Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ndrive αυτή την στιγμή που το έχω στο μπαλκόνι πασχίζει να βρεί σήμα, πριν βρήκε 3 δορυφόρους αλλά όχι σήμα,

 

Για το gps δες αυτό. http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=195895

Είχα τα ίδια προβλήματα με εσένα και τώρα κλειδώνει σε λιγότερο από μισό λεπτό..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και από μένα! Είναι λογικό δίπλα στον μετρητή του σήματος να υπάρχει η κλασσική κεραιούλα και από κάτω το σημάδι της διακομένης σύνδεσης δεδομένων?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το update service και εκανα τη διαδικασια και στο τρίτο βημα πριν την αναβαθμιση μου λεει οτι το τηλεφωνο μου διαθετει το τελευταιο λογισμικο. Μετα γραφει απο κατω οτι μπορω να κανω επανεγκατασταση αν θελω και οτι τα δεδομενα απο το τηλεφωνο θα χαθουν. Αν πατησω "επομενο" λογικα θα κανει επανεγκατασταση, σωστα?

Δε γραφει ποια εκδοση ειναι αυτη που εχω.

Βεβαια εχω κανει back up αλλα δε θελω να το ρισκαρω και να τα ξαναπερναω μετα ολα.

 

Τελικά έκανες ξανά update? και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω!! έκανα το update αλλά πάλι μου βγάζει τα ίδια!!

δηλαδή:

Έκδοση Λογισμικού:R2AA029 και

Προσαρμοσμένη έκδοση R2AA026

τι μπορεί να συμβαίνει?? καμιά βοήθεια κάποιος?plz??

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα ενα vivaz μετα απο το g900 εχω 2 προβληματα

1. δεν παιζει αρχεια ανι

2. το g900 σου εμφανιζε ολες τις κλεισεις αναλυτικα αυτο μονο την τελευταια ανα αριθμο, καθως μετα στις πληροφοριες κλησεις σου ελεγε διαρκια κλησης αν απαντηθηκε αν απποριφτηκε ενω αυτο μονο στιγμιαια μετα την κληση την διαρκεια της και τερμα

εχεται καμια λυση?

 

1.δεν παιζει ανι μονο με προγραμμα που δεν εχω βρει κανενα δοκιμασμενο

2.Δεν νομιζω να βρει κανεις κατι γιατι ετσι ειναι η πλατφορμα

Link to comment
Share on other sites

Για το gps δες αυτό. http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=195895

Είχα τα ίδια προβλήματα με εσένα και τώρα κλειδώνει σε λιγότερο από μισό λεπτό..

Το δοκίμασα και αυτό δεν άλλαξε κάτι,το gps μου παρέδωσε πνεύμα..

επίσης μετά το update μπορεί τα video που είχα ήδη τραβήξει να παίζουν χωρίς αυτό το κόλλημα στην αρχή, ωστόσο ότι καινούργιο τραβάω(μετά το update) είναι προβληματικό,ενώ τραβάω το βίντεο ο χρόνος κάτω κολλάει σε κάποια σημεία και αυτό φαίνεται και στην αναπαραγωγή στο κινητό και στο pc οπότε είναι προβληματική η λήψη..Το πρόβλημα με το κόλλημα της οθόνης στο πρώτο δεύτερο πάντως, έπειτα από το κατάλληλο googlarisma, ανακάλυψα πώς είναι γενικό δηλαδή ήταν αντικείμενο συζήτησης και σε ξενόγλωσσα forums..

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

2. το g900 σου εμφανιζε ολες τις κλεισεις αναλυτικα αυτο μονο την τελευταια ανα αριθμο, καθως μετα στις πληροφοριες κλησεις σου ελεγε διαρκια κλησης αν απαντηθηκε αν απποριφτηκε ενω αυτο μονο στιγμιαια μετα την κληση την διαρκεια της και τερμα

εχεται καμια λυση?

Δεν καταλαβα ακριβως τι εννοεις αλλα αν πας στο Αρχεια καταγραφης/ και μετα πατησεις την δεξια καρτελα, βλεπεις ολη την κινηση σε κλησεις, μηνυματα, wifi κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα ακριβως τι εννοεις αλλα αν πας στο Αρχεια καταγραφης/ και μετα πατησεις την δεξια καρτελα, βλεπεις ολη την κινηση σε κλησεις, μηνυματα, wifi κτλ.

 

Μάλλον εννοεί ότι αν έχεις 5 αναπάντητες από τον ίδιο αριθμό, τότε όταν αργότερα δείς το τηλέφωνο, θα σου γράψει ότι έχεις 5 αναπάντητες από τον αριθμο, αλλα θα σου εμφανίσει μόνο την χρονοσήμανση της τελευταίας.

Αν δηλ πχ σε παίρνει κάποιος τηλ από το πρωί 10 φορές σύνολο όλη μέρα και η τελευταία είναι 22:30 το βράδυ, τότε θα σου δείξει στο τέλος 10 αναπάντητες αλλά στο χρόνο θα έχει μόνο 22:30!!!:p

Μετά από 4 symbian τηλέφωνα κάθε γενιάς δε νομίζω ότι αυτό λύνεται...

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

ουτε και εγω το εχω παρατηρησει..

κανε μια αναβαθμιση μηπως και φυγει το προβλημα.. :worry:

Λοιπον απ οτι φαινεται μαλλον ηταν απλο...και ευχαριστω ολους για την απαντηση,φαινεται πως με την αναβαθμιση λυθηκε....ΑΛΛΑ.....μετα την αναβαθμιση παρατηρησα πως σαν εικονα κλησης εχει συνεχεια την εικονα της cosmote,ακομα και οταν βαλω εικονα κλησης απο θεμα(ενω εχω ρυθμισμενο το flow)μου βγαζει το cosmote,οταν βαλω δικια μου φωτογραφια,βγαζει την φωτογραφια αλλα απο πισω και γυρω γυρω φαινεται της cosmote;)

 

Tελικα το βρηκα...μετα την αναβαθμιση ειχε εμφανιστει ενα αρχειο στην μνημη τηλεφωνου cosmote.png,διαγραφοντας το ολλα οκ.

Υ.Γ:ποια ειναι η τελευταια εκδοση?

Edited by Ethnikos
Link to comment
Share on other sites

Στη νεα αναβαθμιση που εκανα σημερα δεν ειδα κατι πολυ διαφορετικο απο πριν,παρατηρησε καποιος κατι;Το μενου δεν το εκαναν να ειναι με scroll τιποτα δεν εκαναν μαλλον.

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση πριν κάμποσο καιρό , έχω την έκδοση R2AK006 , η συσκευή μου δεν είναι από κάποια εταιρία κινητής τηλεφωνίας είναι unbranded (αν δε κάνω λάθος στην λέξη) και αναρωτιέμαι αν έχει βγει κάποια πιο καινούρια έκδοση λογισμικού ώστε να κάνω κάποιο upadate , στο update service μου λέει πως έχω την τελευταία. Είδα όμως σε ποστ πιο πάνω πως διάφορα προβλήματα διορθώθηκαν με update όπως το κόλλημα όταν τραβάω video , άρα η έχει κολλήσει κάτι στο δικό μου κινητό/pc ή τα παιδιά πιο πάνω μιλάνε για κινητά με λογισμικά κάποιας εταιρίας κινητής τηλεφωνίας .

Καμία βοήθεια ?

Link to comment
Share on other sites

Στη νεα αναβαθμιση που εκανα σημερα δεν ειδα κατι πολυ διαφορετικο απο πριν,παρατηρησε καποιος κατι;Το μενου δεν το εκαναν να ειναι με scroll τιποτα δεν εκαναν μαλλον.

Ποια είναι η νέα αυτή αναβάθμιση; Ποιο firmware;

 

Έκανα αναβάθμιση πριν κάμποσο καιρό , έχω την έκδοση R2AK006 , η συσκευή μου δεν είναι από κάποια εταιρία κινητής τηλεφωνίας είναι unbranded (αν δε κάνω λάθος στην λέξη) και αναρωτιέμαι αν έχει βγει κάποια πιο καινούρια έκδοση λογισμικού ώστε να κάνω κάποιο upadate , στο update service μου λέει πως έχω την τελευταία. Είδα όμως σε ποστ πιο πάνω πως διάφορα προβλήματα διορθώθηκαν με update όπως το κόλλημα όταν τραβάω video , άρα η έχει κολλήσει κάτι στο δικό μου κινητό/pc ή τα παιδιά πιο πάνω μιλάνε για κινητά με λογισμικά κάποιας εταιρίας κινητής τηλεφωνίας .

Καμία βοήθεια ?

Από τη στιγμή που σου λέει στο Update Service ότι έχεις το τελευταίο firmware δεν υπάρχει κάποιο πιο καινούριο.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοεί ότι αν έχεις 5 αναπάντητες από τον ίδιο αριθμό, τότε όταν αργότερα δείς το τηλέφωνο, θα σου γράψει ότι έχεις 5 αναπάντητες από τον αριθμο, αλλα θα σου εμφανίσει μόνο την χρονοσήμανση της τελευταίας.

Αν δηλ πχ σε παίρνει κάποιος τηλ από το πρωί 10 φορές σύνολο όλη μέρα και η τελευταία είναι 22:30 το βράδυ, τότε θα σου δείξει στο τέλος 10 αναπάντητες αλλά στο χρόνο θα έχει μόνο 22:30!!!:p

Μετά από 4 symbian τηλέφωνα κάθε γενιάς δε νομίζω ότι αυτό λύνεται...

 

αυτο εννοω το κανει και στις εξερχομενες και στις εισερχομενες αλλα δεν εχεις και πληροφοριες αναλυτικες ανα κληση (αν απαντηθηκε αν απορηφθηκε ποση ωρα ειχε διαρκεια) το g900 ειχε αυτη τη λειτουργια

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανες ξανά update? και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω!! έκανα το update αλλά πάλι μου βγάζει τα ίδια!!

δηλαδή:

Έκδοση Λογισμικού:R2AA029 και

Προσαρμοσμένη έκδοση R2AA026

τι μπορεί να συμβαίνει?? καμιά βοήθεια κάποιος?plz??

1. Οχι δεν εκανα Update τελικα. Και στο προηγουμενο κινητο που ειχα παρει και το πηγα πισω και μου εδωσαν αυτο που εχω τωρα πριν κολλησει το ειχα συνδεσει για να κανει update και μου εβγαλε ακριβως το ιδιο πραγμα. Και σ'αυτο τα ιδια. Δεν ξερω. Αν γνωριζει κατι καποιος ας μου πει. Της κοσμοτε ειναι το δικο μου. Ειναι branded, αχακαριστο κλπ. Οπως το πηρα με λιγα λογια.

 

2. Γιατι δε μπορει να μου βαλει σαν προεπιλεγμενο προγραμμα μουσικης το power mp3 που εχω εγκαταστησει? Π.χ. σαν browser εβαλα τον opera 10 και το δεχεται.

 

3. Με το fring εχει προσπαθησει κανεις να κανει βιντεο κληση? Σημερα που προσπαθησα εγω εβλεπα τον αλλον αλλα εκεινος οχι. Εννοειται μονο απο το skype γιατι μου λεει οτι το msn δεν υποστηριζςει βιντεο κλησεις. Ουτε το nimbuzz κανει βιντεο κλησεις. Υπαρχει καποιο προγραμμα που να κανει? Και δεν ξερω αν κανω κατι λαθος με το fring. Μηπως πρεπει να ειναι ενεργο και το 3g? Τις κλησεις τις κανω με wi-fi.

Thx

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιαα, θα επιμεινω λιγο στο θεμα του internet κινητου και οχι Wi-fi, διοτι καταλαθος αρκετες φορες συνδεομαι μιας και δεν ειμαι εξοικιωμενη με τις οθονες αφης. Θα παρακαλουσα για μια βοηθεια καπως αναλυτικη και κατανοητη ωστε να μην χρεωνομαι. Προσπαθησα να εφαρμοσω καποια πραγματα που ειπωθηκαν παραπανω αλλα σκαλωσα!!

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιαα, θα επιμεινω λιγο στο θεμα του internet κινητου και οχι Wi-fi, διοτι καταλαθος αρκετες φορες συνδεομαι μιας και δεν ειμαι εξοικιωμενη με τις οθονες αφης. Θα παρακαλουσα για μια βοηθεια καπως αναλυτικη και κατανοητη ωστε να μην χρεωνομαι. Προσπαθησα να εφαρμοσω καποια πραγματα που ειπωθηκαν παραπανω αλλα σκαλωσα!!

ευχαριστω!

 

Ρυθμίσεις-Συνδεσιμότητα-Προορισμοί--Επιλογές(κατω κατω)-->προεπιλεγμένη συνδεση--> ερωτηση καθε φορα..

 

Με αυτον τον τρόπο θα σε ρωταει καθε φορα που θελει να συνδεθει στο Internet..

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ !! βασικα με προβληματιζει οτι οποτε παταω καταλαθως στο play now ανοιγει αυτοματα η σελιδα της sony. φανταζομαι οτι αυτο ειναι χρεωση κινητου και δεν το θελω. Τελος για οσον αφορα ολες τις υπολοιπες εφαρμογες (gps, google maps, track ID κτλ), εαν συνδεθω με wi fi και εν συνεχεια μπαινω δεν θα χρεωνομαι μεσω κινητου?
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η νέα αυτή αναβάθμιση; Ποιο firmware;

 

Πριν ειχα την R2AA029 και τωρα που εκανα αναβαθμιση εχω την R2CA024,το κινητο μου ειναι της cosmote.

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ !! βασικα με προβληματιζει οτι οποτε παταω καταλαθως στο play now ανοιγει αυτοματα η σελιδα της sony. φανταζομαι οτι αυτο ειναι χρεωση κινητου και δεν το θελω. Τελος για οσον αφορα ολες τις υπολοιπες εφαρμογες (gps, google maps, track ID κτλ), εαν συνδεθω με wi fi και εν συνεχεια μπαινω δεν θα χρεωνομαι μεσω κινητου?

 

Αμα πατας το playnow , θα σου λεει οτι θελει να συνδεθει και κατα συνεπεια , θα σου πετάει τον τρόπο (wi-fi κτλ..) μπορεις να πατησεις ακυρο και να βγεις χωρις να χρεωθεις καθόλου..Αμα θες πάντως μπορεις να το βαλεις και σε φακελο (επιλογες-οργανωση--> νεος φακελος και επειτα για να το τοποθετησεις μεσα [το Playnow] επιλογες οργανωση μετακινηση σε φακελο )..

 

Ναι αν συνδεθεις μεσω wi-fi δεν θα χρεώνεσαι..(για google maps , track id και οτι αλλη εφαρμογη το απαιτει..)

Για το GPS τι εννοείς?Το κινητο εχει προεγκατεστημένο νομιζω το WisePilot..το οποιο ΠΡΕΠΕΙ να κατεβαζει χαρτες απο το Ιντερνετ ..Για να μην κατεβαζει καθολου χαρτες και να τους εχεις οπουδήποτε offline GPS δηλαδή , μπορεις να "αγοράσεις"

το Ndrive , GarminXT ολα για S60 5th..

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η νέα αυτή αναβάθμιση; Ποιο firmware;

 

Πριν ειχα την R2AA029 και τωρα που εκανα αναβαθμιση εχω την R2CA024,το κινητο μου ειναι της cosmote.

To ιδιο εχω και γω...προχτες εκανα και απο R2AK029 εχω τωρα την R2CA024(14-4-10)

Link to comment
Share on other sites

To ιδιο εχω και γω...προχτες εκανα και απο R2AK029 εχω τωρα την R2CA024(14-4-10)

 

Επειδή και το δικό μου κινητό είναι της Cosmote, πείτε μου λίγο σας παρακαλώ από το SE Update Service κάνατε το update ή από κάποιο site της Cosmote? Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και το δικό μου κινητό είναι της Cosmote, πείτε μου λίγο σας παρακαλώ από το SE Update Service κάνατε το update ή από κάποιο site της Cosmote? Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά...

 

απο SE Update Service :)

Link to comment
Share on other sites

Dino εκανα την αναβαθμιση σημερα και εγω και περασα την τελευταια εκδοση. Υπαρχει διαθεσιμη και μπορεις να την κανεις πλεον.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

To ιδιο εχω και γω...προχτες εκανα και απο R2AK029 εχω τωρα την R2CA024(14-4-10)

 

Καλημερα και απο μενα,

 

Μιλατε για branded η unbranded συσκευες ?

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει χθες το βράδυ έκανα και εγώ επιτυχώς την αναβάθμισή σε R2CA024!

Τουλάχιστον τώρα, όταν πηγαίνω -> ενημέρωση συσκευής μου βγάζει τον ίδιο κωδικό (R2CA024) σαν Τελευταία Έκδοση και σαν Εγκατεστημένη, πράγμα που δεν γινόταν μέχρι πρότινος...

Η μονή διαφορά που πέρασε προς στιγμήν στην αντίληψη μου είναι ότι πλέον υπάρχει χρονόμετρο κατά την διάρκεια της κλήσης!

Και για να απαντήσω και στον φίλο skiace, μιλάμε για branded Cosmote αλλά το Update λογικά μπορεί να γίνει επιτυχώς σε όλες τις branded και undranded συσκευές. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...