Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν Mπορω να κανω αναβαθμιση μεσα απο το μενου που εμφανιζει...γραφει συνδεσου με το λογαριασμο samsung ...ηδη εχω κανει εγγραφη...καποια γνωμη...???
LG G4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν Mπορω να κανω αναβαθμιση μεσα απο το μενου που εμφανιζει...γραφει συνδεσου με το λογαριασμο samsung ...ηδη εχω κανει εγγραφη...καποια γνωμη...???

 

Και συ wave?:p.Αν θυμάμαι καλά με το που σου βγάζει αυτο το μήνυμα πατάς το κεντρικό κουμπί και περιμένεις.Δεν έχουμε βγάλει και πολύ άκρη με αυτό.Δε σου βγάζει έλεγχος ενημερώσεων?Την JH3 δεν έχεις?

Edited by boltsis
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν έχουν κάνει update στην κάμερα, κάντε το παρακάτω.

http://www.badadev.com/updating-camera-firmware/

Βελτιώνει τις φωτογραφίες.

Επειδή εγώ δεν έχει τύχει να βγάλω καμία φωτό, ας μας πούνε όσοι το κάνουν αν είδαν καμία αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει να κάνει κανείς synch τις επαφές του τηλεφώνου με το gmail account του?

 

τα email τα κάνει κανονικά, και το push δουλεύει, αλλά δεν βλέπω τις επαφές του τηλεφώνου μου στις επαφές του Gmail ...

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

μαμω την γκαντεμια μου μαμω....πανω που (νομιζα οτι) βρηκα τη λυση με το kies παλι ακυρο.. πλεον μου εμφανιζει τα κουμπια 'install' αλλα μολις το πατω μου "γραφει η συσκευη αποσυνδεθηκε" .....τι να πω δωστε καμια συμβουλη!

τουλαχιστον, ετσι που ειναι αδειο το κινητο απο εφαρμογες δεν τελειωνει η μπαταρια!

 

καμια ιδεα κανεις???εσβησα το kies το ξαναπερασα αλλα τα ιδια....

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν έχουν κάνει update στην κάμερα, κάντε το παρακάτω.

http://www.badadev.com/updating-camera-firmware/

Βελτιώνει τις φωτογραφίες.

Επειδή εγώ δεν έχει τύχει να βγάλω καμία φωτό, ας μας πούνε όσοι το κάνουν αν είδαν καμία αλλαγή.

 

Αναβάθμισα το firmware της κάμερας επιτυχώς. Θα δοκιμάσω να πάρω φωτογραφίες το απόγευμα και θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Και συ wave?:p.Αν θυμάμαι καλά με το που σου βγάζει αυτο το μήνυμα πατάς το κεντρικό κουμπί και περιμένεις.Δεν έχουμε βγάλει και πολύ άκρη με αυτό.Δε σου βγάζει έλεγχος ενημερώσεων?Την JH3 δεν έχεις?

 

ΝΑΙ εχω και το galaxy & wave :D (τα θεωρω τα 2 κορυφαια κινητα...προσωπικη γνωμη) και εχω την τελευταια....JH3..?!?!?

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιστηκα και γω, μονο που δεν εχω φωτογραφιες πριν αναβαθμισης, για να συγκρινω. Διαβασα οτι βγαζει και επιπλεον επιλογες, αλλα εχω την εντυπωση οτι δεν ειδα κατι νεο
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, συνεχίζω να μην μπορώ να εγκαταστήσω προγράμματα μέσω του kies. Συνεχώς μου βγάζει ότι έχει αποσυνδεθεί το τηλέφωνο. Έχει κάποιος άλλος σχετική εμπειρία;

Επίσης, μέσω του κινητού (του samsungapps) κανονικά μπορώ να εγκαταστήσω προγράμματα (πριν λίγο αναβαθμίστηκε η έκδοσή του).

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, συνεχίζω να μην μπορώ να εγκαταστήσω προγράμματα μέσω του kies. Συνεχώς μου βγάζει ότι έχει αποσυνδεθεί το τηλέφωνο. Έχει κάποιος άλλος σχετική εμπειρία;

Επίσης, μέσω του κινητού (του samsungapps) κανονικά μπορώ να εγκαταστήσω προγράμματα (πριν λίγο αναβαθμίστηκε η έκδοσή του).

 

a)Δοκιμασε το driver recovery απ το kies και b)με τον kies κλειστο τρεξε και ενα usb debug mode απ το κινητο. Μπορει να μαμηθηκαν καπου τα drivers, δεν ξερεις

Link to comment
Share on other sites

a)Δοκιμασε το driver recovery απ το kies και b)με τον kies κλειστο τρεξε και ενα usb debug mode απ το κινητο. Μπορει να μαμηθηκαν καπου τα drivers, δεν ξερεις

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αλλά το driver recover από το kies, τι ακριβώς είναι; Όσο για το debug mode, θα το δοκιμάσω σε λίγο.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

ειναι η επιλογη που εχει στα options για να ξαναπεραστουν οι οδηγοι usb. To τηλ νομιζω πως πρεπει να μην ειναι πανω, αν και δεν νομιζω πως πειραζει.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και τα δύο που μου πρότεινες, αλλά πάλι το ίδιο μου βγάζει ότι η συσκευή αποσυνδέθηκε και πρέπει να τη συνδέσω πάλι.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

http://www.mysamsungwave.com/index.php?topic=786.msg5390#msg5390

εδω υπαρχουν δυο προγραμματακια για απεγκατασταση το kies και καθαρισμο registry, υποτιθεται official απο την samsung. Δεν τα εχω δοκιμασει ακομα και δεν εγγυωμαι, γιατι ειναι .exe.

Αν θες ομως δοκιμασε τα και κανε μια ακομα φρεσκια εγκατασταση. Εναλλακτικα επικοινωνησε με την samsung δεν χανεις τιποτα, συνηθως ειναι πολυ γρηγοροι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το ηχείο μήπως είναι λίγο χάλια? Εκτός το γεγονός ότι όποτε πάω να δώ κάποιο βιντεάκι και το κρατώ κανονικά καταλάθως κρύβω το ηχείο και δεν ακούγεται τίποτα...και επίσης μουσική χωρίς ακουστικά δεν αξίζει καθόλου καθώς δεν ακούγεται δυνατά και είναι κάπως τσιριχτός ο ήχος(εχω δει πρόσφατα κινητο με ηχειο και subwoofer,φτηνιάρικο LG,γιατι δν βαλανε και εδω ενα καλο?)Ουσιαστικα μπορώ να κάνω κατι να τον δυναμωσω στην μουσικη? Επιπλέον εχει κανεις προσεξει με την τελευταία εκδοση χαμηλότερο σημα wifi και να μην δεχεται login και κωδικους σε καποιες σελιδες ο browser?

:ninja:

...γιατι μερικοι δεν θελουν να πληρωνουν για να τους παρακολουθουν...

...Για αυτους υπαρχει το Linux και η κοινοτητα του δωρεαν λογισμικου...

Link to comment
Share on other sites

http://www.mysamsungwave.com/index.php?topic=786.msg5390#msg5390

εδω υπαρχουν δυο προγραμματακια για απεγκατασταση το kies και καθαρισμο registry, υποτιθεται official απο την samsung. Δεν τα εχω δοκιμασει ακομα και δεν εγγυωμαι, γιατι ειναι .exe.

Αν θες ομως δοκιμασε τα και κανε μια ακομα φρεσκια εγκατασταση. Εναλλακτικα επικοινωνησε με την samsung δεν χανεις τιποτα, συνηθως ειναι πολυ γρηγοροι.

Σε ευχαριστώ πολύ που έψαξες για μένα. Ήδη άρχισα να κατεβάζω την τελευταία έκδοση του kies (σύμφωνα με το thread που επισύναψες) και θα δοκιμάσω και τα δύο εργαλεία να δω τι γίνεται. Αφού τελειώσω θα ενημερώσω για το τι έγινε.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το ηχείο μήπως είναι λίγο χάλια? Εκτός το γεγονός ότι όποτε πάω να δώ κάποιο βιντεάκι και το κρατώ κανονικά καταλάθως κρύβω το ηχείο και δεν ακούγεται τίποτα...και επίσης μουσική χωρίς ακουστικά δεν αξίζει καθόλου καθώς δεν ακούγεται δυνατά και είναι κάπως τσιριχτός ο ήχος(εχω δει πρόσφατα κινητο με ηχειο και subwoofer,φτηνιάρικο LG,γιατι δν βαλανε και εδω ενα καλο?)Ουσιαστικα μπορώ να κάνω κατι να τον δυναμωσω στην μουσικη? Επιπλέον εχει κανεις προσεξει με την τελευταία εκδοση χαμηλότερο σημα wifi και να μην δεχεται login και κωδικους σε καποιες σελιδες ο browser?

 

Χαιρομαι ιδιαιτερα που το ηχειο ειναι χαλια (τυπικο κινητων τηλ) για να το βαζετε σιγα μπας και σωθουνε τα αυτακια μας :D. Ο προενισχυτης των ακουστικων παντως και γενικα το ψηφιακο σε αναλογικο σταδιο του wave ειναι κατηγοριας audiophile, εξαιρετικο για μουσικοφιλους.

Link to comment
Share on other sites

Και με την επανεγκατάσταση του kies, πάλι τα ίδια, δεν ξέρω τι συμβαίνει. Μήπως φταίει το τηλέφωνο, οπότε να πάω σε hard format;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

επικοινωνησε με την samsung πρωτα μηπως ειναι κατι απλο. Πιστευω οτι ειναι θεμα kies-windows. Γραψε παλι τι windows εχεις και τι ακριβως μηνυμα σου βγαζει ο kies
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το ηχείο μήπως είναι λίγο χάλια? Εκτός το γεγονός ότι όποτε πάω να δώ κάποιο βιντεάκι και το κρατώ κανονικά καταλάθως κρύβω το ηχείο και δεν ακούγεται τίποτα...και επίσης μουσική χωρίς ακουστικά δεν αξίζει καθόλου καθώς δεν ακούγεται δυνατά και είναι κάπως τσιριχτός ο ήχος(εχω δει πρόσφατα κινητο με ηχειο και subwoofer,φτηνιάρικο LG,γιατι δν βαλανε και εδω ενα καλο?)Ουσιαστικα μπορώ να κάνω κατι να τον δυναμωσω στην μουσικη? Επιπλέον εχει κανεις προσεξει με την τελευταία εκδοση χαμηλότερο σημα wifi και να μην δεχεται login και κωδικους σε καποιες σελιδες ο browser?

 

Το wifi δεν έχει χαμηλότερο σήμα πρακτικά, απλά πλέον, το εικονίδιο στην status bar σου δείχνει το πραγματικό σήμα wifi (γραμμούλες) που έχεις (στην JH3 έκδοση). Στις προηγούμενες ήταν απλά ένα στατικό εικονίδιο που έδειχνε ουσιαστικά μόνο αν ήταν συνδεδεμένο το wifi ή όχι. :)

 

Όσο για το ηχείο, η θέση που μπορεί να έχουν επιλέξει μπορεί να μην είναι όντως η ιδανικότερη, αλλά προσωπικά δε θα έλεγα ότι είναι χάλια. Χαμηλό στην ένταση ναι, αλλά για ηχείο τηλεφώνου έχει γενικά καλό ήχο κατά τη γνώμη μου. Εξάλλου, δεν έχω ακούσει μέχρι τώρα και κανένα τηλέφωνο που πραγματικά να "ευχαριστιέσαι" να ακούσεις μουσική από το μεγαφωνάκι του! :)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση του firmware της φωτογραφικής. Δεν είδα καμιά καινούρια προσθήκη στα settings, όμως έχω την αίσθηση ότι οι επιλογές (scenes, ρυθμίσεις iso κλπ) γίνονται λίγο πιο γρήγορα και πιο "ομαλά", δεν υπάρχει αυτό το μικρό "lag" των επιλογών. Τράβηξα και μια φωτογραφία πριν και μια μετά την αναβάθμιση, όσο γίνεται στις ίδιες συνθήκες.

 

Μπορεί να είναι η ιδέα μου, αλλά η δεύτερη δεν είναι λίιιγο λιγότερο θολή; :)

 

Πριν την αναβάθμιση:

http://img408.imageshack.us/img408/871/0017s.th.jpg

 

Μετά την αναβάθμιση:

http://img411.imageshack.us/img411/1401/0020fr.th.jpg

 

Edit: Έφτιαξα τη σειρά των φωτογραφιών ώστε να ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα. :P

Edited by Gilgames
Λάθος link της 2ης!
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση του firmware της φωτογραφικής. Δεν είδα καμιά καινούρια προσθήκη στα settings, όμως έχω την αίσθηση ότι οι επιλογές (scenes, ρυθμίσεις iso κλπ) γίνονται λίγο πιο γρήγορα και πιο "ομαλά", δεν υπάρχει αυτό το μικρό "lag" των επιλογών. Τράβηξα και μια φωτογραφία πριν και μια μετά την αναβάθμιση, όσο γίνεται στις ίδιες συνθήκες.

 

Μπορεί να είναι η ιδέα μου, αλλά η δεύτερη δεν είναι λίιιγο λιγότερο θολή; :)

 

Πριν την αναβάθμιση:

http://img411.imageshack.us/img411/1401/0020fr.th.jpg

 

Μετά την αναβάθμιση:

http://img408.imageshack.us/img408/871/0017s.th.jpg

 

όχι! η πρώτη είναι πιο καθαρή !!

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

επικοινωνησε με την samsung πρωτα μηπως ειναι κατι απλο. Πιστευω οτι ειναι θεμα kies-windows. Γραψε παλι τι windows εχεις και τι ακριβως μηνυμα σου βγαζει ο kies

Τώρα είμαι εξω για καφέ και γράφω από το wifi και πριν λίγο κατέβασα και το need for speed. Σχετικά γρήγορα το κατέβασε. Πώς να επικοινωνήσω με τη Samsung; Μέσω της σελίδας της;

Το λειτουργικό που έχω στον υπολογιστή είναι τα 64μπιτα Windows 7 και ποτέ δεν αντιμετώπισα το παραμικρό πρόβλημα με το kies (είτε σε εγκατάσταση από το Samsungapps είτε με αναβάθμιση που έχω κάνει δύο φορές).

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Για να αλληλοενημερωνονται πρεπει να κανεις το εξης, οταν φτιαχνεις στο ημερολογιο του κινητου ενα συμβαν, κατω απο τον τιτλο και ωρα και ημερομηνια εχει επιλογη που λεει Ημερολογιο, πατα εκει και διαλεξε το exchange activesync και θα στο κανει αμφιδρομα :)

Ευχαριστω και πάλι για τις χρηστικές σου πληροφορίες.. Αλλα για καποιο λόγο που δεν μπορω να βρω η λειτουργια του Συγχρονισμου σταμάτησε.... Ολη η εφαρμογη δηλαδη δεν λειτουργει. . Σκεφτηκα να την αφαιρεσω απο τους λογαριασμους και να την ξαναστησω.. αλλά δεν βρισκω τρόπο να την απεγκαταστήσω.. καμμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...