Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, μόλις το παρέλαβα.

 

Έχει τα κόλπα της Voda. Είναι πολύ όμορφο και θέλει κάποια εξοικείωση.

 

Έκανα δοκιμαστικά μια βόλτα από το Samsung Appls και κατέβασα το Battery Health για δοκιμή. Εγκαταστάθηκε κανονικά αν και μετά την αναβάθμιση του Samsing Appls το μενού είναι στα Αγγλικά.

 

Προβλέπεται νύχτα ψαξίματος...:lol::lol::lol:

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, μόλις το παρέλαβα.

 

Έχει τα κόλπα της Voda. Είναι πολύ όμορφο και θέλει κάποια εξοικείωση.

 

Έκανα δοκιμαστικά μια βόλτα από το Samsung Appls και κατέβασα το Battery Health για δοκιμή. Εγκαταστάθηκε κανονικά αν και μετά την αναβάθμιση του Samsing Appls το μενού είναι στα Αγγλικά.

 

Προβλέπεται νύχτα ψαξίματος...:lol::lol::lol:

 

Με γειά...

Μια διόρθωση Samsung Apps όχι Samsung Appls....

Σου προτείνω κάποιες ωραίες εφαρμογές που θα σε βοηθήσουν να σκοτώνεις την ώρα σου και μερικές που μπορεί να σου φανούν χρήσιμες....

 

Για σκότωμα της ώρας σου:

1)ΝFShift

2)DragonWarrior

3)Kroll

4)WaveZ

5)FunFunBall

 

Χρήσιμες:

1)Gps status (για να κλειδώνει γρηγορότερα το gps)

2)Magic Torch (για να χρησιμοποιείς το led της κάμερας σα φακό)

3)Υouprotect trial (για να κωδικοποιείς μερικά αρχεία που θέλεις να είναι απόρρητα)

4)Simple Compass (πυξίδα)

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Αν το email σου υποστηρίζει push (από τα γνωστά υποστηρίζουν το hotmail / gmail) τότε δεν χρειάζεσαι widget. Μπορείς να το ρυθμίσεις σαν exchange email για να σου έρχεται αμέσως ειδοποίηση (δες στο FAQ του bada os για οδηγίες).

 

Για το Facebook, βάλτο να σου στέλνει ειδοποίηση στο email όταν σου έρχεται μήνυμα στο facebook, και έτσι θα έχεις το email άμεσα. (εκτός αν εννοείς για το chat του facebook).

 

Mπορείς να μας πεις τα ακριβή βήματα?

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να μας πεις τα ακριβή βήματα?

 

τα έχω πει ήδη εδώ. Διάβασε προσεκτικά το βήμα 4 που αναφέρει κανονικό email και στη συνέχεια push email.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις. Θα τις δοκιμασω σύντομα.

 

Αλήθεια, γιατί μου περνάει μόνο τις πρώτες 200 επαφές μέσω bluetooth? Κάνω κάτι λάθος;

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Συγχαρητηρια για το φορουμ:)

Θελω την βοηθεια σας σε σχεση με το gps!Δεν βρισκει την θεση μου:(

Αν εχει γραφτει σε προηγουμενο ποστ απλα στειλτε μου λινκ να το διαβασω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις. Θα τις δοκιμασω σύντομα.

 

Αλήθεια, γιατί μου περνάει μόνο τις πρώτες 200 επαφές μέσω bluetooth? Κάνω κάτι λάθος;

 

Από SonyEricsson ? Το κάνει αυτό.. μόνο τις πρώτες 200 άμα στείλεις από bluetooth.

 

Γεια σας παιδια!Συγχαρητηρια για το φορουμ:)

Θελω την βοηθεια σας σε σχεση με το gps!Δεν βρισκει την θεση μου:(

Αν εχει γραφτει σε προηγουμενο ποστ απλα στειλτε μου λινκ να το διαβασω

 

Εγκατέστησε από το Samsung apps το GPS Status. Άνοιξε το, πάτησε start gps, περίπμενε να κλειδώσει, και θα σε βρεί

 

το Gps status βοηθάει να βρίσκει την θέση σου πιο γρήγορα.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις. Θα τις δοκιμασω σύντομα.

 

Αλήθεια, γιατί μου περνάει μόνο τις πρώτες 200 επαφές μέσω bluetooth? Κάνω κάτι λάθος;

 

Κ εγώ το είχα αυτό το πρόβλημα γτ κ εγώ από sony ericsson κινητό πήγα στο wave....στέλνε τις 200-200 αλλιώς δεν γίνεται δυστηχώς...Ή τουλάχιστον εγώ δεν ξέρω κάποιον τρόπο...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα δεν δουλευει καθολου το gps..λεει οτι θελει καρτα μνημης :( κανω κατι λαθος?

 

η κάρτα μνήμης χρειάζεται για το route66. (αν δεν κάνω λάθος)

 

Το gps σου πρέπει να δουλεύει κανονικά με google maps.

 

Στο gps status δεν κλειδώνει;

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

παταω στο μενου πλοηγηση και μου λεει "εισαγετε καρτα μνημης για να εκτελεσε πλοηγηση¨ :(

 

το πλοήγηση στο menu, είναι το route66. Ισχύει αυτό που σου είπα πιο πάνω.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

μα τοτε που ειναι το gps? και τι εννοεις οταν λες αν κλειδωνει?

 

Όταν λέμε κλειδώνει το gps αυτό πάει να πει πως βρίσκει τις συντεταγμένες...

Κατέβασε το πρόγραμμα gps status για να δεις αν λειτουργεί κανονικά το gps σου...

Το οτί δεν ανοίγει το πρόγραμμα δεν πάει να πει οτί υπάρχει πρόβλημα με το gps του κινητού....

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Με γειά...

Μια διόρθωση Samsung Apps όχι Samsung Appls....

Σου προτείνω κάποιες ωραίες εφαρμογές που θα σε βοηθήσουν να σκοτώνεις την ώρα σου και μερικές που μπορεί να σου φανούν χρήσιμες....

 

Για σκότωμα της ώρας σου:

1)ΝFShift

 

Πες μου ότι αυτό το παιχνίδι το βρήκεςσ στο samsung apps?? δεν το έχω βρει πουθενά

Link to comment
Share on other sites

Πες μου ότι αυτό το παιχνίδι το βρήκεςσ στο samsung apps?? δεν το έχω βρει πουθενά

 

Ναι, αυτό το παιχνίδι όσοι το έχουν (ευτυχώς και εγώ) το έχουμε κατεβάσει δωρεάν από το Samsung Apps...Αλλά νομίζω θα σε στεναχωρήσω λίγο τώρα γιατί έψαξα να το βρώ και εγώ για εσένα και απο ότι φάινεται μάλλον πλέον το έχουν αφαιρέσει απο το εκεί και λογικά θα το εμφανίσουν ξανά στα Paid :(

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο Email / [...] (3 τελείες) / settings / sending options / και επέλεξε το email σου.

 

εκεί η δεύτερη επιλογή (Always Cc myself) είναι απενεργοποιημένη, σωστά;

 

Ναι είναι απενεργοποιημένη :(

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Συγχαρητηρια για το φορουμ

Θελω την βοηθεια σας σε σχεση με το fb...Δεν μου ανοιγει τις φοτο στα μηνηματα..μπορω να κανω κατι για αυτο? αν ξερει καποιος να με βοηθήσει .......Η σησκευη που εχω ειναι samsung 8500 wave....

 

edit: υπαρχει τροπος να διαβασω αρχειο pps?

Edited by mpexpan
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις ρυθμισεις εκει που αλλαζεις το δικτυο απο gsm σε 3G, στο ιδιο μενου λεει συνδεσεις. Μπες εκει και πατα δημιουργια και βαλε

 

Καθορισμος ονοματος -> Wind Internet

Ονομα προσβασης -> gint.b-online.gr

 

Είναι ήδη έτσι οι ρυθμίσεις...Και όμως τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανα νέο για το bada 1.2?

Ασχετο, απ' οτι διάβαζα msn μπαίνουμε απ' το parlingo....χμμμ εγώ μέχρι στιγμής δεν κατάφερα να κάνω sign in...υπάρχει άλλο πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Για να κλειδωσει το gps μεσω του gps status χρειαζεται να πρασινισουν ολα τα κουτακια??Το δοκιμασα κ χθες κ σημερα για κανα μεσαωρο(δεν εχω περισσοτερο ελευθερο χρονο:cool:) αλλα τα 3 τελευταια κουτακια δεν πρασινιζουν!

Ασχετο υπαρχει καμια εφαρμογη ή widget για καιρο που να ειναι αξιοπιστη?Αυτες που εχει to samsung apps ειναι αμερικανικες κ οι τιμες της θερμοκρασιας που δινουν εχουν μικρη εως μεγαλη αποκλιση απ'την πραγματικοτητα...

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο πρόβλημα.:)

 

Έβαλα και την αναβάθμιση στο SAPPS (που βέβαια άλλαξε από Ελληνικά σε Αγγλικά). εγκατάστησα και το KIES χωρίς πρόβλημα. Βλέπω βέβαια ότι το λειτουργικό μου είναι το jf1 αλλά δεν θα κάνω απόπειρα να το αλλάξω ακόμα.

 

Εκείνο που δεν μου άρεσε είναι το ότι ήρθαν μονο οι 200 επαφές από το SE που είχα αλλά δεν πειράζει. Επίσης, ακόμα δεν ξέρω πως μπορώ να συγχρονήσω το ημερολόγιο και τις επαφές του Outlook με το τηλέφωνο. (Θα ψάξω κάπου παραπάνω και θα το βρω).

 

Τέλος δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όταν συνδέθηκα στο λογαριασμό του gmail ξεκίνησε να κατεβάζει όλα τα παλιά μηνύματα και μετά από κάθε 50 πρέπει να ξανακάνω λήψη. Δεν θα έπρεπε να μου δείχνει μόνο τα τελευταία;

 

Θα είμαστε σε επαφή!!!:lol:

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Πες μου ότι αυτό το παιχνίδι το βρήκεςσ στο samsung apps?? δεν το έχω βρει πουθενά

 

Δοκίμασε απτ΄το kies να αλλάξεις store και βάλε κάποιο άλλο εκτός Ελλάδας και εγω έτσι το βρήκα

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Για να κλειδωσει το gps μεσω του gps status χρειαζεται να πρασινισουν ολα τα κουτακια??Το δοκιμασα κ χθες κ σημερα για κανα μεσαωρο(δεν εχω περισσοτερο ελευθερο χρονο:cool:) αλλα τα 3 τελευταια κουτακια δεν πρασινιζουν!

Ασχετο υπαρχει καμια εφαρμογη ή widget για καιρο που να ειναι αξιοπιστη?Αυτες που εχει to samsung apps ειναι αμερικανικες κ οι τιμες της θερμοκρασιας που δινουν εχουν μικρη εως μεγαλη αποκλιση απ'την πραγματικοτητα...

 

όχι φίλε, μην μπερδευεζαι, αφτα που πρασινιζουνε είναι αφτί οι δορυφορει που κλειδοσανε με το κινητό σου.

άσχετα εάν βλέπεις και μερικούς γρι.! καλό είναι αφτο το να βλέπεις εκτός από πράσινα , σειμενει ότι έχεις , και αλους δορυφόρους, που ανά πάσα στιγμή , εάν τηα σου σβήσει ένα πράσινο , __ θα ενεργοποιοιθη ένα από τα γρι , δηλαδή ένα από αφτα που είναι γύρο σου , στο περίπου.

 

πιστεύω να κατάλαβες τι ενοω ??????:cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...