Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό είναι το pc world όχι το pc magazine. :O

 

Νομιζα αυτο λεγαμε. Δεν υπαρχει αλλο. Sorry my mistake!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η αληθεια ειναι οτι ειναι ομορφο...

 

και απο την αλλη σκεφτομαι σοβαρα να μην παρω 4G αλλα το iPad 3g.

 

μπαινει παντου ειναι γρηγορο και ειλικρινα μπορει να αντικαταστησει εναν υπολογιστη κατα το 70% των εργασιων μου.

 

μου εκανε καλη εντυπωση και στα 599€ το 3G δεν ειναι τοσο ακριβο.

Θα περιμενω να δω και το 4G

 

Δημήτρη κακα τα ψεματα το τηλέφωνο δεν ειναι για να κανει ολα αυτα που του φορτωσαμε τα τελευταια χρονια.

Εμενα μου αρκει να μπορω να διαχειριζομαι τα mail μου σε ζωντανο χρόνο, ραντεβου εργασιες, gps, φωτο - βιντεο και απλα πραγματα οπως εφαρμογές που μπορουν να δουλέψουν σε μια τετοια οθονη.

Γι αυτο κρατησα το Leo και παιρνω το ipad για το κατι παραπανω.

Ολοι παραδεχονται οτι το 80% των εφαρμογων δεν εχουν καμια σχεση οταν δουλευονται στο ipad.

 

Απο την εμπειρια μου με notebook και μικρα λαπτοπ η οθονη ενος ipad εχει καποια πλεονεκτηματα που δεν τα βρισκεις.

Για παραδειγμα η αμεσοτητα και η ταχυτητα του touching, το ζουμ με μια κινηση που σου επιτρεπει απο μια μικρη οθονη να δεις σαν ανθρωπος αυτο που θες και πολλα αλλα. Δεν μιλαω για ταχυτητα λειτουργικου ουτε για εφαρμογες. Τα συγκρινω μονο στα βασικα γιατι αν βαλουμε και τις εφαρμογες τοτε η συγκριση θα ειναι αδικη.

 

Εκτός απο το macbook pro εχω κι ενα Lenovo 10''. Ειναι γρηγορο μηχανακι αλλα καμια σχεση στα βασικα θεματα mail, browsing, media.

 

Η δουλεια σου απαιτει να εισαι με μια τσαντα στο χερι. Το ριχνεις μεσα και το εχεις συνεχως κοντα σου.

Το 2g σου αρκει για χρηση τηλεφωνου. Η εστω ενα μεταχειρισμενο 3gs.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι Paris και πήρα από Fnac το 32gb wifi 599 Euro και μια ωραία θήκη σκληρή βιβλίο στα 49 Euro. Δεν το έχω ανοίξει ακόμη.

Το 16gb και 32gb στο πρώτο Fnac είχαν εξαντληθεί, είχε μονο 64gb, πήγα σε άλλο και αποφάσισα να πάρω το μεσαίο. Όσο για το 3g, ούτε λόγος αφού το δίνουν με σύνδεση (δε με ενδιέφερε κιόλας). Πάντως έγινε ένας "ψιλοπανικος" αλλα είχε stock. Εγώ λόγο δουλειάς πήγα κατά τις 5 το απόγευμα και βρήκα, θέλει όμως ψάξιμο.Εάν εχετε γνωστό , βούρ στην παραγγελια.

 

 

 

Ενημέρωση από ομάδα διαχείρισης: εργαλείο μετατροπής Greeklish σε Ελληνικούς χαρακτήρες

http://services.innoetics.com/greeklish/

Edited by nervous
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

και ο αντιπαλος του ipad http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.39448

και με android παρακαλω

και βιντεο παρουσιαση:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα για να αγορασω κατι απο το καταραμενο αμερικανικο itunes πρεπει να παρω gift card και καλα η κατι τετοιο αν γνωριζει καποιος ασ βοηθησει!!!
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα για να αγορασω κατι απο το καταραμενο αμερικανικο itunes πρεπει να παρω gift card και καλα η κατι τετοιο αν γνωριζει καποιος ασ βοηθησει!!!

 

Τώρα πια μπορείς να χρησιμοποιείς και ευρωπαικό - ελληνικό λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πια μπορείς να χρησιμοποιείς και ευρωπαικό - ελληνικό λογαριασμό.

 

Σε ευχαριστω απλα τις εφαρμογες που εχω απο τον αμερικανικο λογαριασμο θα τις χασω?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω απλα τις εφαρμογες που εχω απο τον αμερικανικο λογαριασμο θα τις χασω?

 

Όχι, απλά αν χρειαστούν update θα σου ζητηθεί να μπείς με τον Αμερικάνικο λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλά αν χρειαστούν update θα σου ζητηθεί να μπείς με τον Αμερικάνικο λογαριασμό.

 

Ωραιος σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου!! τωρα το δοκιμαζω! ευχαριστω!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου!! τωρα το δοκιμαζω! ευχαριστω!

 

Τίποτα, να 'σαι καλά.:)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα ! Ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους τι λέει από αυτονομία κ κατανάλωση το ipad ; Ειστε ευχαριστημένοι;;;

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα ! Ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους τι λέει από αυτονομία κ κατανάλωση το ipad ; Ειστε ευχαριστημένοι;;;

 

Μιχάλη καλησπέρα. Εάν και δεν είμαι κάτοχος της συσκευής γνωρίζω πως στο θέμα της αυτονομίας η συσκευή παίρνει άριστα. Με βαριά χρήση wifi αλλά και παιχνιδιών η αυτονομία είναι γύρω στις 10 ώρες. Αριθμός πολύ ικανοποιητικός για μένα όταν αναφερόμαστε κυρίως σε μια multimedia συσκευή. ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα ! Ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους τι λέει από αυτονομία κ κατανάλωση το ipad ; Ειστε ευχαριστημένοι;;;

 

Ξεχνάει να την κατεβάσει.. Είναι πολύ καλή η αυτονομία.. Δεν μπορώ να σου πω με νούμερα γιατί δεν εχω κάτσει να το υπολογίσω, αλλα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ λοιπόν την συσκευή του Σπύρου που μου απάντησε ο αρτεμης!!! :):)

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω ενα Ipad 32Gb 3G.Ξερει κανεις κανεις πια καρτοκινητη εχει το καλυτερο πακετο για Internet?
iPhone 6 - iPad mini Retina - Apple Watch - MacBook pro Retina
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω ενα Ipad 32Gb 3G.Ξερει κανεις κανεις πια καρτοκινητη εχει το καλυτερο πακετο για Internet?

 

wind f2g δινει 1.5GB δωρεαν καθε μηνα (χωρις καμια ανανεωση) για ολο το 2010...

 

αρκει να βρεις-αγορασεις μια καρτα με ενεργοποιημενη ηδη την προσφορα, αφου η δυνατοτητα ενεργοποιησης της εχει διακοπει εδω και καιρο...

 

απο τα καρτοκινητα των αλλων 2 εταιρειων μην ψαχνεις τιποτα...

κατι πακετα των λιγων MB τον μηνα προσφερουν - ογκος ανυπαρκτος για iPad...

 

για περισσοτερες πληροφοριες ρωτα οτι θες στα αντιστοιχα θεματα των καρτοκινητων...

Link to comment
Share on other sites

Kαι πρέπει να την κόψεις πολύ προσεκτικά..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

wind f2g δινει 1.5GB δωρεαν καθε μηνα (χωρις καμια ανανεωση) για ολο το 2010...

 

αρκει να βρεις-αγορασεις μια καρτα με ενεργοποιημενη ηδη την προσφορα, αφου η δυνατοτητα ενεργοποιησης της εχει διακοπει εδω και καιρο...

 

απο τα καρτοκινητα των αλλων 2 εταιρειων μην ψαχνεις τιποτα...

κατι πακετα των λιγων MB τον μηνα προσφερουν - ογκος ανυπαρκτος για iPad...

 

για περισσοτερες πληροφοριες ρωτα οτι θες στα αντιστοιχα θεματα των καρτοκινητων...

 

Ευχαριστω πολυ.Αν και δεν νομιζω να βρω wind f2g ενεργοποιημενη.Thankns anyway

iPhone 6 - iPad mini Retina - Apple Watch - MacBook pro Retina
Link to comment
Share on other sites

Εδω στην Αιγυπτο μπορεις να αγορασεις το στικακι με την καρτα sim για ιντερνετ on the go και μετα να χρησιμοποιησεις την καρτα που εχει μεσα οπως θελεις.

Πχ εγω την βαζω στο Leo μου και εχω data & sms

 

Επισης υπάρχει η δυνατοτητα χωρις πάγιο με προπληρομενο χρονο.

 

Ερωτηση:

Στην Ελλάδα μπορει να γινει κατι τετοιο;

Δηλαδη να αγοράσεις το στικακι και να ανανεωνεις το χρονο σου αγοραζοντας κάρτα οπως γινεται στα καρτοκινητἀ;

 

Εχω προβλημα οταν ερχομαι ελλαδα. Δεν μπορω να διατηρω λογαριασμο συνδεσης για τοσο λιγες μερες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εδω στην Αιγυπτο μπορεις να αγορασεις το στικακι με την καρτα sim για ιντερνετ on the go και μετα να χρησιμοποιησεις την καρτα που εχει μεσα οπως θελεις.

Πχ εγω την βαζω στο Leo μου και εχω data & sms

 

Επισης υπάρχει η δυνατοτητα χωρις πάγιο με προπληρομενο χρονο.

 

Ερωτηση:

Στην Ελλάδα μπορει να γινει κατι τετοιο;

Δηλαδη να αγοράσεις το στικακι και να ανανεωνεις το χρονο σου αγοραζοντας κάρτα οπως γινεται στα καρτοκινητἀ;

 

Εχω προβλημα οταν ερχομαι ελλαδα. Δεν μπορω να διατηρω λογαριασμο συνδεσης για τοσο λιγες μερες.

 

Τώρα πια ναι.. Παίρνεις μία κάρτα και σου έχει 30mb free και από εκεί και πέρα δεν ξέρω τι γίνεται αν θες παραπάνω και με τι κόστος.. Αυτή η κάρτα που σου λέω είναι και για τηλέφωνα όχι μόνο νετ.. Το ξέρω από έναν ξάδερφο μου που έχει από την voda.

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Εδω στην Αιγυπτο μπορεις να αγορασεις το στικακι με την καρτα sim για ιντερνετ on the go και μετα να χρησιμοποιησεις την καρτα που εχει μεσα οπως θελεις.

Πχ εγω την βαζω στο Leo μου και εχω data & sms

 

Επισης υπάρχει η δυνατοτητα χωρις πάγιο με προπληρομενο χρονο.

 

Ερωτηση:

Στην Ελλάδα μπορει να γινει κατι τετοιο;

Δηλαδη να αγοράσεις το στικακι και να ανανεωνεις το χρονο σου αγοραζοντας κάρτα οπως γινεται στα καρτοκινητἀ;

 

Εχω προβλημα οταν ερχομαι ελλαδα. Δεν μπορω να διατηρω λογαριασμο συνδεσης για τοσο λιγες μερες.

γινεται και δω το κανω εγω με την κοσμοτε

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

γινεται και δω το κανω εγω με την κοσμοτε

 

Με ποιο ακριβώς πακέτο και σε τι κόστος; Με ενδιαφέρει για ένα mobile access point που να σερβίρει το ipad και άλλες συσκευές γύρω, αλλά με ευκαιριακη χρήση όπως δηλαδή αυτή που περιγράφει ο Κωστας (te_salat).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο ακριβώς πακέτο και σε τι κόστος; Με ενδιαφέρει για ένα mobile access point που να σερβίρει το ipad και άλλες συσκευές γύρω, αλλά με ευκαιριακη χρήση όπως δηλαδή αυτή που περιγράφει ο Κωστας (te_salat).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

αν καταλαβακαλα τι ζητας δεν υπαρχει πακετο prepaid ειναι ολα με 12μηνο συμβολαιο για την κοσ,μοτε τουλαχιστον

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Κατι εχει η wind αλλα ακριβο οπως ολα στην Ελλάδα.

Για μια φορα ακομα η Αιγυπτος ειναι πιο μπροστα.:(

 

Τι θελετε: pc, laptops χωρις δασμους και φορους.

χρεωση κινητου: 0,25 EGP το λεπτο ε; μην μπερδευτειτε. Καντε υπολογισμο 1Ε=7,2EGP

και θα καταλαβετε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβακαλα τι ζητας δεν υπαρχει πακετο prepaid ειναι ολα με 12μηνο συμβολαιο για την κοσ,μοτε τουλαχιστον

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, Internet on the go με μηνιαίο πακέτο έχω και εγώ. Από την προγουμενη απάντηση είχα καταλάβει ότι αναφερόσουν σε κάποιο prepaid που μου είχε διαφύγει!

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...