Jump to content

Sony Ericsson Hazel


greek_aeras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλοριζικο και καλομιλητο Πανο! :)

Που θα παει θα βγαλουν και σε μεταλλικο.. Παλι θα ξοδεψουμε, μη φοβασαι! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 312
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγνώμη κ ευχαριστω!!!μηπως μπορειτε να με βοηθησετε?σκεφτομαι να το αγορασω!μηπω μπορει καποιος που το εχει ηδη να μου πει αν η ενταση του ειναι καλη???

 

 

ευχαριστω πολυ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα επειδή θέλω να πάρω το συγκεκριμένο κινητό μήπως κάποιος γνωρίζει να μου πει αν το gps ππου εχει λειτουργεί καλα δηλαδή πρεπει εγώ να του περάσω χάρτες η εχει μέσα και αν θα χρεώνομαι από την εταιρία κινητής όταν κάνω χρήση ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

καλημερα επειδή θέλω να πάρω το συγκεκριμένο κινητό μήπως κάποιος γνωρίζει να μου πει αν το gps ππου εχει λειτουργεί καλα δηλαδή πρεπει εγώ να του περάσω χάρτες η εχει μέσα και αν θα χρεώνομαι από την εταιρία κινητής όταν κάνω χρήση ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Φιλε μιας και εχεις το 6710 να ξερεις οτι το Hazel δεν εχει καμια σχεση το GPS του με το Navigator σου.Απλα ΔΕΝ κανει για πλοηγηση και ειναι το κυριως μειον του καθως και σε χρεωνει αλλα και φιλοσοφια λειτουργιας του στη πλοηγηση γενικα διαφερει πολυ προς το χειροτερο σε σχεση με συμπιαν και γενικα ανοικτα λειτουργικα!

 

Βεβαια στα περισσοτερα αλλα θα στο προτεινα σαν απλο πρακτικο και γρηγορο τηλεφωνο καθημερινης χρησης:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μιας και εχεις το 6710 να ξερεις οτι το Hazel δεν εχει καμια σχεση το GPS του με το Navigator σου.Απλα ΔΕΝ κανει για πλοηγηση και ειναι το κυριως μειον του καθως και σε χρεωνει αλλα και φιλοσοφια λειτουργιας του στη πλοηγηση γενικα διαφερει πολυ προς το χειροτερο σε σχεση με συμπιαν και γενικα ανοικτα λειτουργικα!

 

Βεβαια στα περισσοτερα αλλα θα στο προτεινα σαν απλο πρακτικο και γρηγορο τηλεφωνο καθημερινης χρησης:)

Ευχαριστώ Μάνο,εννοείται ότι το 6710 δεν το αλλάζω,απλά το ρώτησα γιατί με έχει φάει η κόρη μου να της το πάρω και δεν γνωρίζω τη φιλοσοφία του Α-gps την οποία αν την ξέρεις πες μου 2-3 πραγματάκια να δω πως θα κινηθώ όταν το πάρει

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Μάνο,εννοείται ότι το 6710 δεν το αλλάζω,απλά το ρώτησα γιατί με έχει φάει η κόρη μου να της το πάρω και δεν γνωρίζω τη φιλοσοφία του Α-gps την οποία αν την ξέρεις πες μου 2-3 πραγματάκια να δω πως θα κινηθώ όταν το πάρει

 

Θα στο ξαναπω αυτα τα τηλεφωνα κλειστου λειτουργικου της SE ΔΕ κανουν για GPS γιατι 1ον ΧΡΕΩΝΟΥΝ αφου απαιτουν συνδεση με παροχο και 2ο το οποιο προγραμμα πλοηγησης ειναι μακραν κατωτερο απ τους χαρτες της Νοκια!!

 

Βεβαια εχουν αλλα πλεονεκτηματα και εγω να σκεφτεις εχω 1 w995 σα 1ο καθημερινο τηλεφωνο κυριως για τη ποιοτητα του και τη μπαταρια του συν το μενου του που με βολευει περισσοτερο για τετοια χρηση και το Navigator το εχω σα 2ο αλλα σα σπεκς ειναι ανωτερο λογο συμπιαν.

 

Οσο για το a GPS δεν ειναι τιποτα παραπανω απο τη δυνατοτητα που εχεις και εσυ στο 6710 σου να μπορει οταν ανοιγης την εφαρμογη πλοηγησης να αντλη πληροφοριες υποβοηθησης(εξου και το assistance GPS)απ τους παροχους κινητης τηλεφωνιας σχετικα με τη θεση σου υποβοηθοντας το GPS να βρει το στιγμα σου πιο γρηγορα σε σχεση με χωρις αυτο!:D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest reddevil21
διάβασα ότι υποστηρίζει windows 7! αυτό σημαίνει πως μπορούμε να εγκαταστίσουμε κάποιο πρόγραμμα GPS και να το λειτουργούμε χωρίς χρέωση να χρησιμοποιεί δλδ τον δέκτη GPS και όχι GPRS ή wifi???
Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να έχει windows 7 κάποιο λογισμικό τηϛ se έχει άρα δεν μπαινει κάποιο προγρραμμα για gps μόνο αυτά που είναι για java...
Nokia 8210 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K750 -> LG Optimus One P500 -> Samsung Galaxy Core -> Xiaomi Redmi note 2 -> ?????
Link to comment
Share on other sites

Guest reddevil21
δεν νομίζω να έχει windows 7 κάποιο λογισμικό τηϛ se έχει άρα δεν μπαινει κάποιο προγρραμμα για gps μόνο αυτά που είναι για java...

 

για διάβασε εδώ φίλε μου: http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/hazel?cc=gr&lc=el#view=features

 

στα χαρακτηριστικά λέει ξεκάθαρα πως είναι Συμβατό με Windows 7 :D

Link to comment
Share on other sites

στο youtube τα βιντεάκια που έχει δει δεν φαίνεται να φοράει αυτό το κινητό τα windows 7 και από το link που μου έδωσες εγώ καταλαβαίνω ότι είναι συμβατό με τα windows 7 που έχουν τα pc που έχει και ένα προγραμματάκι όπου αναγνωρίζει το κινητό σου για να κανεις διαφορες ρυθμίσεις...
Nokia 8210 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K750 -> LG Optimus One P500 -> Samsung Galaxy Core -> Xiaomi Redmi note 2 -> ?????
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω επιδότηση cosmote, αλλά το Hazel δεν το έχει ο Γερμανός. Ξέρετε από πού αλλού μπορώ να το πάρω με επιδότηση?
ZTE nubia Z7 mini
Link to comment
Share on other sites

από τα public με 219 και άμα θυμάμαι καλά συνεργάζονται και με κοσμοτέ η αλλιώς από κανένα κατάστημα cosmote
Nokia 8210 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K750 -> LG Optimus One P500 -> Samsung Galaxy Core -> Xiaomi Redmi note 2 -> ?????
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Hazel πριν 10 μέρες και μπορώ να ομολογήσω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την ποιότητά του σε σχέση με την τιμή του. Έχω όμως μια ερώτηση. Ενεργοποίησα το wifi και συνδέθηκα στο δικό μου δίκτυο. Μπορώ και "μπαίνω" σε οποιαδήποτε σελίδα κανονικά αλλά δεν μπορώ να δω video από youtube. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Hazel πριν 10 μέρες και μπορώ να ομολογήσω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την ποιότητά του σε σχέση με την τιμή του. Έχω όμως μια ερώτηση. Ενεργοποίησα το wifi και συνδέθηκα στο δικό μου δίκτυο. Μπορώ και "μπαίνω" σε οποιαδήποτε σελίδα κανονικά αλλά δεν μπορώ να δω video από youtube. Καμιά ιδέα;

 

και γω χτες το πήρα και όντως είναι πολύ καλό απλά με ζόρισε πολύ να ανοίξω το καπάκι να βάλω την μπαταρία. Αναγκαστικά το σημάδεψα στην βάση αλλά δεν φαίνεται.

Μήπως βρήκες τρόπο να περάσεις τις επαφές από το παλιό σου κινητό στο νέο; Εννοώ εκτός των γνωστών τρόπων, δηλ. μεταφορά στην SIM ή με bluetooth ως vcf. To nokia που είχα μπορούσα να κάνω import τις επαφές ως αρχείο csv. To sony ericsson δεν έχει αυτή την δυνατότητα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Hazel πριν 10 μέρες και μπορώ να ομολογήσω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την ποιότητά του σε σχέση με την τιμή του. Έχω όμως μια ερώτηση. Ενεργοποίησα το wifi και συνδέθηκα στο δικό μου δίκτυο. Μπορώ και "μπαίνω" σε οποιαδήποτε σελίδα κανονικά αλλά δεν μπορώ να δω video από youtube. Καμιά ιδέα;

 

Τα πρόσφατα κινητά της SE έχουν ενσωματωμένη εφαρμογή για το youtube, νομίζω το ίδιο ισχύει και για το Hazel. Για κοίτα να υπάρχει προεγκατεστημένη στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως βρήκες τρόπο να περάσεις τις επαφές από το παλιό σου κινητό στο νέο; Εννοώ εκτός των γνωστών τρόπων, δηλ. μεταφορά στην SIM ή με bluetooth ως vcf. To nokia που είχα μπορούσα να κάνω import τις επαφές ως αρχείο csv. To sony ericsson δεν έχει αυτή την δυνατότητα;

Επειδή και πριν είχα Sony κινητό, είχα αποθηκεύσει τις επαφές σε ένα πρόγραμμα της Sony και μετά ήταν εύκολο να τις περάσω στο καινούργιο.

 

 

Τα πρόσφατα κινητά της SE έχουν ενσωματωμένη εφαρμογή για το youtube, νομίζω το ίδιο ισχύει και για το Hazel. Για κοίτα να υπάρχει προεγκατεστημένη στο κινητό.

Δυστυχώς δεν υπάρχει για youtube.

Καμιά άλλη ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

 

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει για youtube.

Καμιά άλλη ιδέα;

 

Συνήθως βρίσκεται στο μενού εφαρμογές. Στην ιστοσελίδα του κινητού (στα τεχνικά χαρακτηριστικά) πάντως το αναφέρει και μου φάινεται δύσκολο να μην έχει την σχετική εφαρμογή, όλα τα νέα κινητά της SE την έχουν, για κοίτα πάλι.;)

http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/hazel?cc=gr&lc=el

Edited by RAZR2
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν μπορώ να βρω θέματα συμβατά με το Hazel...προσπάθησα να εφαρμόσω μερικά που βρήκα αλλά μου εμφανίζει το μήνυμα ότι το αρχείο είναι κατεστραμμένο και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Τι μπορεί να φταίει;:confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο έτυχε και σε μένα με 2-3 θέματα που κατέβασα.

Το κινητό το αγόρασα πριν 4 μέρες.

Δεν το έχω επεξεργαστεί και παρα πολύ ακόμα όμως υπάρχουν 1-2 που προσωπικά δεν μου πολυάρεσαν όπως πχ ο τρόπος που εμφανίζονται τα sms.

Θα προτιμούσα να λεγε ''1 νέο μήνυμα ελήφθη' παρα να βγαίνουν οι αρχικές λέξεις του μηνύματος.

Δεν ξέρω κατά ποσο μπορεί να διορθωθεί αυτό.Μπορεί να είναι ασήμαντο αλλα επειδή έχω συνηθίσει έτσι ίσως για αυτό.

Αν ξέρει κάποιος κάτι περισσότερο ας μας πει.

Το wifi του το έχω δουλέψει περισσότερο αυτές τις μέρες και είναι αρκετά ικανοποιητικό μπορώ να πω.Κάμερα λίγο έχω χρησιμοποιήσει ακόμα,κυρίως την μέρα και βγάζει αρκετά καλές photos.Νυχτερινές δεν έχω δοκιμάσει να βγάλω ακόμα.

Γενικά με μια πρώτη ματια για τα λεφτά που διέθετα την δεδομένη στιγμή νομίζω έκανα αρκετά καλή επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Hazel

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...