και δεν βρήκα κάτι παρα μονο την αποστολη μιας προς μια επαφής, κάτι που είναι πρακτικα αδύνατον με 500+ επαφες που εχω.

Aυτά με outlook και τα λοιπα δεν τα πολυ κατέχω και για αυτο ρωτάω τα παραπάνω

 

Αν πας Επαφές> Αποστολή κάρτας στοιχείων μέσω> Bluetooth > Επιλογή όλων > Αποστολή

λογικά θα πρέπει να τις στείλει.

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Αν πας Επαφές> Αποστολή κάρτας στοιχείων μέσω> Bluetooth > Επιλογή όλων > Αποστολή

λογικά θα πρέπει να τις στείλει.

 

Σε ευχαριστω αλλα αυτο είναι το θεμα μου. Δε βρισκω το επιλογη ολων.

Μπαίνω σε μια επαφή, βρισκω Αποστολή κάρτας στοιχείων μέσω> Bluetooth , οπου μπορώ να στειλω μονο τη μια επαφη.

Στις γενικές ρυθμίσεις των επαφων δεν βρισκω αυτο που λες

Link to comment
Share on other sites

H νεα εκδοση του Opera Mini, μονταρισμενη απο μενα. High resulotion menu & icon, auto rotate, run in background!

 

http://www.mediafire.com/?3lebuuao1pgem06

Link to comment
Share on other sites

Πας στις επαφες>Αποστολη καρτας στοιχειων>bluetooth και πανω-πανω επιλεγεις "Επιλογη Ολων"

 

Για να βρω το Αποστολη καρτας στοιχειων μπαινω σε μια επαφη οπου εκει εχω την επιλογη να στειλω μονο μια μια επαφή.

Αυτό που λέτε Επαφές και κατευθείαν Αποστολη καρτας στοιχειων (για να διαλέξω το επιλογη ολων) δεν το βρισκω.

Μαλλον στραβώθηκα. Για ξεστραβωστε με.

Edited by stama
Link to comment
Share on other sites

αυτό που λένε Επαφές είναι οι Επαφές...

Ανοίγοντας τες, δεν επιλέγεις τίποτε παρά μόνο τις τρεις τελείες.

Εκεί υπάρχει η επιλογή αποστολή κάρτας στοιχείων μέσω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια! Ξέρει κανείς τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να μπαίνω στο internet με COSMOTE WHATS UP. Τους πήρα και τηλέφωνο για να μου στείλουνε τις ρυθμίσεις αλλά τίποτα δεν μου ήρθε

 

ευχαριστώ!

Συνήθως τις παίρνει αυτόματα....

 

απλά στείλε internet στο 1333

Edited by garrythesnail
Link to comment
Share on other sites

αυτό που λένε Επαφές είναι οι Επαφές...

Ανοίγοντας τες, δεν επιλέγεις τίποτε παρά μόνο τις τρεις τελείες.

Εκεί υπάρχει η επιλογή αποστολή κάρτας στοιχείων μέσω...

 

Εμενα στο επαφες και μετά τρεις τελειες υπάρχουν οι εξης επιλογές:

Διαγραφή-Αντιγραφη (για τη sim)-Το προφιλ μου-Βρειτε φίλους και Ρυθμισεις.

Πουθενα δεν υπάρχει η επιλογή που λες

Link to comment
Share on other sites

Στην 1.2 έχει αυτές τις επιλογές. Από κάπου όμως είχα αποθηκεύσει τις επαφές στην κάρτα μνήμης, κάθε επαφή ένα αρχείο vcf. Νομίζω ήταν στην 1.0 γιατί δε βρίσκω τετοια επιλογή πλέον.
Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

H νεα εκδοση του Opera Mini, μονταρισμενη απο μενα. High resulotion menu & icon, auto rotate, run in background!

 

http://www.mediafire.com/?3lebuuao1pgem06

 

μπραβο φιλε haigoeo :)

δουλευει αψογα!

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στις ρυθμισεις>γενικες και εκει ψαξε να απενεργοποιησεις κατι με ροη στοιχειων...δεν εχω το κινητο κοντα μου τωρα που το γραφω...

 

γενικά --> κινήσεις --> Προσανατολισμός --> Στοιχεία ροής ... να μην το τσεκάρεις.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στον Ιουλιο ή το πολυ τον Αυγουστο βγαινει το νεο Wave με Bada 2.0, και αμεσως μετα updates για wave 1 και 2!! Αντε να δουμε..

Πηγη Samfirmware.com.

Link to comment
Share on other sites

μου λέει ότι όταν το έχει στην ****τσέπη η και σε μια οποιαδήποτε τσέπη το βγάζει μετά από κάποια ώρα και τον έχει πετάξει στην οθόνη εισαγωγής pin! και εκτός από αυτό για κάποιο λόγο του ρουφάει την μπαταριά με το καλαμάκι όταν γίνετε αυτό...

 

Αυτό λύνεται.

Πας settings>general>touch>backlight on>τσεκάρεις "lock key only" και πατάς "set".

 

Έτσι η οθόνη ξεκλειδώνει μόνο με το lock key αλλά δεν ξεκλειδώνει ούτε σβήνει το κινητό με το δεξί πλήκτρο ;)

 

H νεα εκδοση του Opera Mini, μονταρισμενη απο μενα. High resulotion menu & icon, auto rotate, run in background!

 

http://www.mediafire.com/?3lebuuao1pgem06

 

Thanks !!! :)

Edited by jaggelo
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λύνεται.

Πας settings>general>touch>backlight on>τσεκάρεις "lock key only" και πατάς "set".

 

Έτσι η οθόνη ξεκλειδώνει μόνο με το lock key αλλά δεν ξεκλειδώνει ούτε σβήνει το κινητό με το δεξί πλήκτρο ;)

 

η το βαζεις να μη ζηταει pin κατα την εκκινηση και κανει ενα ωραιοτατο reboot και ουτε που το καταλαβαινεις :p:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...