Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

PhoneTorch 2 δουλεύει μια χαρά στο vivaz και είναι "ελαφρύ" πρόγραμμα και απλό.

το δοκιμασα και μου πεταει ενα μυνημα κατα τησ εγγατασταση οτι εχει λειξει το πιστοποιητικο (η καπωσ ετσι δεν θυμαμαι ακριβωσ τι εγραφε)

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα και μου πεταει ενα μυνημα κατα τησ εγγατασταση οτι εχει λειξει το πιστοποιητικο (η καπωσ ετσι δεν θυμαμαι ακριβωσ τι εγραφε)

 

Αλλαξε την ημερομηνια του τηλεφωνου σου σε παλιοτερη, πχ17/11/08.

Παιξε με την ημερομηνια μεχρι να εγκατασταθει κανονικα και μετα επανεφερε την.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα κανονικά την εγκατάσταση και όταν πάω να το ανοίξω στην ένδειξη led πατάω και μου γράφει ΄΄phone torch feature not supported''

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα κανονικά την εγκατάσταση και όταν πάω να το ανοίξω στην ένδειξη led πατάω και μου γράφει ΄΄phone torch feature not supported''

 

Και μένα αυτό μου γράφει. Έχει κάποιος έκδοση που να δουλεύει...;;;

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως οταν χρειαστω καμια φορα αμεσα φακο, παταω απλα το κουμπι της καμερας και μπαινοντας στην καμερα αναβει και το φλας, ευκολα, γρηγορα και χωρις να χρειαστει να ψαχουλευω να βρω την εφαρμογη στο μενου...
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS. Συνδεσα το τηλ στο laptop για να σβησω κατι φωτο και κατι εγινε μετα πατησα μαζική αποθηκευση, αυτο αναβοσβησε, εκλεισε, δεν πολυκαταλαβα, και τωρα εχει μεινει στην ασπρη οθονη που γραφει sony ericsson. Αν κανω επανεγκατασταση λογισμικου θα συνελθει λετε? Τι να κανω? SOS. Μολις τωρα εσβησε και η ασπρη οθονη. Το εχω βαλει να φορτιζει και αναβει το κοκκινο λαμπακι αλλα δεν ανταποκρινεται το κινητο με το κουμπι ενεργοποιησης.. Τωρα δεν αναβει ουτε το κοκκινο λαμπακι :help: Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS. Συνδεσα το τηλ στο laptop για να σβησω κατι φωτο και κατι εγινε μετα πατησα μαζική αποθηκευση, αυτο αναβοσβησε, εκλεισε, δεν πολυκαταλαβα, και τωρα εχει μεινει στην ασπρη οθονη που γραφει sony ericsson. Αν κανω επανεγκατασταση λογισμικου θα συνελθει λετε? Τι να κανω? SOS. Μολις τωρα εσβησε και η ασπρη οθονη. Το εχω βαλει να φορτιζει και αναβει το κοκκινο λαμπακι αλλα δεν ανταποκρινεται το κινητο με το κουμπι ενεργοποιησης.. Τωρα δεν αναβει ουτε το κοκκινο λαμπακι :help:

 

βγάλε μπαταρία περίμενε κανένα λεπτό και μετά άνοιξε το πάλι, αν δεν ανοίγει βάλε το καλώδιο φόρτισης στην μπρίζα περίμενε κανά 2λεπτό και πρόσπαθησε να το ανοίξεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

βγάλε μπαταρία περίμενε κανένα λεπτό και μετά άνοιξε το πάλι, αν δεν ανοίγει βάλε το καλώδιο φόρτισης στην μπρίζα περίμενε κανά 2λεπτό και πρόσπαθησε να το ανοίξεις

 

Αυτο κανω. Ανοιχτο το εχω απο πισω το καπακι. Τωρα το εβγαλα και το ξαναεβαλα στην πριζα και αναβει το λαμπακι. Αλλα το κουμπι επανω δεν κανει τιποτα. Καμια αλλη ιδεα please? Συνηθως δεν κανει μια μικρη δονηση αν πατησεις επανω το κουμπι? Αυτο δεν κανει τιποτα..

Αναβει η ασπρη οθονη... και μετα απο λιγο ξανασβηνει χωρις να μου ζηταει pin ουτε τιποτα. Απλα αναβει και σβηνει... HELP.!!

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Αυτο κανω. Ανοιχτο το εχω απο πισω το καπακι. Τωρα το εβγαλα και το ξαναεβαλα στην πριζα και αναβει το λαμπακι. Αλλα το κουμπι επανω δεν κανει τιποτα. Καμια αλλη ιδεα please? Συνηθως δεν κανει μια μικρη δονηση αν πατησεις επανω το κουμπι? Αυτο δεν κανει τιποτα..

Αναβει η ασπρη οθονη... και μετα απο λιγο ξανασβηνει χωρις να μου ζηταει pin ουτε τιποτα. Απλα αναβει και σβηνει... HELP.!!

 

άστο έτσι για λίγη ώρα στην φόρτιση και προσπάθησε later, άστο κανά 15λεπτο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

άστο έτσι για λίγη ώρα στην φόρτιση και προσπάθησε later, άστο κανά 15λεπτο

 

Εχει τωρα σιγουρα 10 λεπτα που ειναι ετσι. Θα περιμενω να φορτισει λιγο και θα του κανω εγκατασταση λογισμικου ξανα. Δεν ανοιγει παντως με τιποτα. Ο υπολογιστης οταν το συνδεσα το αναγνωρισε και θελει να κανει hard reset αλλα δε ειχε μπαταρια και με πεταξε. Δε μου εδωσε επιλογη για soft reset. Ευτυχως εχω κανει update λιγο καιρο πριν. Δεν ξερω τι αλλο να κανω...

 

EDIT...

ΑΝΟΙΞΕ... ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ....

Σ'ευχαριστω για τη βοηθεια anyway....

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Εχει τωρα σιγουρα 10 λεπτα που ειναι ετσι. Θα περιμενω να φορτισει λιγο και θα του κανω εγκατασταση λογισμικου ξανα. Δεν ανοιγει παντως με τιποτα. Ο υπολογιστης οταν το συνδεσα το αναγνωρισε και θελει να κανει hard reset αλλα δε ειχε μπαταρια και με πεταξε. Δε μου εδωσε επιλογη για soft reset. Ευτυχως εχω κανει update λιγο καιρο πριν. Δεν ξερω τι αλλο να κανω...

 

EDIT...

ΑΝΟΙΞΕ... ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ....

Σ'ευχαριστω για τη βοηθεια anyway....

 

dont panic φιλε:):)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε την ημερομηνια του τηλεφωνου σου σε παλιοτερη, πχ17/11/08.

Παιξε με την ημερομηνια μεχρι να εγκατασταθει κανονικα και μετα επανεφερε την.

το δοκιμασα και αυτο αλλα τζιφος. το μυνημα ειναι

επικοινωνηστε με τον προμηθευτη της εφαρμογης.Σφαλμα πιστοποιητικου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Να ρωτήσω κάτι.Το vivaz μου δεν πιάνει και τόσο καλά σήμα,ενώ βάζω την κάρτα μου σε άλλο κινητό και πιάνει και τις 5 γραμμές στο vivaz δεν πιάνει πάντα τόσο καλά.Ανεβοκατεβαίνει το σήμα.Υπάρχει κάποια ρύθμιση που θα πρέπει να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να απενεργοποιήσεις το 3G (αν βέβαια το έχεις ενεργοποιημένο)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να απενεργοποιήσεις το 3G (αν βέβαια το έχεις ενεργοποιημένο)

 

Πως θα το κάνω αυτό για πες μου σε παρακαλώ.Αν και δεν γράφει απ'έξω 3G δεν θα έπρεπε να το λέει?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά, ναι. Θα έπρεπε να υπάρχει η σχετική ένδειξη. Ωστόσο ας περιμένουμε να απαντήσει κάποιος που έχει στα χέρια του το vivaz. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι ενεργοποιημένο το 3g σου βγάζει την παρακάτω εικόνα:

http://img684.imageshack.us/img684/7342/3gvivaz2.png

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι ενεργοποιημένο το 3g σου βγάζει την παρακάτω εικόνα:

http://img684.imageshack.us/img684/7342/3gvivaz2.png

 

σ'ευχαριστώ vaskef,τώρα που το βλέπω εμένα δεν βγάζει αριστερά το σηματάκι με το 3G,δείχνει μόνο το σήμα αλλά γιατί δεν πιάνει καλά ενώ στο ίδιο μέρος ακριβώς με άλλο κινητό πιάνει όλες τις γραμμές?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ξέρω γιατί δεν έχεις καλό σήμα με το δικό σου vivaz (εγώ πάντως δεν έχω τέτοιο πρόβλημα).Κάποια ρύθμιση για να δυναμώσει το σήμα δεν υπάρχει και ούτε με wifi ή κάτι άλλο ανοιχτό αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.Άλλωστε και εδώ τα παιδιά δεν έχουν αναφέρει κάτι παρόμοιο.Αν στο κάνει παντού ίσως να έχεις πρόβλημα με την κεραία και τότε μάλλον πρέπει να το πας στο service.
Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστώ vaskef,τώρα που το βλέπω εμένα δεν βγάζει αριστερά το σηματάκι με το 3G,δείχνει μόνο το σήμα αλλά γιατί δεν πιάνει καλά ενώ στο ίδιο μέρος ακριβώς με άλλο κινητό πιάνει όλες τις γραμμές?

 

Τα πρωτα κομματια που ειχαν ερθει Ελλαδα ειχαν ενα θεματακι με το σημα το οποιο οφειλοταν στην πρωιμη εκδοση του λειτουργικου.

Οποτε αν δε το εχεις κανει αναβαθμιση κανε το, αλλιως πας για service οπως σου ειπαν και τα παιδια.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε όλη την παρέα!

θα ηθελα λιγη βοηθεια (έστω pm) για το που θα βρω και πως θα εγκαταστησω στο vivaz u5 το ndrive gps η καποιο αλλο χωρις χρεωση.

ψαχνω στο google, και για άλλες free εφαρμογές, αλλα τιποτα.. (μάλλον δεν ξέρω να ψάχνω)

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τα πρωτα κομματια που ειχαν ερθει Ελλαδα ειχαν ενα θεματακι με το σημα το οποιο οφειλοταν στην πρωιμη εκδοση του λειτουργικου.

Οποτε αν δε το εχεις κανει αναβαθμιση κανε το, αλλιως πας για service οπως σου ειπαν και τα παιδια.

 

Θεματάκι έχει η Cosmote με το "σήμα καμπάνα" και τα εκατομμύρια πελατών της που μιλάνε σαν ηλίθια για ψίλου πήδημα με φίλους στο 1 μέτρο μακριά κτλ:mad::mad::mad:

Έτσι ώστε όταν χρειαστεί το κινητό για σοβαρό λόγο να μήν μπορείς να βγάλεις γραμμή:wacko::mad:

 

Απλά η χωρητικότητα της κυψέλης γεμίζει με άχρηστες κλήσεις.

Το έχω ζήσει με 4 διαφορετικά τηλέφωνα στην Χαλκιδική το καλοκαίρι, όπου συνέχεια σε κάθε κλήση έβγαζε "σφάλμα δικτύου"...

Προχτές στην Καβάλα τα ίδια. Πλήρης απογοήτευση...

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Απορια,εμενα το vivaz οταν βγαλω την μπαταρια στην πλατη του κινητου γραφει

U5i

Φανταζομαι σε ολους το γραφει?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...