Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να κανεις μελοντικες αναβαθμησεις μεσω kies πρεπει να αλλαζεις το product code , καθως αλλαζει απο μονο του συνεχεια. Δοκιμασε αν θες με το regedit οπως λεει ο οδηγος και αλλαξε ΜΟΝΟ το product code ετσι ωστε να εχει καταληξη EUR. (με kies 1.5.1) Θα δεις πως θα σου λεει οτι εχεις την τελευταια εκδοση.

 

Οσο για το hard reset μια εξηγηση μπορω να δοσω ........... μαλον υπνοβατεις :p:lol::p:lol::D:frog::frog:

 

εκανα αφτα που λες φιλε garrythesnai, κε τωρα το κιες μου λεει οτ εχω την τελεφτεα αναβαθμηση, , κα οχι ωπος πρην , οτι αφτη η συσκευη δεν μπορει να αναβαθμηστη.!!!!!!!!!!!!!!

σε εφχαριστω παρα πολυ, να σε παντοτε καλα.!:)

 

τελεφτεα ερωτησης , να βαλω τωρα το τελεφτεω κιες ????? ι αμα το βαλω θα εχω ξανα τα ιδεια προβληματα .???

 

με το που περασα το τελεφτεο κιες, ξανα τα ιδεια, μου βγαυζει , ΑΦΤΗ η ΣΗΣΚΕΥΕΥΗ δεν μπορει να ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΤΗ !!!!!!

 

τι κανω τωρα ???? θελω να μπορω να κανω μελλοντικεσ αναβαθμησησ μεσο κιεσ!!!!!! τι αλλο να κανω ??

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

s.o.s παιδια ξαφνικα χωρις λογο εκανε επανεκκινηση και μετα δεν ανοιγει κολαει εκει που λει bada!!!
Link to comment
Share on other sites

με το που περασα το τελεφτεο κιες, ξανα τα ιδεια, μου βγαυζει , ΑΦΤΗ η ΣΗΣΚΕΥΕΥΗ δεν μπορει να ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΤΗ !!!!!!

 

τι κανω τωρα ???? θελω να μπορω να κανω μελλοντικεσ αναβαθμησησ μεσο κιεσ!!!!!! τι αλλο να κανω ??

 

Να βάλεις το kies που δουλεύει :p

 

s.o.s παιδια ξαφνικα χωρις λογο εκανε επανεκκινηση και μετα δεν ανοιγει κολαει εκει που λει bada!!!

 

Πίσω στο κατάστημα?

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο δεν μπορεις να βαλεις χαρτες gps?

Αλλοι που εβαλαν το route 66 εμειναν πολυ ευχαριστημενοι.... Με 20 ή 30 € εχεις χαρτες της ελλαδας και με 40 ολης της ευρωπης

 

Μπορεις να μου πεις πως θα το κανω αυτο? Πρεπει να παω σε καποιο καταστημα ή γινεται απο το τηλ. Απ΄οτι καταλαβες δεν εχω και ιδιαιτερη σχεση με αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο θέμα που έχω με το ρολόι-ξυπνητήρι είναι το εξής:

Έχω δημιουργήσει ένα ξυπνητήρι με καθημερινή επάνάληψη εκτός σαβ/κου.

Αν μια μέρα πχ μια Τετάρτη έχω ρεπό και δεν θέλω να ξυπνήσω νωρίς πάω στο Μενου->Ρολόι και απο εκεί ξε-τσεκάρω το πράσινο "τικ" που έχει δίπλα απο το ξυπνητήρι. Την επόμενη μέρα που θα το χρειαστώ θα το τσεκάρω ξανά. Έλα ντε όμως που ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΕΤΑ !!!!! Πρέπει να το διαγράψω και να το ξανα κάνω απο την αρχή.......

Ειναι αρκετά εκνευριστικό αυτό....

 

περιέργο, και γω ετσι το λειτουργώ και δουλέυει πάντα.. κανενα απολύτως πρόβλημα.

 

εναλλακτικά μπες μεσα και ξετσεκαρε τη μερα που δε θες να χτυπήσει...

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Επισης συγχρονιζει ημερολογιο και επαφες με facebook και ετσι μπορεις να συνδεσεις τις επαφες του τηλ σου με τους αντιστοιχους φιλους σου στο facebook βλεποντας ετσι συνεχως οτι ποστ και δραστηριοτητα κανουν.

 

Πως ακριβώς το κάνεις αυτό [όχι το ημερολόγιο αλλά συγχρονισμό επαφών τηλ.καταλόγου με φίλους στο facebook, προσπάθησα αλλά δεν...

 

Καλή Χρονιά :):)!!!

 

edit: Sorry αλλά μπήκε δυό φορές το ίδιο....:(

 

Τι παραπονο εχεις απο την χρηαη του κινητου με facebook ???? Μπες στο touch.facebook.com και εισαι αρχοντας........ επίσης με το parlingo ( μπαινεις πατωντας το IM στο μενου) μπορεις να κανεις και απευθειας chat .

Για msn δεν εχω αποψη

Οσον αφορα τις εφαρμογες κατι που λειπει ειναι το office, προγραμμα για αποσυμπιεση και καποιες αλλες καλες εφαρμογες οι οποιες υπαρχουν βεβαια αλλα ειναι paid και απο ελλαδα δεν εχουμε προσβαση ακομα...

 

Επισης συγχρονιζει ημερολογιο και επαφες με facebook και ετσι μπορεις να συνδεσεις τις επαφες του τηλ σου με τους αντιστοιχους φιλους σου στο facebook βλεποντας ετσι συνεχως οτι ποστ και δραστηριοτητα κανουν.

 

 

 

Πως ακριβώς το κάνεις αυτό [όχι το συγχρονισμό ημερολογίου, αλλά τον συγχρονισμό επαφών τηλ.καταλόγου με φίλους στο facebook, προσπάθησα αλλά δεν...

 

Καλή Χρονιά !!!

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς το κάνεις αυτό [όχι το συγχρονισμό ημερολογίου, αλλά τον συγχρονισμό επαφών τηλ.καταλόγου με φίλους στο facebook, προσπάθησα αλλά δεν...

 

Καλή Χρονιά !!!

 

Πας στις επαφες ,πατας το " ^ " που εχει κατω κατω και μετα το "βρειτε φιλους". Απο εκει βαζεις τους φιλους του φασεβοοκ στις επαφες.

Μετα ανοιγεις την καθε μια επαφη που ηρθε απο facebook και πατας " ^ ", "συνδεση επαφης" και επιλεγεις την καταληλη.

Απο το μενου λογαριασμοι επιλεγεις αν θες να γινεται αυτοματη ενημερωση και ποτε.

 

Μπορεις να μου πεις πως θα το κανω αυτο? Πρεπει να παω σε καποιο καταστημα ή γινεται απο το τηλ. Απ΄οτι καταλαβες δεν εχω και ιδιαιτερη σχεση με αυτα.

 

Εγω δεν το εχω κανει αλλα απ οτι ειδα ψαχνοντας πας στην περιηγηση μετα πατας περισσοτερα -> περιεχομενο και οδηγηση και πεζοπορια. Εκει επιλεγεις τι θες (Ελλαδα 19€ , Δυτικη ευρωπη 29€ .Ολη η Ευρωπη 39€) και πατας αγορα αδειας. Μετα βαζεις τα στοιχεια καρτας και πληρωνεις.

***Κατεβαζεις πρωτα χαρτες ομως και μετα οδηγηση και πεζοπορια γιατι αν δεν το εχεις ξαναχρησημοποιησει εχεις ενα μηνα τζαμπα.

Οι χαρτες ειναι δωρεαν, αλλα για τις οδηγιες πρεπει να πληρωσεις.

 

Καλυτερα ομως να απαντησει καποιος που το εκανε.

 

εκανα αφτα που λες φιλε garrythesnai, κε τωρα το κιες μου λεει οτ εχω την τελεφτεα αναβαθμηση, , κα οχι ωπος πρην , οτι αφτη η συσκευη δεν μπορει να αναβαθμηστη.!!!!!!!!!!!!!!

σε εφχαριστω παρα πολυ, να σε παντοτε καλα.!:)

 

τελεφτεα ερωτησης , να βαλω τωρα το τελεφτεω κιες ????? ι αμα το βαλω θα εχω ξανα τα ιδεια προβληματα .???

 

με το που περασα το τελεφτεο κιες, ξανα τα ιδεια, μου βγαυζει , ΑΦΤΗ η ΣΗΣΚΕΥΕΥΗ δεν μπορει να ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΤΗ !!!!!!

 

τι κανω τωρα ???? θελω να μπορω να κανω μελλοντικεσ αναβαθμησησ μεσο κιεσ!!!!!! τι αλλο να κανω ??

 

Μην σε ανησηχει αυτο που λεει πως δεν μπορει να αναβαθμηστει. Καθε φορα που πρεπει να κανεις αναβαθμηση θα πρεπει απαραιτητα να βαζεις το 1.5.1 και να αλλαζεις το product code γιατι αλλαζειστο αρχικο απο μονο του συνεχεια.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε το πλήκτρο http://images.myphone.gr/buttons3/edit.gif όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση http://images.myphone.gr/buttons3/multiquote_off.gif όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Πας στις επαφες ,πατας το " ^ " που εχει κατω κατω και μετα το "βρειτε φιλους". Απο εκει βαζεις τους φιλους του φασεβοοκ στις επαφες.

Μετα ανοιγεις την καθε μια επαφη που ηρθε απο facebook και πατας " ^ ", "συνδεση επαφης" και επιλεγεις την καταληλη.

Απο το μενου λογαριασμοι επιλεγεις αν θες να γινεται αυτοματη ενημερωση και ποτε.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου...Να' σαι καλά!!! :):):):)

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και χρονια πολλα..καταρχην συγνωμη αν αυτα που θα ρωτησω εχουν απαντηθει ξανα..ειχα διαβασει προτου ενα μηνα σχεδον ολο το θεμα περι του wave αλλα δεν το δωσα ιδιαιτερη σημασια..Προχθες λοιπον το αγορασα και εγω..ολα καλα με το κινητο απλα θελω να ξερω καποια πραγματα¨

πρωτον,εχει μετρητη των byte που χρισιμοποιω?εχω 500 mb και θελω να εχω τον ελεγχο..Επισης, η εφαρμογη για τους χαρτες που βρισκεται?δεν εχει κανενα εικονιδιο στο menu..Επιπλεον δεν εχει εικονιδιο ιντερνετ..εχει μονο εικονιδιο my way(το κινητο ειναι αγορασμενο απο Γερμανο)..μπαινω απο εκει και με βγαζει σφαλμα DNS

Ευχαριστω πολυ οποιον προτιθεται να βοηθησει..επειδη καποιος πιθανον να πει γιατι δεν ψαχνω μονος.....χθες το διαβαζα το θεμα αλλα δεν αντεξα να διαβασω τοσες σελιδες..παιζει καθολου ρολο η εκδοση του λογισμικου?εχω την εκδοση:1006101654LIs8500MAJF2..Σορυ για τις πολλες ερωτησεις απλα ειχα n958gb και τα βρηκα λιγο ζορικα τωρα.Ευχαριστω a priori

Link to comment
Share on other sites

Έχω δημιουργήσει ένα ξυπνητήρι με καθημερινή επάνάληψη εκτός σαβ/κου.

Αν μια μέρα πχ μια Τετάρτη έχω ρεπό και δεν θέλω να ξυπνήσω νωρίς πάω στο Μενου->Ρολόι και απο εκεί ξε-τσεκάρω το πράσινο "τικ" που έχει δίπλα απο το ξυπνητήρι. Την επόμενη μέρα που θα το χρειαστώ θα το τσεκάρω ξανά. Έλα ντε όμως που ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΕΤΑ !!!!! Πρέπει να το διαγράψω και να το ξανα κάνω απο την αρχή.......

Ειναι αρκετά εκνευριστικό αυτό....

 

Kαι εγώ το έχω κάνει ακριβώς αλλά δεν συνάντησα ποτέ μα ποτέ κάποιο ανάλογο πρόβλημα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

1. Για την μέτρηση των δεδομένων πάμε ως εξής:

Μενού-> Ρυθμίσεις-> Συνδεσιμότητα-> Μετρητής Δεδομένων Πακέτου

 

2. Για να κατεβάσετε τους χάρτες:

https://secure.66.com/samsung_wave/index.php?act=5

από εκεί θα αγοράσετε και θα κατεβάσετε στον υπολογιστή το Route 66 Synch.

Αφού αγοραστούν οι χάρτες μέσω της σελίδας θα σας στείλουν επιβεβαίωση. Θα καταχωρηθεί η συσκευή και μετά θα κατεβάσετε τους χάρτες και ότι άλλο θέλετε λ.χ. φωνές στον υπολογιστή και στο κινητό. Η διαδικασία είναι εύκολη και υπάρχει και βήμα-βήμα στην παραπάνω σελίδα.

 

3. Το gps ξεκινάει όταν πατάμε "Πλοήγηση".

 

4. Στο δικό μου που είναι Voda, μπαίνεις σε ιστοσελίδα από το εικονίδιο 'Web"

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Μην σε ανησηχει αυτο που λεει πως δεν μπορει να αναβαθμηστει. Καθε φορα που πρεπει να κανεις αναβαθμηση θα πρεπει απαραιτητα να βαζεις το 1.5.1 και να αλλαζεις το product code γιατι αλλαζειστο αρχικο απο μονο του συνεχεια.

 

φιλε garrythesnail,

 

σε ευχαριστώ πολύ γεια την πολύτιμη βοήθεια σου. δηλαδή αν κατάλαβα σωστά , όταν θα βγει επισημη βερσιόν από το κιεσ ! εγώ θα πρεπε να εγκαταστήσω το κιεσ 1.5.1 να αλαζω to Produk Code σε κατάληξη EUR , και θα μπορώ και εγώ να κάνω την αναβάθμιση από το κιεσ ????

εάν τα κατάλαβα ούλα σωστά, και πάλι ένα μεγάλο ευχαριστώ, και σας ευχομε όλους σας καλή πρωτοχρονιά, και ευτυχισμένο το νέο έτος , και πάνω από ολλα με υγεία !!!:)

Link to comment
Share on other sites

φιλε garrythesnail,

 

σε ευχαριστώ πολύ γεια την πολύτιμη βοήθεια σου. δηλαδή αν κατάλαβα σωστά , όταν θα βγει επισημη βερσιόν από το κιεσ ! εγώ θα πρεπε να εγκαταστήσω το κιεσ 1.5.1 να αλαζω to Produk Code σε κατάληξη EUR , και θα μπορώ και εγώ να κάνω την αναβάθμιση από το κιεσ ????

εάν τα κατάλαβα ούλα σωστά, και πάλι ένα μεγάλο ευχαριστώ, και σας ευχομε όλους σας καλή πρωτοχρονιά, και ευτυχισμένο το νέο έτος , και πάνω από ολλα με υγεία !!!:)

 

Ακριβως αυτο , αν και δεν το εχω κανει απλως το διαβασα σε προηγουμενα ποστσ. Εγω μολις χθες εκανα debranding και για αυτο δεν εκανε περετερω ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε giotamike..Τα βρηκα ολα οσα μου πες..Να σαι καλα..οταν πηγαινω βεβαια στο εικονιδιο περιηγηση μου βγαζει μηνυμα "εισαγετε την καρτα μνημης"..μαλλον θελει καρτα δλδ..γιατι στο nokia που χα δεν ηθελε τιποτα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους.μπορει κανεις επειδη δεν μπορω να αγορασω το πακετο με τους χαρτες λογω οικονομικου... μπορω να δημιουργησω μια διαδρομη απο το google maps και να το βαλω στο κινητο ετσι ωστε να μπορω να βλεπω την διαδρομη ? λιγο τα φωτα σας μηπως σας παρακαλω...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Έφαγα σκάλωμα γιατί δεν αποσυνδέεται ο λογαριασμός από το facebook. Δεν μου βγάζει αποσύνδεση. Τι μουφιά είναι αυτή τώρα;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Μην χρησιμοποιείς greeklish. Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, τα μηνύματα με greeklish διαγράφονται. Χρησιμοποίησε πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες ώστε τα μηνύματά σου να είναι πιο ευανάγνωστα. Διάβασε και την σχετική ανακοίνωση:

-= Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish =-

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους.μπορει κανεις επειδη δεν μπορω να αγορασω το πακετο με τους χαρτες λογω οικονομικου... μπορω να δημιουργησω μια διαδρομη απο το google maps και να το βαλω στο κινητο ετσι ωστε να μπορω να βλεπω την διαδρομη ? λιγο τα φωτα σας μηπως σας παρακαλω...ευχαριστω

Πάντως εγώ έχω κατεβάσει τους χάρτες Ελλάδας και Αγγλίας δωρεάν από το κινητό και μπορώ να βρώ κανονικά διαδρομες στοιχεια και λεπτομέρειες. Το μόνο που δεν μπορώ να έχω είναι οι φωνητικές εντολές προφανώς λόγο του ότι δεν αγόρασα το πρόγραμμα. Δεν ξέρω σε άλλους τι γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Τους χάρτες της Ελλάδας τους κατέβασα και εγώ τον πρώτο μήνα δωρεάν. Από εκεί και πέρα δεν μπορείς να κάνεις πλοήγηση όταν λήξει η δωρεάν διάρκεια.
ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έχω κατεβάσει τους χάρτες Ελλάδας και Αγγλίας δωρεάν από το κινητό και μπορώ να βρώ κανονικά διαδρομες στοιχεια και λεπτομέρειες. Το μόνο που δεν μπορώ να έχω είναι οι φωνητικές εντολές προφανώς λόγο του ότι δεν αγόρασα το πρόγραμμα. Δεν ξέρω σε άλλους τι γίνεται...[/QUOT

 

το ζητημα ειναι οτι μονο για τον πρωτο μηνα και για εφ ορου ζωης το εχεις ?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έχω κατεβάσει τους χάρτες Ελλάδας και Αγγλίας δωρεάν από το κινητό και μπορώ να βρώ κανονικά διαδρομες στοιχεια και λεπτομέρειες. Το μόνο που δεν μπορώ να έχω είναι οι φωνητικές εντολές προφανώς λόγο του ότι δεν αγόρασα το πρόγραμμα. Δεν ξέρω σε άλλους τι γίνεται...[/QUOT

 

το ζητημα ειναι οτι μονο για τον πρωτο μηνα και για εφ ορου ζωης το εχεις ?

 

Εφ'ορου ζωής

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως δουλευει η προστασια? το συνανταω στα αρχεια αλλα δεν κανει τιποτα...επισης υπαρχει τροπος να κρυβουμε αρχεια στο κινητο?

 

καλη χρονια! καμια απαντηση εδω?

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια! καμια απαντηση εδω?

 

Η προστασία απλώς κλειδώνει τα αρχεία για να μην διαγραφούν.

Για να κρύβεις αρχεία υπάρχουν διάφορεςψ εφαρμογες στο samsung apps.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλη χρονια

ενας φιλος εβαλε μια εφαρμογη και δεν ξανανοιξε το τηλεφωνο

ο,τι και αν κανει ειναι νεκρο. τι μπορει να κανει?

Edited by gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...