Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η irenegate77 μας έχει τρελάνει όλους, ώρες ώρες απορώ πόσο χρόνο έχει "σπαταλήσει" ψαχουλεύοντας τη συσκευή. :)

 

Κρίμα που δεν είχα μπει όλο το Σ/Κ να λύσω κάποιες απορίες σχετικά με το δωρεάν debrand μέσω του site που είχα ποστάρει εδώ ( http://forums.se-nse.net/topic/48273-tutorial-sony-ericsson-vivaz-debranding/ ). Είναι πραγματικά λυπηρό να πληρώνουμε 7 και 10€ για κάτι που μπορούμε να έχουμε δωρεάν. Πάντως προσωπικά δεν είχα κανένα πρόβλημα ακολουθώντας τις οδηγίες του εν λόγω site. Είχα φροντίσει πρώτα να κάνω backup μέσω του PC Suite κι έτσι δεν έχασα τίποτα. Για όποιον ενδιαφέρεται και έχει απορίες είμαι διατεθημένος να βοηθήσω, είτε εδώ είτε μέσω Π.Μ.

 

Να ρωτήσω κάτι τώρα όσους έχουν περάσει αρκετή ώρα σερφάροντας με το Vivaz, έχει παρατηρήσει κανείς ότι τα embedded youtube video δεν εμφανίζονται στα site; Στο youtube παίζουν κανονικά. Μόνο τα embedded στα άλλα site δεν εμφανίζονται. Και αυτό συμβαίνει και με τον browser του κινητού αλλά και με τον Opera 10. Είναι γενικό το κακό ή μου ξεφεύγει κάτι στις ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια η καμερα του ειναι εντελος τραγικη ?για 8.1 ειναι για πεταμα η φοτος...

καπιο προγραμα σε περιπτωση κλοπησ υπαρχει?....

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που δεν είχα μπει όλο το Σ/Κ να λύσω κάποιες απορίες σχετικά με το δωρεάν debrand μέσω του site που είχα ποστάρει εδώ ( http://forums.se-nse.net/topic/48273-tutorial-sony-ericsson-vivaz-debranding/ ). Είναι πραγματικά λυπηρό να πληρώνουμε 7 και 10 για κάτι που μπορούμε να έχουμε δωρεάν. Πάντως προσωπικά δεν είχα κανένα πρόβλημα ακολουθώντας τις οδηγίες του εν λόγω site. Είχα φροντίσει πρώτα να κάνω backup μέσω του PC Suite κι έτσι δεν έχασα τίποτα. Για όποιον ενδιαφέρεται και έχει απορίες είμαι διατεθημένος να βοηθήσω, είτε εδώ είτε μέσω Π.Μ.

 

Ευχαριστώ πολύ για την καλή σου διάθεση, αλλά ενώ προσπάθησα να ακολουθήσω τις εν λόγω οδηγίες, δεν μπορώ πουθενά ν βρω αυτό το db folder στο C:\Program Files\Sony Ericsson\Update Service\. Τι να φταίει άραγε;

Link to comment
Share on other sites

εμενα γιατι δεν βλεπει καθολου το quickinfo ενω το περναω στην μνημη του τηλεφωνου;

υπαρχει δυνατοτητα να βλεπουμε το υπολοιπο της μπαταριας χωρις καποιο προγραμμα;ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

παιδια η καμερα του ειναι εντελος τραγικη ?για 8.1 ειναι για πεταμα η φοτος...

καπιο προγραμα σε περιπτωση κλοπησ υπαρχει?....

 

οι φωτό σε καλές συνθήκες φωτισμού είναι τελείς, δεν έχει flash για το βραδυ, έχει μονο τον φακό... αλλα και χωρίς flash που έβγαλα ήταν ικανοποιητικές

 

το video για κινητό τα σπάει...720p, πάλι θέλει καλο φωτισμό

Link to comment
Share on other sites

παιδια η καμερα του ειναι εντελος τραγικη ?για 8.1 ειναι για πεταμα η φοτος...

καπιο προγραμα σε περιπτωση κλοπησ υπαρχει?....

 

Και εγώ ψάχνω να βρω κάποιο πρόγραμμα σε περίπτωση κλοπής αλλά μέχρι τώρα όσα δοκίμασα κανένα δεν έπαιξε. Ένα από αυτά που δοκίμασα ήταν και το Guardian 1.03. Αν βρει κανένας κάποιο πρόγραμμα που να δουλεύει ας μας ενημερώσει. :)

Link to comment
Share on other sites

όταν δεν μπορείς να σβήσεις έναν φάκελο από την sd κάρτα σου τι κανεις?

τo ndrive παιδιά που τo βάζετε? στην sd η στην κυρια μνήμη?

οκ σβηστικε απο το τηλεφωνο...

Edited by skafetzakis
Link to comment
Share on other sites

όταν δεν μπορείς να σβήσεις έναν φάκελο από την sd κάρτα σου τι κανεις?

τo ndrive παιδιά που τo βάζετε? στην sd η στην κυρια μνήμη?

οκ σβηστικε απο το τηλεφωνο...

 

Στην κάρτα μνήμης το βάζεις το NDrive. Θα δημιουργήσεις στην κάρτα μνήμης έναν φάκελο "NDrive" στον οποίο θα περιέχονται όλα τα αρχεία της εφαρμογής και μετά θα πας στην κάρτα μνήμης για να τρέξεις το αρχείο .sis .

Link to comment
Share on other sites

Στην κάρτα μνήμης το βάζεις το NDrive. Θα δημιουργήσεις στην κάρτα μνήμης έναν φάκελο "NDrive" στον οποίο θα περιέχονται όλα τα αρχεία της εφαρμογής και μετά θα πας στην κάρτα μνήμης για να τρέξεις το αρχείο .sis .

 

ΟΚ τα κατάφερα τελικά, έκανα "λαλακια" εγώ και το αντέγραφα μέσα σε φάκελο της SD,

μήπως χρειάζονται ρυθμίσεις για το σήμα του GPS? βγήκα στο μπαλκόνι αλλα δεν βρήκε σήμα... έχουμε κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση?

thanks

 

Τροποποιηση

 

παιδιά έχω και μια νέα απορία... τα video στο youtube ok τα βλέπουμε τέλεια... πχ σε ένα άλλο site με video όπως τo http://www.vimeo.com... δεν μπορούμε να τα δούμε?

μήπως θέλει flash player? κατέβασα βεβαια έναν αλλα μου λέει ότι εφαρμογή δεν υποστηρίζεται... γνωρίζει κάποιος κάτι?

Edited by skafetzakis
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ τα κατάφερα τελικά, έκανα "λαλακια" εγώ και το αντέγραφα μέσα σε φάκελο της SD,

μήπως χρειάζονται ρυθμίσεις για το σήμα του GPS? βγήκα στο μπαλκόνι αλλα δεν βρήκε σήμα... έχουμε κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση?

thanks

 

Αυτό που μπορείς να κάνεις όπως θα δεις και στα προηγούμενα post είναι στις ρυθμίσεις εντοπισμού θέσης (ρυθμίσεις=>τηλέφωνο=>ρυθμίσεις εφαρμογών=>εντοπισμός θέσης=>μέθοδοι εντοπισμού) να επιλέξεις και τον εντοπισμό μέσω δικτύου. Με αυτό τον τρόπο όμως θα χρεώνεσαι μόνο στην αρχή όταν θα κλειδώνει το gps με τον δορυφόρο. Απ' ότι κατάλαβα το εσωτερικό gps του vivaz δεν είναι και ότι πιο δυνατό γιατί και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα και καθυστερεί πάρα πολύ για να κλειδώσει και μόνο σε ανοιχτό χώρο... Ελπίζω κάποιος να προτείνει κάτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπορείς να κάνεις όπως θα δεις και στα προηγούμενα post είναι στις ρυθμίσεις εντοπισμού θέσης (ρυθμίσεις=>τηλέφωνο=>ρυθμίσεις εφαρμογών=>εντοπισμός θέσης=>μέθοδοι εντοπισμού) να επιλέξεις και τον εντοπισμό μέσω δικτύου. Με αυτό τον τρόπο όμως θα χρεώνεσαι μόνο στην αρχή όταν θα κλειδώνει το gps με τον δορυφόρο. Απ' ότι κατάλαβα το εσωτερικό gps του vivaz δεν είναι και ότι πιο δυνατό γιατί και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα και καθυστερεί πάρα πολύ για να κλειδώσει και μόνο σε ανοιχτό χώρο... Ελπίζω κάποιος να προτείνει κάτι καλύτερο.

 

ναι τo θέμα είναι να μην χρεωνόμαστε..... σιγά μην χρεώνομαι κουβαλάω αν είναι k τo "δεστινατορ" μαζί μου... τo θέμα είναι να τo έχω κάπου όταν τo χρειαστώ και δεν έχω μαζί μου τo "δεστινατορ" η τo tomtom

Link to comment
Share on other sites

βλεπω τελικα οτι και αλλοι χρηστες εχουν προβλημα με το αργο κλειδωμα των δορυφορων.παρολ 'αυτα δεν ειδα και κανεναν να δινει απαντηση πανω στο θεμα.μπορει καποιος να μας πει τι φταιει?

 

θα συμφωνησω απολυτα με τον φιλο skafetzaki.μηπως καναμε μαμακια και το πηραμε?gps χαλια,καμερα ανυπαρκτη στο σκοταδι,υποστηριξη μηδεν απο se οσον αφορα τα apps.400 φασκελα ετοιμαζομαι να μου ριξω.

Edited by dumakos
Link to comment
Share on other sites

βλεπω τελικα οτι και αλλοι χρηστες εχουν προβλημα με το αργο κλειδωμα των δορυφορων.παρολ 'αυτα δεν ειδα και κανεναν να δινει απαντηση πανω στο θεμα.μπορει καποιος να μας πει τι φταιει?

 

ελα μου ντε!!!!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

ναι τo θέμα είναι να μην χρεωνόμαστε..... σιγά μην χρεώνομαι κουβαλάω αν είναι k τo "δεστινατορ" μαζί μου... τo θέμα είναι να τo έχω κάπου όταν τo χρειαστώ και δεν έχω μαζί μου τo "δεστινατορ" η τo tomtom

 

εμενα ψαχνει δορυφορους ακομη...

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο μου ακούγεται... Εμένα πάνω κάτω σε 1-1.30 λεπτό έχει κλειδώσει

 

Μήπως έχεις ενεργοποιημένη την επιλογή που ανέφερα πριν και χρεώνεσαι χωρίς να το έχεις καταλάβει?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω και μια νέα απορία... τα video στο youtube ok τα βλέπουμε τέλεια... πχ σε ένα άλλο site με video όπως τo http://www.vimeo.com... δεν μπορούμε να τα δούμε?

μήπως θέλει flash player? κατέβασα βεβαια έναν αλλα μου λέει ότι εφαρμογή δεν υποστηρίζεται... γνωρίζει κάποιος κάτι?

 

Χμμ , για δοκιμασε τον Skyfire .. Λεει οτι υποστηρίζει ολο τον Flash Player 10 , Microsoft Silverlight , κτλ..Αλλα μην περιμένεις και να τα βλέπεις ολα τοοοσο smooth..

Edited by zxr
Διόρθωση quote tag

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανενανος το ματι τ καμια Ζελατίνα Προστασίας η καμια σιλικονατη θηκη σε κανενα καταστημα για το κινητακι μας?:rolleyes:

 

Ναι Και γω ψάχνω θήκούλα, Έχει δει κανείς σε κάνα κατάστημα ή είναι πολύ νωρις ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

έχω εγκαταστήσει το IM+ for skype και όταν τo ανοίγω μου λέει ότι θα συνδεθεί στο internet και θα έχει κάποια χρέωση στον λογαριασμό μου... ξέρετε κάτι ? είναι δυνατόν να χρεώνεται τo τηλέφωνο μπαίνοντας στο skype μέσο wifi?

τo πρόγραμμα είναι αυτό εδώ για οποιον τo ξέρει...

http://im-for-skype.en.softonic.com/symbian

 

αν ξέρει κάποιος άλλος κάτι καλύτερο για skype ας μου πει... φυσικά να μην χρεώνει...

thanks

Link to comment
Share on other sites

Χμμ , για δοκιμασε τον Skyfire .. Λεει οτι υποστηρίζει ολο τον Flash Player 10 , Microsoft Silverlight , κτλ..Αλλα μην περιμένεις και να τα βλέπεις ολα τοοοσο smooth..

Tελικα o Skyfire δουλευει κανονικα στο vivaz?

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου δουλεθει κανονικα ,ειναι beta εκδοση ακομα αλλα παει σφερα,

πολυ πιο γρηγορος απο opera.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...