Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα Msn και Destinator πως βαζουμε?

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

msn μπαινει απο το ebuddy κατεβασε το για java και οταν το βαλεις τσεκαρε να βγαινει σε ολη την οθονη και να μην εχει virtual keyboard. Νομιζω και το parlingo εχει παντως. Σημειωση απλα το διαβασα προσφατα, δεν το εχω δοκιμασει

Destinator δεν γνωριζω

Link to comment
Share on other sites

τελικα με win-7 @ kies 1.5.3.10093_31 δεν εχω καταφερει να κανω αναβαθμιση ..μουβγαζει συνεχεια σφαλμα..msc.thunder.firmwareupdate....????!!!
LG G4
Link to comment
Share on other sites

τελικα με win-7 @ kies 1.5.3.10093_31 δεν εχω καταφερει να κανω αναβαθμιση ..μουβγαζει συνεχεια σφαλμα..msc.thunder.firmwareupdate....????!!!

 

αν πας στα tasks των win7 θα δεις οτι το mssc.thunder ειναι το application για την αναβαθμιση. Προσωπικα εμενα μου βγαζει οτι εχω το τελευταιο firmware και δεν εχει νεοτερο (JF1 της vodafone). Σε xpsp3 που το δοκιμασα πριν λιγο μετα το μηνυμα κρεμασαν τα xp. Γενικα εχει ακομα πολλα bugs

Link to comment
Share on other sites

το kies δεν της παει με τιποτα. Στο bada μεχρι τωρα παντως κενταει, πχ δεν εχω ξαναδει smartphone με τοσο καλη εκμεταλλευση της ενεργειας απο το software. Βεβαια παιζει και η τεχνολογια της οθονης, αλλα σε επιπεδο κωδικα φαινεται οτι τα καταφερνουν.

Πειραματιζομαι σε αυτο και απο χθες το μεσημερι, με κλειστο 3g, κλειστο gps, φωτεινοτητα στο 3 και πολυ χαλαρη χρηση ειμαι στο 90%. Μου βγαζει μεχρι και 4-5 μερες βαση της χρησης μου στο χαλαρο. Σε απολυτο ξεζουμισμα εχει αντεξει και 12 ωρες (ταινιες,wifi,gps ολα μαζι)

Link to comment
Share on other sites

τελικα με win-7 @ kies 1.5.3.10093_31 δεν εχω καταφερει να κανω αναβαθμιση ..μουβγαζει συνεχεια σφαλμα..msc.thunder.firmwareupdate....????!!!

 

τελικα εβαλα την προηγουμενη εκδοση kies----->Kies_1.5.1.10074_45 (την οποια εχει και μονη σαν επίσημη-τελευταια στην ιστοσελιδα της η samsung) και το εκανα αναβάθμιση...!!!!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχει δοκιμάσει κανείς να περάσει μουσική μέσω Kies? Ενώ το Kies βρίσκει τα εξώφυλλα από τα κομμάτια μέσω internet όταν τα στέλνει στο κινητό τα στέλνει χώρις. Κανένας άλλος τρόπος να τα στείλω με εξώφυλλο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχει δοκιμάσει κανείς να περάσει μουσική μέσω Kies? Ενώ το Kies βρίσκει τα εξώφυλλα από τα κομμάτια μέσω internet όταν τα στέλνει στο κινητό τα στέλνει χώρις. Κανένας άλλος τρόπος να τα στείλω με εξώφυλλο;

Πρέπει να γίνεται με το winamp, αλλά δεν ξέρω τη διαδικασία.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να συνδεσω το Wave με το web ημερολόγιο google.. μέσω Exchange ActiveSync. Το τηλέφωνο ζηταει URL διακομιστη ..και Χρήση SSL.. Εστειλα μηνυμα στον Samsung με περεπεμψαν στο τεχνικό τμημα..και εκει μου ειπαν οτι δεν ειναι δικό τους θεμα..

Το εχει κανει κανείς; Μπορειται να με βοηθησετε;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να συνδεσω το Wave με το web ημερολόγιο google.. μέσω Exchange ActiveSync. Το τηλέφωνο ζηταει URL διακομιστη ..και Χρήση SSL.. Εστειλα μηνυμα στον Samsung με περεπεμψαν στο τεχνικό τμημα..και εκει μου ειπαν οτι δεν ειναι δικό τους θεμα..

Το εχει κανει κανείς; Μπορειται να με βοηθησετε;

Ευχαριστω.

 

Καλησπερα, δοκιμασε στο url διακομιστη να βαλεις m.google.com και το SSL ενεργοποιημενο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, δοκιμασε στο url διακομιστη να βαλεις m.google.com και το SSL ενεργοποιημενο.

 

Σε ευχαριστω παρα πολύ .. δουλεψε αμέσως

Link to comment
Share on other sites

Τελικα Msn και Destinator πως βαζουμε?

 

Destinator δεν υπάρχει για Bada. Αναμένουμε Sygic και Ndrive

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,παω στην εφαρμογη του facebook και μπαινει για 2 δευτερολεπτα,μετα με πεταει....

Τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολύ .. δουλεψε αμέσως

 

Οταν συγχρονιζουμε ημερολογιο τηλεφωνου και ημερολ. google.. δεν πρεπει σε καθε ενημερωση (ημερολογίου) τοσο στο τηλεφωνο όσο και στο web ημερολόγιο να αλληλοενημερωνονται οι εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

Για το 3. που δεν σου απάντησαν, σύνδεσε το τηλέφωνο σε συχρονισμό ήχου (δεν θυμάμαι πως ακριβώς το λέει, νομίζω i- κάτι το λέει), μπες στον φάκελο που έχεις τα τραγούδια, επέλεξε αυτά που θέλεις, δεξί κλικ και create playlist. Τόσο απλά.

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια, αλλά δεν το βρίσκω, αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει, λίγο πιο συγκεκριμένα

 

Ευχαριστώ

 

υγ, είναι καταπληκτικό τηλέφωνο, πάντως! :)

Link to comment
Share on other sites

Οταν συγχρονιζουμε ημερολογιο τηλεφωνου και ημερολ. google.. δεν πρεπει σε καθε ενημερωση (ημερολογίου) τοσο στο τηλεφωνο όσο και στο web ημερολόγιο να αλληλοενημερωνονται οι εφαρμογές;

 

Για να αλληλοενημερωνονται πρεπει να κανεις το εξης, οταν φτιαχνεις στο ημερολογιο του κινητου ενα συμβαν, κατω απο τον τιτλο και ωρα και ημερομηνια εχει επιλογη που λεει Ημερολογιο, πατα εκει και διαλεξε το exchange activesync και θα στο κανει αμφιδρομα :)

Link to comment
Share on other sites

αν αγοραστει απο αγγλια η γερμανια θα εχει ελληνικα το τηλεφωνο?

μπορουν να περαστουν μετα η ειναι επικυνδυνο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Να κάνω δύο-τρεις ερωτησούλες.

 

1)Όταν κάνω κλήση μου λέει "Press and hold the lock key to use call in functions" δηλαδή για να δω το μενού των κλήσεων όπως "τερματισμός","ηχείο" κτλ πρέπει να πατήσεω το lock button.Είναι λίγο ενοχλητικό.Ξέρει κανείς πως βγαίνει αυτή η επιλογή?

 

2)Ρυθμίζεται από κάπου ότι η οθόνη σβήνει όταν φέρνεις το εκουστικό στο αυτί σου όταν κάνεις κλήση?

 

3)Στο μενού όταν πατάω ένα εικονίδιο αυτό αυτόματα έρχεται πρώτο στη σειρά των εικονιδίων.Αυτό αλλάζει από κάπου?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :D

Link to comment
Share on other sites

αν αγοραστει απο αγγλια η γερμανια θα εχει ελληνικα το τηλεφωνο?

μπορουν να περαστουν μετα η ειναι επικυνδυνο?

 

θα έχει αγγλικό. Η μετατροπή σε ελληνικό είναι εύκολη υπόθεση. Στην σελίδα 122 του παρόντος έχει οδηγίες

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

1)λογικα εχει να κανει με το κλειδωμα πληκρολογιουρυθμισεις--->γενικα-->αφη..

2)Ρυθμίσεις---> γενικα--->κινησεις-εναποθεση

3)ρυθμίσεις--->γενικα--->menu και widget

Link to comment
Share on other sites

1)λογικα εχει να κανει με το κλειδωμα πληκρολογιουρυθμισεις--->γενικα-->αφη..

2)Ρυθμίσεις---> γενικα--->κινησεις-εναποθεση

3)ρυθμίσεις--->γενικα--->menu και widget

 

Ευχαριστώ ,αλλά το 3 έπαιξε όπως μου είπες τα άλλα δύο δεν μπορώ να τα βρω.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα και θελω βοηθεια οταν κανω εγκατασταση μιας εφαρμογης απο το kies μου βγαζει αυτο το μυνημα "application installation package is faulty"

και δεν ξερω τι να κανω παρακαλω οποιος γνωριζει ας με βοηθησει

kies version 1.5.3

 

Καλησπέρα. Εχει δοκιμάσει κανείς να περάσει μουσική μέσω Kies? Ενώ το Kies βρίσκει τα εξώφυλλα από τα κομμάτια μέσω internet όταν τα στέλνει στο κινητό τα στέλνει χώρις. Κανένας άλλος τρόπος να τα στείλω με εξώφυλλο;

 

μεσω του συνχρονισμου του media player εγω το καταφερα αλλα σε αλλα εχει εξωφυλλα και σε αλλα οχι

Ακομη το ψαχνω τι φταει και ηλπιζα σε αυτην την αναβαθμιση να το φτιαξουν

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Up The Irons \m/
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα και θελω βοηθεια οταν κανω εγκατασταση μιας εφαρμογης απο το kies μου βγαζει αυτο το μυνημα "application installation package is faulty"

και δεν ξερω τι να κανω παρακαλω οποιος γνωριζει ας με βοηθησει

kies version 1.5.3

Αυτό μου συνέβηκε και εμένα πριν λίγη ώρα και όχι μόνο σε μία εφαρμογή αλλά και σε αυτές που είχα εγκατεστημένες και μετά από hard reset ήθελα να τις περάσω πάλι.

Επίσης, εχτές που πήγα να μπω στο samsungapps μέσω του kies, μου έβγαλε ένα μήνυμα ότι κάνουν συντήρηση τον server, κάτι τέτοιο τέλος πάντων.

Αν κάποιος έχει ή εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή, ας ενημερώσει να δούμε τι γίνεται.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου συνέβηκε και εμένα πριν λίγη ώρα και όχι μόνο σε μία εφαρμογή αλλά και σε αυτές που είχα εγκατεστημένες και μετά από hard reset ήθελα να τις περάσω πάλι.

Επίσης, εχτές που πήγα να μπω στο samsungapps μέσω του kies, μου έβγαλε ένα μήνυμα ότι κάνουν συντήρηση τον server, κάτι τέτοιο τέλος πάντων.

Αν κάποιος έχει ή εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή, ας ενημερώσει να δούμε τι γίνεται.

 

Μέσω του κινητού που μπήκα πριν λίγο λειτουργούσε μια χαρά.

 

και από το kies 1.5.3 μια χαρά

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...