Jump to content

Sony Ericsson Hazel


greek_aeras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Πρόσφατα απέκτησα αυτή την συσκευή και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Έχω ένα πρόβλημα με την αναφορά παράδοσης. Ενώ είναι ενεργοποιημένη δεν έρχετε ποτέ. Το παλιό μου κινητό (w595i) έβγαζε ένα πράσινο τικ σε όσα sms είχαν παραδοθεί και σου ερχόταν και η αναφορά. Δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται. Έχω το τελευταίο update και vodafone κάρτα. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Διαβασε λίγο πιο πίσω και θα βρεις λύση,είναι θέμα κάρτας παροχου!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 312
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και από εμένα !

 

Επειδή όπως όλα δείχνουν θα είναι το επόμενο μου τηλέφωνο, μερικές απορίες :

 

1. Το GPS του είναι "κλειστό" ή μπορώ να βάλω κάποιο τρίτου ; Τραβάει πολλά δεδομένα, ή όσα ΚΒ θέλει για να κλειδώσει ;

2. Αληθεύει πως το μεσαίο πλήκτρο δεν προγραμματίζεται ;

3. Γιατί δεν το έχει ούτε ο Γερμανός ούτε ο ΠΟΤΕ ; Τόσο καινούριο είναι και δεν έχει απλωθεί ακόμα, όσοι το έχετε από που το τσιμπήσατε; Επειδή το θέλω με σύνδεση Cosmote, μπορώ να το πάρω από άλλο μαγαζί;

 

4. Μαύρο ή κόκκινο ; :P

 

 

 

Αυτά για αρχή ! ΕΕεεεεευχαριστώωωωωωωωωω !

Ένα βράδυ που βρέχε μονοτονα
Link to comment
Share on other sites

1) Όχι δεν μπορείς.

3) http://www.skroutz.gr/s/268010/Sony-Ericsson-J20i-Hazel.html

4) Γούστα είναι αυτά. Θα έπαιρνα το κόκκινο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

1) Δεν τραβαει δεδομενα, δουλευει και ανεξαρτητα.

2) Μονο η πανω θεση απο τις 4 δεν προγραματιζεται

3) Για cosmote παρτο απο το πλαισιο η public

4) Το πηρα κοκκινο

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος!

Link to comment
Share on other sites

1)

2) Μονο η πανω θεση απο τις 4 δεν προγραματιζεται

 

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος!

 

Να συμπληρωσω οτι τα σαινια δυστυχως δε σε αφηνουν να βαλεις και τιποτα δικο σου ουτε στα 2 κουμπια κατω απ την οθονη(soft button)κριμα γιατι θα ηταν πολυ βολικο!

 

Κατα τα αλλα και εγω δηλωνω μετα απο 3-4 hazel πολυ ευχαριστημενος και απ το slide και το ηχο,αυτονομια,οθονη και απ ολα τα βασικα!!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους, μες τη βδομάδα λογικά θα το έχω. Αυτια !

 

 

 

 

 

-edit : ΗΡΘΕ !!!

 

 

Μια χαρά, ότι είχα διαβάσει πάνω κάτω, ήχος μια χαρά, γρήγορο, μακράν πιο πρακτικό από Symbian, μόνο κανα δυο πταίσματα :

 

1. Δεν υπηρχε ζελατίνα στην οθόνη (Η συσκευασία είχε κανονικά, και ταινια ασφαλείας)

2. Το αριστερό softkey καμιά φορά όταν το πατάω κάνει λίγο ... "κλίτσι κλίτσι" και όχι τον κανονικό ήχο πατήματος. Δεν υπάρχουν φορές που δεν ανταποκρίνεται ή θέλει περισσότερο πάτημα)

 

Αξίζει ή υπάρχει λόγος να ζητήσω αντικατάσταση;

Edited by Patates
Ένα βράδυ που βρέχε μονοτονα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Είδα ότι και κάποιος άλλος ρώτησε αλλά δε βρήκα απάντηση, τι ρυθμίσεις πρέπει να βάλω στο internet για να μπορώ να χρησιμοποιώ π.χ youtube με wifi? Όταν επιχειρώ να το ανοίξω από το εικονίδιο ή από τον browser μου ζητάει να επιλέξω gprs ή gsm ενώ είμαι συνδεδεμένος με wifi ήδη. Στις ρυθμίσεις internet επίσης βλέπω μόνο gsm ή gprs. help!
Μy Wii number : 1434 - 3964 - 4896 - 4229
Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγηλει το sony ericsson hazel και το αναμενω απο βδομαδα. Ποση ωρα πρεπει να διαρκεσει η πρωτη του φορτιση? Με το που παρω το κινητο θα ειναι ηδη εως τα μισα περιπου η μπαταρια φορτισμενη, πρεπει να περιμενω να εκφορτιστει πληρως και μετα να φορτισω η κατευθειαν? Στις πρωτες φορτισεισ-εκφορτισεις αλλα και μετεπειτα πρεπει να επιμενω λιγο στη φορτιση? Εννοω απ'τη στιγμη που θα μου δειχνει οτι η μπαταρια εχει φορτισει και ειναι στο 100% πρεπει να το αφησω για λιγο ακομη?

 

Καθε γνωμη δεκτη :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Το αφήνεις να εκφορτιστεί πλήρως και μετά το φορτίζεις. Όταν σου δείχνει 100% μπαταρία, αποσυνδέεις το φορτιστή.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Το αφήνεις να εκφορτιστεί πλήρως και μετά το φορτίζεις. Όταν σου δείχνει 100% μπαταρία, αποσυνδέεις το φορτιστή.

 

Ειχα ακουσει οτι συγκεκριμενα η πρωτη φορτιση δε πρεπει να ειναι μεχρι να σου δειξει η συσκευη οτι ειναι πληρως φορτισμενη αλλα περισσοτερο, πχ αν σου δειξει οτι εχει φορτισει σε 3 ωρες καλο ειναι να το αφησεις 5 περιπου ωρες και εχω τις αμφιβολιες μου γι'αυτο εθεσα και το ερωτημα.

Link to comment
Share on other sites

Είχες ακούσει λάθος.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το hazelακη ξέρετε αν υπάρχει άλλο χρώμα πίσω καπάκι,εχω το μαύρο hazel και θα θελα και να υπήρχε και σε σκούρο πίσω,μαύρο θα ήταν το ιδανικό!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δν εχω βρει τιποτα ακομα αλλα αν βρω θα παρω σιγουρα να ανανεωσω τη σχεση μου με το hazelακη μιας και ειναι απ τα λιγα μειον του!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Είδα ότι και κάποιος άλλος ρώτησε αλλά δε βρήκα απάντηση, τι ρυθμίσεις πρέπει να βάλω στο internet για να μπορώ να χρησιμοποιώ π.χ youtube με wifi? Όταν επιχειρώ να το ανοίξω από το εικονίδιο ή από τον browser μου ζητάει να επιλέξω gprs ή gsm ενώ είμαι συνδεδεμένος με wifi ήδη. Στις ρυθμίσεις internet επίσης βλέπω μόνο gsm ή gprs. help!

 

Στο utube εγώ μια φορά δεν κατάφερα να δω βίντεο, με την κοσμοτέ να μου έχει στείλει όλες τις ρυθμίσεις. (χειροκίνητες, γτ αυτόματες δεν διαθέτουν)

Δοκίμασα να περάσω και άλλη εφαρμογή για το tube και αποτελέσμα μηδέν και απ'οτι είδα στο ιντερνετ, έχει ένα θέμα με τα βιντεάκια στο utube

 

Σημείωση:

Βίντεο δεν είδα, ούτε με wi-fi αλλά ουτε και με την κοσμοτέ

Edited by ThriDimension
Υπογραφή .. Εγώ!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα και γω το hazelaki!!

Παιδια απ το πρωτο και στα γρηγορα ψαξιμο που εκανα παρατηρησα τα εξεις κακα: οταν εισαι στις ρυθμισεις φωτογραφιας στην επιλογη που εχει για φλας εχει μονο να επιλεξεις αναμεσα σε αυτοματη και μη ενεργο δεν υπαρχει επιλογη ενεργο, με update υπαρχει καμια αλλαγη?

Επισης που κοιταω για να βρω ποια εκδοση λογισμικου εχω?

Το προβλημα με την αναφορα στα μηνυματα που διαβασα στις προηγουμενες σελιδες δεν υπαρχει δουλευει κανονικα οπως επισης και οι υπενθυμισεις ειναι κομπλε.

 

Αυτα προς το παρον συνεχιζω το ψαξιμο και ακολουθουν και αλλεσ ερωτησεις αν υπαρξουν :O :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν απατώμαι το φλας μπορείς να το ενεργοποιήσεις και μέσα απο τις ρυθμίσεις (γενικές νομίζω)

Αλλίως βάλτο σε Video mode και το φλας θα είναι συνεχώς αναμένο :p

 

Update δεν έχει, καθώς πριν 2 εβδομάδες το ήλενξα με το προγραμμά της ίδιας και την εκδοση λογισμικού μπορείς να την δεις από τις ρυθμίσεις, γενικές, Υπηρ. Αναβάθμισης.

 

Αν δεν είναι ακριβώς εκεί, μην με βρίσεται, απλά έτυχε μερικές φορές και το είχα στα χέρια μου και δεν απέχει και πολύ από το δικό μου..

Υπογραφή .. Εγώ!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν απατώμαι το φλας μπορείς να το ενεργοποιήσεις και μέσα απο τις ρυθμίσεις (γενικές νομίζω)

Αλλίως βάλτο σε Video mode και το φλας θα είναι συνεχώς αναμένο :p

 

Update δεν έχει, καθώς πριν 2 εβδομάδες το ήλενξα με το προγραμμά της ίδιας και την εκδοση λογισμικού μπορείς να την δεις από τις ρυθμίσεις, γενικές, Υπηρ. Αναβάθμισης.

 

Αν δεν είναι ακριβώς εκεί, μην με βρίσεται, απλά έτυχε μερικές φορές και το είχα στα χέρια μου και δεν απέχει και πολύ από το δικό μου..

 

Μια χαρα το ειπες φιλε μου εκει ηταν :)

Για το φλας ρωτησα γιατι πχ αν εγω θελω να βγαλω φωτο με φλας δεν εχω την επιλογη να το ενεργοποιησω και "μενω" στη κριση του τηλ αναγκαστηκα.. αυτο.

Οσο για το youtube μια προσπαθεια που εκανα οταν συνδεθηκα απο wi-fi απετυχα να δω βιντεο μακαρι να βγαλουμε ακρη..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Χρειαζομαι επειγοντως τις γνωμες σας γιατι μου φαινεται κατι δεν ειναι λογικο...

Εφτασε χθες το μεσημει στα χερια μου το hazel απο πλαισιο. Απ τις 3 περιπου το μεσημερι και μετα και με 55% μπαταρια φορτισμενη απ τη μανα του ξεκιναει το ψαξιμο, wi-fi, συνδεση στο pc για μεταφορα αρχειων, κανα 45λεπτο ομιλια, παρα παρα πολυ σκαλισμα της καμερας και ολα αυτα μεχρι τις 9 μιση το βραδυ οπου η μπαταρια ειχε φτασει πλεον στο 3% (δικαιολογημενα κατα την αποξη μου) με ειδοποιουσε για χαμηλη σταθμη και το εβαλα για φορτιση. Μετα απο κανα 2 μισαωρο περιπου μπαταρια στο 100% και ολα μια χαρα. Αποσυνδεω φορτιστη και μιλαω για κανα 45λεπτο παλι τηλ, τσεκαρω μπαταρια αφου κλεινω και εχει φτασει στο 83-80%. Μπαινω μετα για λιγο κυριολεκτικα λιγο wi-fi και μετα τακτοποιουσα φακελους με φωτογραφιες, βιντεο, ηχο οπου και χαζευα παραλληλα και τελος δουλεψα και καμερα βραδυ να δω τι κανει.. Αυτα ολα μεχρι τις 4 παρα το βραδυ οπου το αφηνω στην ακρη να πεσω για υπνο τσεκαρω μπαταρια μου λεει 42% και τωρα το πρωι κανα μισαωρο πριν μ'ειδοποιει για χαμηλη σταθμη μπαταριας..!!!!!!!!!!!!!!!

 

Και ερωτω εγω τωρα: ειναι φυσιολογικο μεσα σε 5 περιπου ωρες να εξατληθει 40% της μπαταριας χωρις να κανω τιποτα???? Για να σας προλαβω wi-fi, bluetooth, εφαρμογες τα κοιταξα πριν τ'αφησω ηταν ολα ανενεργα 1000% σιγουρο αυτο.

Συγνωμη για το μακροσκελες και ισως βαρετα αναλυτικο post μου, περιμενω γνωμες παιδια, ευχαριστω.!!

Edited by akis_evo_9
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κινητό είναι καινούριο και η μπαταρία δεν έχει πιάσει ακόμα το μέγιστο στης απόδοσής της τότε σε πρώτη φάση θα το θεωρούσα τυχαίο γεγονός το παραπάνω. Δώσε λίγο χρόνο στη μπαταρία, παρακολούθησε την κι αν κάνει τα ίδια τότε το συζητάμε πάλι.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι φυσιολογικο μεσα σε 5 ωρες να εχει πεσει τοσο πολυ η μπαταρια. Δεν το παρατηρησα ποτε σε σονυ αυτο. Edited by REDHOTSTEF
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπο παρακολουθηση το κινητο χθες και σημερα και εχουμε τα εξης: χθες το πρωι απ τις 11 και μετα οπου ηταν πληρως φορτισμενη η μπαταρια με 2:30 ωρες ομιλια, καμια 60αρια μηνυματα, 1 ωρα περιπου mp3 απο handsfree, και επισης μια ωρα περιπου wi-fi αυτη τη στιγμη η μπαταρια ειναι στο 14%. Επισης να αναφερω οτι ηταν η πρωτη φορτιση δεν ξερω αν διακαιολογειται ακομη η μπαταρια με αυτο αλλα αν συγκρινω με αλλα παιδια απο εδω που η μπαταρια τους με αναλογη πανω κατω χρηση κρατησε 3-4 και αν δεν κανω λαθος 5 μερες τη πρωτη φορα τοτε κατι δεν παει καλα..

Ακουω γνωμες γιατι εχω ψηλοαπογοητευτει :(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Hazel

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...