Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο! Βασικά 1080p έχω δοκιμάσει να παίξω μόνο με live conversion και προφανώς ήταν λίγο ζόρι, αλλά θα το δοκιμάσω και με απλό conversion να δω πόση ώρα μπορεί να πάρει :lol:

 

Αύριο θα ανεβάσω και τους οδηγούς για avi --> mp4/m4v για το iPad με το handbrake και το submerge.

 

 

CarpeNoctum handbrake δεν ειναι οδηγος για dvd to mp4? Ως output επιλεγεις apple tv?

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια οταν το βαλεις με usb δεν φορτιζει?

 

Απο την χαρα σου ξεχασες να γραψεις τα υπολοιπα :lol:;)

Δεν πειραζει καλοριζικο.

 

ευχαριστω και στα δικα σου συντομα απ οτι ειδα

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

CarpeNoctum handbrake δεν ειναι οδηγος για dvd to mp4? Ως output επιλεγεις apple tv?

 

Μετατρέπει και από avi σε mp4. Δες στο site στην υπογραφή μου, το τελευταίο άρθρο είναι ο οδηγός για το iPhone. Για το iPad επιλέγεις το Apple TV ή το High Profile.

 

παιδια οταν το βαλεις με usb δεν φορτιζει?

 

Εμένα από το usb του iMac απευθείας φορτίζει (αργά μεν) αλλά από το usb hub δεν φορτίζει (αναμενόμενο). Καλορίζικο κιόλας. Από πού αγόρασες αν επιτρέπεις, έτσι πληροφοριακά.

Edited by CarpeNoctum
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι μόλις παρέλαβα και άρχισα να εγκαθιστώ εφαρμογές :) για jailbreak το σκεφτόμαστε λίγο αργότερα ;)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι που παρακολουθούμε την συζητηση αυτή έχουμε πάνω από μια i-συσκευες.(οι τυχεροι την μια απο αυτές μεγάλη!). Ποιος είναι ο ευκολότερος τρόπος να μεταφέρουμε κάποιο αρχείο από την μία συσκευή στην άλλη?
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι που παρακολουθούμε την συζητηση αυτή έχουμε πάνω από μια i-συσκευες.(οι τυχεροι την μια απο αυτές μεγάλη!). Ποιος είναι ο ευκολότερος τρόπος να μεταφέρουμε κάποιο αρχείο από την μία συσκευή στην άλλη?

 

Εξαρτάται από το αρχείο, για office / pdf νομίζω ότι καλύτερη λύση είναι το dropbox.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι μόλις παρέλαβα και άρχισα να εγκαθιστώ εφαρμογές :) για jailbreak το σκεφτόμαστε λίγο αργότερα ;)

 

Καλοφάγωτο το νέο μήλο :p**

Link to comment
Share on other sites

ok dropbox για τα αρχεια που υποστηρίζει είναι καλό. Για video η ringtones δεν κάνει. Ενα άλλο που θα προσθέσω είναι να κάνεις server με το ifile και να μπεις με safari και καποιο downloader απο την άλλη συσκευή και να κατεβάσεις. Πρέπει όμως να είσαι στο ίδιο δίκτυο. Καμμία άλλη ποιο απλή ιδέα υπάρχει? Σιγουρα πρέπει να φτιαξεί κάποιος μία εφαρμογή που να το κάνει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι μόλις παρέλαβα και άρχισα να εγκαθιστώ εφαρμογές :) για jailbreak το σκεφτόμαστε λίγο αργότερα ;)

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Επιτέλους τέλους!! Καλορίζικο και τώρα δώστου να καταλάβει!!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Εάν και τα πάμε στο messi να εκφράσω και από εδώ την ικανοποίηση μου για το αίσιο τέλος της ιστορίας. Εύχομαι να αξιοποιησεις στο επάρκο φίλε Κωστα τις δυνατότητες που σου παρέχει η καινούρια σου συσκευή. ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

@pperiklis

@avid

@DjArte

Σας ευχαριστώ όλους, το νέο ταξίδι άρχισε!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

ok dropbox για τα αρχεια που υποστηρίζει είναι καλό. Για video η ringtones δεν κάνει. Ενα άλλο που θα προσθέσω είναι να κάνεις server με το ifile και να μπεις με safari και καποιο downloader απο την άλλη συσκευή και να κατεβάσεις. Πρέπει όμως να είσαι στο ίδιο δίκτυο. Καμμία άλλη ποιο απλή ιδέα υπάρχει? Σιγουρα πρέπει να φτιαξεί κάποιος μία εφαρμογή που να το κάνει αυτό.

 

 

Μια λύση που μόλις σκέφτηκα μετά την ερώτηση σου ήταν δοκιμάσω το εξής..

 

Βάζεις και στις 2 συσκευές το Μywi και κάνεις ουσιαστικά την συσκευή που θέλεις server, χωρίς την υποστήριξη κάποιου δικτύου, ανοίγεις το ifile στην συσκευή που έχεις ενεργοποιήσει το MyWi και σου δίνει κανονικά διέυθηνση.

 

Και στην άλλη συσκευή ανοίγεις το wifi και μόλις δει την συσκευή που έχεις ενεργοποιήσει το mywi την επιλέγεις..

 

Και όλο αυτό τούμπαλιν ανάλογα από πια συσκευή θέλεις να πάρεις.

 

Το μόνο κακό είναι ότι για στο iPad δεν κατεβάζει ο safari, και διαλέγεις ανάμεσα από 2, η το readdledocs που δεν το συνηστώ γιατί πρέπει να ψάχνεις την εφαρμογή μέσα από τα apps και να μπείς στα documents, η το adownloader που είναι πολύ απλό να πας στην διαδρομή των downloads!!

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

@the_iPad_experts!

Τώρα αν σας πω ότι με το spirit κόλλησε 2 φορές το νέο εργαλείο, και παρά το recovery δεν εδέησε να ολοκληρώσει τη διαδικασία (μένει στον συνεχή κύκλο για πάνω από μισή ώρα) οπότε αποφάσισα επί του παρόντος να μην επεκταθώ περισσότερο και να το "χαρώ" για λίγες μέρες ως έχει και μετά βλέπουμε!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο Κωστη.

Εγω με το που θα το ανοιξω θα τρεξει κατευθειαν το sprite :lol: για να παρει και τις εφαρμογες γιατι αλλιως θα μεινω με τις 3 που αγορασα συν τις παλιες του iphone.

Αφου δω τις δυνατοτητες του και αποφασισω ποιες θα αγορασω, θα το σκεφτω αν θα παραμεινω σε JB η οχι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@pperiklis

@avid

@DjArte

Σας ευχαριστώ όλους, το νέο ταξίδι άρχισε!

 

Ωπα, εχασα επεισοδια ? Τι εγινε παραλαβαμε ? καλοριζικο !!!!!!

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Η λύση με το Mywi και τον server του ifile λειτουργησε άψογα. Οι δουλειές που μπορούν να γίνουν τελικά με ένα τόσο μικρό μηχάνημα είναι εντυπωσιακές.(συνήθως με την βοηθεια του jailbreak βεβαια)

Για παράδειγμα

Printcentral στέλνεις εκτυπώσεις στους εκτυπωτές παρα πολύ ευκολα.

αDownload έχετε προσέξει πόσο ανετα διαχειρίζεται πολλαπλά κατεβάσματα μεγάλων αρχείων με τις ίδιες ταχύτητες που έχεις και στον επιτραπέζιο? ακομα και σε background συνεχίζει απτόητο.

Η ταχύτητα που αποσυμπιέζει σειρές αρχείων rar η zip είναι νομίζω μεγαλύτερες από πολλούς επιτραπέζιους και laptop.

Εχετε δοκιμάσει ποσες βαρειές εφαρμογές μπορούμε να έχουμε ανοιχτές με το Backgrounder χωρίς εμφανή μείωση της απόδοσης?

 

Γενικά μπορεί με λιγο ψάξιμο και πολύ λίγους συμβιβασμούς κάνεις παρα πολλές απο τις δουλειες σου πολύ γρήγορα και αποτελεσματικά.

Ενώ δεν το περίμενα είναι αρκετα πιθανό το laptop σιγα σιγά να αραχνιάσει.

 

PS Και για αυτά που δεν τρεχουν με τίποτα, λίγο logmein και dropbox κάνουν δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

@the_iPad_experts!

Τώρα αν σας πω ότι με το spirit κόλλησε 2 φορές το νέο εργαλείο, και παρά το recovery δεν εδέησε να ολοκληρώσει τη διαδικασία (μένει στον συνεχή κύκλο για πάνω από μισή ώρα) οπότε αποφάσισα επί του παρόντος να μην επεκταθώ περισσότερο και να το "χαρώ" για λίγες μέρες ως έχει και μετά βλέπουμε!

 

Καλύτερα να ξαναπροσπαθήσεις γιατί οι μέρες αυτές είναι ύποπτες για update από την APPLE με την ανακοίνωση του νέου iphone στις 4 Ιουνίου και αν χασεις την ευκαιρία σου θα μείνει ασπαστος όλο το καλοκαίρι....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπ'ερα, παίζω και γω με το γαλλικό μου μηχάνημα, άπαικτο, μια απορία όμως, γιατί κάθε φορά που πάω να συνδεθώ στο wifi του σπιτιού μου μου ζητάει το κλειδί; δεν μπορεί να το κρατήσεις στη μνήμη;
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Κωστα με το που πατησες να τρεξει το sprite το αφησες να ολοκληρωσει πριν κλικαρεις στο quit? Αυτο που περιγραφεις εχει συμβει σε καποιους που πατησαν αμεσως μολις εμφανιστηκε το quit
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@the_iPad_experts!

Τώρα αν σας πω ότι με το spirit κόλλησε 2 φορές το νέο εργαλείο, και παρά το recovery δεν εδέησε να ολοκληρώσει τη διαδικασία (μένει στον συνεχή κύκλο για πάνω από μισή ώρα) οπότε αποφάσισα επί του παρόντος να μην επεκταθώ περισσότερο και να το "χαρώ" για λίγες μέρες ως έχει και μετά βλέπουμε!

 

Αυτό το λέω γκαντεμιά Κώστα. Δες και το από κάτω:

 

Κωστα με το που πατησες να τρεξει το sprite το αφησες να ολοκληρωσει πριν κλικαρεις στο quit? Αυτο που περιγραφεις εχει συμβει σε καποιους που πατησαν αμεσως μολις εμφανιστηκε το quit

 

Καλησπ'ερα, παίζω και γω με το γαλλικό μου μηχάνημα, άπαικτο, μια απορία όμως, γιατί κάθε φορά που πάω να συνδεθώ στο wifi του σπιτιού μου μου ζητάει το κλειδί; δεν μπορεί να το κρατήσεις στη μνήμη;

 

Είναι bug. Θα διορθωθεί σε επόμενο update.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπ'ερα, παίζω και γω με το γαλλικό μου μηχάνημα, άπαικτο, μια απορία όμως, γιατί κάθε φορά που πάω να συνδεθώ στο wifi του σπιτιού μου μου ζητάει το κλειδί; δεν μπορεί να το κρατήσεις στη μνήμη;

 

Kανονικά θα έπρεπε . Κάνε κανένα reset network settings .

Πάντως έχουν αναφερθεί κάποια προβλήματα με το wifi , πχ δεν κρατάει

το connectivity με το δίκτυο

 

Κωστα με το που πατησες να τρεξει το sprite το αφησες να ολοκληρωσει πριν κλικαρεις στο quit? Αυτο που περιγραφεις εχει συμβει σε καποιους που πατησαν αμεσως μολις εμφανιστηκε το quit

 

@the_iPad_experts!

Τώρα αν σας πω ότι με το spirit κόλλησε 2 φορές το νέο εργαλείο, και παρά το recovery δεν εδέησε να ολοκληρώσει τη διαδικασία (μένει στον συνεχή κύκλο για πάνω από μισή ώρα) οπότε αποφάσισα επί του παρόντος να μην επεκταθώ περισσότερο και να το "χαρώ" για λίγες μέρες ως έχει και μετά βλέπουμε!

 

Μάλλον είναι αυτό που αναφέρει ο Κώστας παραπάνω .

Τα ίδια έπαθα και εγώ :O Το Σάββατο τα ξημερώματα αφού το παρέλαβα

και είχα κάνει το αρχικό στήσιμο,δοκιμάζοντας στην συνέχεια ,να κάνω jailbreak.

Τελικά χτες πήγαν όλα καλά..

 

Καλορίζικο σε όλους :)

Edited by nervous

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Kανονικά θα έπρεπε . Κάνε κανένα reset network settings .

Πάντως έχουν αναφερθεί κάποια προβλήματα με το wifi , πχ δεν κρατάει

το connectivity με το δίκτυο

 

To bug που έχει αναφερθεί είναι ακριβώς αυτό. Δεν θυμάται τους κωδικούς από γνωστά δίκτυα. Δε συμβαίνει σε όλες τις συσκευές. Σε μένα π.χ. δε συμβαίνει αλλά το έχουν αναφέρει πολλοί και η Apple έχει ενημερώσει ότι θα αντιμετωπιστεί σε επόμενο software update.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όλους :)

 

Καλορίζικο Μιχάλη! Μεγαλώνει η παρέα των κατόχων σιγά σιγά και αυτό είναι πολύ ευχάριστο. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όλους!

 

Άντε,βοηθήσατε να ξεπουλήσει πάλι η Apple! :D

 

Apple Sells Two Million iPads in Less Than 60 Days:up:

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...