Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

@fotisk13

Υπάρχει πρωτόκολλο του bluetooth που το υποστηρίζει αυτό.

 

Πως θα το κάνω αυτό? Αν μπορεί κάποιος με βήματα να μου πει θα του ήμουν υπόχρεος.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Υ.Γ : Εχω Windows 7.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θελω να ρωτησω,κατω απο την κεραια εχει μονιμα το σημα,αυτο που πχ ανοιγει οταν στελνεις η περνεις mms.

Δεν ηταν πριν μονιμα αναμενο.Εχω επιλεξει μονο gsm λειτουργεια και οχι διπλη.

Ειναι κατι αλλο ανοιχτο?:wacko:

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

μεγιστη ξεφτιλα για την σονυ,σημερα πηγα να μπω στο play now απο το κινητο και μου λεει οτι πλεον δεν υπαρχει suport για το vivaz.........

 

ΞΕΦΤΙΛΑ ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΗΣ ΣΟΝΥ,ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΨΑΝΕ,ΜΑΣ ΠΗΡΑΝΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΒΑΛΤΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ.............

 

ΟΥΣΤ ΞΕΦΤΙΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πολυ σωστα τα λες φιλε και εγω μπηκα στο play now αλλα και στο update και γραφει οτι δεν υποστηριζει πλεον την συσκευη....................ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΒΙΒΑΖ ΠΛΕΟΝ ΚΑΝΕΝΑς ΣΟΝΥ ΜΑς ΚΟΡΟΙΔΕΨΑΝΕ ΟΥΣΤ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΥΣΤ ΤΟ ΧΙΛΙΟΜΕΤΑΝΟΙΩΣΑ ΞΑΝΑ ΠΟΤΕ ΣΟΝΥ
Link to comment
Share on other sites

Kαι τι ειναι το play now?Παιχνιδια,ringtone,themes κτλ?

Ε και?Θα ηταν τελευταιο σαιτ στη γη που θα εψαχνα για υλικο κινητου :lol:

Εγω παλι vivaz θα επερνα.....;)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Kαι τι ειναι το play now?Παιχνιδια,ringtone,themes κτλ?

Ε και?Θα ηταν τελευταιο σαιτ στη γη που θα εψαχνα για υλικο κινητου :lol:

Εγω παλι vivaz θα επερνα.....;)

Το θεμα δεν ειναι να κατεβασουμε παιχνιδια,ringtone,themes απο το play now,το θεμα ειναι οτι η σονυ σταματα να υποστηριζει ενα κινητο 6μηνων οταν η νοκια στο 5800 για πχ, του κανει αναβαθμισεις ακομα και 2χρονια μετα.

Για καποιον που δεν θελει πολλα-πολλα απο ενα κινητο τοτε καλο ειναι το βιβαζ, αλλα για καποιον που θελει και υποστηριξη τοτε το βιβαζ πλεον δεν αξιζει τοσο οσο αλλα στην αγορα.

 

Βεβαια ολο αυτο λογικο ειναι οταν η σονυ δεν υποστηριζει πλεον το symbian αλλα ετσι ξεπουλαει και χανει τους πελατες της.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοειτε οταν λετε οτι εκλεισε και το update?

 

εννοουμε τερμα το update για το κινητο μου αρεσει που το βγαζουν και σε καινουρια χρωματα στειλτε emailκαι γιουχαρετε τους kai sto facebook. Μας εχουν για κοροιδα....:devil::devil::rtfm::hunter::kill:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πάντα αργεί να χτυπήσει το κινητο; Γινετε να ακουγεται ο ήχος απο το πρώτο "μπιπ" που κάνει; Μετα απο 4-5 δευτερόλεπτα αρχίζει, οπότε ο άλλος εαν σου κάνει αναπάντητη να μην το ακούς.

 

Δοκίμασα να αλλάξω τις ρυθμίσεις απο το προφίλ αλλα δεν γινεται τιποτα

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πάντα αργεί να χτυπήσει το κινητο; Γινετε να ακουγεται ο ήχος απο το πρώτο "μπιπ" που κάνει; Μετα απο 4-5 δευτερόλεπτα αρχίζει, οπότε ο άλλος εαν σου κάνει αναπάντητη να μην το ακούς.

 

Δοκίμασα να αλλάξω τις ρυθμίσεις απο το προφίλ αλλα δεν γινεται τιποτα

Ετσι ειναι δυστηχως. Και στο satio που ειχα ετσι ηταν και δεν αλλαζει.
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν ειναι να κατεβασουμε παιχνιδια,ringtone,themes απο το play now,το θεμα ειναι οτι η σονυ σταματα να υποστηριζει ενα κινητο 6μηνων οταν η νοκια στο 5800 για πχ, του κανει αναβαθμισεις ακομα και 2χρονια μετα.

Για καποιον που δεν θελει πολλα-πολλα απο ενα κινητο τοτε καλο ειναι το βιβαζ, αλλα για καποιον που θελει και υποστηριξη τοτε το βιβαζ πλεον δεν αξιζει τοσο οσο αλλα στην αγορα.

 

Βεβαια ολο αυτο λογικο ειναι οταν η σονυ δεν υποστηριζει πλεον το symbian αλλα ετσι ξεπουλαει και χανει τους πελατες της.

 

Γιατι με το update εγινε η καμερα 12 mpx,ο ηχος dolby?

Eδω εχουν γινει αναβαθμησεις σε κινητα και γινανε χειροτερα.

Θυμαμαι ειχα στο cx65 της siemens,ειχε προβλημα στη φωτεινοτητα,δωσε αναβαθμησεις,τιποτα.

Πεταω ενα πατs απο ρωσια μερια,προβολεας το κινητο.

Βαλαμε 2 ιδια διπλα διπλα,νυχτα με την μερα.

Ειναι επιλογη του καθε ενος ποια πολιτικη θα ακολουθησει,δεν χρειαζονται καθοδηγηση :confused:

Το θεωρο τελειο κινητακι,αλλωστε η νοκια το αντιγραφει σε κατι νεα μοντελα της.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητακι ειναι οντως παρα πολυ καλο αλλα θα ηθελε μια capacitive οθονη και κανενα πιο δυνατο αυτοματο φλας και ενα πιο δυνατο ηχειο. Τοτε οντως θα ηταν τελειο...
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθησω να του περασω το xenon flash απο το 6220c! :lol:

Moνο στα αυτοκινητα βελτιωσεις?:lol:

Το ηχειο δεν με προβληματισε ποτε,μπορει επιδει το πηρα used να ηταν ηδη πειραγμενο :lol:

Εκατσα εφτιαξα στο pc τους ηχους με λιγοτερα μπασα και πιο πολυ πριμα,και πεζουν τελεια.

Βλεπω οτι κραταει την τιμουλα του ψηλα,σημερα ο Γερμανος το εχει 324 ευρω.:)

Και για οσους δεν ξερουν κυκλοφορουν 3 ειδων θηκες:

Η κλασικη crystal,η μαλακη που καλυπτει ολο το κινητο πλην οθονης,και μια παρομοια πολυ πιο σκληρη,που ειναι μαλλον η ιδανικοτερη,αυτη του φοραω.....:up:

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηρα την αποφαση να το κανω debrand αλλα οπως εχουν πει και αλλοι δεν βρισκω αρχειο 370b -/+30b

τι κανω στην περιπτωση αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηρα την αποφαση να το κανω debrand αλλα οπως εχουν πει και αλλοι δεν βρισκω αρχειο 370b -/+30b

τι κανω στην περιπτωση αυτη?

 

Για αρχη απεγκατεστησε και μετα εγκατεστησε ξανα το seus.

Κανε αργα και με προσοχη ενα-ενα τα βηματα.

 

1. Πηγαίνε στο: C: \ Program Files \ Sony Ericsson \ Update Service \ και διαγράψε τον φάκελο db

2. Εκτελέσε το seus για ενημέρωση του Vivaz.

3. Κατεβάσε το rar αρχειο κατω κατω

4. Ανοίξτε το αρχείο u5.

5. Πηγαίνετε στο: C: \ Program Files \ Sony Ericsson \ Update Service \ db \ 13740270 \ blob_fs και ταξινόμησε σε αύξουσα σειρά. Αναζήτηση για ένα αρχείο το οποίο είναι περίπου 370bytes σε μέγεθος (/ - 30 bytes).

6. Αντιγράψτε αυτό το όνομα του αρχείου και να μετονομάσετε το αρχείο που επιλέγετε στο βήμα 4 (απο το .rar)

7. Και πάλι πας στο: C: \ Program Files \ Sony Ericsson \ Update Service \ και να διαγράψεις το φάκελο db

8. Αυτό είναι το πιο σημαντικό βήμα. Εκτελέστε seus και ενημέρωσe to Vivaz. μολις κατεβασει το λογισμικο (πανω γραμμη) ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΓΚΑΘΙΣΤΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ (κατω γραμμη), κανεις επικολλήστε το αρχειο που εχεις μετονομασει στο blob_fs

9. Τελευταίο βήμα. Χρειάζεται να ενημερώσετε το τηλέφωνό σας 3η φορά. To Seus θα εντοπίσει νέο firmware.....

10. Έγινε,είναι πλέον debrand

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Κριμα!!:(

 

Ημουν ετοιμος να το παρω τωρα τα χριστουγεννα αλλα μετα τις τελευταιες εξελιξεις αλλαξα γνωμη.Δεν μπορεις να εχεις ενα κινητο που δεν δεχεται αναβαθμιση?!και γενικα να μην το υποστηριζει η εταιρια του!

...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Κριμα!!:(

 

Ημουν ετοιμος να το παρω τωρα τα χριστουγεννα αλλα μετα τις τελευταιες εξελιξεις αλλαξα γνωμη.Δεν μπορεις να εχεις ενα κινητο που δεν δεχεται αναβαθμιση?!και γενικα να μην το υποστηριζει η εταιρια του!

 

Απο επιλογες αλλο τιποτα. Τσιμπα το Ν8. Το υποστηριζει η Νοκια και κυριως οι...χακερς :p

Χωρις πλακα τωρα, το Vivaz δεν εχει bugs για να χρειαζονται update και το βρισκεις καινουριο απο μολις 250.

Δε καταλαβαινω γιατι να αλλαξεις γνωμη απο αυτο. Το κινητο τα σπαει...

Edited by RAZIEL1799
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Απο επιλογες αλλο τιποτα. Τσιμπα το Ν8. Το υποστηριζει η Νοκια και κυριως οι...χακερς :p

Χωρις πλακα τωρα, το Vivaz δεν εχει bugs για να χρειαζονται update και το βρισκεις καινουριο απο μολις 250.

Δε καταλαβαινω γιατι να αλλαξεις γνωμη απο αυτο. Το κινητο τα σπαει...

 

σωστα τα λες, εχει πεσει πολυ η τιμη του vivaz και αξιζει, το update ναι ειναι καλο αλλα μην περιμενεις και θεαματικες διαφορες(κατεβασε apps για να κανεις κατι που θες), αν μπορεις να δωσεις παραπανω χρηματα τοτε πηγαινε για το N8, αξιζει τα λεφτα του μεχρι το τελευταιο cent.

 

Για αρχη απεγκατεστησε και μετα εγκατεστησε ξανα το seus.

Κανε αργα και με προσοχη ενα-ενα τα βηματα.

 

1. Πηγαίνε στο: C: \ Program Files \ Sony Ericsson \ Update Service \ και διαγράψε τον φάκελο db

2. Εκτελέσε το seus για ενημέρωση του Vivaz.

3. Κατεβάσε το rar αρχειο κατω κατω

4. Ανοίξτε το αρχείο u5.

5. Πηγαίνετε στο: C: \ Program Files \ Sony Ericsson \ Update Service \ db \ 13740270 \ blob_fs και ταξινόμησε σε αύξουσα σειρά. Αναζήτηση για ένα αρχείο το οποίο είναι περίπου 370bytes σε μέγεθος (/ - 30 bytes).

6. Αντιγράψτε αυτό το όνομα του αρχείου και να μετονομάσετε το αρχείο που επιλέγετε στο βήμα 4 (απο το .rar)

7. Και πάλι πας στο: C: \ Program Files \ Sony Ericsson \ Update Service \ και να διαγράψεις το φάκελο db

8. Αυτό είναι το πιο σημαντικό βήμα. Εκτελέστε seus και ενημέρωσe to Vivaz. μολις κατεβασει το λογισμικο (πανω γραμμη) ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΓΚΑΘΙΣΤΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ (κατω γραμμη), κανεις επικολλήστε το αρχειο που εχεις μετονομασει στο blob_fs

9. Τελευταίο βήμα. Χρειάζεται να ενημερώσετε το τηλέφωνό σας 3η φορά. To Seus θα εντοπίσει νέο firmware.....

10. Έγινε,είναι πλέον debrand

 

Ευχαριστω φιλε, ελπιζω να βρω το αρχειακι!:rolleyes:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Απο επιλογες αλλο τιποτα. Τσιμπα το Ν8. Το υποστηριζει η Νοκια και κυριως οι...χακερς :p

Χωρις πλακα τωρα, το Vivaz δεν εχει bugs για να χρειαζονται update και το βρισκεις καινουριο απο μολις 250.

Δε καταλαβαινω γιατι να αλλαξεις γνωμη απο αυτο. Το κινητο τα σπαει...

 

Δεν ξερω ρε φίλε με χαλασε πολύ το θέμα..Εν τω μεταξυ εχω επιδοτηση και θα πρεπει να παρω οποια συσκευη τελικα αποφασισω απο συγκεκριμενα καταστηματα!αλλιως για 250 ευρω ισως και να το επαιρνα!το Ν8 είναι κινηταρα αλλα ποιος δινει 500ευρω?!:worry:

εχω αρχισει και γλυκοκοιταζω το x10 mini pro..:)

...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ρε φίλε με χαλασε πολύ το θέμα..Εν τω μεταξυ εχω επιδοτηση και θα πρεπει να παρω οποια συσκευη τελικα αποφασισω απο συγκεκριμενα καταστηματα!αλλιως για 250 ευρω ισως και να το επαιρνα!το Ν8 είναι κινηταρα αλλα ποιος δινει 500ευρω?!:worry:

εχω αρχισει και γλυκοκοιταζω το x10 mini pro..:)

 

To n8 εχει 450 παρεπιπτοντως. Οσον αφορα το x10 mini, σε παρακαλω...απαξιω ακομα και να γελασω με το τηλεφωνο...

Θες android? Πολυ ευχαριστως, παρε ομως κανενα σοϊκο τηλεφωνο...:)

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

To n8 εχει 450 παρεπιπτοντως. Οσον αφορα το x10 mini, σε παρακαλω...απαξιω ακομα και να γελασω με το τηλεφωνο...

Θες android? Πολυ ευχαριστως, παρε ομως κανενα σοϊκο τηλεφωνο...:)

 

ναι η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ πλαστικουρα το x10mini!το n8 σε γερμανο-cosmote που δικαιουμαι επιδοτηση εχει 499,90;)

Edited by Michaelis
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

αξιζει η αγορα του?εχω βρει ενα ενος μηνα στα 170 ευρω.λεει?τι πρεπει να φοβαμαι?

 

Καλη τιμη ειναι. Δεν εχει κατι για να φοβασαι. Κανε τους ελεγχους που θα εκανες σε ενα οποιοδηποτε τηλεφωνο. Δες αν η οθονη λειτουργει σωστα, αν ακουγονται ολα ΟΚ κανοντας μια κληση και αν δουλευει σωστα το ηχειο και η καμερα.

Και φυσικα δες να μην εχει φαει κανενα πεσιμο η πολυ δυνατο χτυπημα.

Σιγουρα θα εχει ακομα τουλαχιστον 16 μηνες εγγυηση οποτε εισαι καλυμμενος και απο κει.

 

Εdit: Τωρα παρατηρησα οτι λες οτι ειναι ενος μηνα, οποτε αν δεν εχει φαει κανενα χτυπημα ειναι πολυ καλη αγορα.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

175 τελικα.ουτε μια μερα δεν εχει δουλευτει.απο οτι μου λεει η κοπελα που το εχει.μπορω να δω το lifetimer οπως στα nokia?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...