Jump to content

Cosmote internet on the phone! internet για όλους!


stathis334
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια...προσπαθω να βαλω ιντερνετ στο κινητο μου...εστειλα στο 1333--->60

αλλα μου εστειλε μηνυμα πως δεν μπορουν να μου στειλουν τισ ρυθμισεις με sms...παιρνω τηλεφωνο σε εναν αριθμο που μου στειλαν αλλα το ηχογραφημενο μηνυμα δεν με βοηθαει...μηπως μπορειτε να βοηθησετε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 403
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια...προσπαθω να βαλω ιντερνετ στο κινητο μου...εστειλα στο 1333--->60

αλλα μου εστειλε μηνυμα πως δεν μπορουν να μου στειλουν τισ ρυθμισεις με sms...παιρνω τηλεφωνο σε εναν αριθμο που μου στειλαν αλλα το ηχογραφημενο μηνυμα δεν με βοηθαει...μηπως μπορειτε να βοηθησετε?

 

Ναι. Πάρε ξανά 13838 και όταν αρχίσει να ακούγεται το ηχογραφημένο, πάτα το 9. Θα σε συνδέσει με εκπρόσωπο της εξυπηρέτησης. Εκεί θα τους ζητήσεις να σου στείλουν οι ίδιοι τις ρυθμίσεις για το Internet (On the Phone) καθώς το 1333 δεν αναγνωρίζει τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

παιδια...προσπαθω να βαλω ιντερνετ στο κινητο μου...εστειλα στο 1333--->60

αλλα μου εστειλε μηνυμα πως δεν μπορουν να μου στειλουν τισ ρυθμισεις με sms...παιρνω τηλεφωνο σε εναν αριθμο που μου στειλαν αλλα το ηχογραφημενο μηνυμα δεν με βοηθαει...μηπως μπορειτε να βοηθησετε?

 

Το wildfire έχεις; Τότε δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Στείλε info στο 1313 για να σου στείλουν πόσα mb έχεις κι έτσι θα καταλάβεις αν έχει ενεργοποιηθεί η υπηρεσία. Μετά ανοίγεις το internet και πλοηγείσαι κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Πάρε ξανά 13838 και όταν αρχίσει να ακούγεται το ηχογραφημένο, πάτα το 9. Θα σε συνδέσει με εκπρόσωπο της εξυπηρέτησης. Εκεί θα τους ζητήσεις να σου στείλουν οι ίδιοι τις ρυθμίσεις για το Internet (On the Phone) καθώς το 1333 δεν αναγνωρίζει τη συσκευή.

 

 

Δεν το είχα ακούσει το 9 :O ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα ακούσει το 9 :O ευχαριστώ :)

 

δεν φταις εσυ παιδι μου το μονο που λεει ειναι for English press 9 δεν ακουγεται πουθενα πατηστε το 9 για να συνδεθειτε με εναν εκπροσωπο...:cool:

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

δεν φταις εσυ παιδι μου το μονο που λεει ειναι for English press 9 δεν ακουγεται πουθενα πατηστε το 9 για να συνδεθειτε με εναν εκπροσωπο...:cool:

Νομίζω ότι ακούγεται! Κάτι σχετικό με "Για να μιλήσετε με εκπρόσωπό μας ή να αναφέρετε πιθανό τεχνικό πρόβλημα, πάτα το 9 ρε.":lol:

Link to comment
Share on other sites

200 mb με 7 ευρώ

Vodafone ειναι αυτο...η cosmote εχει μονο το 60αρι νομιζω...και ειναι κριμα!!! Καντε το ρε παιδια 100mb να ειναι ανθρωπινο! Με το τσιγκελι τα δινεται τα mb

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάπου πήρε το μάτι μου ότι η wind έβγαλε προσφορά για ίντερνετ μέχρι τις 31/3 με 5 ευρώ 500ΜΒ.Μια χαρά προσφορά είναι και κάτι πρέπει να κάνει και η κοσμοτέ με αυτό το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και πακέτο με 20 ευρώ πάγιο για απεριόριστη πλοήγηση στο cosmote my vew και δωρεάν 3Gb internet (wap ή internet). Δεν το έχουν ανακοινώσει αλλά ισχύει. Η ενεργοποίηση του εν λόγο πακέτου γίνεται από ειδικό τμήμα στην εξυπηρέτηση πελατών της cosmote.

 

Μπορούμε να έχουμε κάποια παραπάνω στοιχεία/επιβεβαίωση για αυτό;

Με ποιό τμήμα δηλαδή επικοινωνείς για να το ενεργοποιήσεις;

 

Ρώτησα για τα πρόσθετα πακέτα την εξυπηρέτηση πελατών και δε μου ανέφεραν κάτι, πέραν του internet on the phone το οποίο ενεργοποιείς, απ' ό,τι κατάλαβα, όταν το χρειάζεσαι με έξτρα χρέωση.

 

Πάντως σε τέτοια απεριόριστα πακέτα όπως αυτό που έχει η Vodafone έχω ακούσει από γνωστούς μου (σε Ελλάδα αλλά και σε άλλες χώρες) πως πέραν της χρήσης του 1 - 1,5 Gb η ταχύτητα/ποιότητα του 3G πέφτει δραματικά.

 

Μου το έχουν αναφέρει συγκεκριμένα 3 άτομα, που θεωρώ ασφαλές δείγμα για να σκεφτείς ότι πράγματι κάτι πρέπει να τρέχει.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω το πακετακι ιντερνετ 60mb/3€ με ενα τετοιο φτανει να βλεπεις καμια 10αρια σελιδες την μερα πχ καιρο μαιλ κανα φορουμ χωρις κατεβασμα ουτε you tube απλη χρηση?

Σε ειδοποιει οταν φτασεις το οριο των 60mb?

Μεσα στο θεμα διαβασα για τον opera mini οτι συμπιεζει τις σελιδες και κανει οικονομια σε mb.

Aκομα κατι αυτο το wap τι ειναι?

Edited by dialynas
Kyrillos' Rom 10
Link to comment
Share on other sites

Η cosmote επιτρέπει το tethering? Ενώ από το nokia 6700 ενός φίλου βλέπουμε κανονικά sites klp, όταν πάω να συνδεθώ μέσω του ovi suite, λέει να ενεργοποιήσουμε πακέτο δεδομένων. Προφανώς και έχουμε ήδη ενεργοποιημένο internet on the phone. Θέλει κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση στη συσκευή?
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να έχουμε κάποια παραπάνω στοιχεία/επιβεβαίωση για αυτό;

Με ποιό τμήμα δηλαδή επικοινωνείς για να το ενεργοποιήσεις;

 

Ρώτησα για τα πρόσθετα πακέτα την εξυπηρέτηση πελατών και δε μου ανέφεραν κάτι, πέραν του internet on the phone το οποίο ενεργοποιείς, απ' ό,τι κατάλαβα, όταν το χρειάζεσαι με έξτρα χρέωση.

 

Πάντως σε τέτοια απεριόριστα πακέτα όπως αυτό που έχει η Vodafone έχω ακούσει από γνωστούς μου (σε Ελλάδα αλλά και σε άλλες χώρες) πως πέραν της χρήσης του 1 - 1,5 Gb η ταχύτητα/ποιότητα του 3G πέφτει δραματικά.

 

Μου το έχουν αναφέρει συγκεκριμένα 3 άτομα, που θεωρώ ασφαλές δείγμα για να σκεφτείς ότι πράγματι κάτι πρέπει να τρέχει.

 

ξερω οτι η vodafone προσφέρει τη συγκεκριμένη υπηρεσία με 20 ευρώ. ¨εχουμε κάποια πληροφορία για την κοσμοτε;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά η cosmote ξαναέβαλε τα 500 Mb με 5€...

Στέλνεις 500 στο 1333 για να τα ενεργοποιήσεις...

 

Sent from my ZTE Blade using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η cosmote ξαναέβαλε τα 500 Mb με 5€...

Στέλνεις 500 στο 1333 για να τα ενεργοποιήσεις...

 

Sent from my ZTE Blade using Tapatalk

 

Θα ακουστώ ...σπαστικός, αλλά πάλι δε βρίσκω κάτι επίσημο γι' αυτό.

Ισχύει; Υπάρχει μήπως κάποιο link από Cosmote ή κάποια επίσημη ανακοίνωση;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα ακουστώ ...σπαστικός, αλλά πάλι δε βρίσκω κάτι επίσημο γι' αυτό.

Ισχύει; Υπάρχει μήπως κάποιο link από Cosmote ή κάποια επίσημη ανακοίνωση;

 

Ευχαριστώ

 

 

Ισχύει... μου έστειλαν μνμ στο κινητό και το έχω ενεργοποιήσει από προχθές...

 

Sent from my ZTE Blade using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει... μου έστειλαν μνμ στο κινητό και το έχω ενεργοποιήσει από προχθές...

 

Sent from my ZTE Blade using Tapatalk

 

Σ' ευχαριστώ Γιάννη. Δεν έχω λάβει κάτι αντίστοιχο.

Και έχεις σύνδεση ή καρτοσυμβόλαιο;

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ Γιάννη. Δεν έχω λάβει κάτι αντίστοιχο.

Και έχεις σύνδεση ή καρτοσυμβόλαιο;

 

Καρτοκινητο...

 

Sent from my ZTE Blade using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η cosmote ξαναέβαλε τα 500 Mb με 5€...

Στέλνεις 500 στο 1333 για να τα ενεργοποιήσεις...

 

Sent from my ZTE Blade using Tapatalk

 

αυτή η προσφορά αφορά και την φρογκ; . Και από την προσφορά του διπλασιασμού που δίνει μπορούμε να το ξανά ενεργοποιήσουμε;. Όσον αφορά την δυνατότητα να μεταφέρεις τα μβ ίντερνετ από μήνα σε μήνα ξέρω ότι ισχύει ενεργοποιώντας ένα δεύτερο πακέτο και όλα μεταφέρονται στην λήξη του δεύτερου πακέτου. Αυτα τα μβ ίντερνετ θα ισχύουνε επαωριστον ; εάν συνεχίζω να ανανεώνω το πακέτο πριν την λήξη του; αυτό είναι παρά πολύ καλό και δυστυχώς μόνο η κοσμοτε δίνει αυτό δηλαδή την μεταφορά των μβ ίντερνετ έτσι δεν είναι;

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Πάλι ριγμένα τα συμβόλαια... 5 ευρώ τα 100ΜΒ !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

αυτή η προσφορά αφορά και την φρογκ; . Και από την προσφορά του διπλασιασμού που δίνει μπορούμε να το ξανά ενεργοποιήσουμε;. Όσον αφορά την δυνατότητα να μεταφέρεις τα μβ ίντερνετ από μήνα σε μήνα ξέρω ότι ισχύει ενεργοποιώντας ένα δεύτερο πακέτο και όλα μεταφέρονται στην λήξη του δεύτερου πακέτου. Αυτα τα μβ ίντερνετ θα ισχύουνε επαωριστον ; εάν συνεχίζω να ανανεώνω το πακέτο πριν την λήξη του; αυτό είναι παρά πολύ καλό και δυστυχώς μόνο η κοσμοτε δίνει αυτό δηλαδή την μεταφορά των μβ ίντερνετ έτσι δεν είναι;

 

Φίλε μου θα σε γελάσω σε όλα τα ερωτήματα, πρώτη φορά τα έβαλα κι εγώ...

 

Sent from my ZTE Blade using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...