Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και να φανταστείς το είχα κατεβάσει από την ημέρα που κυκλοφόρησε κι απόψε το έτρεξα πρώτη φορά, είχα ξεχάσει ότι το είχα ήδη περασμένο στο iPad!

 

Η ανταπόκριση είναι φοβερή, δεν το έψαξα για τη συνδρομή γιατί δεν το χρειάζομαι ιδιαίτερα αλλά νομίζω όσοι δουλεύουν με αρχεία office θα μείνουν ιδιαίτερα ικανοποιημένοι από την απόδοση του.

 

Α καλά.....:dizzy: Τέλος πάντων το βρήκαμε και πιστεύω ότι αξίζει μία ματιά, έχεις δίκιο!!:) Με το λίγο που το είδα έχει διάφορα...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Περικλη σ ευχαριστουμε.

Μια και δεν μπορω να το δοκιμασω αφου δεν εχω ακομα το ipad μπορεις να μας πεις πως δουλευει;

 

Φοβαμαι μην πω καμια βλακεια γιατι διαβασα στα πεταχτα αυτα που γραφει και ειδα το demo.

Aν καταλαβα καλα και δεν λεω βλακειες, μπορεις να ανοιξεις μεσω αυτου και φυσικα μεσω διαδυκτιου τα αρχεια office που εχεις αποθηκευμενα στο ipad χωρις να κανεις τιποτα αλλο;

 

Αναφερεται ποσο κοστιζει η συνδρομη;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα demo λογαριασμό, αν και εγώ δεν έχω να κάνω συχνά με τέτοια αρχεία αλλά θα το δω καλύτερα άυριο για ενημέρωση.

 

Δεν βρήκα πως να ανεβάσω δικά μου και γενικός μου κόλλαγε λίγο..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Αυτή είναι η εβδομάδα (τώρα που πέρασε και η δικαιολογημένη ( ; ) αργία του Αγίου Πνεύματος) που θα δούμε πως θα ανταποκριθεί το νέο μεγάλο πολυκατάστημα στις προσδοκίες που μόνο του δημιούργησε την προ-προηγούμενη Κυριακή σε όσους "πιστούς προσήλθαν" στην πρωινή "λειτουργία" που προσέφερε αντί αντιδώρου iPad στο "εκκλησίασμα" :)

 

Ασφαλώς όλοι θα τηρηθείτε ενήμεροι ;)

 

Το εκκλησιαστικό ύφος για να είναι ανάλογο του τίτλου του θέματος που παραπέμπει ευθέως στην Παλαιά Διαθήκη :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Αυτή είναι η εβδομάδα (τώρα που πέρασε και η δικαιολογημένη ( ; ) αργία του Αγίου Πνεύματος) που θα δούμε πως θα ανταποκριθεί το νέο μεγάλο πολυκατάστημα στις προσδοκίες που μόνο του δημιούργησε την προ-προηγούμενη Κυριακή σε όσους "πιστούς προσήλθαν" στην πρωινή "λειτουργία" που προσέφερε αντί αντιδώρου iPad στο "εκκλησίασμα" :)

 

Καλημέρα!

Μου είπαν πως αυτή την εβδομάδα θα τα στείλουν οπωσδήποτε. Είχαν ένα πρόβλημα με τον προμηθευτή τους, το οποίο λύθηκε. Θα δούμε...

Δεδομένου του οτι σε τρεις μέρες το iPad κυκλοφορεί στην Ευρώπη, αν το καθυστερήσουν κι άλλο, η υπόθεση της παραγγελίας iPad θα σημαίνει πως το μόνο που ήθελαν είναι να δημιουργήσουν θόρυβο κατά το άνοιγμα του καταστήματος - και κάμποσους δυσσαρεστημένους πελάτες. Εγώ πάντως δε θα ξαναπροτιμήσω το συγκεκριμένο πολυκατάστημα αν δεν είναι ούτε τώρα συνεπές.

There are only 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μου είπαν πως αυτή την εβδομάδα θα τα στείλουν οπωσδήποτε. Είχαν ένα πρόβλημα με τον προμηθευτή τους, το οποίο λύθηκε. Θα δούμε...

Δεδομένου του οτι σε τρεις μέρες το iPad κυκλοφορεί στην Ευρώπη, αν το καθυστερήσουν κι άλλο, η υπόθεση της παραγγελίας iPad θα σημαίνει πως το μόνο που ήθελαν είναι να δημιουργήσουν θόρυβο κατά το άνοιγμα του καταστήματος - και κάμποσους δυσσαρεστημένους πελάτες. Εγώ πάντως δε θα ξαναπροτιμήσω το συγκεκριμένο πολυκατάστημα αν δεν είναι ούτε τώρα συνεπές.

 

Συμφωνώ απόλυτα, μάλιστα αν ισχύει αυτό που γράφει κάποιος άλλος "παθών" στο forum υποστήριξης του καταστήματος, δηλαδή ότι του είπαν ότι ο λόγος της καθυστέρησης είναι ότι έχουν τις συσκευές αλλά δεν έχουν ευρωπαϊκούς αντάπτορες και αυτό καθυστερεί τις παραδόσεις μέχρι να έλθουν, θα ήθελα να δω πως θα χειριστούν αυτό που τους έγραψα σήμερα ότι επειδή έχω το universal adapter pack της apple δεν με πειράζει να παραλάβω άμεσα και να πάω να παραλάβω αργότερα τον αντάπτορα της συσκευής από ένα απο τα καταστήματα πώλησης όταν τον φέρουν.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Te_salat στέλνεις σε παρακαλώ το link γι'αυτό το case καθότι φαίνεται πολύ καλή και περιμένω ήδη...1.5 μήνα και βάλε για το original case που έχει εξαφανιστεί και με τα ελάχιστα κομμάτια που διακινούνται στο ebay πέφτει πολύ αισχροκέρδια...

 

Wow! Άρα ήμουν τυχερός που τη βρήκα στο Expansys UK και την παρέλαβα την προηγούμενη εβδομάδα! Πάντως, είναι πολύ προσεγμένη και κατασκευασμένη από ένα περίεργο υλικό (όχι δέρμα) που δεν γλιστράει. Για όποιον θέλει, πάντως, πουλάω την προηγούμενή μου (λευκή από δερματίνη). Δείτε στο Buy & Sell.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Περικλη σ ευχαριστουμε.

Μια και δεν μπορω να το δοκιμασω αφου δεν εχω ακομα το ipad μπορεις να μας πεις πως δουλευει;

 

Φοβαμαι μην πω καμια βλακεια γιατι διαβασα στα πεταχτα αυτα που γραφει και ειδα το demo.

Aν καταλαβα καλα και δεν λεω βλακειες, μπορεις να ανοιξεις μεσω αυτου και φυσικα μεσω διαδυκτιου τα αρχεια office που εχεις αποθηκευμενα στο ipad χωρις να κανεις τιποτα αλλο;

 

Αναφερεται ποσο κοστιζει η συνδρομη;

 

Από το λίγο που το κοίταξα, μπορείς να δημιουργήσεις αρχεία και να τα αποθηκεύσεις στον χώρο που σου παρέχεται στον εικονικό υπολογιστή. Την επόμενη φορά που θα συνδεθείς, τα αρχεία υπάρχουν στον χώρο σου και μπορείς να τα τροποποιήσεις.

 

Σε γενικές γραμμές είναι σαν να συνδέεσαι μέσω iTeleport με τον υπολογιστή σου στο γραφείο, ο οποίος τρέχει Windows 7 και Office 2010 αλλά η ταχύτητα ανταπόκρισης είναι πολύ ικανοποιητική. Βασικά η αίσθηση είναι ότι τρέχεις την επερχόμενη cloud-based έκδοση της office.

 

Όμως, επειδή κι εγώ δεν θέλω να πω βλακεία, δεν κατάλαβα ακριβώς πως εγγράφεται κάποιος ιδιώτης στην υπηρεσία. Νομίζω απευθύνεται σε εταιρείες και όχι σε ιδιώτες αλλα δεν είχα χρόνο να το κοιτάξω περισσότερο χθες το βράδυ. Πάντως προσπάθησα να αποθηκεύσω τα αρχεία που έφτιαξα σε λογαριασμό στο σύννεφο αλλά δεν με άφησε, ίσως επειδη ο λογαριασμός μου είναι demo.

 

http://img241.imageshack.us/img241/3449/imagewfy.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edited by pperiklis
Link to comment
Share on other sites

Από το λίγο που το κοίταξα, μπορείς να δημιουργήσεις αρχεία και να τα αποθηκεύσεις στον χώρο που σου παρέχεται στον εικονικό υπολογιστή. Την επόμενη φορά που θα συνδεθείς, τα αρχεία υπάρχουν στον χώρο σου και μπορείς να τα τροποποιήσεις..........

 

 

Σ ευχαριστω Περικλη. Θα το ψάξω εκτενεστερα οταν ελθει στα χερια μου το ipad.

Αν και βλεπω σαν καλυτερη λυση το iteleport που δεν εχει συνδρομη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω Περικλη. Θα το ψάξω εκτενεστερα οταν ελθει στα χερια μου το ipad.

Αν και βλεπω σαν καλυτερη λυση το iteleport που δεν εχει συνδρομη.

 

και εγω ψηφιζω iteleport! το χρησιμοποιω και ειναι παρα πολυ καλο...

Link to comment
Share on other sites

Wow! Άρα ήμουν τυχερός που τη βρήκα στο Expansys UK και την παρέλαβα την προηγούμενη εβδομάδα! Πάντως, είναι πολύ προσεγμένη και κατασκευασμένη από ένα περίεργο υλικό (όχι δέρμα) που δεν γλιστράει. Για όποιον θέλει, πάντως, πουλάω την προηγούμενή μου (λευκή από δερματίνη). Δείτε στο Buy & Sell.

 

φιλε και εγω αυτην θελω να παρω αλλα δεν βλεπω και τα καλυτερα review στο apple store! λενε οτι λερωνεται παρα πολυ ευκολα.

 

επισης αν την χρησιμοποιησεις για να πλητκρολογησεις (στην οριζοντια θεση) ολοι λενε οτι στραβωνει το υλικο και μετα δεν κλεινει πολυ καλα...

 

κοιταξε εδω στο 1:50!

Link to comment
Share on other sites

φιλε και εγω αυτην θελω να παρω αλλα δεν βλεπω και τα καλυτερα review στο apple store! λενε οτι λερωνεται παρα πολυ ευκολα.

 

επισης αν την χρησιμοποιησεις για να πλητκρολογησεις (στην οριζοντια θεση) ολοι λενε οτι στραβωνει το υλικο και μετα δεν κλεινει πολυ καλα...

 

κοιταξε εδω στο 1:50!

 

Όσο εύκολα λερώνεται, άλλο τόσο εύκολα καθαρίζεται. Το υλικό όντως στραβώνει, αλλά και πάλι ισιώνει και κλείνει σα βιβλίο. Το μείον είναι ότι δεν έχει κάποιου είδους μαγνητικό κλείσιμο, ώστε να μην κινείται εύκολα το πάνω καπάκι. Γενικά, χωρίς να είναι τέλεια, εμένα μου αρέσει (και πιο πολύ σαν αίσθηση στην αφή, αλλά και ως προστασία για τη συσκευή).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι ευχαριστημένος, ίσως περισσότερο κι απ' όσο περίμενα γιατί είχα διαβάσει τα αρνητικά reviews στο internet. Η θήκη είναι εύχρηστη και η κατασκευή φαίνεται καλή, δεν ξέρω με την πάροδο του χρόνου ποιες αλλοιώσεις θα υποστεί..

 

Πάντως όσοι θα αγοράσετε θήκες προτείνω να προτιμήσετε κάποια με τα χαρακτηριστικά της θήκης της Apple εφόσον δεν θα επιλέξετε την original. Προσθέτει αρκετά στην λειτουργικότητα της συσκευής, κυρίως όσον αφορά την πληκτρολόγηση.

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑΝ πάρω το iPad και ΑΦΟΥ κυκλοφορήσει η θήκη θα πάρω αυτή σε μαύρο:

 

http://macally.com/EN/Product/ArticleShow.asp?ArticleID=320

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα προβληματακι οταν κανω μετατροπη μια ταινια υψηλης αναλησης 720p και προσπαθω να την περασω στο Ipad μου λεει οτι δεν μπορει να την περασει γιατι δεν μπορει να την παιξει... τα νευρα μου!!! υπαχει καμια λυση η μπα!!!
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑΝ πάρω το iPad και ΑΦΟΥ κυκλοφορήσει η θήκη θα πάρω αυτή σε μαύρο:

 

http://macally.com/EN/Product/ArticleShow.asp?ArticleID=320

 

Τέλεια!!!;) Με έβαλες σε σκέψεις...

 

καλησπερα εχω ενα προβληματακι οταν κανω μετατροπη μια ταινια υψηλης αναλησης 720p και προσπαθω να την περασω στο Ipad μου λεει οτι δεν μπορει να την περασει γιατι δεν μπορει να την παιξει... τα νευρα μου!!! υπαχει καμια λυση η μπα!!!

 

Σε τι format το φτιάχνεις?? Μp4??

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα iPad 16άρι στα 500. Ορμάω;

 

Έφυγες!!!!!!!:p Όρμα Jack και τα κόκαλα δικά σου ... :lol:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα ένα μήνυμα στον πωλητή για να μου διευκρινήσει κάποια πράγματα και αν πάρω τις απαντήσεις που θέλω το τσιμπάω σήμερα. Εντάξει δεν είναι 420 που υπολόγιζα να το πάρω χωρίς ΦΠΑ αλλά ποιός περιμένει μέχρι μέσα Ιουλίου να έρθει Βέλγιο;;; Τουλάχιστον δεν είναι 550 ή 600 που το δίνουν κάποιοι. Είναι στην τιμή που θα πωλείται καινούριο εδώ όταν έρθει.

 

Απο που??? Για ενημερωσε!!!

 

Από αγγελία σε Βέλγικο φόρουμ για iPhone :)

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα ένα μήνυμα στον πωλητή για να μου διευκρινήσει κάποια πράγματα και αν πάρω τις απαντήσεις που θέλω το τσιμπάω σήμερα. Εντάξει δεν είναι 420 που υπολόγιζα να το πάρω χωρίς ΦΠΑ αλλά ποιός περιμένει μέχρι μέσα Ιουλίου να έρθει Βέλγιο;;; Τουλάχιστον δεν είναι 550 ή 600 που το δίνουν κάποιοι. Είναι στην τιμή που θα πωλείται καινούριο εδώ όταν έρθει.

 

 

 

Από αγγελία σε Βέλγικο φόρουμ για iPhone :)

 

Μαλιστα...κριμα που δεν ηταν απο καταστημα...Με το καλο η αγορα!

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα...κριμα που δεν ηταν απο καταστημα...Με το καλο η αγορα!

 

Υπάρχει σε κατάστημα εδώ στις Βρυξέλλες αλλά η τιμή είναι εξωπραγματική. Την Παρασκευή κυκλοφορεί στη γειτονική Γαλλία αλλά δεδομένου ότι δεν έχω γαλλική πιστωτική να αγοράσω από κει, αν πήγαινα και στηνόμουν (εκτός από το ρίσκο να μην έχουν από την πρώτη μέρα) θα ξόδευα για το ταξίδι παραπάνω από όσα θα γλίτωνα από το ΦΠΑ.

 

Η μόνη λύση ήταν από Αμερική αλλά ο δεύτερος φίλος που προσπάθησε δε βρήκε να μου φέρει. Στο Βέλγιο έρχεται μέσα Ιουλίου και δεδομένων πάλι των αρχικών ελλείψεων δεν ξέρω πότε θα το έπαιρνα. Με μια μικρή υποχώρηση λοιπόν της τάξης των 50 ευρώ περίπου θα το έχω μάλλον σήμερα. Αρκεί να μου πει ο πωλητής ότι έχει κουτί, παρελκόμενα και απόδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το περιμενα απο συναδελφο απο Αμερικη αλλα δυστηχως καποιος αετονυχης στο αεροδρομιο μας το τσιμπησε μεσα απο την βαλιτσα...και τωρα τρεχουμε και δεν φτανουμε μηπως μπορεσουμε να αποζημιωθουμε απο την αεροπορικη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...