Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις vodafone? Αν ναι πήγαινε στο Settings/Aplications/Media Player/VOD Settings και επέλεξε το profile "Vodafone Wap" και απόλαυσε τα videos σε απαράδεκτα χαμηλή ποιότητα. Με το "Vodafone Internet" δεν παίζει.

 

Επίσης αν χρησιμοποιεί κανείς το τηλέφωνο ως Hotspot και αναρωτιέται ποιος είναι ο λόγος που chrome και firefox δείχνουν τις jpeg εικόνες (πχ στο facebook) σε απαράδεκτη ανάλυση, ο λόγος είναι πάλι η πολυαγαπημένη vodafone.

 

Αυτό ήταν .. shit ... Τουλάχιστον παίζει ακόμα κι έτσι .. Σε ευχαριστώ πολύ !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ δεν έχω αναβαθμίσει.... είμαι ακόμα στην v.1

Το κινητό είναι από το MediaMarkt με ρυθμίσεις Cosmote.....

 

Πάτησα αυτά ...και έχει επιλεγμένο το COS

Τι σημαίνει αυτό;;;

 

Σημαίνει πως είναι επιλεγμένο CSC το COS ..... άρα είναι branded από cosmote.

Μόνο COS και KOR δεν έχει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδι!οποιος μπορει ασ με βοηθησει σε κατι ευκολο!μπαινω στο facebook οχι απο την εφαρμογη του κινητου π ειχε εγκατεστημενη αλλα ουτε κ στην σελιδα οπως την βλεπουμε στο desktop!κ οταν παταω να δω καποια φωτογραφια μ την εμφανιζει τεραστια κ δεν μπορω να την δω ουτε να την κανω δεξια αριστερα!!απλα μου δειχνει ενα κομματι της!

ξερει κανεις πως αλλαζει αυτο κ αν αλλαζει!!

Ευχαριστω!!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδι!οποιος μπορει ασ με βοηθησει σε κατι ευκολο!μπαινω στο facebook οχι απο την εφαρμογη του κινητου π ειχε εγκατεστημενη αλλα ουτε κ στην σελιδα οπως την βλεπουμε στο desktop!κ οταν παταω να δω καποια φωτογραφια μ την εμφανιζει τεραστια κ δεν μπορω να την δω ουτε να την κανω δεξια αριστερα!!απλα μου δειχνει ενα κομματι της!

ξερει κανεις πως αλλαζει αυτο κ αν αλλαζει!!

Ευχαριστω!!!

 

Απλα το γυρνας σε landscape...!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια ιδεα για αναβαθμιση σε 1,2 στο τηλεφωνο με καταληξη λογισμικου KOR.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι γραφει το τηλεφωνο στο τελος της εκδοσης λογισμικου.Το Kies λεει δεν υπαρχει διαθεσιμη εκδοση λογισμικου για τη συγκεκριμενη συσκευη.Αλλο samsung που εγραφε EUR πηρε αμεσως χωρις κανενα προβλημα την 1,2.Μπορω να κανω κατι ή πρεπει να παει στο servis.Αυτο το τελευταιο δε θελω να το σκεφτομαι....
Link to comment
Share on other sites

Ετσι γραφει το τηλεφωνο στο τελος της εκδοσης λογισμικου.Το Kies λεει δεν υπαρχει διαθεσιμη εκδοση λογισμικου για τη συγκεκριμενη συσκευη.Αλλο samsung που εγραφε EUR πηρε αμεσως χωρις κανενα προβλημα την 1,2.Μπορω να κανω κατι ή πρεπει να παει στο servis.Αυτο το τελευταιο δε θελω να το σκεφτομαι....

Πάτα *#5239870*# ματα επελεξε Pre-Configuration , γράψε *#27236*# και πάτα Επιβεβαίωση

 

Σου βγαζει KOR και τι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι ασχετο με τοπαραπανω.Ξερει κανεις αν υπαρχει καποιος player για το wave για να παιζει ant1 live.
Link to comment
Share on other sites

Γραφει μπροστα την εκδοση λογισμικου.Το KOR με προβληματιζει μηπως το τηλεφωνο ειναι παραεισαγωγη και δεν ειναι για την Ευρωπη οποτε λογικα δεν θα το καλυπτει η ελληνικη αντιπροσωπεια,παρολο που το καταστημα μου εδωσε εγγραφη βεβαιωση οτι εχει εγγυηση 2 χρονια απο την ελληνικη αντιπροσωπεια.
Link to comment
Share on other sites

Σωστά...COS (επιλεγμένο) και COR.....

 

Κι εγώ δεν έχω αναβαθμίσει.... είμαι ακόμα στην v.1

Το κινητό είναι από το MediaMarkt με ρυθμίσεις Cosmote.....

 

Πάτησα αυτά ...και έχει επιλεγμένο το COS

Τι σημαίνει αυτό;;;

 

Σωστά...COS (επιλεγμένο) και COR....

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

κάπου στην 100 σελίδα (100-120) υπάρχει ένας οδηγός για το πως να βάλεις ελληνικό πλήρες περιβάλλον.Μετά κάνεις update κανονικά σε 1.2.

 

δεν ξέρω αν έχει βγει κάτι πιο νέο

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Με λύπη μου αποχωρώ από το συγκεκριμένο φίορουμ γιατι μοθ έκλεψαν ένα απο τα καλύτερα κινητά που έιχα ever.

 

Κρίμα που to Samsung Dive δεν παίζει ακομά Ελλάδα ώστε να έχω ελπίδες να το βρώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Με λύπη μου αποχωρώ από το συγκεκριμένο φίορουμ γιατι μοθ έκλεψαν ένα απο τα καλύτερα κινητά που έιχα ever.

 

Κρίμα που to Samsung Dive δεν παίζει ακομά Ελλάδα ώστε να έχω ελπίδες να το βρώ.

Μη φύγεις, κάτσε να δεις ποιος θα κάνει εγγραφή αυτές τις μέρες....:O

Άντε, με το wave II τώρα!

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μη φύγεις, κάτσε να δεις ποιος θα κάνει εγγραφή αυτές τις μέρες....:O

Άντε, με το wave II τώρα!

 

Έχω το εταιρικό μου τώρα, το οποίο είναι Windows Phone (ΩΧ έιπα την κακία την λέξη :lol:) και θα μέινω έδω τώρα.

Πάντω το Find My Phone δουλεύει για Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο σας που βαλατε το Sygic στο τηλεφωνο και οχι στην καρτα μνημης, που ειναι το αρχειο του προγραμματος στο τηλεφωνο; Δεν μπορω να το βρω με τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο σας που βαλατε το Sygic στο τηλεφωνο και οχι στην καρτα μνημης, που ειναι το αρχειο του προγραμματος στο τηλεφωνο; Δεν μπορω να το βρω με τιποτα.

 

Χρειαζεται stune

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται stune

 

Το δοκιμασα αλλα δεν γινεται, αντιγραφει μονο κατι ξεμπαρκα αρχεια και οχι ολοκληρους φακελους.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα αλλα δεν γινεται, αντιγραφει μονο κατι ξεμπαρκα αρχεια και οχι ολοκληρους φακελους.

 

Είχα βάλει τους ελληνικούς χάρτες αλλά δεν θυμάμαι πως................. νομίζω με drag and drop

Link to comment
Share on other sites

Απλα το γυρνας σε landscape...!

 

Μακαρι φιλε μου να ηταν αυτο αλλα ουτε οταν το γυριζω τις δειχνει!συν οτι δεν μπορω να κανω ζουμ οταν ειμαι στην αρχικη σελιδα!!ριξτε καμμια ιδεα...

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κάτοχος του wave εδώ και έξι μήνες και μπορώ να πω ότι είναι ένα πολύ καλό κινητό. Το έχω αγοράσει από επώνυμο κατάστημα και με καλές κριτικές.Μάλιστα μαζί με την απόδειξη έλαβα και έγγραφο ότι το τηλέφωνο καλύπτεται με 2 χρόνια εγγύηση από την επίσημη αντιπροσωπεία.Και τώρα πάμε στο πρόβλημα.Το συνδέω στο kies2 και μου λέει πως δεν υπάρχει λογισμικό για αναβάθμιση παρόλο που είναι bada 1.0.Θέλω να περάσω την 1,2 για τις εφαρμογές.Παρόλο που δεν έχω και πολλές γνώσεις και άγνοια της αγγλικής έχω αναβαθμίσει σε 1,2 των φίλων μου τα wave μέσω του kies.Δε μπορώ να καταλάβω τι φταίει.Υπ όψιν το τηλέφωνο δεν είναι κλειδωμένο σε κάποι εταιρεία κινητης τηλεφωνίας.Σε επικοινωνία που είχα με το servis μου είπαν να τους το στείλω και επειδή δεν πρόκειται περί βλάβης πιθανόν ναπληρώσω.Επειδή γενικά ξέρω τι σημαίνειservis και πόσο χρόνο θα το στερηθώ σας παραθέτω την έκδοση λογισμικού που έχει και αν κάποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει. bada 1.0.-1006210601-LIS-S8500XXJF3-KOR.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς αν μπορώ να αγοράσω το wave καινούριο σε κάποιο μαγαζί ή έχει τελειώσει και το έχουν μόνο εκθεσιακό...;;; Έχει στο σκρουτζ κάποια μαγαζιά που το έχουν αλλά δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστα για να εμπιστευθώ κάποιο...

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο σας που βαλατε το Sygic στο τηλεφωνο και οχι στην καρτα μνημης, που ειναι το αρχειο του προγραμματος στο τηλεφωνο; Δεν μπορω να το βρω με τιποτα.

 

ούτε και εγώ ρε φίλε δεν το βρίσκω??????

 

 

ok ok stune το βρήκα,......

Edited by jvasliadis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς αν μπορώ να αγοράσω το wave καινούριο σε κάποιο μαγαζί ή έχει τελειώσει και το έχουν μόνο εκθεσιακό...;;; Έχει στο σκρουτζ κάποια μαγαζιά που το έχουν αλλά δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστα για να εμπιστευθώ κάποιο...

 

Ευχαριστώ...

 

Ψάξε αν θέλεις για το s8530 .To είδα και μου άρεσε πολύ.Δύσκολα θα καταλάβεις διαφορά.Από τιμή και κάτω από 250E.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...