Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για online radio υπάρχει μια εφαρμογή στο Appstore αλλά είναι στα κυριλικά και δεν καταλαβαίνω γρι! Ούτε βρήκα κάποιο τρόπο να το γυρίσω σε Αγγλικά. Πάντως δουλεύει. Δοκίμασα στην τύχη έναν σταθμό και συνδέθηκε κανονικά και άκουσα μουσική.

 

Πως την λένε;

 

Τελικά με napi player κατάφερα να βάλω και υπότιτλους όμως μου τα βγάζει τελείως αλαμπορνέζικα...

Edited by Gdrdasky

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχεία .mkv δεν τα παίζει και ιδιαίτερα καλά,σα να χάνει frames,κρίμα οι δυνατότητες του κινητού είναι παραπάνω,να δούμε και τι λένε τα avi...

 

Εφόσον αναφέρεις .mkv υποθέτω ότι μιλάμε για 720p. Έχεις δοκιμάσει να τρέξεις τέτοιο αρχείο από CPU υπολογιστή που να είναι μονοπύρηνη και έως 2Ghz να δεις αποτελέσματα? Σε iphone? To ότι χάνει κάποια καρέ αλλά ομοιόμορφα και χωρίς σπασίματα ένα κινητό 400ευρώ δεν νομίζω ότι είναι και ιδιαίτερο μειονέκτημα... Άλλωστε 720p σε οθόνη 3.3" είναι λίγο μαζοχισμός.

Link to comment
Share on other sites

http://samsung-firmware.webs.com/

Απαιτεί εγγραφή και όσο για το που,πως,τι θα τα βρεις εκεί,πάντως στα ευρωπαϊκά firmwares έχει και το τρέχον του ελληνικού wave XXJEF.;)

 

Μόνο που το αρχείο CSC δεν έχει την ελληνική γλώσσα, οπότε ΜΗ ΔΙΑΝΟΗΘΕΙΤΕ να το κατεβάσετε ούτε αυτό ούτε καμία άλλη έκδοση,:p γιατί θα ξεμείνετε από ελληνικά συα μηνύματα και στο μενού και μετά... μόνο σέρβις... Με ενδεχόμενη ακύρωση της εγγυήσης. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον αναφέρεις .mkv υποθέτω ότι μιλάμε για 720p. Έχεις δοκιμάσει να τρέξεις τέτοιο αρχείο από CPU υπολογιστή που να είναι μονοπύρηνη και έως 2Ghz να δεις αποτελέσματα? Σε iphone? To ότι χάνει κάποια καρέ αλλά ομοιόμορφα και χωρίς σπασίματα ένα κινητό 400ευρώ δεν νομίζω ότι είναι και ιδιαίτερο μειονέκτημα... Άλλωστε 720p σε οθόνη 3.3" είναι λίγο μαζοχισμός.
Οχι η αναλυση του βιντεο ήταν χαμλότερη παρ όλα αυτά το ίδιο βιντεο έπαιζε πιο ομαλά με napi player,οπότε μάλλον ο video player του κινητού έχει κάποιο θέματάκι...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Για online radio υπάρχει μια εφαρμογή στο Appstore αλλά είναι στα κυριλικά και δεν καταλαβαίνω γρι! Ούτε βρήκα κάποιο τρόπο να το γυρίσω σε Αγγλικά. Πάντως δουλεύει. Δοκίμασα στην τύχη έναν σταθμό και συνδέθηκε κανονικά και άκουσα μουσική.

 

Πως την λένε;

 

.

 

Στην κατηγορία Music/Video ειναι το e-Radio. Αν βρεις τρόπο να την γυρίσουμε σε Αγγλικά πες το.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει τρόπος,και στο samsung apps λέει γλώσσα μόνο ρώσικα...πάντως το δοκίμασα κ εγώ και ναι πράγματι παίζει κανονικά αλλά μόνο ρωσικούς σταθμούς απ ότι καταλαβαίνω...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα!

Για music recognition παίζει αρκετά καλά και το SHAZAM. Το έχω περάσει στο 6720 που έχω και βρίσκει αρκετά τραγούδια. Κάποια στιγμή το είχα βρει και σε Java έκδοση και το είχα δοκιμάσει σε ένα Arena.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα δοκιμαζα το GPS και το βρηκα αρκετα καλο. Δεν του λειπει τιποτα σε σχεση με garmin και ovi maps που εχω δοκιμασει.

Θα το τεσταρω μεχρι να τελειωσει ο δωρεαν μηνας και αν μεινω ευχαριστημενος θα το τσιμπησω τωρα που εχει και προσφορα.

 

Και βρηκα και ενα widget πολυ ωραιο, με το ρολοι των HTC + καιρο, σε ενα forum. Οποιος ενδιαφερεται ειναι εδω http://mysamsungwave.com/index.php?topic=58.0

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

http://samsung-firmware.webs.com/

Απαιτεί εγγραφή και όσο για το που,πως,τι θα τα βρεις εκεί,πάντως στα ευρωπαϊκά firmwares έχει και το τρέχον του ελληνικού wave XXJEF.;)

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Το ξέρω το site είμαι γραμμένος αλλά δεν ήξερα ποια ήταν η ελληνική. Είχα δοκιμάσει μερικές και δεν είχα βρει ελληνικά. Θα δω και αυτήν που μου πρότεινες από δευτέρα και θα πω εντυπώσεις

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Μόνο που το αρχείο CSC δεν έχει την ελληνική γλώσσα, οπότε ΜΗ ΔΙΑΝΟΗΘΕΙΤΕ να το κατεβάσετε ούτε αυτό ούτε καμία άλλη έκδοση,:p γιατί θα ξεμείνετε από ελληνικά συα μηνύματα και στο μενού και μετά... μόνο σέρβις... Με ενδεχόμενη ακύρωση της εγγυήσης. :cry:

 

Ουτε εμεις που δεν εχουμε ελληνικα ,να μην το δοκιμασουμε ??? Εγγυηση δεν με νοιαζει και τοσο γιατι ξανα περναω το παλιο firmware και ειναι Οκ !!!

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό έγραψα πιο πάνω! :) Ότι το αρχείο CSC του firmware δεν περιλαμβάνει τα Ελληνικά ούτε στα μενού ούτε στα μηνύματα! Οπότε και πάλι, δε θα μπορέσεις να προσθέσεις ελληνικά ως γλώσσα! Αν θες γενικά να δεις τι βελτιώσεις έχουν γίνει, μπορείς να περάσεις όποια απ’τις καινούριες εκδόσεις firmware θες, αλλά καμία δεν έχει το ελληνικό αρχείο CSC (JEF)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Να ρωτήσω κάτι , που μπορώ να το βρω στη χαμηλότερη τιμή της αγοράς? Εκτός από σκρουτζ, καμιά άλλη ιδέα κανείς?

 

ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα δοκιμαζα το GPS και το βρηκα αρκετα καλο. Δεν του λειπει τιποτα σε σχεση με garmin και ovi maps που εχω δοκιμασει.

Θα το τεσταρω μεχρι να τελειωσει ο δωρεαν μηνας και αν μεινω ευχαριστημενος θα το τσιμπησω τωρα που εχει και προσφορα.

 

Και βρηκα και ενα widget πολυ ωραιο, με το ρολοι των HTC + καιρο, σε ενα forum. Οποιος ενδιαφερεται ειναι εδω http://mysamsungwave.com/index.php?topic=58.0

Πολύ ωραίο,ευχαριστώ για το tip,τελικά αυτό το SamsungWave forum θα μας φέρει πολλά νέα.....:);)

http://img257.imageshack.us/img257/2896/20100717232121.th.jpg

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

Προσθέτοντας widgets έχουν δημιουργηθεί πολλές "οθόνες" τις οποίες σκρολάρω δεξια ή αριστερα να βρω ποια θέλω.

Πιο συγκεκριμένα, έχουν δημιουργηθεί 5 οθόνες από τα widget αλλά τώρα αφαιρόντας κάποια οι 2 έχουν μείνει κενές. Αυτές πως μπορώ να τις αφαιρέσω τελείως? Δηλαδή να μην υπάρχουν καθόλου

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Να ρωτήσω κάτι , που μπορώ να το βρω στη χαμηλότερη τιμή της αγοράς? Εκτός από σκρουτζ, καμιά άλλη ιδέα κανείς?

 

ευχαριστώ!!

Μόνο ελληνικό κατάστημα σε ενδιαφέρει...δηλαδή θέλεις 100% να έχει ελληνικά το τηλέφωνο?

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Προσθέτοντας widgets έχουν δημιουργηθεί πολλές "οθόνες" τις οποίες σκρολάρω δεξια ή αριστερα να βρω ποια θέλω.

Πιο συγκεκριμένα, έχουν δημιουργηθεί 5 οθόνες από τα widget αλλά τώρα αφαιρόντας κάποια οι 2 έχουν μείνει κενές. Αυτές πως μπορώ να τις αφαιρέσω τελείως? Δηλαδή να μην υπάρχουν καθόλου

 

Στην αρχική οθόνη πάτα το πλήκτρο "widget" πάνω αριστερά. Στη συνέχεια γύρνα το κινητό σε οριζόντια θέση και θα σου εμφανίσει όλες τις homescreen σου. Πάτα το (-) πάνω δεξιά σε όσες θες να διαγράψεις.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική οθόνη πάτα το πλήκτρο "widget" πάνω αριστερά. Στη συνέχεια γύρνα το κινητό σε οριζόντια θέση και θα σου εμφανίσει όλες τις homescreen σου. Πάτα το (-) πάνω δεξιά σε όσες θες να διαγράψεις.

 

 

Οκ. Μια χαρα τωρα. Σ' ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου. Να 'σαι καλα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναρωτήσω παίδες , αν το πάρω αγγλικό μετά μπορώ να του περάσω ελληνικά?

Κανένα ηλεκτρονικό κατάστημα να το πάρω όσο πιο φθηνά γίνεται ?

Από Αγγλία περνάνε τελωνειο ?

Κανένας που να το πουλάει ?

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορώ να βάλω δική μου εικόνα για φόντο αλλα να πηγαίνει δεξιά-αριστερά αλλάζοντας σελιδα των widgets (στην αρχική σελίδα)?
Link to comment
Share on other sites

Να ξαναρωτήσω παίδες , αν το πάρω αγγλικό

Από Αγγλία περνάνε τελωνειο ?

 

Όχι ούτε απ την αγγλία ούτε από καμιά άλλη χώρα της ε.ε...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορώ να βάλω δική μου εικόνα για φόντο αλλα να πηγαίνει δεξιά-αριστερά αλλάζοντας σελιδα των widgets (στην αρχική σελίδα)?

 

Εννοείται,η ανάλυση να είναι 1200 x 800 (και οι προεγκατεστημένες είναι σε αυτήν την ανάλυση) αλλά και 3000 x 2000 πχ. που του έβαλα πάλι έκανε.

Πηγές για πολλές τέτοιες εδώ: http://www.ewallpapers.eu/search_size/1280-x-800-wide (στο 1280 κόβουμε το 80 με την Ζωγραφική-ή με άλλο πρόγραμμα)

http://wallpapers.net/1280x800_wide-wallpapers-r.html κλπ......

Link to comment
Share on other sites

Πως την λένε;

 

Τελικά με napi player κατάφερα να βάλω και υπότιτλους όμως μου τα βγάζει τελείως αλαμπορνέζικα...

 

πολωνέζικα είναι. μπες στο google translate και σε 2 λεπτά θα τα καταλάβεις όλα

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα στην υποδοχή των ακουστικών του wave το καλώδιο από το Home cinema και μου έβγαλε να επιλέξω μεταξύ "ακουστικών" και "mobile TV". Η επιλογή ακουστικών είναι Οκ. Παίζει τη μουσική από το wave στο Home Cinema. Με το mobile TV τι παίζει?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα στην υποδοχή των ακουστικών του wave το καλώδιο από το Home cinema και μου έβγαλε να επιλέξω μεταξύ "ακουστικών" και "mobile TV". Η επιλογή ακουστικών είναι Οκ. Παίζει τη μουσική από το wave στο Home Cinema. Με το mobile TV τι παίζει?

 

Λοιπον θα πας στις ρυθμίσεις,στις δυνατότητες σύνδεσης και θα επιλέξεις ενεργό το tv out...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...