Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τωρα εγω που θα το παρω απο Wind , και που φυσικα ειναι unbranded , αξιζει πριν το λειτουργησω ας πουμε καν , να του κανω update , αν φυσικα χρειαζεται?

Τι λετε? Την γνωμη σας?

Οπως και να'χει η τελευταια αναβαθμιση , ειναι η τελευταια αναβαθμιση.

Πως θα δω εγω στην συσκευη ποιο firmware εχει?

Η R2AK006 , ισχυει και για τις unbranded συκευες?Και ποιο ειναι το τελευταιο firmware , στις unbranded συσκευες?

Ευχαριστω.

 

σιγουρα το καλυτερο ειναι να του κανεις update

με αυτο λογικα καποιες δυσλειτουργιες θα διορθωθουν πχ τυχον κολληματα

 

για παραδειγμα ειχα καποια κολληματα τα οποια εφυγαν απο τη στιγμη που εκανα το update :rolleyes:

 

και στην τελικα γιατι να εχεις την παλια εκδοση λογισμικου και οχι την τελευταια? :whistle:

 

στις Unbranded συσκευες η τελευταια εκδοση ειναι η R2AK006

στις branded ειναι η R2AA029

 

για να δεις την εκδοση πας μενου - ρυθμισεις - τηλεφωνο -διαχειρηση τηλ. - ενημερωση συσκευης και βλεπεις ποια εκδοση εχεις :D

Edited by irenegate77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά τώρα που μπαίνουμε ιντερνετ απο τα κινητό είναι ασφαλές από ιούς, spyware κλπ? Χρείαζεται κανένα antivirus μήπως?

Οι κωδικοί μας... τα mail μας... μήπως υπάρχει κίνδυνος να υποκλαπούν απο κανέναν??

Edited by alexis23
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα που μπαίνουμε ιντερνετ απο τα κινητό είναι ασφαλές από ιούς, spyware κλπ? Χρείαζεται κανένα antivirus μήπως?

Οι κωδικοί μας... τα mail μας... μήπως υπάρχει κίνδυνος να υποκλαπούν απο κανέναν??

 

εγω δεν του εχω βαλει antivirus απλα οταν το συνδεεω στο pc κανω το scan απο κει

απλα να προσεχεις τα site που μπαινεις και θα εισαι οκ ;)

 

διαφορετικα ψαξε και βρες καποιο καλο antivirus για περισσοτερη σιγουρια

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν του εχω βαλει antivirus απλα οταν το συνδεεω στο pc κανω το scan απο κει

απλα να προσεχεις τα site που μπαινεις και θα εισαι οκ ;)

 

Ο κίνδυνος υπάρχει πάντα δηλαδή? you tube, facebook και email μπαίνω κυρίως. Ελπίζω να μην αρπάξω τίποτα :)

antivirus για κινητά ξέρεις μήπως που βρίσκω?

Link to comment
Share on other sites

Ο κίνδυνος υπάρχει πάντα δηλαδή? you tube, facebook και email μπαίνω κυρίως. Ελπίζω να μην αρπάξω τίποτα :)

antivirus για κινητά ξέρεις μήπως που βρίσκω?

 

παντα υπαρχει κινδυνος να αρπαξεις κατι.. ποτε δεν εισαι 100% προστατευμενος

 

τωρα για τα antivirus σε κινητα ποτε μου δεν εχω ασχοληθει

λογικα μπορεις να βρεις καποιο καλο freeware ή καποιο καλυτερο πχ kasperky αλλα με τη διαφορα οτι πρεπει να το πληρωσεις εκτος και αν το κατεβασεις απο καποιο torrent site κρ@καρισμενο :X

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα το καλυτερο ειναι να του κανεις update

με αυτο λογικα καποιες δυσλειτουργιες θα διορθωθουν πχ τυχον κολληματα

 

για παραδειγμα ειχα καποια κολληματα τα οποια εφυγαν απο τη στιγμη που εκανα το update :rolleyes:

 

και στην τελικα γιατι να εχεις την παλια εκδοση λογισμικου και οχι την τελευταια? :whistle:

 

στις Unbranded συσκευες η τελευταια εκδοση ειναι η R2AK006

στις branded ειναι η R2AA029

 

για να δεις την εκδοση πας μενου - ρυθμισεις - τηλεφωνο -διαχειρηση τηλ. - ενημερωση συσκευης και βλεπεις ποια εκδοση εχεις :D

 

Εμένα που είναι branded-vodafone έχει 1224-4699_R2AK007

Link to comment
Share on other sites

εγω θα το παρω απο ote θα ειναι branded cosmote?

 

Nαι μονο απο Wind Η γενικα απο καποιο αλλο καταστημα ηλεκτρονικων θα ειναι unbraned.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι, το πηρα και γω απο οτε και ειναι "πειραγμενο" σε μερικα σημεια του μενου. Γενικα οσοι το εχουμε απο οτε θα εχουμε το ιδιο προβλημα στα update που υπαρχουν και στα κινητα της vodafone 'η ειναι πιο απλο το branded της cosmote?

 

Edit: Tv out καλωδιο εχει μεσα στο κουτι γιατι δε μενα δεν ειχε!

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Το Tv out καλωδιο είναι αυτό του φορτιστή

 

 

Παίδες δε νομίζω οτι κάνει κάτι το scan για ιούς απο antivirus του Η/Υ. Δεν είναι ίδιοιο οι ιοί, οπότε πολύ πιθανόν να υπάρχει κάτι και να μην το εντοπίζει

Edited by mysterios
Link to comment
Share on other sites

Το Tv out καλωδιο είναι αυτό του φορτιστήι

Δεν το ηξερα... γιατι στο 5800 ειχε ενα αλλο καλωδιο tv out με αλλους εξοδους.

Link to comment
Share on other sites

Το Tv out καλωδιο είναι αυτό του φορτιστή

 

 

 

και πως το συνδεεις με την tv?η δικη μου δεν εχει εισοδο usb,μονο καρφι...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

του φορτιστη ειναι απο usb ->miini usb.Το καλωδιο για tv out το πουλανε ως αξεσουαρ...

 

ώστε έτσι εξηγείται που δεν έχει και μένα θύρα usb :shock:

Link to comment
Share on other sites

Ο κίνδυνος υπάρχει πάντα δηλαδή? you tube, facebook και email μπαίνω κυρίως. Ελπίζω να μην αρπάξω τίποτα :)

antivirus για κινητά ξέρεις μήπως που βρίσκω?

 

An εννοεις να παθει κατι το κινητο , σιγουρα οχι , καθως δεν εχουν βγει υιοί για Symbian συσκευες..Τα Kaspersky και τα αλλα antivirus που υπαρχουν ειναι αχρηστα κατα την γνωμη μου..Τωρα αμα πεσεις θυμα υποκλοπής , αμα χρησιμοποιεις τον browser του κινητου ,και οχι καποια εφαρμογη για ηλεκτρονικο ταχυδρομείο για παραδειγμα, δεν νομιζω να γινει τιποτα..

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Το Tv out καλωδιο είναι αυτό του φορτιστή

και πως το συνδεεις με την tv?η δικη μου δεν εχει εισοδο usb,μονο καρφι...

 

To TV-out είναι ένα απλό καλώδιο που από καρφάκι στερεοφωνικό βγάζει 3 RCA σαν αυτά που παίνρουν δηλαδή οι τηλεοράσεις. Με 2-3ευρώ το παίρνεις από οποιοδήποτε κατάστημα ηλεκτρονικών.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας... Θα μπορούσε κάποιος να μου λύσει την απορία? πώς γίνεται να δημιουργήσω photo albums στο vivaz? Διότι είχα όλες μου τις φωτογραφίες χωρισμένες σε δεκάδες φακέλους, αλλά από τότε που τις πέρασα στο vivaz μου τις δείχνει όλες μαζεμένες στο media player και ο μόνος τρόπος για να τις δώ στους φακέλους ειναι να πάω στο file manager πράγμα που είναι πολύ σπαστικό γιατί δεν μπορεις να μεταβείς απο φωτογραφία σε φωτογραφία, πρέπει να βγείς κ να ξαναμπείς στην επόμενη... Bοηθήστε με plz! :blink:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας... Θα μπορούσε κάποιος να μου λύσει την απορία? πώς γίνεται να δημιουργήσω photo albums στο vivaz? Διότι είχα όλες μου τις φωτογραφίες χωρισμένες σε δεκάδες φακέλους, αλλά από τότε που τις πέρασα στο vivaz μου τις δείχνει όλες μαζεμένες στο media player και ο μόνος τρόπος για να τις δώ στους φακέλους ειναι να πάω στο file manager πράγμα που είναι πολύ σπαστικό γιατί δεν μπορεις να μεταβείς απο φωτογραφία σε φωτογραφία, πρέπει να βγείς κ να ξαναμπείς στην επόμενη... Bοηθήστε με plz! :blink:

 

 

πηγαινε μενου ---πολυμεσα---φωτοφραφιες---αλμπουμ καμερας και τις βλεπεις σε albums :)

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε μενου ---πολυμεσα---φωτοφραφιες---αλμπουμ καμερας και τις βλεπεις σε albums :)

 

εμενα τις δείχνει ανάλογα με την ημερομηνία

πχ μάρτιος, απρίλιος... έτσι είναι σε όλους? :hypno:

Link to comment
Share on other sites

εμενα τις δείχνει ανάλογα με την ημερομηνία

πχ μάρτιος, απρίλιος... έτσι είναι σε όλους? :hypno:

 

 

ναι ετσι τις διχνει αλλα ειναι μια χαρα βολευει πολυ.... παρα καθολου :O

Link to comment
Share on other sites

ναι ετσι τις διχνει αλλα ειναι μια χαρα βολευει πολυ.... παρα καθολου :O

 

e σίγουρα

 

και κάτι άλλο αν βάλουμε το resco photo viewer δεν θα είναι καλύτερα? σε άλμπουμ δεν θα είναι?

 

αλλα είναι trial εκτος αν το βρείς κρακαρισμενο :shifty:

Link to comment
Share on other sites

e σίγουρα

 

και κάτι άλλο αν βάλουμε το resco photo viewer δεν θα είναι καλύτερα? σε άλμπουμ δεν θα είναι?

 

αλλα είναι trial εκτος αν το βρείς κρακαρισμενο :shifty:

 

 

δεν το χω ψαξει το συγκεκριμενο αλλα μου αρεσουν πολυ οπως εχει φτιαξει η sony τα πολυμεσα της..

Link to comment
Share on other sites

δεν το χω ψαξει το συγκεκριμενο αλλα μου αρεσουν πολυ οπως εχει φτιαξει η sony τα πολυμεσα της..

 

και εμενα αρκετά δεν μπορώ να πω

 

αρκετά καλο και αυτό με τα άλμπουμ αλλα νομίζω πως ο mp3 player είναι λίγο ελλειπής σε σχέση με το power mp3 :music:

Link to comment
Share on other sites

και εμενα αρκετά δεν μπορώ να πω

 

αρκετά καλο και αυτό με τα άλμπουμ αλλα νομίζω πως ο mp3 player είναι λίγο ελλειπής σε σχέση με το power mp3 :music:

 

 

και γω αυτον χρησημοποιω ειναι πολυ καλως ......:confused:

 

 

Κατι αλλο θελω να ρωρησω ξερει κανεις που μπορω να βρω το θεμα που εχουν το satio η το aino αυτο με τις χρωματιστες μπαλιτσες που εμφανιζονται σε καθε επιλογη που κανεις οταν μπαινεις στο μενου?

Link to comment
Share on other sites

μα αυτό είναι το θέμα.. δεν θέλω να τις βλέπω αναλογα με τους μήνες... είχα φτιάξει τους δικούς μου φακέλους με τους δικούς μου τίτλους... δεν γινεται αυτό να το κάνω στο media player? πρέπει ντε και καλά να είναι αρχειοθετημένες σε σχέση με τους μήνες? βλακεια...
Link to comment
Share on other sites

μα αυτό είναι το θέμα.. δεν θέλω να τις βλέπω αναλογα με τους μήνες... είχα φτιάξει τους δικούς μου φακέλους με τους δικούς μου τίτλους... δεν γινεται αυτό να το κάνω στο media player? πρέπει ντε και καλά να είναι αρχειοθετημένες σε σχέση με τους μήνες? βλακεια...

 

δυστυχως δεν υπαρχει αλλος τροπος :(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...