Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μια ερωτηση μετα απο την τελευταια αναβαθμηση που βγηκε σταματησαν τα προβληματα που ειχε το κινητο σας?εχει στρωσει το λογισμικο ?γιατι σκεφτομαι να δωσω το galaxy s που εχω να παρω το wave.

 

Βασικά δεν υπήρχαν ποτέ σοβαρά προβλήματα στο λογισμικό που να θέλουν άμεση διόρθωση. Και μάλιστα είναι πολύ σταθερό παρ'όλο που είναι τόσο καινούργιο. Btw, γιατί θες να αφήσεις τον γαλαξία αφού είναι το ίδιο με το wave (σε θέμα hardware) και μάλιστα φοράει Android?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βασικά δεν υπήρχαν ποτέ σοβαρά προβλήματα στο λογισμικό που να θέλουν άμεση διόρθωση. Και μάλιστα είναι πολύ σταθερό παρ'όλο που είναι τόσο καινούργιο. Btw, γιατί θες να αφήσεις τον γαλαξία αφού είναι το ίδιο με το wave (σε θέμα hardware) και μάλιστα φοράει Android?

 

η ποιοτητα με χαλαει στο galaxy το μεγεθος και οτι δεν εχει φλας.

Link to comment
Share on other sites

η ποιοτητα με χαλαει στο galaxy το μεγεθος και οτι δεν εχει φλας.

 

Για τους ίδιους λόγους πήρα και εγώ το wave, οι περισσότεροι όμως κοιτάνε το software πρώτα και μετά όλα τα υπόλοιπα :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος πάντως στην οθόνη κλειδώματος και ενώ είναι ανοιχτός ο music player, όταν αλλάζεις την ένταση εμφανίζεται κάτω από την γραμμή κατάστασης μία μπάρα η οποία μετακινείται δείχνοντας την ένταση. Είναι πολύ δύσκολο να φανεί αφού είναι σαν σκιά. Δεν ξέρω γιατί υπάρχει μιας που ίσα που φαίνεται πάντως υπάρχει :p

 

Να ένα ss που δείχνει αυτό που λέω:

http://img843.imageshack.us/img843/6678/82105778.jpg

http://img843.imageshack.us/i/82105778.jpg/

 

Αν πατησεις πανω στο "βελακι-τριγονο" που ειναι στο CD της οθονης, βγεωει ενα μενου με τις επιλογες << , play-pause ,και >>. Αν τωρα πατησεις το κουμπι της εντασης θα εμφανιστη η μπαρα ενασης και αυτη η σκια ειναι η σκια απο το ενδικτικο 1,2,3... της εντασης

Link to comment
Share on other sites

Αν πατησεις πανω στο "βελακι-τριγονο" που ειναι στο CD της οθονης, βγεωει ενα μενου με τις επιλογες << , play-pause ,και >>. Αν τωρα πατησεις το κουμπι της εντασης θα εμφανιστη η μπαρα ενασης και αυτη η σκια ειναι η σκια απο το ενδικτικο 1,2,3... της εντασης

 

Έχεις δίκιο. Γιατί βασικά φαινόταν τελείως άχρηστο και χαζό να το είχαν βάλει εκεί επίτηδες :D

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος. Είναι το τρίτο αφής που αποκτώ έπειτα από το SE P900 και έναν κινέζο iPhone οπότε η εμπειρία χρήσης δεν συγκρίνεται!
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα εδω και 2 μερες δεν βλεπουμε νεες εφαρμογες γιατι εκει στην Κορεα εχουν διακοπες απο τις 20-24 κατι σαν εθνικη γιορτη μαλλον :lol:
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα εδω και 2 μερες δεν βλεπουμε νεες εφαρμογες γιατι εκει στην Κορεα εχουν διακοπες απο τις 20-24 κατι σαν εθνικη γιορτη μαλλον :lol:

 

Το ακούσαμε και αυτό. Παρεμπιπτόντως τα apps από τον διαγωνισμό που έκανε η samsung πότε θα μπούνε στο apps store? Μου αρέσει που η samsung ηθέλε να έχει 7000 apps μέχρι το τέλος του χρόνου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζοντας τις οδηγίες από εδώ (το κινητό είναι από Vodafone), μου βγάζει το kies ότι υπάρχει αναβάθμιση στην εξής έκδοση: S8500XXJH3/S8500DBTJH3

Γνωρίζει μήπως κανείς, αν κάνω την αναβάθμιση μήπως και χαθούν τα ελληνικά; Αυτό το DBT μου φαίνεται λίγο περίεργο.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Στα αγγλικά υπάρχει telephone home και telephone work, το οποίο στα ελληνικά το έχουν αλλάξει σε "τηλέφωνο οικίας" και "τηλέφωνο άλλο". Αν η δεύτερη επιλογή δε σε καλύπτει, μάλλον έχεις πολύ εκλεπτυσμένα γούστα. Στην τελική, αφου "άμα γράφεις πως δεν υπάρχει, θα πει οτι δεν υπάρχει" και ήσουν σίγουρος ότι δεν μπορεί να βοηθήσει κανείς, δεν υπήρχε λόγος και να ποστάρεις το πρόβλημα που είχες, εκτός αν ήθελες απλά να μας το ανακοινώσεις.

Βέβαια κρίνοντας από τον τρόπο απάντησης σε κάποιον που πόσταρε προσπαθώντας να βοηθήσει, υπάρχουν και πιο σοβαρά προβλήματα από αυτό...

 

ΥΓ: Προς ενημέρωση, το συγκεκριμένο post περιέχει σαρκασμό, το πρώτο μου όχι... Πιστεύω η διαφορά να είναι εμφανής.

 

Καλα. Δεν το συνεχιζω. Το υφος σου ειναι επιθετικο και δεν εχω να χωρησω κατι μαζι σου για να τσακωθω. Αλλα ναι, για μενα βλεπεις ειναι σοβαρο προβλημα. Τι να κανουμε? Μπορει εσυ να το θεωρεις αναξιο λογου αλλα εγω ειχα επαφες που ειχα ή το ενα τηλεφωνο ή το αλλο και δεν επαιρνα καταμεσημερο στο σπιτι του ανθρωπου και να ενοχλω, ενω αυτος ειναι στο γραφειο του. Με την μεταφορα μου τα εκανε ολα τηλεφωνο σπιτιου και αντε τωρα να θυμαμαι ποιο ηταν οντως σπιτι και ποιο βαφτηστηκε.

 

 

Ps. Λυπαμαι ηλικρινα που διαφερουν τα δικα μου προβληματα απο τα δικα σου, αλλα τι να κανουμε ετσι ειναι η ζωη! Την αλλη φορα θα ρωταω πριν ποσταρω κατι. Και αν θα παιρνω αδεια τοτε θα γραφω.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ποια απο τις 2 λετε να τσιμπησω για το κινητακι μας??

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003554

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003795

Link to comment
Share on other sites

Ποια απο τις 2 λετε να τσιμπησω για το κινητακι μας??

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003554

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003795

Πάρε το πρώτο. Στην αρχή είχα το δεύτερο, αλλά μετά από κάτι μήνες, δεν κολλούσε καλά η βεντούζα και μου έπεσε και το κινητό (htc diamond 2). Το πρώτο, παρ' ό,τι είναι πιο φθηνό, έχει και ασφάλεια στη βεντούζα και φαντάσου ότι όταν πρέπει να το βγάλεις, πρέπει να προσπαθήσεις και λίγο (ενώ έχεις απαγκιστρώσει την ασφάλεια).

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλα. Δεν το συνεχιζω. Το υφος σου ειναι επιθετικο και δεν εχω να χωρησω κατι μαζι σου για να τσακωθω. Αλλα ναι, για μενα βλεπεις ειναι σοβαρο προβλημα. Τι να κανουμε? Μπορει εσυ να το θεωρεις αναξιο λογου αλλα εγω ειχα επαφες που ειχα ή το ενα τηλεφωνο ή το αλλο και δεν επαιρνα καταμεσημερο στο σπιτι του ανθρωπου και να ενοχλω, ενω αυτος ειναι στο γραφειο του. Με την μεταφορα μου τα εκανε ολα τηλεφωνο σπιτιου και αντε τωρα να θυμαμαι ποιο ηταν οντως σπιτι και ποιο βαφτηστηκε.

 

 

Ps. Λυπαμαι ηλικρινα που διαφερουν τα δικα μου προβληματα απο τα δικα σου, αλλα τι να κανουμε ετσι ειναι η ζωη! Την αλλη φορα θα ρωταω πριν ποσταρω κατι. Και αν θα παιρνω αδεια τοτε θα γραφω.

 

Ειναι λιγο κουλο, εδω εχει οτι βλακεια μπορεις να σκεφτεις μεχρι βιντεοκληση εργασιας. Μαλλον λαθος οταν το μεταφραζανε τα δικα μας τα ξευτερια γιατι εχει 2 τηλεφωνα οικιας οποτε το ενα για εργασιας ηταν κανονικα αλλα...

Κοιτα, μπορεις να τα βαλεις ολα τα σταθερα εργασιας στο "αλλο" και να θυμασαι οτι εκει τα χεις, δεν ξερω αν σε βολευει αλλα ειναι μια λυση.

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο κουλο, εδω εχει οτι βλακεια μπορεις να σκεφτεις μεχρι βιντεοκληση εργασιας. Μαλλον λαθος οταν το μεταφραζανε τα δικα μας τα ξευτερια γιατι εχει 2 τηλεφωνα οικιας οποτε το ενα για εργασιας ηταν κανονικα αλλα...

Κοιτα, μπορεις να τα βαλεις ολα τα σταθερα εργασιας στο "αλλο" και να θυμασαι οτι εκει τα χεις, δεν ξερω αν σε βολευει αλλα ειναι μια λυση.

 

Μία άλλη "λύση" είναι να το βάλεις στα Αγγλικά :) ξέρω πως δεν είναι πραγματική λύση βέβαια... αλλά τουλάχιστον θα βλέπεις ποια είναι του γραφείου ....

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους του φόρουμ.έχω να κάνω κανα 2 ερωτησούλες οσόν ασοφά την συσκευή. Το λειτουργικό της συσκευής έχει επαρκή υποστήριξη από την εταιρία?Προβλέπεται να έχει υποστήριξη και στο μέλλον ή υπάρχει κίνδυνος να εγκαταληφθεί?Γενικά υπήρχαν σοβαρά προβλήματα?Από ότι διάβασα εδω έχει καλή αυτονομία. Πόσες μέρες περίπου κρατάει με φυσιολογική χρήση? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χώρο και τον χρόνο σας.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο κουλο, εδω εχει οτι βλακεια μπορεις να σκεφτεις μεχρι βιντεοκληση εργασιας. Μαλλον λαθος οταν το μεταφραζανε τα δικα μας τα ξευτερια γιατι εχει 2 τηλεφωνα οικιας οποτε το ενα για εργασιας ηταν κανονικα αλλα...

Κοιτα, μπορεις να τα βαλεις ολα τα σταθερα εργασιας στο "αλλο" και να θυμασαι οτι εκει τα χεις, δεν ξερω αν σε βολευει αλλα ειναι μια λυση.

 

Μία άλλη "λύση" είναι να το βάλεις στα Αγγλικά :) ξέρω πως δεν είναι πραγματική λύση βέβαια... αλλά τουλάχιστον θα βλέπεις ποια είναι του γραφείου ....

 

Ευχαριστω παιδια. Τελικα εκανα συνδιασμο. Το γυρισα Αγγλικα, ειδα πιο ειναι το τηλεφωνο εργασιας και γυρνοντας στα Ελληνικα το εκανα 'Αλλο'. Αν και μπακαλιστικο, φαινεται οτι επιασε. Τουλαχιστον 3-4 που χρειαστικα ηταν οντως σωστα.

Απλα, στα υποψιν οτι εχει αυτο το προβλημα και οποιος παει να περασει τις επαφες του απο το παλιο του τηλεφωνο, να προσεξει αυτο το σημειο.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

εγω αναρωτιεμαι? ποιος ειναι ο σκοπος ενος φορουμ? να μαλωνουμε 25 σελιδες για τις μπαταριες κ ποσο πρεπει να φορτισουν, ή για το αν το κινητο εχει ή δεν εχει οσα στοιχεια θα θελαμε σε μια επαφη κλπ κλπ ή να βοηθησουμε καποιον που εχει προβλημα κ ζηταει βοηθεια?

ξαναθετω λοιπον το ερωτημα μου: κατεβαζω διαφορα απο το Kies αλλα δε μπορω να τα φορτωσω στο κινητο μου. οταν παω στη λιστα με τα κατεβασμενα δε μπορω να επιλεξω τπτ για install.... προφανως κανω κατι λαθος γι'αυτο θα ηθελα αν μπορει καποιος να βοηθησει

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εγω αναρωτιεμαι? ποιος ειναι ο σκοπος ενος φορουμ? να μαλωνουμε 25 σελιδες για τις μπαταριες κ ποσο πρεπει να φορτισουν, ή για το αν το κινητο εχει ή δεν εχει οσα στοιχεια θα θελαμε σε μια επαφη κλπ κλπ ή να βοηθησουμε καποιον που εχει προβλημα κ ζηταει βοηθεια?

ξαναθετω λοιπον το ερωτημα μου: κατεβαζω διαφορα απο το Kies αλλα δε μπορω να τα φορτωσω στο κινητο μου. οταν παω στη λιστα με τα κατεβασμενα δε μπορω να επιλεξω τπτ για install.... προφανως κανω κατι λαθος γι'αυτο θα ηθελα αν μπορει καποιος να βοηθησει

ευχαριστω

 

Ο σκοπός του φόρουμ είναι να λέει ο καθένας τη γνώμη του και τους προβληματισμούς του.

 

Τώρα για το θέμα σου.

 

Το Kies βλέπει το τηλέφωνο σου πρωτα απ' όλα; Δηλαδή το βλέπεις στις συσκευές που είναι συνδεδεμένες; (εκεί αριστερα)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγω αναρωτιεμαι? ποιος ειναι ο σκοπος ενος φορουμ? να μαλωνουμε 25 σελιδες για τις μπαταριες κ ποσο πρεπει να φορτισουν, ή για το αν το κινητο εχει ή δεν εχει οσα στοιχεια θα θελαμε σε μια επαφη κλπ κλπ ή να βοηθησουμε καποιον που εχει προβλημα κ ζηταει βοηθεια?

ξαναθετω λοιπον το ερωτημα μου: κατεβαζω διαφορα απο το Kies αλλα δε μπορω να τα φορτωσω στο κινητο μου. οταν παω στη λιστα με τα κατεβασμενα δε μπορω να επιλεξω τπτ για install.... προφανως κανω κατι λαθος γι'αυτο θα ηθελα αν μπορει καποιος να βοηθησει

ευχαριστω

 

Όπα φίλε μου. μην το θέτεις έτσι. Για όλα είναι ο σκοπός του φόρουμ. Και για τις μπαταρίες και για τις επαφές και για το δικό σου πρόβλημα. Ο καθένας μας αντιμετώπίζει κάτι που τον δυσκολεύει και απευθήνεται εδώ για βοήθεια. Οπότε γι' αυτόν, το δικό του πρόβλημα είναι σοβαρότερο. Όπως και το να διαπιστώνονται κάποια bugs και να αναφέρονται είναι επείσης σοβαρό. Εμένα, όταν μετέφερα τις επαφές μου από το παλιό μου τηλέφωνο (200+), μου βάφτησε όλα τα σταθερά σαν "τηλέφωνα σπιτιού". Δεν είναι σοβαρό αυτό? Και αν δεν είναι για σένα, για μένα είναι! Γιατί λοιπόν απαξιώνεις το δικό μου πρόβλημα? Ή το πρόβλημα του φίλου με την μπαταρία? Σίγουρα και το δικό σου, θα απαντηθεί και θα σε βοηθήσει κάποιος εφόσον γνωρίζει τι πρέπει να κάνεις. Ή και να μην γνωρίζει κάποιος και τελικά να το λύσεις μόνος σου, θα είναι σωστό να μας γράψεις τι έκανες και πως το έλυσες. Δεν είμαστε λίγοι εδώ και πολύ πιθανόν κάποιος να αντιμετωπήσει κάτι ανάλογο και να βοηθηθεί.

 

Αυτός νομίζω ότι είναι ο λόγος του φόρουμ και γι' αυτό γράφουμε όλοι εδώ. Λογικές του: "Είναι ανάξιο λόγου το πρόβλημά σου", ΄"Γιατί να ασχολούμαστε με το τάδε θέμα", " Εγώ έχω σοβαρό πρόβλημα και όλοι εσείς οι άλλοι εδώ π@π@ρολογείτε!", εγώ προσωπικά τις θεωρώ πολύ εγωιστικές και τελείως λάθος.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

φιλε fanatike δεν εχω τιποτα μαζι σου ουτε υποτιμω το προβλημα σου..απλα εκανα ενα ποστ γιατι χρειαζομαι βοηθεια κ "μ'αυτα κ μ'αυτα" πηγε 2 σελιδες πισω....οποτε μπορω να πω οτι κατα καποιο τροπο ηθελα να ανανεωσω το ποστ μου μηπως το δει κανεις κ βοηθησει :)
Link to comment
Share on other sites

εγω αναρωτιεμαι? ποιος ειναι ο σκοπος ενος φορουμ? να μαλωνουμε 25 σελιδες για τις μπαταριες κ ποσο πρεπει να φορτισουν, ή για το αν το κινητο εχει ή δεν εχει οσα στοιχεια θα θελαμε σε μια επαφη κλπ κλπ ή να βοηθησουμε καποιον που εχει προβλημα κ ζηταει βοηθεια?

ξαναθετω λοιπον το ερωτημα μου: κατεβαζω διαφορα απο το Kies αλλα δε μπορω να τα φορτωσω στο κινητο μου. οταν παω στη λιστα με τα κατεβασμενα δε μπορω να επιλεξω τπτ για install.... προφανως κανω κατι λαθος γι'αυτο θα ηθελα αν μπορει καποιος να βοηθησει

ευχαριστω

 

Βασικα πες μας αυτο που σε ρωτησε και ο mariosx, το βλεπει το wave το kies? Γιατι οταν δεν το βλεπει η επιλογη install ειναι απενεργοποιημενη.

Link to comment
Share on other sites

ναι το αναγνωριζει κανονικα, ειτε το συνδεω με usb ειτε με bluetooth!

πχ φωτογραφιες κλπ περναω κανονικα αλλα απο εφαρμογες τπτ :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για σας και από εμενα. απέκτησα ένα S8500 WAVE αλλα δεν έμεινα ικανοποιημένος από τις ταχύτητες και των προγραμμάτων του BADA και ήθελα να δω αν γίνετε να περάσουμε το ANDROID λογισμικό...
oloi imaste kaloi mexri na apodixti to antitheto :X
Link to comment
Share on other sites

ναι το αναγνωριζει κανονικα, ειτε το συνδεω με usb ειτε με bluetooth!

πχ φωτογραφιες κλπ περναω κανονικα αλλα απο εφαρμογες τπτ :(

 

Επειδη το KIES ειναι τελειως οτι να 'ναι, για δες την εικονα και πες μου αν εκει δεξια σου βγαζει το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε συ αυτο ακριβως βγαζει..τι να πω;!

 

μηπως πρεπει να αλλαξω κατι στη συσκευη? οταν κατεβαζω μια εφαρμογη βλεπω 2 αρχεια, το ενα .app Κ το αλλο .img .ειτε το ενα βαλω στο κινητο ειτε το αλλο ειτε κ τα δυο μου λεει οτι δε μπορει να χρησιμοποιηθει ο συγκεκριμενος τυπος αρχειου (καπως ετσι)

ΥΓ:δε μιλαω για Kies τωρα αλλα για copy-paste

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...