Jump to content

Ενσύρματα ακουστικά (Hands free)


greek_aeras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ενδιαφέρουν και εμένα τα συγκεκριμένα ακουστικά. Όταν παραλάβεις περιμένω εντυπώσεις. Τα μαϊμού ξεχωρίζουν εύκολα?

 

Νομίζω πως ναι. Όχι πως θα το καταλάβεις με την πρώτη ματιά, εγώ μπήκα σε κανά δυο σάιτ στο ίντερνετ που έχουν φωτογραφίες με σύγκριση των αληθινών και των μαϊμούδων.

Στην αρχή έλεγα πως εντάξει είναι, αλλά μετά όσο τα ξαναέβλεπα, κατάλαβα πως την είχα πατήσει. Βέβαια χρειάστηκε στο τέλος να βγάλω το ένα κουμπί ρύθμισης της έντασης για να βεβαιωθώ οριστικά. Τουλάχιστον το ebay μου έκανε επιστροφή των χρημάτων μου.

Τώρα περιμένω τους κινέζους να γυρίσουν από τους εορτασμούς της πρωτοχρονιάς τους.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 577
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Νομίζω πως ναι. Όχι πως θα το καταλάβεις με την πρώτη ματιά, εγώ μπήκα σε κανά δυο σάιτ στο ίντερνετ που έχουν φωτογραφίες με σύγκριση των αληθινών και των μαϊμούδων.

Στην αρχή έλεγα πως εντάξει είναι, αλλά μετά όσο τα ξαναέβλεπα, κατάλαβα πως την είχα πατήσει. Βέβαια χρειάστηκε στο τέλος να βγάλω το ένα κουμπί ρύθμισης της έντασης για να βεβαιωθώ οριστικά. Τουλάχιστον το ebay μου έκανε επιστροφή των χρημάτων μου.

Τώρα περιμένω τους κινέζους να γυρίσουν από τους εορτασμούς της πρωτοχρονιάς τους.

 

Παναγιώτης

Είναι συμβατά με όλες τις συσκευές android?/Για το μικρόφωνο με νοιάζει :p

Link to comment
Share on other sites

Είναι συμβατά με όλες τις συσκευές android?/Για το μικρόφωνο με νοιάζει :p

 

Λογικά πρέπει να είναι. Στο desire μου που τα δοκίμασα (τα μαιμού) δουλεύανε μια χαρά.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση σ αυτους που ειχαν Note 2 και τωρα εχουν το Note 3.

Τα ακουστικα που ειχε μαζι του το 2,ειναι με στρογγυλο καλωδιο,ενω αυτα του 3,με πλακε.Αυτα με το πλακε,διαβασα οτι εχουν ξεχωριστη μοναδα για τα μπασα και αλλη για τα πριμα.

Αν τα εχει καποιος και τα δυο,ας κανει μια συγκριση να δουμε αν υπαρχει πραγματι διαφορά.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να παρεις αυτα http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.013917

τα εχω και ειναι πολυ ανωτερα απο αυτα που κοιτας.

με woofer και twitter σε καθε ακουστικο.

αν θυμαμαι καλα ειναι 8mm woofer 6mm twitter

και θα παιξουν κανονικα στο samsung s2 και θα γλιτωσεις και money.

 

Ερωτηση σ αυτους που ειχαν Note 2 και τωρα εχουν το Note 3.

Τα ακουστικα που ειχε μαζι του το 2,ειναι με στρογγυλο καλωδιο,ενω αυτα του 3,με πλακε.Αυτα με το πλακε,διαβασα οτι εχουν ξεχωριστη μοναδα για τα μπασα και αλλη για τα πριμα.

Αν τα εχει καποιος και τα δυο,ας κανει μια συγκριση να δουμε αν υπαρχει πραγματι διαφορά.

 

Μήπως εννοείς αυτά που λέει ο φίλος που έκανα παράθεση ακριβώς από πάνω? Τα πήρα για φίλο και τα βρήκε φανταστικά με πολύ καλό ήχο.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω σκοπό να πάρω τα ΧΙΑΟΜΙ PISTON, τα πήρα ήδη μια φορά από έναν στο ebay αλλά ήταν μαϊμού και τώρα κοιτάζω να τα παραγγείλω από κάπου που να τα έχει σίγουρα τα αυθεντικά.

 

Παναγιώτης

 

Ξερουμε αν ειναι συμβατα η ρυθμιση εντασης και η απαντηση κλησης σε iphone 5s τα ακουστικα αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε αν ειναι συμβατα η ρυθμιση εντασης και η απαντηση κλησης σε iphone 5s τα ακουστικα αυτα?

 

Για το iphone όχι δεν ξέρω. Τα υπόλοιπα χαντς φρι των λοιπών ανδροειδών τηλεφώνων είναι συμβατά ?

Αν ναι τότε μάλλον θα είναι και αυτά.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για καλά ακουστικά για ενα ΖΤΕ που έχω. Έχετε να προτείνετε κάτι; Ευχαριστώ.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κανένα καλό δοκιμασμενο ενσύρματο ακουστικό κάνεις;
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό δοκιμασμενο ενσύρματο ακουστικό κάνεις;

 

Εγώ πάντως που το χρησιμοποιώ μόνο με χαντς φρι και έχω το κακό ελλάτωμα να τυλίγω το καλώδιο γύρω από το κινητό για να μην μου μπερδεύεται, μου χαλάνε στο εξάμηνο, οπότε θα πάρω το ΠΙΣΤΟΝ που άκουσα ότι έχει φοβερή ποιότητα κατασκευής.

 

Με το "καλο" εννοείς σε ήχο ή σε αντοχή?

Πολύ καλά σε ήχο είναι αυτά τα σάμσουνγκ που λέω πιο πάνω, τα πρότεινα σε φίλο και τα πήρε και έχουν καταπληκτικό ήχο.

Επίσης είχα δει κάτι ελληνικά crystal audio τα οποία στην σχεδίαση έμοιαζαν αρκετά με τα piston αλλά τα δίνανε εδώ 20€ και δεν τα πήρα. Και αυτά πάντως φαίνονταν αντοχής.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που το χρησιμοποιώ μόνο με χαντς φρι και έχω το κακό ελλάτωμα να τυλίγω το καλώδιο γύρω από το κινητό για να μην μου μπερδεύεται, μου χαλάνε στο εξάμηνο, οπότε θα πάρω το ΠΙΣΤΟΝ που άκουσα ότι έχει φοβερή ποιότητα κατασκευής.

 

Με το "καλο" εννοείς σε ήχο ή σε αντοχή?

Πολύ καλά σε ήχο είναι αυτά τα σάμσουνγκ που λέω πιο πάνω, τα πρότεινα σε φίλο και τα πήρε και έχουν καταπληκτικό ήχο.

Επίσης είχα δει κάτι ελληνικά crystal audio τα οποία στην σχεδίαση έμοιαζαν αρκετά με τα piston αλλά τα δίνανε εδώ 20€ και δεν τα πήρα. Και αυτά πάντως φαίνονταν αντοχής.

 

Παναγιώτης

Μπορείς να στείλεις link για τα piston?

Τα samsung ειναι συμβατά με όλες τις συσκευές?

Ευχαριστω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν αυτα τα ακουστικά ειναι συμβατά με Android τηλέφωνο (όχι samsung)?

 

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.013917

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν αυτα τα ακουστικά ειναι συμβατά με Android τηλέφωνο (όχι samsung)?

 

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.013917

 

Λογικά θα δουλεύουν τα ακουστικά, αλλά όχι και η ρύθμιση της έντασης με τα κουμπιά που είναι πάνω στα ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα δουλεύουν τα ακουστικά, αλλά όχι και η ρύθμιση της έντασης με τα κουμπιά που είναι πάνω στα ακουστικά.

Ευχαριστω.

Υπάρχει κάτι για Android τηλεφωνα που να δουλεύουν και τα πλήκτρα της έντασης και τερματισμου;

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

Υπάρχει κάτι για Android τηλεφωνα που να δουλεύουν και τα πλήκτρα της έντασης και τερματισμου;

 

Του τερματισμού θα λειτουργεί. Της έντασης δεν θα λειτουργούν.

Σε αυτά του πλαισίου δουλεύει και ο έλεγχος της έντασης. http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/akoustika-handsfree/Turbo-X-Noodle-HF-200-Handsfree-Black-BYZ-100BK.htm

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

Υπάρχει κάτι για Android τηλεφωνα που να δουλεύουν και τα πλήκτρα της έντασης και τερματισμου;

απο που προκυπτει οτι δεν θα δουλευουν τα πληκτρα? τα εχετε δοκιμασει? γιατι λεει οτι ειναι συμβατα μα παρα πολλα samsung και παλια γενιας που μαλλον θα δουλευουν και σε αλλα τηλεφωνα ,καλυτερα να κανει καμια δοκιμη το παιδι
Link to comment
Share on other sites

απο που προκυπτει οτι δεν θα δουλευουν τα πληκτρα? τα εχετε δοκιμασει? γιατι λεει οτι ειναι συμβατα μα παρα πολλα samsung και παλια γενιας που μαλλον θα δουλευουν και σε αλλα τηλεφωνα ,καλυτερα να κανει καμια δοκιμη το παιδι

Παρήγγειλα τα samsung κι ο Θεός βοηθός.

Μόλις έρθουν θα σας πω αν δουλεύουν ολα τα πλήκτρα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα τα samsung κι ο Θεός βοηθός.

Μόλις έρθουν θα σας πω αν δουλεύουν ολα τα πλήκτρα.

 

Μακάρι να σου δουλέψουν φίλε μου. Στο δικό μου πάντως που τα δοκίμασα δεν δούλευαν τα κουμπιά του ήχου.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα τα samsung κι ο Θεός βοηθός.

Μόλις έρθουν θα σας πω αν δουλεύουν ολα τα πλήκτρα.

 

Κατά πάσα πιθανόητα δεν θα έχεις κανένα θέμα. Δοκίμασα στο desire μου και δούλευαν άψογα και το κουμπί της κλήσης και τα ρυθμιστικά του ήχου.

Οπότε και συ δεν θα έχεις θέμα.

Επίσης και ένα απλούστερο ζευγάρι (αυτό που δίνουν με το ΦΙΤ) δούλευε άψογα στο τηλέφωνό μου.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να σου δουλέψουν φίλε μου. Στο δικό μου πάντως που τα δοκίμασα δεν δούλευαν τα κουμπιά του ήχου.

 

 

 

Κατά πάσα πιθανόητα δεν θα έχεις κανένα θέμα. Δοκίμασα στο desire μου και δούλευαν άψογα και το κουμπί της κλήσης και τα ρυθμιστικά του ήχου.

Οπότε και συ δεν θα έχεις θέμα.

Επίσης και ένα απλούστερο ζευγάρι (αυτό που δίνουν με το ΦΙΤ) δούλευε άψογα στο τηλέφωνό μου.

 

Παναγιώτης

Ευχαριστω παιδιά.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει δοκιμάσει κανείς αυτά?

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/akoystika/nokia-stereo-wh-510-akoystika-handsfree-kitrino/prod4960003pp/

Ναι μεν λέει ότι έχει κουμπί για την ρύθμιση έντασης αλλά δεν το βλέπω σε καμία φώτο ούτε στο google..

 

Επίσης για αυτά έχει κανείς γνώμη

http://www.public.gr/product/apple/iphone/iphone-accessories/handsfree-iphone/iluv-neon-sound-iep336-universal-akoystika-handsfree-prasino/prod4580220pp/

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει δοκιμάσει κανείς αυτά?

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/akoystika/nokia-stereo-wh-510-akoystika-handsfree-kitrino/prod4960003pp/

Ναι μεν λέει ότι έχει κουμπί για την ρύθμιση έντασης αλλά δεν το βλέπω σε καμία φώτο ούτε στο google..

 

Επίσης για αυτά έχει κανείς γνώμη

http://www.public.gr/product/apple/iphone/iphone-accessories/handsfree-iphone/iluv-neon-sound-iep336-universal-akoystika-handsfree-prasino/prod4580220pp/

 

Τα iluv τα έχει δοκιμάσει φίλος μου σε Android συσκευή και δεν δούλευε η ρύθμιση του ήχου.

Link to comment
Share on other sites

Τα iluv τα έχει δοκιμάσει φίλος μου σε Android συσκευή και δεν δούλευε η ρύθμιση του ήχου.

 

Τα είχε πάρει και ο αδελφός μου, μάπα από κάθε άποψη. Μάλλον ihate έπρεπε να τα λένε...

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα crystal audio , ωραίο ήχο λίγο τονισμένα τα μπάσα για μένα , άκουσα καλά σχόλια για το μικρόφωνο αλλά τα in-ear δεν είναι για μένα

Έχουμε κάτι καλό αλλά όχι σε in-ear;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...