Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όχι! η πρώτη είναι πιο καθαρή !!

 

Ωχ, έχεις δίκιο! Όμως κοιτάζοντας τα exif δεδομένα των φωτό, φαίνεται ότι είναι δικό μου λάθος, τις έχω βάλει ανάποδα! Η πρώτη που είναι πιο καθαρή, ήταν αυτή μετά την αναβάθμιση (φαίνεται κι από την ώρα που τραβήχτηκαν, στα metadata). Το έφτιαξα τώρα! :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παρατηρησα οτι εχουμε το ιδιο προβλημα με τον ostvarivanje....το κοινο μας αν θυμαμαι καλα ειναι οτι το πηραμε απο vodafone κ του καναμε hard reset.... λετε να παιζει καποιο ρολο αυτο?

btw εγω εχω windows XP

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς αντιμετωπίσει πρόβλημα με το συγχρονισμό με το Outlook; Δοκιμάζω να περάσω το calendar, λέει ότι κάνει συγχρονισμό αλλά δε μεταφέρει καμία εγγραφή! Έχετε καμιά ιδέα για το τί μπορώ να κάνω; Αν δεν υπάρξει λύση θα καταφύγω στο να περάσω το calendar στο google και να το εισάγω από εκεί αλλά είναι κρίμα να μη δουλεύει κάτι τόσο απλό. Και το χειρότερο είναι ότι δε σου επιτρέπει να περάσεις κάποιο calendar από αρχείο .ics (μα πώς το παρέληψαν και υποστηρίζουν μόνο .ssc και κάτι άλλα άκυρα formats;!).
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και πάλι για τις χρηστικές σου πληροφορίες.. Αλλα για καποιο λόγο που δεν μπορω να βρω η λειτουργια του Συγχρονισμου σταμάτησε.... Ολη η εφαρμογη δηλαδη δεν λειτουργει. . Σκεφτηκα να την αφαιρεσω απο τους λογαριασμους και να την ξαναστησω.. αλλά δεν βρισκω τρόπο να την απεγκαταστήσω.. καμμια ιδεα;

 

Ειχα παθει το ιδιο μετα απο firmware update, η μονη λυση που μου δουλεψε ηταν να κανω hard reset. Να ξερεις οτι αν ειναι να το κανεις, θα στα σβησει ολα απο το τηλεφωνο, γι αυτο παρε ενα backup πρωτα με το KIES.

 

Δοκιμασε ομως πρωτα να το σβησεις και να το ξαναπερασεις το activesync, θα πας μενου - οι λογαριασμοι μου θα το επιλεξεις και εχει κουμπι για διαγραφη μετα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Σκέφτομαι να αγοράσω άμεσα το WAVE απλά με απασχολεί ένα πράγμα και εδώ και 2 ώρες που διάβασα όσες σελίδες μπόρεσα από το φόρουμ δεν έβγαλα συμπέρασμα.

Εφαρμογή δωρεάν Πλοήγησης υπάρχει; Από ότι κατάλαβα υπάρχει μία για ένα μήνα δωρεάν και μετά πληρώνεις...

Αυτή τη στιγμή έχω ένα ΝΟΚΙΑ με SYMBIAN στο οποίο έχω 3 πλήρης εφαρμογές πλοήγησης, μεταξύ των οποίον και το GARMIN που είναι λεπτομερέστατο με χάρτες για όλη την Ελλάδα. Κάτι αντίστοιχο υπάρχει για το BADA του WAVE;

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς αντιμετωπίσει πρόβλημα με το συγχρονισμό με το Outlook; Δοκιμάζω να περάσω το calendar, λέει ότι κάνει συγχρονισμό αλλά δε μεταφέρει καμία εγγραφή! Έχετε καμιά ιδέα για το τί μπορώ να κάνω; Αν δεν υπάρξει λύση θα καταφύγω στο να περάσω το calendar στο google και να το εισάγω από εκεί αλλά είναι κρίμα να μη δουλεύει κάτι τόσο απλό. Και το χειρότερο είναι ότι δε σου επιτρέπει να περάσεις κάποιο calendar από αρχείο .ics (μα πώς το παρέληψαν και υποστηρίζουν μόνο .ssc και κάτι άλλα άκυρα formats;!).

 

Εγώ έκανα κανονικά συγχρονισμό. 1 φορά που έτυχε αυτό που λες (που έκανα κάτι πειράματα) όταν έκλεισα το kies και το ξανα-ανοιξα, όλα ΟΚ.

 

Γεια σας. Σκέφτομαι να αγοράσω άμεσα το WAVE απλά με απασχολεί ένα πράγμα και εδώ και 2 ώρες που διάβασα όσες σελίδες μπόρεσα από το φόρουμ δεν έβγαλα συμπέρασμα.

Εφαρμογή δωρεάν Πλοήγησης υπάρχει; Από ότι κατάλαβα υπάρχει μία για ένα μήνα δωρεάν και μετά πληρώνεις...

Αυτή τη στιγμή έχω ένα ΝΟΚΙΑ με SYMBIAN στο οποίο έχω 3 πλήρης εφαρμογές πλοήγησης, μεταξύ των οποίον και το GARMIN που είναι λεπτομερέστατο με χάρτες για όλη την Ελλάδα. Κάτι αντίστοιχο υπάρχει για το BADA του WAVE;

Ευχαριστώ...

 

Υπάρχει για Ελλάδα το route66 που είναι αυτό που λες για τον ένα μήνα. Δεν υπάρχει κάποιο άλλο για Ελλάδα αυτή τη στιγμή.

 

Online υπάρχει το google maps, που δουλεύει γενικά !

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση εφαρμογή για facebook chat υπάρχει?επίσης τελικά όλα εντάξεϊ με το ελληνικό τ9?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα κανονικά συγχρονισμό. 1 φορά που έτυχε αυτό που λες (που έκανα κάτι πειράματα) όταν έκλεισα το kies και το ξανα-ανοιξα, όλα ΟΚ.

 

Το έχω κάνει κι αυτό. Έκανα restart το pc και το τηλέφωνο, έκανα update το kies και πάλι δε μου δουλεύει με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αποτυχημένη αναβάθμηση μέσω του kies (το τηλέφωνο έκανε μόνο του επανεκκινήσεις ) έκανα επανεγκατάσταση του firmware με το multiloader σε αυτή την έκδοση : S8500XXJF7_mixed_JF3 με αρχείο csc απο την σελίδα 178 αυτού του thread.

To firmware το κατέβασα από εδώ : http://www.samsungwaveforum.com/samsung-wave-updates/all-firmwares-s8500xx***-download/

μαζί με τα υπόλοιπα firmware.

Το kies δεν μου κάνει αναβάθμηση πλέον(τη μία μου πετάει ότι το MSC.Thunder σταμάτησε να λειτουργεί και την άλλη ότι δεν είναι δυνατή η ενημέρωση της συσκευής).

Έχω δοκιμάσει όλες τις εκδόσεις του kies.

Το πρόβλημα μου είναι ότι με έχει μπερδέψει το multiloader διότι κάποια από τα firmware που έχω κατεβάσει (S8500XXJG5 - S8500XXJG6 - S8500XXJH3) δεν έχουν φάκελο Bootfiles και τα csc αρχεία τους είναι όλα OXA που δεν έχουν Ελληνικά.

Επίσης το site με τα firmware αναφέρει ότι πρέπει να μπουν με την σειρά τα update.

Πως θα μπορέσω να περάσω το τελευταίο firmware με το multiloader χωρίς να χάσει τα Ελληνικά ;

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις τον φακελο με τα ελληνικα που ήδη εχεις και όχι το csc που έχει μέσα η version, δεν θα εχεις πρόβλημα.

Το θέμα είναι να βρούμε όμως την τελευταια version csc που έχουν τα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση εφαρμογή για facebook chat υπάρχει?επίσης τελικά όλα εντάξεϊ με το ελληνικό τ9?

 

Ναι εχει το parlingo(msn, facebook chat κλπ), το οποιο τρεχει και στο background και σε ειδοποιει για νεα μηνυματα με μια μικρη τροποποιηση που πρεπει να κανεις.

Για το Τ9 δεν γνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα κανονικά συγχρονισμό. 1 φορά που έτυχε αυτό που λες (που έκανα κάτι πειράματα) όταν έκλεισα το kies και το ξανα-ανοιξα, όλα ΟΚ.

 

 

 

Υπάρχει για Ελλάδα το route66 που είναι αυτό που λες για τον ένα μήνα. Δεν υπάρχει κάποιο άλλο για Ελλάδα αυτή τη στιγμή.

 

Online υπάρχει το google maps, που δουλεύει γενικά !

OK, σ'ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είμαι εξω για καφέ και γράφω από το wifi και πριν λίγο κατέβασα και το need for speed. Σχετικά γρήγορα το κατέβασε. Πώς να επικοινωνήσω με τη Samsung; Μέσω της σελίδας της;

Το λειτουργικό που έχω στον υπολογιστή είναι τα 64μπιτα Windows 7 και ποτέ δεν αντιμετώπισα το παραμικρό πρόβλημα με το kies (είτε σε εγκατάσταση από το Samsungapps είτε με αναβάθμιση που έχω κάνει δύο φορές).

 

κανε κατι ακομα. Μπες στο samsungapps απο το ιντερνετ βρες ενα προγραμμα που θες να κατεβασεις και πατα το get. Αυτο θα ανοιξει αυτοματα τον Kies στον υπολογιστη σου μέσω java εφαρμογης.

Link to comment
Share on other sites

κανε κατι ακομα. Μπες στο samsungapps απο το ιντερνετ βρες ενα προγραμμα που θες να κατεβασεις και πατα το get. Αυτο θα ανοιξει αυτοματα τον Kies στον υπολογιστη σου μέσω java εφαρμογης.

Το έχω κάνει ήδη αυτό από εχτές, αλλά πάλι τα ίδια. Προσπάθησα να τρέξω το kies και με εκτέλεση ως διαχειριστής και πάλι δε γίνεται τίποτα.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω, είναι γιατί συμβαίνει όλο αυτό. Εννοώ, από τη μια στιγμή στην άλλη.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το αναβαθμισμένο firmware της κάμερας παρατήρησα ότι το μενού της είναι πιο άμεσο στην ανταπόκριση. Επίσης πήρα κάποιες φωτογραφίες με κόντρα ήλιο και μου φάνηκαν πιο ζωντανές στα χρώματα και όχι τόσο σκούρες όσο συνήθως. Δε δοκίμασα βραδυνές φωτογραφίες. Θα δοκιμάσω το σκ και θα σας πω.
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα:

Χθες βραδυ συνδεθηκα μεσω wifi και ανοιξα την εφαρμογη Samsung Apps. Μου εβγαλε μυνημα οτι υπαρχει νεοτερη εκδοση κλπ. Έκανα την αναβαθμιση, εγκατασταθηκε παλι το "Samsung Apps". Δεν νομιζω οτι μπορεσα να παρατηρησω καποια διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα:

Χθες βραδυ συνδεθηκα μεσω wifi και ανοιξα την εφαρμογη Samsung Apps. Μου εβγαλε μυνημα οτι υπαρχει νεοτερη εκδοση κλπ. Έκανα την αναβαθμιση, εγκατασταθηκε παλι το "Samsung Apps". Δεν νομιζω οτι μπορεσα να παρατηρησω καποια διαφορα.

 

Το ίδιο κι εδώ !

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγω μπαινω samsung apps αλλα οταν κανω κλικ για να δω τα details του application μου βγαζει το μυνημα Error Service unavailable(1000).Συνδεομαι κανονικα με το ιντερνετ κλπ. μονο αυτο με το apps απο το κινητο μου κανει προβλημα .Καμια αποψη επι του θεματος?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε μένα, όπως και είχε συμβεί πριν από κανα μήνα. Δε συγχρονίζουν φαίνεται τις αναβαθμίσεις του client και του server.
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει απόCosmote τη συσκευή με firmware s8500majh1 και τώρα βλέπω ότι έχει βγει το s8500xiji2. Εμένα το kies δεν δείχνει κάποια αναβάθμιση, ξέρετε τι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ενας φιλος μου αγορασε ενα wave αλλα ειναι απο t-mobile και του λεει οτι η sim του δεν ειναι δεκτη !Μπορουμε να κανουμε κατι ωστε να την δεχεται ?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να ανταλλάξουμε αρχεία μεταξύ του wave και του υπολογιστή μέσω wifi (π.χ. όπως κάποιες εφαρμογές στο ipod touch μέσω ftp server στον ίδιο router);
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον στην samsung πειραματίζονται με το kies!Μέτα από πολλές δοκιμασίες κατάφερα να κάνω αναβάθμιση με αυτο

μετα την αναβάθμιση του κιν. μου ζήτησε αναβ. το samsung App.,μετά και από αυτό έπρεπε να διαβάσω τους όρου χρήσεις για να μου ανοίξει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...