Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγαπητέ makiman, τα ποστ σου διαγράφονται επειδή κανένας δεν μπορεί να τα διαβάσει γιατί εκτός από ανορθόγραφα, είναι και κακογραμμένα συντακτικά. :(

 

Λυπάμαι, αλλά πρέπει να προσέχεις λίγο περισσότερο τι γράφεις και πως το γράφεις. Γνωρίζω - και καταλαβαίνω- ότι μπορεί να μην έχεις εξοικειωθεί με τα Ελληνικά, αλλά αν επιτραπούν τέτοια posts, σε λίγες ημέρες το forum θα είναι πραγματικά σε κατάσταση Πύργου της Βαβυλώνας. :(

 

Αν σε βολεύουν τα Greeklish υπάρχουν προγράμματα στο Internet που κάνουν άριστη μετατροπή τους σε Ελληνικά. Δοκίμασε κάποια από αυτά σε παρακαλώ και μην κατηγορείς Moderators και άλλα μέλη της Ομάδας Διαχείρισης που προσπαθούν να κάνουν το αυτονόητο: να διατηρήσουν τα forums ευανάγνωστα για όλους τους χιλιάδες χρήστες μας.

 

Αυτό το μήνυμα είναι για εσένα, επειδή ζήτησες δημόσια να γραφτεί και αναφέρθηκες σε... «ξηρούς καρπούς» κλπ. «καρύδια» μπλα μπλα. Αν θέλεις άλλες εξηγήσεις επικοινώνησε μαζί μου και ΜΗΝ αποσυντονίζεις τη συζήτηση εδώ. Κάθε άλλο off topic θα διαγράφεται άμεσα. Έχεις άλλωστε ενημερωθεί εδώ και μέρες από 3 Moderators και έναν Super Moderator να μην το συνεχίσεις.

 

Σε ευχαριστώ. Παρακαλώ συνεχίστε στην συζήτηση... :)

Edited by Mythozz

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου πιστευω πως κανεις λάθος ! 1500 εφαρμογές free σε 8 μήνες λειτουργίας . Πόσο περισσότερες ήθελες ? Εχω φίλο που έχει android και πλέον τις έχει μπουχτήσει ! Στις 10 που βγαίνουν οι 8 είναι ίδιες με άλλη ονομασία !!! Και επι πλέον τι είναι αυτό που σου λείπει πραγματικά από εφαρμογή και δεν το έχει ?? Τι ψάχνεις? Πρίν 5 μέρες κατέβασα το TulelnRadio . Για βρές το και θα κολλήσεις ! Επίσης το MR Dork . Πανέξυπνη εφαρμογή ..Και δεκάδες άλλες !!

 

VPN CLient ? Καλό δεν θα ήταν να υπάρχει !!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου τα αρχεία firmware με τα ελληνικά ανεβασμένα για να κάνω αναβάθμηση στην 1.2 απο multiloader (το ΚΙΕS μουλάρωσε) .
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πιστευω πως κανεις λάθος ! 1500 εφαρμογές free σε 8 μήνες λειτουργίας . Πόσο περισσότερες ήθελες ? Εχω φίλο που έχει android και πλέον τις έχει μπουχτήσει ! Στις 10 που βγαίνουν οι 8 είναι ίδιες με άλλη ονομασία !!! Και επι πλέον τι είναι αυτό που σου λείπει πραγματικά από εφαρμογή και δεν το έχει ?? Τι ψάχνεις? Πρίν 5 μέρες κατέβασα το TulelnRadio . Για βρές το και θα κολλήσεις ! Επίσης το MR Dork . Πανέξυπνη εφαρμογή ..Και δεκάδες άλλες !!

 

Μπράβο :up: φίλε μου, πολύ καλές εφαρμογές αυτές που προτείνεις, γιατί μέσα στο χαμό που υπάρχει δύσκολα μπορείς να ξεχωρίσεις τις ενδιαφέρουσες εφαρμογές!

Αν έχεις και κάποιες άλλες να προτείνεις με ενδιαφέρον θα τις δούμε! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το wave και προσπαθω μεσο kies για updaTE αλλα τιποτα. λεει οτι δεν γινετε σε αυτην την εκδοση. τι κανω με αυτο???

 

S8500XXJF3\S8500OXCJF3 (DBT)

Edited by mamalien
Link to comment
Share on other sites

Από ότι γνώριζω ελληνικό csc για bada 1.2 δεν κυκλοφορεί ακόμα ή δεν εχώ βρεί. Kάλα είναι να βάλεις κάποια προηγούμενη έκδοση με ελληνικό csc και μετά με το κόλπο της registry και το Κιes 1.51 να πέρασεις την 1.2 κανονικά.

ολα καλα φιλε μου τελικα εκανα παλι την διαδικασια απο την αρχη με multiloader και

kies 1.5.1 αθτη τη φορα με το ελληνικο CSC που σου ειχα πει και ειναι κομπλε....να σε ρωτησω κατι αλλο,η δονηση που εχει το κινητο στο μενου αφης λειτουργει καθολου???γτ εγω παταω τα κουμπια την εχω στο 5 και δεν κανει τιποτα...

OMEGA JB POWER
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εχω νεα για την μπαταρια!!

οπως ειχα αναφερει σε παλαιοτερο post τον τελευταιο καιρο δν κρατουσε η μπαταρια μ πανω απο 1,5 μερα με τιποτα!κ εκανα αυτο που προτεινε ο OYGKA_3 μετα την φορτιση του κινητου κ πλεον βλεπω μεγαλη βελτιωση!με πολυ χρηση κ GPS(πλοηγηση) κ WIFI κ εφαρμογες πλεον η μπαταρια με βγαζει ανετα 2 με 2,5 μερες!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάται κάποιος σε ποιό post είχε αναφερθεί ότι δεν γίνεται σύνδεση στο kies και πώς διορθώθηκε? Γιατί έκανα αναβάθμηση στα kies 2 (μου ήρθε μύνημα) και τώρα δεν βλέπει το τηλ. Όταν το συνδέω με το usb δέν μου εμφανίζει το παράθυρο του "αφαιρούμενου δίσκου".
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάται κάποιος σε ποιό post είχε αναφερθεί ότι δεν γίνεται σύνδεση στο kies και πώς διορθώθηκε? Γιατί έκανα αναβάθμηση στα kies 2 (μου ήρθε μύνημα) και τώρα δεν βλέπει το τηλ. Όταν το συνδέω με το usb δέν μου εμφανίζει το παράθυρο του "αφαιρούμενου δίσκου".

 

δες στο ''θεμα kies'' την τελευταια απαντηση που ειναι γιαυτο το προβλημα!παντως εγω παιδια ειχα την εκδοση 2.0 κ την απεγκατεστησα κ εβαλα παλι την 1.5.3. κ εχω ησυχασει!:happy:

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

θελω να κατεβασω-αγοράσω apps απο το app store της samsung χρηάζομαι πιστωτική κάρτα η θα με χρεώσει μέσο του λογαριασμού του κινιτού μου ? ειναι σημαντικοό για εμένα η απαντησή απο καποιο μέλος του foroum γιατι θέλω να αγοράσω μερικα apps ευχαριστώ !
Link to comment
Share on other sites

θελω να κατεβασω-αγοράσω apps απο το app store της samsung χρηάζομαι πιστωτική κάρτα η θα με χρεώσει μέσο του λογαριασμού του κινιτού μου ? ειναι σημαντικοό για εμένα η απαντησή απο καποιο μέλος του foroum γιατι θέλω να αγοράσω μερικα apps ευχαριστώ !

 

οι εφαρμογες με χρεωση δεν ειναι ακομα διαθεσιμες στη χωρα μας...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα για την αντιγραφη των αρχειων απο την καρτα μνημης σε αλλη καρτα, γιατι αντιμετωπιζω προβλημα στην αντιγραφη τους με το κοινο copy τον windows. Edited by steliostdm
λαθος στην συνταξη
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εχω νεα για την μπαταρια!!

οπως ειχα αναφερει σε παλαιοτερο post τον τελευταιο καιρο δν κρατουσε η μπαταρια μ πανω απο 1,5 μερα με τιποτα!κ εκανα αυτο που προτεινε ο OYGKA_3 μετα την φορτιση του κινητου κ πλεον βλεπω μεγαλη βελτιωση!με πολυ χρηση κ GPS(πλοηγηση) κ WIFI κ εφαρμογες πλεον η μπαταρια με βγαζει ανετα 2 με 2,5 μερες!!

 

επειδη δεν το βρισκω ,μπορεις να επαναλαβεις τι γινεται η το λινκ που το ειπε το αλλο μελος?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν το βρισκω ,μπορεις να επαναλαβεις τι γινεται η το λινκ που το ειπε το αλλο μελος?

ευχαριστω

 

ουτε εγω το βρισκω τωρα αλλα ειναι πολυ ευκολο!

λοιπον βαζεις το κινητο να φορτισει κανονικα με τον φορτιστη κ οταν σ βγαλει την ενδειξη οτι η μπαταρια ειναι πληρης κ αποσυνδεστε τον φορτιστη οπως ειναι ΧΩΡΙΣ να το βγαλεις απο τον φορτιστη πατας τον κωδικο *#0228# κ θα σ βγαλει μια οθονη με κατι αριθμους που θα ανανεωνεται συνεχεια!ο πρωτοσ δεικτησ θα ειναι κοντα στο 100% κ ο τριτο καπου εκει θα παιζει!

ενω συνεχιζει να ειναι στο ρευμα,καποια στιγμη θα παει στο 100% ο πρωτος δεικτης κ μετα θα αρχισει κ ο τριτος δεικτης(bat max soc) να ανεβαινει αλλα θα παρει λιγη ωρα μεχρι να γινει 100%!τοτε εισαι ετοιμος!βγαλε το κινητο απο τον φορτιστη!

αυτο ελεγε το αλλο μελος να το κανουμε 4-5φορες το μηνα!

εγω το εκανα 3 φορες σε 10 μερες κ ειδα διαφορα!!

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα φιλε μου τελικα εκανα παλι την διαδικασια απο την αρχη με multiloader και

kies 1.5.1 αθτη τη φορα με το ελληνικο CSC που σου ειχα πει και ειναι κομπλε....να σε ρωτησω κατι αλλο,η δονηση που εχει το κινητο στο μενου αφης λειτουργει καθολου???γτ εγω παταω τα κουμπια την εχω στο 5 και δεν κανει τιποτα...

 

Ούτε και μένα κάνει. Μόνο όταν πειράζω την ρύθμιση αυτή ιδίως από το 4 στο 5 μια μικρή δόνηση την καταλαβαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

κανεις ιδεα να μου πει πως θα βαλω την 1.2 σαν παιδι κι εγω ???

 

κι εγω φιλε μου απο εκει το πηρα το κινητο και μαλιστα προσφατα,ψαξε εδω καπου στη σελιδα 378-379 τον τροπο που τα παιρνας με multiloader και kies 1.5.1 και θα τα περασεις να εισαι σιγουρος καθως και στη σελιδα 381 στο post #5705 θα βρεις ενα αρχειο για το product code που θελει αλλαγη θα σου χρειαστει και αυτο επισης και στη σελιδα 388 κανε αυτα που λεει στο post #5813 ελπιζω να σε βοηθησα φιλαρακι και καλη επιτυχια

Edited by trunksis7
OMEGA JB POWER
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανένας άλλος μείωση της έντασης του ακουστικού μετά απο αναβάθμιση σε 1.2?

 

Μόλις βρήκα κόλπο για να δυναμώσετε το ακουστικό! Κάνετε τα εξης: *#197328640# Μετά επιλέγετε 5 -->2-->1-->7. Εκεί σας βγάζει τα 7 στάδια του ήχου (0 εώς 6) .Πατάτε το 6 για να επιλέξετε το τελεθταίο στάδιο και το αλλάζεται σε 65 η ότι άλλο θέλετε εσείς (Όχι πάνω από 100. Το 75 που δοκίμασα ήταν πάρα πολύ δυνατό, 65 είναι καλά!)

 

Για να βάλετε 65 π.χ πατήστε πρώτα την επιλογή 6 και μετά πατήστε 3-4 φορές κάτω στην άσπρη μπάρα, γράψτε 65(η όσο θέλετε εσείς) και πατήστε ΟΚ.

 

RCV=Receiver(Το ακουστικό που χρησιμοποιούμε στις κλήσεις) ,EAR=Earphones(Ακουστικά),SPK =Speakerphone (Το κεντρικό ηχείο) and BTH=Bluetooth audio.

 

Αφού πατήσω στην άσπρη γραμμή και μετά βάλω τα νούμερα, π.χ. 65 μου κρατάει μόνο το 5. Τι κάνω λάθος?

 

το κατάφερα τελικά.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει πρόγραμμα για ανάγνωση αρχείων pdf εκτός του

picsel με το οποίο αδυνατώ να ανοίξω κάποια αρχεία λόγω μεγέθους?

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως σε windows 7 64bit δεν μπορεσα με τπτ να εγκαταστησω drivers για συνδεση του wave με usb. αυτοι οι qualcomm που δινονται σε link δεν τους αναγνωριζει ως σωστους και με οσο google κι αν εψαξα δεν...

 

(κατεβασα και απ το επισημο site το kies αλλα και παλι δεν...)

 

αν καποιος ξερει ή εχει κατι, ας ενημερωσει ή ανεβασει.

 

ευχ.προκαταβολικα

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και στο 1.2 συνεχίζεται η !@#$%@# με το bluetooth!!! Μα ύμαρτον πια!!!!!!! :angry:

 

Γιατί όταν το έχω συνδεμένο στο PC δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω bluetooth hf???? Αμάν πια με αυτήν την βλακία της samsung!!! :down:

 

Όλοι οι άλλοι κατασκευαστές το έχουν λύσει το θέμα και αυτή (samsung) εκεί!!!:chair:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

γτ ρε παιδια δεν μου αναγνωριζει με τπτ το κινητο ως usb mass storage device? παλιοτερα το αναγνωριζε ο υπολογιστης, σημερα ομως δεν...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Επιχείρησα με όλους τους τρόπους

Με το KIES 1.5.3 , και 2

και με το πείραγμα στην registry

Αλλά μου βγάζει : στο 1.5.3 ότι δεν έχω πρόσβαση στο ιντερνέτ(που έχω κανονικά), και στο KIES 2 απλά δεν επιλέγεται η επιλογή αναβάθμιση.

 

ΔΕΝ μπορώ να κάνω αναβάθμιση...

Προσπάθησα να κάνω με το multiloader, απλά μου λείπουν τα αρχεία firmware και τα Ελληνικά....

 

μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Επιχείρησα με όλους τους τρόπους

Με το KIES 1.5.3 , και 2

και με το πείραγμα στην registry

Αλλά μου βγάζει : στο 1.5.3 ότι δεν έχω πρόσβαση στο ιντερνέτ(που έχω κανονικά), και στο KIES 2 απλά δεν επιλέγεται η επιλογή αναβάθμιση.

 

ΔΕΝ μπορώ να κάνω αναβάθμιση...

Προσπάθησα να κάνω με το multiloader, απλά μου λείπουν τα αρχεία firmware και τα Ελληνικά....

 

μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

Θα έκανα ένα hard reset στη θέση σου και θα ξαναδοκίμαζα από την αρχή.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Από τις 12 Ιανουαρίου έχω στείλει το κινητό για επισκευή ηχείου και ενώ μπήκαμε στην τέταρτη εβδομάδα ακόμα ουδέν νέο. Έστειλα και στη samsung χεστήρια επιστολή έτσι για το γ@μώτο όχι ότι περιμένω να συγκινηθούν, αλλά για να μου περάσουν λίγο τα νεύρα. Άντε και να δούμε μπας και γίνει κάτι προτού κλείσει μήνας στο service:mad:
Link to comment
Share on other sites

παιδια παιζει να εχω προβλημα αν δωσω τον αριθμο της πιστωτικης μ καρτας για να βαλω τους χαρτες.. ?? το εχει κανεις , φοβαμαι μη με κλεψουν... εδω ειναι το link που μπηκα https://secure.66.com/samsung_wave/index.php?act=1&cid=UK
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...