Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπότε πριν το αγοράσω (έπεσε και η τιμή του στα 249 ευρώπουλα..)

τα multirama το εχουν παει οντως στα 249 αλλα με προβληματιζει γιατι δεν το εχουν στο site τους.Λογικα ειναι παραεισαγωγη?

Παντως η τιμη ειναι μια χαρα για το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι παραεισαγωγης, υπαρχουν πολλα καταστηματα που το διαθετουν απο 240ε.

Συνηθως παραεισαγωγη γινεται στην αρχη κυκλοφοριας ενος νεου μοντελου οπου υπαρχει ελλειψη και πωλουνται με καπελο τα τηλεφωνα σε τιμες πολυ υψηλοτερες απο του καταλογου.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα..εχω καποιο προβλημα στον τροπο χρησης του κινητου..το εχει κανεις να μου απαντησει??ευχαριστω προκαταβολικα..
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα..εχω καποιο προβλημα στον τροπο χρησης του κινητου..το εχει κανεις να μου απαντησει??ευχαριστω προκαταβολικα..

 

για πες....

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλη την Vivazοπαρέα. :)

 

Σήμερα πέρασα στο Vivaz μια 16άρα (Class 4) κάρτα μνήμης. Εντελώς τυχαία διαπίστωσα ότι δεν έχω κωδικό κλειδώματος. Ούτε αυτός που είχα βάλει λειτουργεί, ούτε ο εργοστασιακός 0000.

 

Έκανα ένα reset, άδεισμα κάρτας, τηλεφώνου κλπ., update με SEUS, φρεσκάρισμα κανονικό δηλαδή αλλά το θέμα παραμένει. Δεν μπορώ να αλλάξω τον κωδικό, ούτε να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο. Μου βγάζει μήνυμα "Lock code error".

 

Καμιά ιδέα κανείς που να βοηθήσει την κατάσταση...;;;

 

Καλές γιορτές σε όλους. :)

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

Αλλο ο κωδικος κλειδωματος της καρτας και αλλο του τηλεφωνου. Της καρτας νομιζω διαγραφεται με φορματ.
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Αλλο ο κωδικος κλειδωματος της καρτας και αλλο του τηλεφωνου. Της καρτας νομιζω διαγραφεται με φορματ.

 

Όχι της κάρτας (δεν ήξερα καν ότι υπάρχει), με τον κωδικό κλειδώματος του τηλεφώνου είναι το πρόβλημα. Επίσης, δεν βρίσκω τρόπο να αντιγράψω τα SMS από το τηλέφωνο στην κάρτα και το αντίστροφο...

 

:confused:

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ο οδηγος λεει ξεκαθαρα οτι πρεπει να αντιγραψεις το αρχειο adriatic generic και οχι το central Europe.

 

 

 

Γενικα το τηλεφωνο ειναι παρα πολυ καλο και σταθεροτατο και ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει σε symbian. Σε αυτην τη κατηγορια τιμης ειναι το καλυτερο γενικα.

To ηχειο οντως δεν ειναι δυνατο και το φλας ειναι τυπικο led, οποτε και δε μπορει να πλησιασει τα xenon φλας. Η καμερα ομως ειναι κορυφαια και ο αλγοριθμος της σου επιτρεπει να τραβας οσο καλες φωτογραφιες ειναι δυνατον να τραβηξεις χωρις φως. Οι περιπτωσεις που ανεφερες ειναι μεμονομενες και οσον αφορα τις αναβαθμισεις μπορεις να κανεις κανονικα απλα δε θα υπαρξουν καινουριες.

Το τηλεφωνο ομως πλεον δεν εχει προβληματα software που να χρειαζονται διορθωση.

 

Όσον αφορά το φλας το ήξερα, ούτως ή άλλως και το τηλ. που έχω τώρα (sony ericsson c902) δεν έχει xenon flash οπότε δεν είναι πρόβλημα για μένα αυτό, τι την έχουμε την ψηφιακή μηχανή ? :Ρ Για το ακουστικό του μου είπε και χθες ένα παιδί που το έχει ότι ειναι πολύ χαμηλό, σε σημείο να μη μπορεί να μιλήσει χωρίς μπλουτουθ όταν είναι έξω! Ισχύει ? είναι τόσο τραγικό ?? Η τιμή του έχει πέσει σε πολλά καταστήματα στα 249, επίσης σε αρκετά απ'ότι βλέπω έχουν αρχίσει και το αποσύρουν!!

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το φλας το ήξερα, ούτως ή άλλως και το τηλ. που έχω τώρα (sony ericsson c902) δεν έχει xenon flash οπότε δεν είναι πρόβλημα για μένα αυτό, τι την έχουμε την ψηφιακή μηχανή ? :Ρ Για το ακουστικό του μου είπε και χθες ένα παιδί που το έχει ότι ειναι πολύ χαμηλό, σε σημείο να μη μπορεί να μιλήσει χωρίς μπλουτουθ όταν είναι έξω! Ισχύει ? είναι τόσο τραγικό ?? Η τιμή του έχει πέσει σε πολλά καταστήματα στα 249, επίσης σε αρκετά απ'ότι βλέπω έχουν αρχίσει και το αποσύρουν!!

 

εν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα!απλα δεν εχει την τοσο δυνατη ενταση που εχουμε συνηθισει στα αλλα κινητα.μια χαρα μιλας σχεδον παντου

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια, αγορασα προκτες το Vivaz PRO. Προσπαθω να εγγαταστησω καπια παιχνιδια, και μου βαγαζει το εξις μηνημα: Limited By the certificate. Cannot Install. Δεν εχω ιδεα τη πρεπει να κανω! Γνοριζει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδεια, αγορασα προκτες το Vivaz PRO. Προσπαθω να εγγαταστησω καπια παιχνιδια, και μου βαγαζει το εξις μηνημα: Limited By the certificate. Cannot Install. Δεν εχω ιδεα τη πρεπει να κανω! Γνοριζει καποιος?

πρεπει να "υπογραψεις" τισ εφορμογες.αν ψαξεις λιγο εδω μεσα θα βρεις οτι χρειαζεσαι:)

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!συγνωμη αν επαναλβανομαι αλλα δεν ξερω να κινουμαι καλα στο σαιτ..οποιος ξερει ας μου πει πως επιλεγεις που αποθηκευεις τις φωτο που τραβας απο καμερα?επισης οταν πας στη διαχειριση αρχειων πως αλλαζω τον τροπο προβολης των φωτογραφιων?μου βγαινουν με ονομα και πρεπει να τις ανοιγω μια μια για να τις δω..
Link to comment
Share on other sites

τι γίνεται με το βιβάζ ρε παίδες ? επικοινώνησα ήδη με 2-3 καταστήματα που βρήκα στο σκρουτζ για να δω αν υπάρχει διαθέσιμο για παραγγελία (συγκεκριμένα το Galaxy Blue χρώμα αλλά και γενικά) και δεν υπήρχε. Το αποσύρουν όλοι πια ??
DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

τι γίνεται με το βιβάζ ρε παίδες ? επικοινώνησα ήδη με 2-3 καταστήματα που βρήκα στο σκρουτζ για να δω αν υπάρχει διαθέσιμο για παραγγελία (συγκεκριμένα το Galaxy Blue χρώμα αλλά και γενικά) και δεν υπήρχε. Το αποσύρουν όλοι πια ??

 

Το συγκεκριμενο χρωμα ηταν ανεκαθεν πολυ δυσκολο να το βρεις. Εγω εχω αγορασει 2 και το πρωτο εκανε 3 βδομαδες να ερθει και το δευτερο 2.

Ψαξε cosmote στα επισημα καταστηματα. Θυμαμαι ηταν τα μονα με καποιο μικρο στοκ.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Βασικά πήρα σε αρκετά καταστήματα που μου εμφάνισε στο σκρουτζ σήμερα, τα περισσότερα δεν το είχανε καν το βιβαζ, δε μιλώ μόνο για το μπλε χρώμα :/ το βρήκα σε ενα xenonphone κάπως έτσι που το είχε σε μπλε αλλά στα 290 ευρώ (Χωρίς μεταφορικά) και επίσης δεν το είχα ξανακούσει το σάιτ :/
DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Θέλω να κάνω debrand το Vivaz της αδερφής μου (Vodafone) και θα ήθελα να μου πείτε ποιά προγράμματα θα μείνουν στο κινητό. Επίσης θα ήθελα να μάθω αν χρειάζονται κάπου όλα αυτά τα αρχεία που υπάρχουν στην κάρτα μνήμης ή να την κάνω format.
Link to comment
Share on other sites

τι γινετε με το vivaz,του εχω βαλει δυο χαρτες,και δεν βρισκει στιγμα gps κανενας(garmin-ndrive),προβληματικα ειναι?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Κανε αυτο και θα εχει στιγμα

Μπες στο μενου με κοκκινο-πρασινο-κοκκινο-κοκκινο-πρασινο-κοκκινο, πατα δοκιμες συσκευης->διαγραφη δεδομενων υποβοηθησης και αν βρισκεσαι και σε ανοιχτο χωρο κανε και μια δοκιμη τοποθεσιας απο κει.

Link to comment
Share on other sites

Κανε αυτο και θα εχει στιγμα

τι ενοεις κοκκινο-πρασινο δεν καταλαβαινω,απενεργοποιησα τα σημεια ενδιαφεροντος.στο διακομιστη λεει sony ericson,ετσι πρεπει?

 

EDIT:

το βρηκα,αλλα μεχριστιγμης δεν βρισκει στιγμα.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανένας κάποιο κατάστημα να υπάρχει διαθέσιμο το vivaz σε μπλε χρώμα για άμεση παραγγελία ??
DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

ουτε εμενα μπορει να βρει στιγμα gps.το εχω κανει και αυτο αλλα οταν μπαινω στο ndrive μου λεει wait for invalid signal.Το εχω αφησει μεχρι μιση ωρα..Τι αλλο να κανω ρε παιδια?Ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Ενα άλλο πρόβλημα στο τηλ της φιλης μου.

 

Οταν ερχεται εισερχομενο μηνυμα χτυπαει ο ηχος, αλλα δεν δειχνει στην οθονη οτι εχει νεο μηνυμα. Ισα ισα που αλλαζει ΛΙΓΟ η φωτεινοτητα της οθονης μου ειπε και πρεπει να παει στα εισερχομενα για να δει οτι εχε (1) αδιαβαστο μηνυμα. (Ουτε φακελακι βγαζει επανω)

 

Δοκιμασαμε τα παντα αλλα δεν εγινε τιποτα.

 

Hard reset πως γινεται;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ουτε εμενα μπορει να βρει στιγμα gps.το εχω κανει και αυτο αλλα οταν μπαινω στο ndrive μου λεει wait for invalid signal.Το εχω αφησει μεχρι μιση ωρα..Τι αλλο να κανω ρε παιδια?Ξερει κανεις?

εμενα δουλεψε,αλλα με ανοιχτο το agps.

Edited by zxr

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...