Jump to content

Μετάφραση του Μaemo στα Ελληνικά


chris_saturn
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγω ειχα καποια προβληματα προσφατα και νομιζα οτι εφταιγαν τα ελληνικα.μετα απο πολλες εγκαταστασεις /απεγκαταστασεις εφαρμογων καταλαβα οτι εφταιγε καποιο απ τα πολλα θεματα που ειχα.μαλλομ black plastic theme εφταιγε.τωρα εχω παλι ελληνικα κι ολα καλα.το transmission λειτουργει κανονικα.αυτα.ενα ακομη μπραβο στα παιδια για την προσπαθεια.

Δεν είχα εγκαταστήσει καμία εφαρμογή ούτε είχα απεγκαταστήσει. είμαι 100% σίγουρος ότι φταίγανε τα ελληνικά τώρα από εκεί και πέρα εσείς επιλέγετε. Εγώ ρώτησα στο service της nokia-ένα γνωστό μου- και μου είπανε ότι όσα κινητά n900 ήρθανε για service ήταν λόγω ραγίσματος από πέσιμο ή λόγω κολλήματος από το ελληνικό μενού.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 310
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν είχα εγκαταστήσει καμία εφαρμογή ούτε είχα απεγκαταστήσει. είμαι 100% σίγουρος ότι φταίγανε τα ελληνικά τώρα από εκεί και πέρα εσείς επιλέγετε. Εγώ ρώτησα στο service της nokia-ένα γνωστό μου- και μου είπανε ότι όσα κινητά n900 ήρθανε για service ήταν λόγω ραγίσματος από πέσιμο ή λόγω κολλήματος από το ελληνικό μενού.

 

δεν ξερω τι ειπανε στα νοκια ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ αυτους απλα να επιβεβαιώσω και εγω....

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΦΟΡΜΑΤ ΚΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ το κινητο σερνόταν....

εκανε μια ωρα να ανοιξει ο browser μια ωρα να ανοιξει ο music player κτλ κτλ κτλ...:confused:

μολις εβγαλα τα ελληνικα ολα πανε σφαιρα...τωρα.....:confused:

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι ειπανε στα νοκια ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ αυτους απλα να επιβεβαιώσω και εγω....

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΦΟΡΜΑΤ ΚΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ το κινητο σερνόταν....

εκανε μια ωρα να ανοιξει ο browser μια ωρα να ανοιξει ο music player κτλ κτλ κτλ...:confused:

μολις εβγαλα τα ελληνικα ολα πανε σφαιρα...τωρα.....:confused:

 

Αρα συμφωνείς και εσύ με τα λεγόμενά μου.

Link to comment
Share on other sites

Αρα συμφωνείς και εσύ με τα λεγόμενά μου.

 

ειχα κολλήματα οντως...τωρα δεν ειμαι 100% σιγουρος αλλα νομιζω οτι ηταν απο τα ελληνικα...

τεσπα θα το ξαναδοκιμασω.....θα κανω φορματ το κινητο ξανα και θα τα βαλω και παλι ολα απο την αρχη και θα σου πω......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
tnx ακόμη μια φορά για την προσπάθεια σας :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Στο extras-devel μπορείτε να βρείτε τη νέα εκδοση - δεν περιέχει νέες μεταφράσεις.

 

Στο extras-testing μπορείτε να ψηφίσετε - χρειάζονται 10 ψήφοι για να προαχθεί στον extras κατάλογο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι όταν εγκαταστήσω τα ελληνικά και τα επιλέξω ως γλώσσα της συσκευής τότε δεν μπορώ να γράψω ελληνικά από το hardware πληκτρολόγιο σε ορισμένες εφαρμογές, όπως τα siggy και qlister. Αν επιλέξω οποιαδήποτε άλλη γλώσσα συσκευής και ελληνικά για πληκτρολόγηση τότε δεν υπάρχει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μπορεί κάποιος με λογαριασμό στο maemo.org να δοκιμάσει και αν δε συναντήσει προβλήματα να ψηφίσει το πακέτο των ελληνικών ώστε να προαχθεί στα extras; 2 ψήφους χρειάζεται ακόμη.
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
14 ψήφους έχει. Νομίζω πρέπει να περάσουν 10 μέρες για να προαχθεί στα extras.
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

14 ψήφους έχει. Νομίζω πρέπει να περάσουν 10 μέρες για να προαχθεί στα extras.

 

Δεν το γνωρίζω αυτό. Απλά όταν μπήκα είδα 13 ψήφους και νόμιζα ότι χρειαζόταν 15.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...