Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το θέμα είναι υπάρχει κάποιο site που να παρουσιάζει τις ταχύτητες αυτές;

 

Ενίοτε υπάρχουν benchmarks είτε από sites, είτε από μεμονωμένους χρήστες σε φόρουμ πχ.

 

επαθα ντουβρουτζα αλλα ξεχασα απο που γραφω μηνυμα με μικρα ελληνικα???

 

Καταρχήν μην γράφεις το ίδιο πράγμα 2 φορές. Κατά δεύτερον εάν θέλεις να γράφεις sms με μικρά, τότε το sms θα είναι μόνο μέχρι 70χαρακτήρες, ενώ τώρα που γράφεις μόνο με κεφαλαία είναι μέχρι 160 χαρακτήρες. Για να αλλάξεις και να διαλέξεις αυτό που θέλεις, πήγαινε στο Ρυθμίσεις--->Εφαρμογές--->Μηνύματα--->SMS και άλλαξε το αλφάβητο. Εάν βάλεις unicode θα μπορείς να γράφεις και με μικρά και κεφαλαία αλλά θα έχεις όριο 70 χαρακτήρες ανά SMS. Εάν βάλεις gsm, τότε θα γράφεις μόνο με κεφαλαία αλλά θα έχεις όριο 160 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ με 52€ νομίζω πήρα 16gB class 6 από Ελλάδα(τώρα ήρθαν και 32gB στην Ελλάδα με 125€). Νομίζω ότι είναι υπερβολή το class 10 και γενικά νομίζω ότι το class είναι κάπως μούφα(ο κατασκευαστής δηλώνει ότι θέλει και κανείς δεν το ελέγχει), ακόμα και κάρτες με πιο χαμηλό class μπορούν να πιάσουν μεγάλες ταχύτητες, απλώς υπάρχει αυτή η διαβάθμιση ώστε οι εταιρίες να μπορούν να πουλάνε τις κάρτες σε διαφορετικές τιμές. Δεν έχω κανένα πρόβλημα όσον αφορά τη ταχύτητα της κάρτας μου και γενικά πιστεύω ότι ακόμα και οι σύγχρονες class 2 κάρτες είναι εξίσου γρήγορες(keyword = σύγχρονες). Ενδεικτικά πχ η 32gB class 2 της sandisk πιάνει 5mB/s write και 14mB/s read. Και τέλος οι κάρτες συνήθως είναι bottlenecked από το κινητό, άρα στη πραγματικότητα αυτή η κάρτα μπορεί να πιάνει 3mB/s write, 8mB/s read πχ.

 

Πάντως ακόμα και με 16GB, θα ήθελα πολλά περισσότερα. Με τέτοια οθόνη κάθεσαι και βλέπεις πολλές σειρές/ταινίες. Εγώ ήδη έχω δει 4 ολόκληρες σεζόν του Dexter(φοβερή σειρά, από τις καλύτερες όλων των εποχών, είχα άχτι να τη δω εδώ και καιρό) και 2-3 ταινίες. Ειδικά με ακουστικά, μια χαρά βλέπεις ταινίες. Αν και θα τον ήθελα λίγο πιο δυνατό τον ήχο, γιατί ανάλογα τη ταινία, ο ήχος μπορεί να είναι σε πολύ χαμηλά επίπεδα.

 

Μια και το κατέχεις το θέμα φίλε NIB, να σε ρωτήσω κάτι: Στο δικό μου WAVE έβαλα την κάρτα του παλιού μου NOKIA N95 (2GB class δεν ξέρω) όπως ήταν γεμάτη και δουλεύει. Παρατηρώ όμως στην αναπαραγωγή βίντεο/ταινιών να κάνει μικρά αλλά αισθητά κολλήματα. Φταίει λες η ταχύτητα διαβάσματος δεδομένων της κάρτας ή μπορεί να φταίει ότι έχω ακόμα το αρχικό software JF1;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΤΟ ΜΌΝΟ ΠΡΌΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΏΠΙΣΑ ΕΊΝΑΙ ΤΟ ΓΝΩΣΤΌ ΜΕ ΤΟ ΣΆΜΣΟΥΝΓΚ ΑΠΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΌ ΕΊΝΑΙ ΠΩΣ ΑΝ ΒΆΛΩ ΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΉ

ΈΣΩ ΚΊΕΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΌ ΚΟΛΛΆΕΙ ΌΤΑΝ ΤΟ ΑΝΟΊΓΩ Κ ΑΝΟΊΓΕΙ ΜΌΝΟ ΤΟΥ ΑΥΤΈς ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΈς ΛΌΓΩ BUG ΠΡΟΦΑΝΏς...ΕΥΕΛΠΙΣΤΏ ΣΤΟ ΕΠΕΡΧΌΜΕΝΟ FIRMWARE UPGRADE ΝΑ ΛΥΘΟΎΝ ΌΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΉΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΎΩ ΠΩΣ ΠΡΆΓΜΑΤΙ ΘΑ ΓΊΝΕΙ ΓΙΑΤΊ ΌΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΉΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΈΝΩΝ ΕΚΔΌΣΕΩΝ ΔΙΟΡΘΏΘΗΚΑΝ ΑΜΈΣΩς ΚΑΙ ΔΕΝ ΉΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ...

 

αν ειναι σαν το τελευταιο..... για να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Η ωρα ειναι μόλις 12:45 και δεν μπορω παρα να σας πω οτι δεν αντεξα και το φλασαρα...

 

παιδες το κινητο ΔΟΥΛΕΥΕΙ!!!!! μολις εκανα την εγκατασταση (ακολουθησε τη σωστη πορεια με την πρωτη...) και τωρα που ανοιξε εχει τα παντα οπως οταν το πηρα

 

εκανα *#1234# για εκδοση λογισμικου και μου λεει <sw ver> s8000xxjf7 kai <csc ver> s8500oxcjf3

 

ειναι ολα καλα? πως τα βλεπετε?

Link to comment
Share on other sites

Μια και το κατέχεις το θέμα φίλε NIB, να σε ρωτήσω κάτι: Στο δικό μου WAVE έβαλα την κάρτα του παλιού μου NOKIA N95 (2GB class δεν ξέρω) όπως ήταν γεμάτη και δουλεύει. Παρατηρώ όμως στην αναπαραγωγή βίντεο/ταινιών να κάνει μικρά αλλά αισθητά κολλήματα. Φταίει λες η ταχύτητα διαβάσματος δεδομένων της κάρτας ή μπορεί να φταίει ότι έχω ακόμα το αρχικό software JF1;

 

Δεν νομίζω να φταίει το firmware. Εάν είναι 2gB τότε είναι παλιά κάρτα και δεν είναι ούτε καν sdhc αλλά απλή sd. Με αποτέλεσμα να είναι πάρα πολύ αργή(σε σχέση με τις σύγχρονες κάρτες). Επίσης το γεγονός του ότι είναι γεμάτη ίσως χαμηλώνει τη ταχύτητα. Δοκίμασες να δεις ταινίες μέσω dlna wifi; Βάλε στο pc σου κανένα dlna server(πχ το samsung pc share manager), κάνε share τα βίντεο, δώσε πρόσβαση σε αυτά στο κινητό σου(μέσα από το samsung pc share manager, αφού βέβαια το κινητό είναι συνδεδεμένο με το wifi) και μετά μπορείς να δεις κανονικά αυτά τα βίντεο που έχεις στο pc, κλπ μέσα από το κινητό σου.

 

ειναι ολα καλα? πως τα βλεπετε?

 

Ε ναι όλα καλά φαίνονται. Έβαλες βλέπω και το ελληνικό csc. Εάν το συνδέσεις με το kies, σου βγάζει να το αναβαθμίσεις το firmware; Εάν θέλεις μην το κάνεις(για προφανείς λόγους), αλλά εγώ ξαναπέρασα το jf8 μέσω multiloader και δεν έχω πρόβλημα. Βασικά δεν ξέρω τι προκάλεσε το πρόβλημα. Μήπως άλλαξες να αποθηκεύει τις εφαρμογές στη κάρτα; Γιατί αυτή ήταν η τελευταία αλλαγή που έκανα πριν κάνει τα τρελά το κινητό. Βέβαια ακόμα και τώρα έτσι το έχω, με jf8 άρα θεωρητικά θα έπρεπε να έχω πάλι το πρόβλημα αλλά μέχρι τώρα δεν το έχω. Άντε να δούμε τι θα δούμε. Τουλάχιστον έφτιαξε και σε εσένα, χωρίς να μπλέκεις με service.

Edited by NIB
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι όλα καλά φαίνονται. Έβαλες βλέπω και το ελληνικό csc. Εάν το συνδέσεις με το kies, σου βγάζει να το αναβαθμίσεις το firmware; Εάν θέλεις μην το κάνεις(για προφανείς λόγους), αλλά εγώ ξαναπέρασα το jf8 μέσω multiloader και δεν έχω πρόβλημα. Βασικά δεν ξέρω τι προκάλεσε το πρόβλημα. Μήπως άλλαξες να αποθηκεύει τις εφαρμογές στη κάρτα; Γιατί αυτή ήταν η τελευταία αλλαγή που έκανα πριν κάνει τα τρελά το κινητό. Βέβαια ακόμα και τώρα έτσι το έχω, με jf8 άρα θεωρητικά θα έπρεπε να έχω πάλι το πρόβλημα αλλά μέχρι τώρα δεν το έχω. Άντε να δούμε τι θα δούμε. Τουλάχιστον έφτιαξε και σε εσένα, χωρίς να μπλέκεις με service.

 

Ναι το εβαλα το ελληνικο (ο προφανης λογος που λες? για τις εφαρμογες?) ναι μου ζητησε να κανω αναβαθμιση και τωρα την κανω.. αλλωστε ετσι ειχα κανει και πριν χαλασει το κινητο ... οτι ηταν free (και το ηθελα) το περασα απο τα kies.

 

οντως δε θα αντεχα να το παω για service και ευτυχως δεν χρειαστηκε...

 

μετα απο μερικες ωρες ακομα εμπειριας με το κινητο θα σας πω πως παει

 

ευχαριστω ολους

Link to comment
Share on other sites

Το προφανές το είπα γιατί ίσως να φταίει το jf8 firmware για τα προβλήματα.

 

Ακομα περναω μερικα πραγματακια ξανα... ελπιζω να μην φταει δαυτο!!!!

 

παντως για οτι νεοτερο θα τα πουμε και αυριο.. με καλα νεα ελπιζω!!!!

 

αντε και καλο μας βραδυ (πολυ δυσκολο σαββατο ηταν αυτο σημερα!!!)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να φταίει το firmware. Εάν είναι 2gB τότε είναι παλιά κάρτα και δεν είναι ούτε καν sdhc αλλά απλή sd. Με αποτέλεσμα να είναι πάρα πολύ αργή(σε σχέση με τις σύγχρονες κάρτες). Επίσης το γεγονός του ότι είναι γεμάτη ίσως χαμηλώνει τη ταχύτητα. Δοκίμασες να δεις ταινίες μέσω dlna wifi; Βάλε στο pc σου κανένα dlna server(πχ το samsung pc share manager), κάνε share τα βίντεο, δώσε πρόσβαση σε αυτά στο κινητό σου(μέσα από το samsung pc share manager, αφού βέβαια το κινητό είναι συνδεδεμένο με το wifi) και μετά μπορείς να δεις κανονικά αυτά τα βίντεο που έχεις στο pc, κλπ μέσα από το κινητό σου.

 

Ευχαριστώ, το δοκίμασα. Το "κόλλημα" στην εικόνα είναι ακριβώς το ίδιο είτε το βίντεο που παίζει βρίσκεται στο PC είτε στην κάρτα του κινητού. Η κάρτα περεμπιπτόντως είναι 4gb micro SDHC της SanDisk, έχει 1.5gb άδειο και όχι 2gb και τελείως γεμάτη όπως έγραψα αρχικά. Παίζει και το θέμα firmware ίσως...

Επίσης, δεν παίζει ανάλυση πάνω από 480p δηλ δε μου έπαιξε πχ τα 720p. Δε θα΄πρεπε να τα παίζει; Γράφει ότι δεν υποστηρίζεται αυτός ο ρυθμός δεδομένων. Έχω AP UART ενεργοποιημένο. Δοκίμασα με CP UART μήπως έφταιγε αυτό αλλά πάλι τα 720p δεν παίζανε. Επιβεβαιώνω κι εγώ τουλάχιστο ότι με AP UART θα έχετε μπαταρία 3-4 μέρες και ότι αυτή η ρύθμιση δεν επηρεάζει το hd playback.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο οτι βλεπω στο http://samsung-firmware.webs.com/s8500.htm το τελευταιο Firmware δεν ειναι το S8500XXJF8 αλλα εχουν ακολουθησει ακομη 3 καινουργια. Το S8500XXJG5 που εχει ως προυποθεση να εχεις την S8500XXJF8, το S8500XXJG6 που εχει προυποθεση το S8500XXJG5, και το τελευταιο το S8500XXJH1 που εχει προυποθεση ενα απο τα S8500XXJG5 η S8500XXJG6. Αυτο πυ γινεται αντιληπτο ειναι οτι δεν μπορεις να πας στην τελευταια εκδοση κατευθειαν αλλα να εχεις περασει πρωτα την προαπαιτουμενη εκδοση firmware. Ισως ειναι και μια εξηγηση γιατι δεν μπορουν να γινουν αναβαθμισεις μεσω Kies. Τις εχει δοκιμασει κανεις αυτες τις εκδοσεις?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο οτι βλεπω στο http://samsung-firmware.webs.com/s8500.htm το τελευταιο Firmware δεν ειναι το S8500XXJF8 αλλα εχουν ακολουθησει ακομη 3 καινουργια. Το S8500XXJG5 που εχει ως προυποθεση να εχεις την S8500XXJF8, το S8500XXJG6 που εχει προυποθεση το S8500XXJG5, και το τελευταιο το S8500XXJH1 που εχει προυποθεση ενα απο τα S8500XXJG5 η S8500XXJG6. Αυτο πυ γινεται αντιληπτο ειναι οτι δεν μπορεις να πας στην τελευταια εκδοση κατευθειαν αλλα να εχεις περασει πρωτα την προαπαιτουμενη εκδοση firmware. Ισως ειναι και μια εξηγηση γιατι δεν μπορουν να γινουν αναβαθμισεις μεσω Kies. Τις εχει δοκιμασει κανεις αυτες τις εκδοσεις?

δηλαδη λες οτι αυτεσ οι εκδοσεις δε θα γινουν διαθεσιμες μεσω κιες? η απλως καθυστερουν και θα τις εχουμε για αναβαθμιση σε λιγο καιρο;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από default έχω AP UART, οπότε για να είναι έτσι από την μάνα του, γυρίστε το όλοι άφοβα.

Έχω περάσει την JF8, οπότε ίσως αυτό το firmware να είναι υπέυθυνο για την αλλαγή.

Ας μας πει καποιος με παλαιότερο firmware αν έχει AP ή CP

Edited by sothoms
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα πρέπει να παίζει 720p. Τι τύπος αρχείου ήταν; Γενικά εγώ δεν έχω ασχοληθεί με 720p γιατί συνήθως οι 720p ταινίες είναι μεγαλύτερες των 4gB και επειδή το file system είναι fat32, έχει περιορισμό μέχρι 4gB αρχεία. Άρα εάν θέλεις να δεις 720p στο κινητό, θα πρέπει να τη κόψεις στα 2 μέρη αλλά και πάλι δεν έχει νόημα λόγω της ανάλυσης της οθόνης του κινητού(είναι πολύ χαμηλή για να έχει κάποιο νόημα το 720p) και λόγω έλλειψης hdmi εξόδου(δεν ξέρω τι ποιότητα εικόνας μπορείς να δεις μέσω composite ώστε να αξίζει το 720p).

 

Έχει αγοράσει κανείς tvout καλώδιο που να λειτουργεί; Πόσο το πήρε και από που;

 

Παιδιά μια βοήθεια θέλω.Αξίζει το κινητό στα 340€ ή να ψαχτώ για κανένα μεταχειρισμένο galaxy S στα 350-400€;

 

Εάν θέλεις φλας για τη φωτογραφική, αλουμινένιο ποιοτικό σώμα και μικρότερο μέγεθος, πάρε το wave. Διαφορετικά, εάν θέλεις android(με ότι αυτό συνεπάγεται, κυρίως στο θέμα εφαρμογών) και μεγαλύτερη οθόνη πάρε galaxy s.

Edited by NIB
Link to comment
Share on other sites

Στην ποιότητα της οθόνης και κυρίως στην απόκριση είναι ακριβώς το ίδιο φίλε;

Γιατί έχω λιώσει στα βιντεάκια Youtube και το galaxy S μου φαίνεται ότι πάει σφαίρα τελείως ενώ το wave μερικές φορές πρέπει να περάσεις το δάχτυλο 2 και 3 φορές.Εμένα αυτό με νοιάζει.Να είναι η απόκριση της οθόνης στην αφή στο τέρμα.Να χαϊδεύεις και να τσουλάει και να μην έχω το παραμικρό lag.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από default έχω AP UART, οπότε για να είναι έτσι από την μάνα του, γυρίστε το όλοι άφοβα.

Έχω περάσει την JF8, οπότε ίσως αυτή αυτό το firmware να είναι υπέυθυνο για την αλλαγή.

Ας μας πει καποιος με παλαιότερο firmware αν έχει AP ή CP

 

Έχω την JF1 με ελληνικά μενού (από τη μάνα του) και έχει το AP.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα πρέπει να παίζει 720p. Τι τύπος αρχείου ήταν; Γενικά εγώ δεν έχω ασχοληθεί με 720p γιατί συνήθως οι 720p ταινίες είναι μεγαλύτερες των 4gB και επειδή το file system είναι fat32, έχει περιορισμό μέχρι 4gB αρχεία. Άρα εάν θέλεις να δεις 720p στο κινητό, θα πρέπει να τη κόψεις στα 2 μέρη αλλά και πάλι δεν έχει νόημα λόγω της ανάλυσης της οθόνης του κινητού(είναι πολύ χαμηλή για να έχει κάποιο νόημα το 720p) και λόγω έλλειψης hdmi εξόδου(δεν ξέρω τι ποιότητα εικόνας μπορείς να δεις μέσω composite ώστε να αξίζει το 720p).

 

Έχει αγοράσει κανείς tvout καλώδιο που να λειτουργεί; Πόσο το πήρε και από που;

 

Οι τύποι αρχείου ήταν mkv και mp4 από το PC (μέσω του Samsung PC Share) όχι από την κάρτα του κινητού. Όλους τους τύπους αλλά με μικρότερη ανάλυση τους παίζει αλλά με ελαφρά κολλήματα όπως έχω αναφέρει. Καλώδιο TVout χρησιμοποιώ του NOKIA και η ποιότητα των βίντεο που έχω τραβήξει με το κινητό είναι καταπληκτική ακόμα και στην 42αρα πλάσμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως μπορείτε να μου πείτε πως θα κάνω share τα αρχεία που λεχω στο pc μέσω samsung pc manager???Το εγκατέστησα αλλά το κιν δεν μπορεί να ''δει'' τον διακομιστή καθόλου...τι κάνω λάθος???
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν,

αν θες να σώσεις τα δεδομένα που έχεις στο κινητό μπορείς να το ανοίξεις με μια πατέντα που είχα βρει όταν είχα το ίδιο πρόβλημα.

 

συνδέεις το κινητό στο usb όταν ο υπολογιστής είναι ανοικτός και το τηλέφωνό σου κλειστό. Σε 10-20 δευτερόλεπτα θα αρχίσει να φορτίζει (όχι να βγει απλά το εικονίδιο της μπαταρίας, αλλά να φορτίζει)

τότε πάτα το κουμπί ενεργοποίησης και θα ξεκινήσει το τηλέφωνο κανονικά.

μπες μέσα, συνδέσου με το kies και κάνε backup τηλέφωνα-sms και ότι άλλο θες.

 

το πρόβλημα όμως παραμένει και αν δεν είναι συνδεδεμένο το κινητό σε usb δεν θα ανοίγει.

 

(τη διαδικασία αυτή μπορείς να την κάνεις και με το φορτιστή. Όταν αρχίσει να φορτίζει το κινητό θα ανοίξει κανονικά)

 

αν μπορείς ακόμη να κάνεις αναβάθμιση κάνε τη. εμένα μου έβγαζε ότι δε μπορώ και δεν είχα άλλη επιλογή από το να πάω στο service.

Το πρόβλημα είναι απλά software οπότε θα σου το επιστρέψουν σχετικά γρήγορα.

 

Σε ευχαριστώ για τα tips. Η περίπτωσή μου δείχνει να είναι ελαφρώς παραλαγμένη σε σχέση με τη δική σου υπό την έννοια ότι βάζοντας το κινητό κλειστό στο usd δείχνει το εικονίδιο της μπαταρίας (γκρι) και όση ώρα και να το έχω συνδεδεμένο δε κινείται φύλλο .. τεσπα, πάει από Δευτέρα για service ..

 

Τελικά εσύ αφού το πήγες στο service, κατάφερες να του κάνεις αναβάθμιση στο λογισμικό ?

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ, ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΖΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ, ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ, ΜΕΤΡΑΤΡΕΠΟΝΤΑΣ ΑΠΟ CP ΣΕ AP?

ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ, ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΖΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ, ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ, ΜΕΤΡΑΤΡΕΠΟΝΤΑΣ ΑΠΟ CP ΣΕ AP?

ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

μετα απο 2μερες δεν παρατηρησα καμμια αλλαγη εκτος απο την διαρκεια μπαταριας!!:D

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω λιώσει στα βιντεάκια Youtube και το galaxy S μου φαίνεται ότι πάει σφαίρα τελείως ενώ το wave μερικές φορές πρέπει να περάσεις το δάχτυλο 2 και 3 φορές.Εμένα αυτό με νοιάζει.Να είναι η απόκριση της οθόνης στην αφή στο τέρμα.Να χαϊδεύεις και να τσουλάει και να μην έχω το παραμικρό lag.

 

Το wave έχει ακριβώς ίδιο hardware με το galaxy s. Αμφιβάλλω εάν όντως συνέβη αυτό που λες. Ξαναδοκίμασέ το. Από εκεί και πέρα, όποιες διαφορές υπάρχουν είναι θέμα λειτουργικού. Και μπορεί το λειτουργικό να παίζει ρόλο στη ταχύτητα και στην ομαλότητα του gui αλλά πουθενά δεν έχω δει αυτό που λες. Το αντίθετο να μην σου πω.

 

Οι τύποι αρχείου ήταν mkv και mp4 από το PC (μέσω του Samsung PC Share) όχι από την κάρτα του κινητού.

 

Ε μέσω wifi μην περιμένεις θαύματα. Αν και θεωρητικά εφόσον το σήμα είναι καλό, μπορείς να παίξεις 720p(και 1080p) μέσω wifi, λόγω της πολυπλοκότητας του θέματος είναι πιθανό να έχεις προβλήματα. Δεν νομίζω να έχει πρόβλημα μέσω κάρτας αν και δεν το έχω δοκιμάσει.

 

Παιδιά μήπως μπορείτε να μου πείτε πως θα κάνω share τα αρχεία που λεχω στο pc μέσω samsung pc manager???Το εγκατέστησα αλλά το κιν δεν μπορεί να ''δει'' τον διακομιστή καθόλου...τι κάνω λάθος???

 

Θα πρέπει να δώσεις στο κινητό άδεια πρόσβασης στα αρχεία μέσω του samsung pc share manager(μέσω του Κοινή χρήση ---> Ρύθμιση πολιτικής συσκευής). Και προφανώς θα πρέπει και το pc και το κινητό να είναι συνδεδεμένα στο ίδιο δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ, ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΖΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ, ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ, ΜΕΤΡΑΤΡΕΠΟΝΤΑΣ ΑΠΟ CP ΣΕ AP?

ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

Από τη στιγμή που αρκετοί από μας το πήραν με αυτή τη ρύθμιση (από το εργοστάσιο)και εξαρχής έχουμε μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας, είναι πολύ πιθανό η CP ρύθμιση να μπορεί να αλλάξει σε AP χωρίς οποιοδήποτε πρόβλημα. Αν υπάρχει στην παρέα κάνας τεχνικός που είναι πολύ σίγουρος τι λέει, ίσως μπορεί να μας δώσει μια εξήγηση γιατί σε μερικούς υπάρχει η μια ρύθμιση και στους υπόλοιπους η άλλη, δεδομένης της σημαντικής διαφοράς στη διάρκεια της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...